Start arrow Aktualności 21 października 2017 r. (sobota)  
Aktualności
Z książką w tle - rozstrzygnięcie konkursu
Redaktor: Edytor   

konkurs_foto.png

 

 

Oddział dla dzieci i młodzieży

zaprasza uczestników konkursu fotograficznego

"Z książką w tle"

na uroczyste wręczenie nagród,

które odbędzie się 19 października

o godzinie 16.00.

 
Tydzień Zakazanej Książki
Redaktor: Edytor   
1.jpg
 
W dniach 25 września – 5 października 2017 roku nasza Biblioteka, po raz pierwszy włączyła się w ogólnoświatową akcję  „Tydzień Książek Zakazanych”. W czytelni przeprowadziliśmy cykl spotkań dla młodzieży, podczas których chcieliśmy przybliżyć uczniom sierpeckich szkół historię książek, które znalazły się na indeksie z powodu cenzury. Nie tylko w dawnych wiekach, ale i w dzisiejszych czasach wiele dzieł światowej literatury nie może trafić do rąk czytelników. Zakazane książki były palone, zamykane w magazynach, przekazywane na przemiał, a ich twórcy często byli pozbawiani nagród, (Borys  Pasternak został zmuszony do zrzeczenia się Literackiej Nagrody Nobla)  i możliwości tworzenia.
Czytaj całość
 
Sezon malarski rozpoczęty
Redaktor: Edytor   

img_8772.jpg

W pierwszą sobotę października  w czytelni Oddziału dla dzieci spotkali się młodzi miłośnicy sztuki, którzy pod kierunkiem  artysty malarza Wojciecha Witkowskiego  zgłębiać będą różne techniki malarskie. Na początek uczestnicy warsztatów próbowali swoich sił w rysunku ołówkiem, zaś kolejne zajęcia poświęcone będą innym technikom. Z pewnością nie zabraknie wprawek pastelami, czy farbami akrylowymi.

Przypominamy, że zajęcia odbywają się raz w miesiącu w wyznaczoną przez Artystę sobotę. Kto się zagapił, ma jeszcze szansę na dołączenie do grupy. Na drugie spotkanie zapraszamy 28 października o godz.10.00.

Czytaj całość
 
Konkurs "Przerwa na wspólne czytanie"
Redaktor: Edytor   

plakat_-_kinder-mleczna_kanapka-wspolne-czytanie.jpgDrodzy Czytelnicy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu bierze udział w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie” ogłoszonym przez Kinder Mleczna Kanapka. Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Jednak, aby zdobyć nagrody potrzebujemy Waszego wsparcia.

Jak możecie pomóc?

Aby zagłosować na naszą bibliotekę, należy odwiedzić stronę internetową www.wspolneczytanie.pl i w zakładce Głosowanie zarejestrować się w serwisie. Można także zalogować się przez swoje konto Facebook.
Głosowanie rozpoczęło się 2 października i każdego dnia do 31 października br. można oddać jeden głos, zwiększając tym samym nasze szansę na zwycięstwo.

W imieniu Biblioteki i naszych młodych czytelników serdecznie zachęcamy do głosowania.

 

 
Zaproszenie na spotkanie
Redaktor: Edytor   
bralczyk_plakat.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny