Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Wspomnienie ferii 2017 27 maja 2018 r. (niedziela)  
Wspomnienie ferii 2017
Redaktor: Edytor   

20.jpg

 

Ferie, ferie i po feriach. I chociaż nastał już czas, aby znowu pójść do szkoły, jednak miło wspomnieć ten zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece. A działo się, oj działo. Ci, którzy byli - wiedzą, ci którzy nie dotarli do biblioteki - niech żałują ;-)

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu corocznie organizuje zajęcia dla dzieci spędzających zimowy wypoczynek w mieście. W tym roku przygotowany był „Książkowy misz-masz” – prezentacja różnorodnej literatury dziecięcej.

 

 

Poznaliśmy takich autorów jak: Abby Klein i jej „Super prezent”, niemiecką pisarkę Isabel Abedi i jedną z jej uroczych książek pt. „Alberta szuka miłości”, Waldemara Cichonia i jego książkę o małym, pręgowanym kotku o słodkim imieniu „Cukierku, ty łobuzie!”. W zimowej atmosferze utrzymały nas zwłaszcza „Niedźwiadek polarny” Holly Webb  i „Śnieżny poranek Muminka” Tove Janson. Ferie w bibliotece zakończyliśmy wspólnie snutą opowieścią o wiośnie, korzystając z książki Susanne Berner „Wiosna na ulicy Czereśniowej”.
Prezentowana literatura była nie tylko pretekstem, by spędzić czas z książką -  opowieści o przyjaźni i przygodach w dużym stopniu wpłynęły również na miłą atmosferę naszych spotkań. Udowodniliśmy w ten sposób, że nie tylko muzyka, ale również literatura łagodzi obyczaje.
Uatrakcyjnieniu naszych spotkań służyły zajęcia plastyczne. Wspólnie robiliśmy piękne świeczniki na Walentynki, kolorowe breloczki z filcu, lepiliśmy kotki z szybkoschnącej gliny. Zrobiliśmy też małe pingwinki i mnóstwo kwiatków i biedronek, które miały nam uprzyjemnić czekanie na wiosnę. Nie zabrakło zabaw ruchowych, gier stolikowych, mini konkursów i quizów. Dzieci biorące udział w zajęciach mogły wzmocnić siły smakołykami przygotowanymi przez Bibliotekę i zasponsorowanymi przez panią Ewę Rycharską. Warto wspomnieć, że do naszych zajęć dołączyły także mamy ze swoimi pociechami, spotykające się co wtorek w „Bibliotecznym Kąciku Malucha”. Najmłodsze dzieci doskonale porozumiewały się ze starszakami  i wspólnie bawiły się, dając nam niezły wycisk ;-) Wniosek z ferii jest jeden: zdecydowanie musimy poprawić swoją kondycję.                                                                                                                           Ewa Tabisz, Marta Guba

 

2a.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

 6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

 

9.jpg
 
10.jpg
 
11.jpg
 
13.jpg
 
12.jpg
 
14.jpg
 
15.jpg
 
16.jpg
 
18.jpg
 
19.jpg

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny