Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 6.04.2017 r. - Arkadiusz Niemirski w sierpeckiej bibliotece 27 maja 2018 r. (niedziela)  
6.04.2017 r. - Arkadiusz Niemirski w sierpeckiej bibliotece
Autor: Ewa Tabisz   
 
 
1_7.jpg
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się  6 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.
Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak serdecznie powitała gościa, przybyłą na spotkanie młodzież z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum wraz z opiekunami.
Wśród publiczności gościli zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Zdrojewski. My ze swej strony mogliśmy przedstawić i przybliżyć postać autora, który jest kontynuatorem „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego - kultowej serii  książek przygodowych i detektywistycznych dla młodzieży.
 

Arkadiusz Niemirski to również dziennikarz i satyryk, pisze także dla dorosłych.  Pisarstwem zajmuje się od 1999r. i w jego dorobku literackim znajduje się 16 tomów z serii  „Pan Samochodzik” oraz pozycje takie jak: „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „ Tajemnica Fabritiusa”, „Klątwa Nipokowa”, „Bożek Templetariuszy”. Autor był również uczestnikiem ogólnopolskiej akcji pt. „Z książką na walizkach” (2003 – 2008), o czym wspomniał na spotkaniu.
Wykorzystując możliwości multimedialne pan Niemirski przedstawił swoją drogę życiową i artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej. Autor barwnie i z humorem mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przedstawił słuchaczom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz ich twórców. Mówił też bardzo ciepło o Zbigniewie Nienackim i jego bohaterze Panu Samochodziku. Pisarz zachęcał do czytania książek. Spotkanie trwało dwie godziny w trakcie których młodzież z uwagą słuchała autora, śledziła pokaz multimedialny, zadawała pytania . Na koniec były oklaski, podziękowania, autografy i możliwość kupna książek.
E.T.            
 

 

1_1.jpg
 
 
1_2.jpg
 
 
1_3.jpg
 
 
1_4.jpg
 
 
1_5.jpg

 

 

1_6.jpg

 

1_7.jpg

 

1_8.jpg\

 

 1_9.jpg

 

1_10.jpg

 

1_11.jpg

 

1_12.jpg

 

1_13.jpg

 

1_17.jpg

 

1_18.jpg

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny