Start arrow Aktualności 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  
Aktualności
Wakacyjną porą w bibliotece
Redaktor: Edytor   

wakacje2017_-_kopia.jpg

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu w Bibliotece. W tym roku zabierzemy Was do średniowiecznego zamku. Poznacie kodeks rycerski i zwyczaje dworskie, codzienne zajęcia i niecodzienne postacie. Czeka na Was mnóstwo zabawy, ciekawych historii i kilka niespodzianek.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat do zgłaszania swojego udziału w zajęciach w Oddziale Dla Dzieci MBP lub pod nr. tel. 24 275 28 53 wew. 25.

Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, środę i piątek od godziny 11.00 do 14.00 w dwóch terminach: od 3.07. do 14.07 oraz od 31.07. do 11.08.2017r.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

 
Bookcrossing w Sierpcu
Redaktor: Edytor   
1_9.jpgBookcrossing to alternatywa dla zwykłej biblioteki i szansa na popularyzację czytelnictwa wśród mieszkańców Sierpca. Z przyjemnością i ciekawością przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. 13 czerwca Biblioteka po raz pierwszy uwalniała książki na pobliskim skwerku, gdzie drzewa zaowocowały różnorodnymi pozycjami literatury dla młodzieży i dorosłych. Przez trzy godziny między 12.00, a 15.00 zostało uwolnionych ponad 30 publikacji. Z aparatem fotograficznym podpatrywaliśmy zainteresowanych czytelników. Udało nam się udokumentować kilka aktów uwalniania książek. Sierpc czyta!
Czytaj całość
 
Mali aktorzy w Bibliotece
Autor: Marta Guba   

1_2.jpgWe wtorek 13 czerwca grupa sześciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 4, pod kierunkiem Pani Marzanny Bieńkowskiej zaprezentowała starszym kolegom krótkie przedstawienie teatralne. Widownią byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Zespołu Szkół Nr 1. Przedszkolaki zaprezentowały się w rolach postaci ze znanych bajek, takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia. Z bajek zniknęły negatywne postacie, co spowodowało, że historie te całkowicie straciły sens. Okazało się, że bez tych mniej lubianych bohaterów bajki po prostu nie mogłyby istnieć. Wystąpienie było bardzo udane, mali aktorzy wykazali się wysokim poziomem aktorskim. 

 

Czytaj całość
 
Konkurs "Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury" rozstrzygnięty
Redaktor: Edytor   
1_7.jpg

9 czerwca 2017 r. w Bibliotece nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”. Była to już dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu. Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak powitała przybyłych gości, przedstawiła rys historyczny konkursu oraz cel, który przyświeca kolejnym jego edycjom.

W listopadzie 1993 roku ogłoszono pierwszą edycję konkursu literackiego „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”. Pomysłodawcą konkursu był ówczesny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jan Burakowski. Rok później nastąpiło rozstrzygnięcie i wyłoniono laureatów. Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wydane w pokonkursowym tomiku.
Czytaj całość
 
Cała Polska Czyta Dzieciom w Sierpcu
Redaktor: Edytor   
 
 
01calapolskambp.jpg 
Od 5 do 9 czerwca w naszej Bibliotece trwał Tydzień Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem ”Czytanie zbliża”. Nieprzerwalnie od 2001 roku w całej Polsce w wielu miejscowościach i  instytucjach organizowane są spotkania dla dzieci mające na celu propagowanie codziennego czytania. W sierpeckiej Bibliotece tradycyjnie odbyło się wielkie czytanie z udziałem lokalnych osobistości i władz samorządowych.  Zaproszeni goście zaprezentowali wybrane przez siebie pozycje literatury dziecięcej.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny