Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  
Wspomnienie ferii 2017
Redaktor: Edytor   

20.jpg

 

Ferie, ferie i po feriach. I chociaż nastał już czas, aby znowu pójść do szkoły, jednak miło wspomnieć ten zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece. A działo się, oj działo. Ci, którzy byli - wiedzą, ci którzy nie dotarli do biblioteki - niech żałują ;-)

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu corocznie organizuje zajęcia dla dzieci spędzających zimowy wypoczynek w mieście. W tym roku przygotowany był „Książkowy misz-masz” – prezentacja różnorodnej literatury dziecięcej.

 

 

Poznaliśmy takich autorów jak: Abby Klein i jej „Super prezent”, niemiecką pisarkę Isabel Abedi i jedną z jej uroczych książek pt. „Alberta szuka miłości”, Waldemara Cichonia i jego książkę o małym, pręgowanym kotku o słodkim imieniu „Cukierku, ty łobuzie!”. W zimowej atmosferze utrzymały nas zwłaszcza „Niedźwiadek polarny” Holly Webb  i „Śnieżny poranek Muminka” Tove Janson. Ferie w bibliotece zakończyliśmy wspólnie snutą opowieścią o wiośnie, korzystając z książki Susanne Berner „Wiosna na ulicy Czereśniowej”.
Prezentowana literatura była nie tylko pretekstem, by spędzić czas z książką -  opowieści o przyjaźni i przygodach w dużym stopniu wpłynęły również na miłą atmosferę naszych spotkań. Udowodniliśmy w ten sposób, że nie tylko muzyka, ale również literatura łagodzi obyczaje.
Uatrakcyjnieniu naszych spotkań służyły zajęcia plastyczne. Wspólnie robiliśmy piękne świeczniki na Walentynki, kolorowe breloczki z filcu, lepiliśmy kotki z szybkoschnącej gliny. Zrobiliśmy też małe pingwinki i mnóstwo kwiatków i biedronek, które miały nam uprzyjemnić czekanie na wiosnę. Nie zabrakło zabaw ruchowych, gier stolikowych, mini konkursów i quizów. Dzieci biorące udział w zajęciach mogły wzmocnić siły smakołykami przygotowanymi przez Bibliotekę i zasponsorowanymi przez panią Ewę Rycharską. Warto wspomnieć, że do naszych zajęć dołączyły także mamy ze swoimi pociechami, spotykające się co wtorek w „Bibliotecznym Kąciku Malucha”. Najmłodsze dzieci doskonale porozumiewały się ze starszakami  i wspólnie bawiły się, dając nam niezły wycisk ;-) Wniosek z ferii jest jeden: zdecydowanie musimy poprawić swoją kondycję.                                                                                                                           Ewa Tabisz, Marta Guba

 

2a.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

 6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

 

9.jpg
 
10.jpg
 
11.jpg
 
13.jpg
 
12.jpg
 
14.jpg
 
15.jpg
 
16.jpg
 
18.jpg
 
19.jpg

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin