Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Zaproszenie na wystawę i warsztaty edukacyjne o Stanisławie Wyspiańskim 15 grudnia 2018 r. (sobota)  
Zaproszenie na wystawę i warsztaty edukacyjne o Stanisławie Wyspiańskim
Redaktor: Edytor   

xxl_-_kopia.jpg

W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu od początku listopada oglądać można ekspozycję poświęconą wybitnemu i wszechstronnemu twórcy - Stanisławowi Wyspiańskiemu. Artysta ten w powszechnej świadomości znany jest głównie jako twórca dzieł malarskich i autor wybitnych dzieł literackich, jak „Wesele” czy „Noc listopadowa”. Tymczasem projektował również witraże, meble, tworzył skomplikowane projekty architektoniczne, tworzył artystyczne zielniki, ilustracje do dzieł literackich, pisał także wiersze.

 

 

Prezentowana w Czytelni ekspozycja jest tłem dla opowieści o twórczości artysty, ale też i jego życiu naznaczonym śmiertelną chorobą. Dla grup zorganizowanych przygotowany został barwny komentarz pełen anegdot i historii, w którym opowiemy o pasjach, marzeniach, kompleksach, obsesjach i uczuciach towarzyszących barwnemu życiu Stanisława Wyspiańskiego.  Oprócz samego artysty opowiemy też o jego rodzinie, przyjaciołach i nauczycielach. Odbędziemy też wędrówkę po dawnym Krakowie, z którym Wyspiański czuł się wyjątkowo związany.

Dla podniesienia atrakcyjności wystawy dla grup zorganizowanych - uczniów szkół podstawowych i średnich przygotowane zostały warsztaty edukacyjno-plastyczne z dwiema opcjami do wyboru: zabawą plastyczną lub rozwiązywaniem łamigłówek.

Po wysłuchaniu opowieści o artyście uczniowie młodszych i starszych klas szkoły podstawowej będą mieli możliwość wykonania pracy plastycznej, nawiązującej do twórczości Stanisława Wyspiańskiego: autoportretu, kolorowanki albo wyklejanie witraża. Na lubiących zabawy umysłowe czekają puzzle przedstawiające najbardziej znane obrazy Wyspiańskiego i kropkowane obrazki, ukazujące znane krakowskie miejsca i postaci.

Dla uczniów szkół średnich dodatkową atrakcją będzie rozwiązywanie tematycznych krzyżówek.

Kontakt: Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej

tel. 24 275 28 53 wew. 23

 

xxl_-_kopia.jpg

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny