Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Rozczytane wakacje w bibliotece - podsumowanie 15 października 2019 r. (wtorek)  
Rozczytane wakacje w bibliotece - podsumowanie
Redaktor: Edytor   

zdjcia_z_wakacji_w_jednym.jpg  „Rozczytane Wakacje” w naszej Bibliotece upłynęły nadzwyczaj szybko. Zajęcia zorganizowane w ramach akcji „Lato w Mieście '2019” cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na zajęciach literacko - plastycznych poznaliśmy przygody bohaterów z bajek szwedzkich i norweskich, sympatycznego Pettsona i jego kota Findusa, Nusię - dziewczynkę z bardzo bujną wyobraźnią. Przygody Pettsona i Findusa przeniosły nas do ogródka głównego bohatera, tam poznaliśmy inne zwierzęta Pettsona i ich wspólne przygody. Z lektury „Nusia i baranie łby” dowiedzieliśmy się, jak dziewczynka spędziła swoje wakacje nad morzem. Za radami Mamy Mu wiemy, jak nie nabić sobie guza podczas zabaw. Z Ulfem bohaterem książki „Jak moja mama została Indianką” gościliśmy w wiosce Indian.

 

Przygody bohaterów poznanych opowieści były inspiracją do wykonania przez dzieci prac plastycznych - organizery na kredki z puszek i różnych materiałów (filc, sznurek, karton). Na zajęciach w Bibliotece powstały również portrety naszych pupili na folii pomalowanych farbami do szkła. Malowanie na foli spożywczej to innowacyjny pomysł na rozbudzenie wyobraźni przestrzennej. Odwrócony stolik i folia spożywcza jest alternatywą do malowania trójwymiarowego. Koronka, drut, klej, nici, mulina, pióra, kryształki były inspiracją do samodzielnego wykonania amuletu (łapaczy snów). Zainspirowani literaturą szwedzką i norweską   sami zostaliśmy pisarzami i ilustratorami. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w prace plastyczne powstały piękne bajki do naszego teatrzyku Kamishibai. Ale nie zabrakło również wspólnych gier i zabaw między innymi: Wirująca czapeczka, Kim jestem, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjne, 5 sekund, Grzybobranie, Kalambury, Scrabble itp.

Wspólnie z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc dzieci zrobiły latawce z bibuły, sznurka, piór, oczek, drucików kreatywnych i wielu innych ozdobnych materiałów. Na wspólnym spacerze w Parku im. Gen. Andersa, dzieci puszczały swoje latawce.

Poza zajęciami literacko-plastycznymi w ramach akcji „Rozczytane Wakacje” dzieci  odwiedziły Komedę Powiatową Policji w Sierpcu. Podczas wycieczki dzieci poznały pracę policjantów, zwiedziły budynek Komendy i zapoznały się z ważnymi zasadami bezpieczeństwa. W czasie  wizyty dzieci miały możliwość wsiąść do radiowozu, motorówki policyjnej oraz usiąść na motocyklu policyjnym, a także poznać technikę daktyloskopii. A to niektóre wymienione atrakcje przygotowane przez p. M. Biegańskiego, który był naszym przewodnikiem po  Komendzie.

W naszej Bibliotece gościliśmy aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Dzieci obejrzały spektakl pod tytułem „Opowieści z teczki profesora książeczki”, który miał rozbudzić ich wyobraźnię i zachęcić do czytania książek. W Fitness Klub STEP pod czujnym okiem instruktora Pana Artura Brzezińskiego - trenera Aikido, dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach ogólno-rozwojowych.

Udział w zdarzeniu/imprezie/konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych, w tym publikacji wizerunku. Jednakże każda osoba ma prawo do żądania dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia i sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu. Więcej informacji udostępnianych będzie na stronie internetowej: mbp.sierpc.pl, sierpc.pl

dsc_0067.jpg

dsc_0138.jpg

dsc_0306_2.jpg

dsc_0326.jpg

Więcej zdjęć

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny