Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  
21.04.2017 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
Autor: Aneta Jankowska, Anna Szczepkowska   
img_9265_-_kopia.jpg
 
W piątkowe popołudnie 21 kwietnia odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie, które jego uczestnikom dostarczyło wielu sympatycznych wrażeń i radości. Naszym i Państwa gościem była Barbara Kosmowska, autorka książek obyczajowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, poetka oraz autorka słuchowisk radiowych. Wśród dorosłych czytelników naszej biblioteki ceniona jest przede wszystkim za powieści „Prowincja”, „Ukrainka” oraz „Teren prywatny”. Młodzież zaczytuje się w powieściach „Buba”, „Pozłacana rybka” czy „Niechciana”.

Nastoletni czytelnicy doceniają przy tym fakt, że książki Barbary Kosmowskiej poruszają ważne dla nich tematy – problemy okresu dorastania, nieporozumienia z rodzicami i rówieśnikami, niechcianą ciążę, samotność a nawet śmierć. Za swą twórczość autorka była wielokrotnie nagradzana, m.in. powieść „Teren prywatny” wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki, a „Pozłacana rybka” w 2007 roku została uznana za najlepszą książkę dla młodego czytelnika przez Polską Sekcję IBBY. Lista sukcesów pisarki jest jednak znacznie dłuższa.

Spotkanie z pisarką poprowadziła Dyrektor MBP Monika Stańczak. Autorka bardzo chętnie i z dużą dozą humoru odpowiadała na zadawane jej pytania. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że to nie jest spotkanie autorskie, ale raczej rozmowa z bliską przyjaciółką. Barbara Kosmowska opowiedziała o początkach swej przygody z literaturą, o tym, jak wygląda pisanie i wydawanie książek. Nasz gość przyznał, że inspiracje do kolejnych książek czerpie z życia, głównie z rozmów z ludźmi i z zasłyszanych historii, które następnie wplata w swoją literacką rzeczywistość. To zresztą wielokrotnie doprowadziło do zabawnych zdarzeń, a na dowód autorka przytoczyła kilka anegdot, których bohaterami byli znajomi, a nawet najbliższa rodzina. Pani Kosmowska wyznała, że jest świadoma, że wiele osób do jej książek przyciąga poważna tematyka, realność przedstawionych postaci i zdarzeń, dlatego stara się, aby w życiu jej bohaterów nie brakowało ani tych złych, ani tych dobrych chwil. Uważa, że idealna książka, chociaż porusza trudne tematy, to swoją treścią niesie pocieszenie i nadzieję na przyszłość. Z jej opowieści przebijała skromność i życiowe doświadczenie, ale także optymizm i sympatia z jakim patrzy na świat i ludzi.

Pisarka swoją życzliwością i ciepłem uwiodła sierpecką publiczność, a miła atmosfera towarzyszyła nam również po części oficjalnej. Po spotkaniu nastąpiła chwila, na którą czekali wszyscy fani twórczości Barbary Kosmowskiej - podpisywanie książek. Ci, którzy nie mieli ze sobą książek autorki mogli zakupić je na przy mini-stoisku księgarni Bonus, gdzie można było znaleźć między innymi: „Bubę”, „Niezłe ziółko” czy „Niechcianą”. Autorka usłyszała także liczne podziękowania od zachwyconych uczestników spotkania, wśród których znaleźli się m. in. zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska, która szczególnie podziękowała autorce za miłą, domową atmosferę i podarowała drobny prezent oraz dyrektor sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki Jarosław Żmijewski. Przy słodkim poczęstunku goście mogli porozmawiać o spotkaniu i wymienić się wrażeniami.


                                                                                                                     Aneta Jankowska
                                                                                                                                             Anna Szczepkowska

 

img_9250.jpg

 

img_9271.jpg

 

img_9254.jpg

 

img_9255.jpg

 

 img_9260.jpg

 

img_9278.jpg
 
 
img_9281.jpg
 
 
img_9286.jpg
 
 
img_9287.jpg
 
 
 img_9290.jpg
 
 
img_9293.jpg
 
 
img_9298.jpg
 
 
img_9303.jpg
 
 
img_9307.jpg
 
 
img_9309.jpg
 
 
img_9317.jpg

 

 

Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z twórczością Barbary Kosmowskiej przedstawiamy wykaz książek jej autorstwa dostępnych w naszej Bibliotece:

w Oddziale dla dzieci i młodzieży


1. Buba
2. Dziewczynka z parku
3. Gaduła
4. Gorzka czekolada
5. Kolorowy szalik
6. Niechciana
7. Niezłe ziółko
8. Pozłacana rybka
9. Puszka
10.Samotni.pl
11.Sezon na zielone kasztany

w Wypożyczalnia dla dorosłych

1. Gorzko
2. Hermańce
3. Prowincja
4. Teren prywatny
5. Ukrainka
6. W górę rzeki

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin