Start 16 października 2019 r. (środa)  
Lipiec w Klubie "Senior+" w Sierpcu
Redaktor: Edytor   

dsc_0001.jpgLipiec w Klubie „Senior+” upłynął w atmosferze zabawy i wspólnie spędzonego czasu. W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z języka angielskiego, w trakcie których Klubowicze mieli okazję do zapoznania się z podstawowymi zwrotami. Prowadzone były w niewielkich grupach, by uczestnicy mogli łatwiej przyswoić wiedzę. Spotkania odbywające się w ramach ABC Seniora dają możliwość podnoszenia umiejętności korzystania z komputera. Członkowie Klubu poznali zasady tworzenia multimedialnych prezentacji.

          

Wśród licznych propozycji Seniorzy chętnie uczestniczą w spotkaniach integracyjnych, które na stałe wpisały się  w harmonogram Klubu „Senior+” w Sierpcu. Wspólnie spędzony czas na rozmowach przy kawie, uatrakcyjnił lipcowe przedpołudnie w Klubie.  Klub Dyskusyjny Książki to okazja dla miłośników literatury, by porozmawiać na temat literatury. W lipcu seniorzy dyskutowali na temat literatury kobiecej oraz twórczości młodych polskich pisarek – N. Sochy, N. Sońskiej, M. Witkiewicz. Dużą popularnością wśród seniorów cieszy się Klub Gier. Wspólna gra w dostępne gry planszowe i zręcznościowe jest elementem integrującym członków Klubu. Największą popularnością wśród seniorów cieszą się Scrabble oraz Domino.

            W ramach zajęć z rękodzieła seniorzy wykonali własnoręcznie bransoletki z wykorzystaniem włóczki. Ponadto członkowie Klubu mieli okazję przypomnieć sobie obsługę maszyny Sizzix, a dla nowych Klubowiczów była to okazja do zapoznania się z obsługą tej maszyny.

            Piękna pogoda sprawiła, że seniorzy wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Dzięki uprzejmości strażaków członkowie Klubu mogli obejrzeć wyposażenie komendy oraz poznać tajniki ich pracy.

            „Senior aktywny i kreatywny” to hasło pikniku zorganizowanego dla członków Klubu „Senior+” w Sierpcu. Atrakcje dla seniorów przygotowała firma „Bajeczny Świat”. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.

            Lipcowe zajęcia z cyklu Nasze małe pasje były okazją do spotkania z panią Krystyną Chojnacką – utytułowaną sierpecką biegaczką. Pani Krystyna podzieliła się z Klubowiczami swoimi sposobami na motywację do uprawiania sportu, podkreślając, iż aktywność fizyczna jest ważna dla każdego bez względu na wiek.

 dsc_0009.jpg

dsc_0054.jpg

dsc_0191.jpg

             Więcej zdjęć

 

                Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin