Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 2.09.2017 r. - Zapraszamy na Narodowe Czytanie 17 lipca 2018 r. (wtorek)  
2.09.2017 r. - Zapraszamy na Narodowe Czytanie
Redaktor: Edytor   

narodowe_czytanie.jpg

 

To już 6. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbywa się w pierwszą sobotę września w tysiącach miejscowości w całej Polsce. Akcję zapoczątkował ówczesny prezydent RP – Bronisław Komorowski w 2012 roku. Pierwszą czytaną pozycją był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 roku zapoznaliśmy się z fragmentami utworów Aleksandra Fredry. Trylogia Henryka Sienkiewicza królowała w roku 2014. Następne lata to: 2015 – „Lalka” Bolesława Prusa, 2016 – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W tym roku, w drodze internetowego głosowania, Polacy wybrali do publicznego odczytania „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Celem Narodowego Czytania jest przybliżenie arcydzieł literatury polskiej, uwrażliwienie na piękno języka polskiego, zachęcenie rodaków do czytania, co wiąże się także z rozwojem czytelnictwa.

Nasze miasto, od początku ogłoszenia akcji, bierze czynny udział w Narodowym Czytaniu. Epopeję Mickiewicza czytano w Muzeum Wsi Mazowieckiej, a od 2. edycji głównymi organizatorami, tej szczytnej akcji są: Burmistrz Miasta Sierpc, Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W postacie z prezentowanych utworów wcielają się znani Sierpczanie, odkrywając swoje lektorskie zdolności.
Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Przygotowaliśmy atrakcje dla każdego. Dorośli i młodzież usłyszą fragmenty „Wesela” w doskonałej obsadzie, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Każdy kto przyniesie własny egzemplarz dramatu będzie mógł odcisnąć w nim pamiątkową pieczęć. Dzieci będą mogły wykonać własnoręcznie kolorowe serwetki, bibułkowe kwiaty do wianka, pomalować ludowe wzorki.
Sierpczanie spotkajmy się 2 września 2017 r. (sobota) o godzinie 16.00 przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu (od strony ul. Piastowskiej) – w razie niepogody w budynku CKiSz. Niech na nasze literackie, sierpeckie „Wesele” przybędzie jak najwięcej gości.
 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny