Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Wspomnienie ferii 2017 w Filii nr 2 27 maja 2018 r. (niedziela)  
Wspomnienie ferii 2017 w Filii nr 2
Redaktor: Edytor   

   

1glowna.jpg

 

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Także nasza biblioteczna filia aktywnie uczestniczyła w organizowaniu wypoczynku od zajęć szkolnych. Wspólnie spędziliśmy czas poznając przygody bohaterów bajek znanych i mniej znanych, spotkania z literaturą urozmaicając zajęciami plastycznymi, ruchowymi i rozwiązywaniem zagadek.

W trakcie naszych zajęć poznaliśmy między innymi przygody bałwanka Śnieżynka, którego przed całkowitym roztopieniem uratowała wróżka, przypomnieliśmy sobie perypetie niezwykle smerfnych niebieskich skrzatów. Dzieci wysłuchały także opowieści o historii druku i procesie powstawania książek. Ponadto starały się wesprzeć Detektywa Pozytywkę w rozwiązywaniu zagadek, z którymi przyszło mu się zmierzyć. Po wysłuchaniu fragmentów bajek przyszła kolej na rozszyfrowanie zwrotów używanych w języku polskim. Dzięki temu każde z dzieci biorących udział w feriach już wie, kim jest farbowany lis, biały kruk, czy gruba ryba.
Oprócz tego, każdy z uczestników spotkania wykonał ilustrację wybranej, bądź wymyślonej przez siebie, zagadki. Słuchając smerfnych hitów dzieci wykonywały także pracę plastyczną, która przedstawiała wizerunek ulubionego smerfastycznego bohatera.
W trakcie spotkań dzieci brały aktywny udział w kalamburach dotyczących sportów zimowych. Ponadto w ramach zajęć wspólnie układaliśmy bajkowe puzzle, a także graliśmy w zimową wersję popularnej gry „Piotruś”.

                                                                                               

                                                                                                                                       Marlena Puszewska

 

 

1.jpg
 
 
2.jpg
 
 
3.jpg
 
 
4.jpg
 
 
5.jpg
 
 
5b.jpg
 
 
6.jpg
 
 
7.jpg
 
 
8.jpg
 
 
ostatnie.jpg

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny