Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 12.04.2017 r. - otwarcie wystawy Weroniki Ręczkowskiej 27 maja 2018 r. (niedziela)  
12.04.2017 r. - otwarcie wystawy Weroniki Ręczkowskiej
Redaktor: Edytor   

1_9.jpg

 

12 kwietnia, w czytelni Oddziału dla Dzieci,  miałyśmy ogromną przyjemność otworzyć wystawę prac plastycznych Weroniki Ręczkowskiej.  Weronika jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu. Ponieważ wybrała szkołę dość daleko od domu, na co dzień mieszka w Internacie i to właśnie tam, wychowawca – pani Tatiana Piotrowska, odkryła jej talent i namówiła do pokazania swoich prac w Bibliotece. Bez wątpienia obdarzona talentem szesnastolatka jest bardzo skromną osobą. Wyznała, że inspiracją do tworzenia są dla niej rozmowy z ludźmi, zapomniane miejsca z ciekawą historią. Interesuje ją turystyka, a marzeniem jest pensjonat w górach. Chce poznawać ludzi i słuchać ich opowieści. Czyta fantastykę, której wpływ widać w niektórych rysunkach. W swoich pracach stara się wyrażać samą siebie.

Na uroczyste otwarcie wystawy Weronika zaprosiła panią dyrektor szkoły Magdalenę Pedę, zastępcę dyrektora Ewę Kędzierską, wychowawczynię Jolantę Watkowską wraz z całą swoją klasą i oczywiście panią Tatianę Piotrowską. Gości i młodą artystkę przywitała pani dyrektor biblioteki Monika Stańczak. W ciepłych słowach wyraziła swój podziw dla Weroniki za odwagę pokazania siebie w swoich pracach i życzyła jej spełnienia marzeń i dalszego rozwoju talentu.

Prace Weroniki Ręczkowskiej można oglądać do końca kwietnia w czytelni Oddziału dla Dzieci. Zapraszamy.

M.G.
 
1_1.jpg
 
1_2.jpg
 
1_3.jpg
 
1_5.jpg
 
1_6.jpg
 
1_7.jpg
 
1_8.jpg
 
1_9.jpg
 
1_10.jpg
 
1_11.jpg
 
1_12.jpg
 
1_13.jpg
 
1_14.jpg
 
1_15.jpg
 
1_16.jpg
 
1_17.jpg
 
 
 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny