Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 19.01.2017 r. - zaproszenie na promocję 2 tomu "Wspomnień sierpczan" 27 maja 2018 r. (niedziela)  
19.01.2017 r. - zaproszenie na promocję 2 tomu "Wspomnień sierpczan"
Redaktor: Edytor   

wspomnienia_t._2_plakat.jpg

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu zaprasza na uroczystą promocję 16. publikacji serii „Biblioteka Sierpecka” – „Wspomnienia sierpczan T. 2” pod redakcją Magdaleny Staniszewskiej.
Promocja, z udziałem autorów, odbędzie się 19 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 w Czytelni MBP na I piętrze. Prezentacji książki towarzyszyła będzie wystawa „Wspomnienia sierpczan w fotografii”.

W dniu promocji rozpocznie się sprzedaż książki.

W następnych dniach również będzie ją można kupić w Czytelni MBP.


Od wydania przełomowej w dziejach sierpeckiego piśmiennictwa publikacji - pierwszego tomu „Wspomnień sierpczan” mijają prawie dwie dekady.

W drugim tomie „Wspomnień...” znalazły się 22 opracowania 17 autorów. W większości są to teksty publikowane po raz pierwszy, udostępnione Wydawcy przez autorów lub członków rodzin, 3 prace publikowane były wcześniej w niskonakładowych i trudno dostępnych w sprzedaży czasopismach. Zdecydowana większość opracowań oparta jest na osobistych doświadczeniach ich autorów, ale jest też kilka tekstów, którym kształt literacki nadały inne osoby – członkowie rodzin lub regionaliści, którym od lat bliska jest idea utrwalania sierpeckich wydarzeń. Są to historie, które powstały na podstawie wielogodzinnych rozmów lub dokumentów, które pozwoliły na dokładniejsze zbadanie danego zagadnienia.

Zawarte w tomie wspomnienia mają szeroki przedział czasowy obejmujący XX wiek. Losy jednostek i rodzin związanych z Sierpcem i okolicami ukazane są na tle przełomowych dla historii Polski i świata wydarzeń, jak wojna polsko-rosyjska 1920, obydwie wojny światowe, a nawet igrzyska olimpijskie. Wspomnienia pozwalają wtopić się w klimat przedwojennego miasteczka, pełnego kolorytu związanego z jego wielonarodowym charakterem.

Uzupełnieniem tekstu są niepublikowane dotąd zdjęcia. Książka zawiera również indeks osobowy.

 

Magdalena Staniszewska

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny