Start 16 października 2019 r. (środa)  
Rozczytane wakacje w Filii nr 2
Redaktor: Edytor   

dsc_0014.jpg „Rozczytane wakacje” w ramach akcji „Lato w Mieście'2019” dobiegły końca. Zajęcia pozwoliły młodym czytelnikom poznać przygody bohaterów ulubionych bajek, a także poznać zasady bezpiecznego spędzania wakacyjnego wypoczynku.

            Przygody policjanta Patricka pozwoliły nam poznać przepisy ruchu drogowego. Policjant z KPP w Sierpcu pan Marek Biegański przedstawił dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Spotkanie z ratownikiem WOPR panem Przemysławem Burzyńskim okazało się niezwykle interesujące. Dzieci poznały zasady korzystania z kąpielisk wodnych, a także zasady pierwszej pomocy. Przewodnicząca Klubu „Senior+” w Sierpcu - pani Janina Guzowska – przybliżyła najmłodszym czytelnikom pojęcie seniora. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak pomagać starszym osobom.

         

  Jedną z atrakcji przygotowanych w ramach wakacji była możliwość zwiedzania KP PSP w Sierpcu. Korzystając z  uprzejmości strażaków dzieci mogły zwiedzić siedzibę PSP w Sierpcu. Wyposażenie wozów strażackich, umundurowanie strażaków przyciągało uwagę uczestników zajęć. 

            Podczas tegorocznych wakacji poznaliśmy przygody m. in. psa Morusa ratownika wodnego Historię Wojtka – chłopca, który marzył o tym, by zostać strażakiem, a  lektura opowieści K. Zychli „Maks i chmurka”, którą czytaliśmy na świeżym powietrzu była doskonałym wprowadzeniem do bujania w obłokach.  

            Przygody bohaterów poznanych bajek były znakomitym wprowadzeniem do wykonywanych prac plastycznych. W trakcie zajęć powstały: słoneczne witraże malowane na folii, wakacyjne pocztówki oraz plakaty przedstawiające zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Ponadto stworzone zostały różnokolorowe papierowe piórka, akwarium w kartonie, plaże i łąki na papierowych talerzykach. Fantastyczną zabawą dla dzieci okazały się tęczowe literki. Pisanie, zamalowywanie i tak od nowa bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom. Wykonaliśmy także wiatraczki z papieru i słomek oraz malowaliśmy pejzaże z wykorzystaniem techniki „mokre w mokrym” i soku z cytryny. Niewątpliwie największą atrakcją okazało się ciasto wygibasto. Z masy wykonanej z mąki, wody, oleju, soli, cukru waniliowego, proszku do pieczenia oraz barwników spożywczych  dzieci ulepiły figurki. Uciechę najmłodszym przyniosło wycinanie kształtów z masy porcelanowej (mąka ziemniaczana, klej Vikol, sok z cytryny, oliwka). Uczestnicy zajęć poznali także podstawy quillingu, wykorzystując tą technikę powstały winogrona.

            Poza zajęciami literacko-plastycznymi nie zabrakło także miejsca na zabawę. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, odgadywaliśmy kalambury. Olbrzymią popularnością cieszyły się gry planszowe tj.: Domino, 5 sekund, warcaby oraz dostępne puzzle.

            Wykorzystując teren zielony przy Filii nr 2 uczestnicy zajęć mieli okazję sprawdzić jak wygląda świat przez narkogogle i alkogogle, a wspólna zabawa z chustą animacyjną i piłką nauczyła nas współdziałania i koordynacji.

                                                                                              

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 

                                                                                                                Marlena Puszewska

 

dsc_0015.jpg
 
dsc_0023.jpg
 
dsc_0025.jpg
 

 

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin