Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Wakacyjna przygoda w średniowiecznych zamczyskach - finał 17 lipca 2018 r. (wtorek)  
Wakacyjna przygoda w średniowiecznych zamczyskach - finał
Redaktor: Edytor   

 

img_8232.jpg
„Wakacyjna przygoda w średniowiecznych zamczyskach” dobiegła końca. Dzieci, które nie wyjeżdżały z miasta,  mogły spędzić wolny czas z nami w bibliotece. W trakcie spotkań poznaliśmy wiele zamków -  ich architekturę, sposób życia mieszkańców wieków średnich i ich zajęcia. Posiłkując się bogatą tematyczną literaturą znajdującą się w naszej bibliotece pogłębialiśmy wiedzę o życiu w średniowieczu. Odkryliśmy także zawody, które przeszły do historii, i wiemy już czym zajmował się bednarz, cyrulik, kaletnik, czy iluminator, a opowiadanie Kazimierza Szymeczki „Zaklęte w brązie” pomogło nam sobie wyobrazić jak powstawały drzwi gnieźnieńskie.

 

 

Spróbowaliśmy także naszych sił w pracach plastycznych, między innymi szyjąc ciżemki z filcu, a  w Pracowni Ceramicznej,  pod okiem Pań Artystek (Wioletty Boguckiej i Joanny Sulińskiej), powstały rzeźby rycerskich koni, myśliwskich psów, kotów do pieszczot, kurek, księżniczek, a nawet smoków!

Zdobyte w czasie spotkań informacje oraz umiejętności wykorzystaliśmy do stworzenia swojej własnej historii, którą samodzielni zilustrowaliśmy i powstała nasza osobista bajka, którą można postawić na półeczce. Wiele radości sprawiło nam wspólne budowanie domina z książek i osady z namiotów. A ostatniego dnia zajęć spotkaliśmy się na turnieju, oczywiście rycerskim i zmierzyliśmy się w grach planszowych. Wakacje w bibliotece umożliwiły nam poznanie fajnych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim dały sposobność by świetnie się bawić!

 

                                                                                                        Ewa Tabisz i Milena Czarnowska

 

 

dsc_0054.jpg

 

 

 

dsc_0077.jpg

 

 

 

dsc_0139.jpg

 

 

 

dsc_0142.jpg

 

 

 

img_8046.jpg

 

 

 

img_8054.jpg

 

 

 

img_8068.jpg

 

 

 

img_8070.jpg

 

 

 

img_8118.jpg

 

 

 

img_8125.jpg

 

 

 

img_8170.jpg

 

 

 

img_8194.jpg

 

 

 

img_8209.jpg

 

 

 

img_8232.jpg

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny