Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  
6.04.2017 r. - Arkadiusz Niemirski w sierpeckiej bibliotece
Autor: Ewa Tabisz   
 
 
1_7.jpg
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się  6 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.
Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak serdecznie powitała gościa, przybyłą na spotkanie młodzież z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum wraz z opiekunami.
Wśród publiczności gościli zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Zdrojewski. My ze swej strony mogliśmy przedstawić i przybliżyć postać autora, który jest kontynuatorem „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego - kultowej serii  książek przygodowych i detektywistycznych dla młodzieży.
 

Arkadiusz Niemirski to również dziennikarz i satyryk, pisze także dla dorosłych.  Pisarstwem zajmuje się od 1999r. i w jego dorobku literackim znajduje się 16 tomów z serii  „Pan Samochodzik” oraz pozycje takie jak: „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „ Tajemnica Fabritiusa”, „Klątwa Nipokowa”, „Bożek Templetariuszy”. Autor był również uczestnikiem ogólnopolskiej akcji pt. „Z książką na walizkach” (2003 – 2008), o czym wspomniał na spotkaniu.
Wykorzystując możliwości multimedialne pan Niemirski przedstawił swoją drogę życiową i artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej. Autor barwnie i z humorem mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przedstawił słuchaczom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz ich twórców. Mówił też bardzo ciepło o Zbigniewie Nienackim i jego bohaterze Panu Samochodziku. Pisarz zachęcał do czytania książek. Spotkanie trwało dwie godziny w trakcie których młodzież z uwagą słuchała autora, śledziła pokaz multimedialny, zadawała pytania . Na koniec były oklaski, podziękowania, autografy i możliwość kupna książek.
E.T.            
 

 

1_1.jpg
 
 
1_2.jpg
 
 
1_3.jpg
 
 
1_4.jpg
 
 
1_5.jpg

 

 

1_6.jpg

 

1_7.jpg

 

1_8.jpg\

 

 1_9.jpg

 

1_10.jpg

 

1_11.jpg

 

1_12.jpg

 

1_13.jpg

 

1_17.jpg

 

1_18.jpg

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin