Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  
10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP
Autor: M.Staniszewska   
 
img_8171.jpg

 

W piątkowe popołudnie 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej sierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego „Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.Imprezę, na którą przybyli nauczyciele, rodzice, przyjaciele i koledzy z klasy Olgi, otworzyła dyrektor MBP Monika Stańczak. Bliższego przedstawienia Autorki dokonała pracowniczka Czytelni Magdalena Staniszewska, która poprowadziła dalszą część spotkania. Złożyła się na nie rozmowa z bohaterką imprezy oraz przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane dla gości przez uczniów klas pierwszych Gimnazjum Leonium oraz panie nauczycielki: Dorotę Nawrocką (program artystyczny i oprawa muzyczna) i Agnieszkę Tomasik (oprawa literacka).

img_8117.jpg
 
img_8120.jpg

 


Olga Nawrocka opowiadała o swoich zainteresowaniach, o tym jak znajduje na nie czas, o swoich ulubionych książkach i pisarzach oraz o próbach literackich. Jak się okazało, wiersze Olgi już ponad 5 lat temu dostrzeżone zostały w Bibliotece i wydane w postaci tomiku prac nadesłanych na konkurs literacki „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”.

 

img_8125.jpg

 

Podczas wernisażu młoda artystka zaprezentowała także swój talent muzyczny – granym na skrzypcach motywem z filmowej wersji przygód Harrego Pottera – jej ulubionej postaci literackiej.

 

img_8132.jpg
 
img_8134.jpg

 

 

img_8138.jpg

 


Olga usłyszała podczas wernisażu wiele ciepłych słów od swoich gości – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Hanny Kurty, księdza dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Bpa L. Wetmańskiego Michała Kiersnowskiego, zastępcy burmistrza Ewy Leszczyńskiej i radnej Rady Miejskiej Barbary Gil, która na tę okoliczność sprezentowała zdolnej dziewczynie słodki upominek.

 

img_8126.jpg

 

Na prezentowaną w Bibliotece Miejskiej do końca marca wystawę składają się rysunki przedstawiające przede wszystkim postaci z książek i filmów, ale są na nich także konie. Fotografie zaś ukazują przede wszystkim zimowe krajobrazy oraz kwiaty. Prace powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Piątkowa impreza była pierwszą wspólną inicjatywą MBP i Gimnazjum Leonium. Jej pomysłodawczynią była pani Anita Penszyńska. Wernisaż i wystawę przygotowały pracowniczki Czytelni sierpeckiej Biblioteki Miejskiej.

 

Tekst: Magdalena Staniszewska
Fot. Ewa Karolewska - MBP Sierpc

 

img_8118.jpg

img_8131.jpg

img_8145.jpg

img_8151.jpg

img_8164.jpg

img_8169.jpg

img_8171.jpg

img_8178.jpg

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin