Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow W Klubie "Senior+" 16 października 2019 r. (środa)  
W Klubie "Senior+"
Redaktor: Edytor   
dsc_0019.jpg
 
Czerwcowe zajęcia w Klubie „Senior+” w Sierpcu cieszyły się dużą popularnością.
W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z rękodzieła, w trakcie których wykonywano maty z papierowej wikliny. Seniorzy zorganizowali spotkanie integracyjne będące okazją do spędzenia miłego przedpołudnia. Motywem przewodnim spotkania były lody, które przyniosły ochłodę w słoneczny dzień. Klub Dyskusyjny Książki jest okazją do dyskusji dla miłośników literatury, których nie brakuje wśród seniorów. W ramach ABC Seniora członkowie Klubu mają możliwość podnoszenia umiejętności korzystania z komputera i sieci Internet.

Olbrzymią popularnością wśród seniorów cieszy się Klub Gier. Jest to doskonała okazja do integracji seniorów. Największą popularnością cieszą się Scrabble oraz Domino. Grając wspólnie w dostępne gry planszowe seniorzy mają okazję do zawarcia nowych znajomości, a także do podnoszenia swoich umiejętności w grach. W czerwcu seniorzy uczestniczyli także w spotkaniu z muzyką. Dźwięki ulubionych utworów m.in.: A. Jantar, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar  były okazją do powspominania.
Seniorzy chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami podczas spotkań organizowanych w ramach „Naszych małych pasji”. W czerwcu seniorzy mieli okazję do spotkania z farmaceutką p. Anetą Karwowską. Spotkanie było okazją do wysłuchania wystąpienia na temat bólu – jego źródeł oraz sposobów łagodzenia. Seniorzy mieli także okazję do zadania nurtujących pytań z dziedziny farmacji.
W ramach trwających w Sierpcu obchodów roku 2019 jako gen. W. Andersa seniorzy mieli okazję obejrzeć wystawę o sierpczanach i mieszkańcach okolic Sierpca, którzy uczestniczyli w szlaku armii gen. Władysława Andersa oraz pobytu żołnierzy w mieście w 1939 r. przygotowaną przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 

 

dsc_0004.jpg

 

 

dsc_0009.jpg

 

 

dsc_0011.jpg

 

 

dsc_0015.jpg

 

 

dsc_0012.jpg

 

 

dsc_0008111.jpg

 

Więcej zdjęć tutaj.

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny