Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  
Przez świat zagadek i tajemnic z Lassem i Mają
Redaktor: Edytor   

 

sdc12815.jpg

 

     W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W związku z tym pracownica naszej Filii nr 2 postanowiła odwiedzić uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3. Klasy III uczestniczyły w spotkaniu poświęconym serii przygód dwójki małych detektywów – Lassego i Mai. Autorem serii jest szwedzki pisarz Karl Martin Widmark - zawodu nauczyciel, pasjonujący się w literaturze dziecięcej. Pierwsza książka z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” w Szwecji ukazała się w 2002 roku, zaś w Polsce w roku 2008. Od tego momentu przygody dwójki detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Dzieci z niecierpliwością czekają na ukazanie się kolejnych części serii.

 

 

     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wysłuchali krótkiej biografii autora serii, a także informacji o bohaterach. Poznali także poszczególne części opowiadające o rozwiązywaniu zagadek nurtujących mieszkańców miasteczka Valleby. Na pytanie co sprawiłoby, że z chęcią sięgną po książki Martina Widmarka zgodnie odpowiadały, że ich uwagę przyciągnęły duże literki, ułatwiające czytanie, widoczne obrazki, a także fakt, iż każda książka opowiada odrębną historię.
     Po zakończeniu zajęć dzieci udały się do szkolnej biblioteki. Z półek zniknęły wszystkie książki opowiadające o Lasse i Mai. Gorąco zapraszamy do Filii nr 2 przy ul. Narutowicza 27, gdzie na czytelników czeka najnowsza przygoda dwójki detektywów - „Tajemnica więzienia”.                                                                                                                       Marlena Puszewska

 

sdc12808.jpg

 

 

sdc12812.jpg

 

 

sdc12810.jpg

 

 

sdc12811.jpg

 

 

sdc12813.jpg

 

 

sdc12814.jpg

 

 

sdc12816.jpg

 

 

sdc12817.jpg

 

 

sdc12821.jpg

 

 

sdc12825.jpg

 

 

 

 

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin