Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 24.03.2017 r. - Wieczór autorski Danuty Witkowskiej i promocja jej tomiku poetyckiego 27 maja 2018 r. (niedziela)  
24.03.2017 r. - Wieczór autorski Danuty Witkowskiej i promocja jej tomiku poetyckiego
Autor: Czytelnia MBP   

img_8732.jpg

W czwartkowe popołudnie Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się gośćmi, którzy przybyli na spotkanie z debiutującą sierpecką poetką – Danutą Witkowską. Pod koniec ubiegłego roku autorka wydała tomik poetycki „Jesienna ze mnie dziewczyna”, w którym zawarła swoje refleksje na temat otaczającego ją świata, bliskich oraz rodzinnego miasta – Sierpca.Spotkanie otworzyła, witając gości dyrektor MBP Monika Stańczak. Dalszą część spotkania poprowadziła pracowniczka Czytelni Magdalena Staniszewska. Dzięki rozmowie publiczność bliżej poznała poetkę. Danuta Witkowska mówiła o swoim dzieciństwie w Sierpcu, o rodzinnym domu przy ulicy Piastowskiej, w którym mieszkała razem z ukochaną mamą, opowiadała o pracy w Urzędzie Pocztowym i przełomowym wydarzeniu w życiu, czyli wyjeździe do Anglii, gdzie aktualnie mieszka, mając przy sobie swoje dzieci i wnuki. Na decyzję o wyjeździe wpłynęła tęsknota za bliskimi, bo choć Danuta Witkowska miała w Sierpcu mieszkanie, dobrą pracę, koleżanki, to jednak brakowało jej obecności dzieci.

Poetka opowiedziała też o tym, jak doszło do wydania zbiorku poezji oraz o tym, że do dalszego pisania dopingują ją osoby śledzące jej profil na Facebooku. To właśnie dzięki ich opowieściom powstało wiele wierszy. Przez portal społecznościowy poznała też swoją serdeczną przyjaciółkę Martę Bigos, jednak do tej pory była to tylko znajomość wirtualna. Panie po raz pierwszy „na żywo” spotkały się właśnie podczas piątkowego wieczorku w Bibliotece. Nie obyło się bez łez wzruszenia i długich, przyjacielskich rozmów.

Prowadząca spotkanie zapytała też o życie na emigracji. Danuta Witkowska mieszka w Wielkiej Brytanii, w mieście Slough od sześciu lat. Odnalazła w nim szczęście, ma dom z ogródkiem, a przede wszystkim kochane osoby wokół siebie. Zapytana o ewentualne skutki Brexitu odparła, że dla mieszkających w Anglii od wielu lat Polaków, nie będzie on miał większych konsekwencji, natomiast osoby, które teraz chciałyby wyemigrować, będą musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością języka.

Poetyckie spotkanie uświetniła emerytowana nauczycielka Krystyna Żytowiecka, która wprawiła we wzruszenie gości spotkania swoją interpretacją wierszy Danuty Witkowskiej.

Wieczorek poezji w Czytelni zakończył się spotkaniem towarzyskim, podczas którego Danuta Witkowska rozdawała autografy i rozmawiała z sierpczanami, którzy przybyli na spotkanie z nią. Poetka jest bardzo serdeczną i lubianą osobą, stąd też liczna obecność jej koleżanek, sąsiadek, bliższych i dalszych znajomych.

Wieczór autorski z Danutą Witkowska przygotowały pracownice Czytelni.

                                                                                                          Magdalena Staniszewska

 

img_8735.jpg
 
img_8742.jpg
 
img_8746.jpg
 
img_8758.jpg
 
img_8768.jpg
 
img_8777.jpg
 
img_8778.jpg
 
img_8783.jpg
 
img_8807.jpg
 
img_8816.jpg
 
img_8825.jpg

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny