Start arrow Nowości książkowe arrow Literatura piękna arrow WRZESIEŃ 2019 22 września 2019 r. (niedziela)  
WRZESIEŃ 2019
Redaktor: Edytor   
hanka.jpg

 

Droga Katarzyna
Hanka

Porywająca opowieść o córce kolejarza, która została polską Gretą Garbo. I o tym, że szczęście nie uśmiecha się tylko raz.
Wyszła na scenę wystraszona, blada. Muzyka gruchnęła, ale ona nie mogła wydobyć z siebie głosu. Wybiegła za kulisy z płaczem, wśród drwin i gwizdów. Koleżanki patrzyły z nieskrywaną satysfakcją. Co jej pozostało? Wrócić do obskurnej kamienicy na Woli i zostać krawcową jak matka? A może udowodnić światu, że klęska poprzedza wielki sukces?
Gdy dziesięć lat później jechała przez Warszawę własnym luksusowym chevroletem, ścigały ją zachwycone spojrzenia i szepty: „To Ordonka!”. Mężczyźni za nią szaleli, a kobiety czesały się i ubierały tak jak ona. To dla niej hrabia Michał Tyszkiewicz popełnił mezalians, którego rodzina nigdy mu nie wybaczyła. A Hanka kochała mocno, odważnie, całym sercem – ale tylko na chwilę.
Katarzyna Droga zabiera czytelnika we wspaniałą podróż w szalone lata dwudzieste, w świat szarmanckich mężczyzn i kobiet równie pięknych, co bezwzględnych.
 
źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

 

 upadek.jpg

 

 

Nobbs David
Upadek i wzlot Reginalda Perrina

Jedna z najpopularniejszych brytyjskich komedii literackich!
Kiedy Reginald I. Perrin, pracownik Słonecznych Deserów, obudził się pewnego czwartkowego poranka, bynajmniej nie zamierzał nazwać swej teściowej hipopotamem. Lecz później wszystko uległo diametralnej zmianie.
Reggie poczuł, że musi zmienić swoje życie. Nie chciał, by ograniczało się do nudnej pracy i przewidywalnego małżeństwa. Przewraca więc swój świat do góry nogami. Czy to pozwoli mu odwrócić złą kartę?
Brytyjski humor w najlepszym, starym stylu!

źródło opisu: https://www.gandalf.com.pl/

 

 

 kontra.jpg

 

Miłoszewski Wojtek
Kontra


Kontynuacja bestsellerowych powieści "Inwazja" i "Farba".

Władimir Putin, który obwołał się carem i postanawia reaktywować Imperium Rosyjskie, posuwa się za daleko. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence nie zamierza czekać, aż totalitarne plany rosyjskiego władcy pochłoną pozostałą część Europy Zachodniej. Rozpoczyna się uderzenie amerykańskich wojsk, które ma na celu zniszczenie imperialnej armii. Kontra.
Także Polska przeżywa kolejny zwrot i ponownie staje się teatrem działań wojennych. Znowu wybucha chaos, a pozbawieni reguł i aparatu państwowego ludzie muszą radzić sobie na własną rękę.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/

 

 tajemnice_joan.jpg

 

Rooney Jennie
Tajemnice Joan


Nietypowa powieść szpiegowska o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu…
Cambridge roku 1937 pełne jest idei i idealistów, a Joan, która dotąd nie obracała się w wielkim świecie, jest nimi wprost oczarowana. Znajomość z przebojowymi Sonią i Leo, studentami rosyjskiego pochodzenia, coraz bardziej się zacieśnia, ale gdy lata uniwersyteckie dobiegają końca i rozpoczyna się dorosłe życie, trudno jest pozostać lojalnym w stosunku do dawnych przyjaciół.
Niemal siedemdziesiąt lat później Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę państwową i przekazywanie ściśle tajnych informacji Sowietom. Kobieta utrzymuje, że jej decyzja była podyktowana osobliwymi czasami wojny.
Joan Stanley skrywa tajemnicę.
Przez pięćdziesiąt lat była kochającą matką, czułą babcią, we wtorkowe popołudnia adeptką malowania akwarelami, a w czwartkowe uczestniczką zajęć tanecznych. Aż do pewnego słonecznego wiosennego poranka… Ktoś bowiem odkrył jej latami tajoną tożsamość.
Joan Stanley była szpiegiem.
Na podstawie powieści powstał film z Judi Dench i Sophie Cookson w rolach głównych.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/

 

 zranic.jpg

 

Grochola Katarzyna
Zranić marionetkę


Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie.
Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?
Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.
Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.
Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?
Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.
 
źródło opisu: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/

 

 morze_o_poranku.jpg

 

Mazzantini Margaret
Morze o poranku

„Morze o poranku” potwierdza rzadki talent pisarki, która potrafi przetworzyć cierpienie w literaturę. Dowodzi, że można zwracać się z powodzeniem do szerokiego kręgu odbiorców, nie rezygnując z wyrafinowanych środków wyrazu.
Farid zobaczył morze po raz pierwszy nocą, gdy uciekał ze swojego domu na skraju pustyni, zostawiwszy tam gazelę, która jadła mu z ręki. Vito patrzy na to samo morze z Sycylii. Jej plaże stały się składowiskiem przedmiotów wyrzuconych na brzeg, cmentarzyskiem pozostałości łodzi i kutrów, które nigdy nie dopłynęły do celu. Vito zbiera je i przechowuje. To fragmenty pamięci.
Margaret Mazzantini wraca do tematyki wojny i jej ofiar – ludzi, którym wielki konflikt rujnuje życie. Opowiada o kontrowersyjnych związkach łączących Włochy i Libię od pierwszych dekad XX wieku, kiedy faszystowska propaganda zachęcała Włochów do osiedlania się w nowej zamorskiej kolonii, przez wypędzenie włoskich osadników za rządów Kaddafiego w 1970 roku, aż do współczesnych morskich przepraw uchodźców. Obdarza głosem tych, którzy są zmuszani do poświęceń, strat i rezygnacji i nie dostają nic w zamian.
 
źródło opisu: https://www.soniadraga.pl

 

 niebezpieczna_gra.jpg

 

Wituszyńska Emilia
Niebezpieczna gra

Połączenie ostrego "Pitbulla” i seksownych kryminałów Pauliny Świst!
Kobieta jest jak broń. Nie wolno się nią bawić.
Weronika to jedna z najlepszych policjantek w wydziale kryminalnym stołecznej policji. Jej karierę przerywa dramatyczna akcja, w której traci partnera. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. Nieoczekiwanie kobieta dostaje zadanie, które wykonać może tylko ona.
W Wilanowie znaleziono zwłoki kandydata na urząd premiera, a jedynym świadkiem zdarzenia jest znany i zabójczo przystojny aktor Przemysław Rej. Niestety gwiazdor nic nie pamięta, a dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, mężczyzna potrzebuje całodobowej ochrony.
Aby nie wzbudzać podejrzeń, Weronika i Rej muszą udawać parę. Wkrótce okaże się, że mężczyzna nie mówi całej prawdy, a na jaw wychodzą kolejne sekrety. Oboje zostają wplątani w niebezpieczną grę, w której stawką będzie nie tylko życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece

 

 sorge.jpg

 

Zielińska Aleksandra
Sorge


Nowa i niezwykle osobista powieść jednej z najbardziej utalentowanych autorek młodego pokolenia. Sorge to książka o stracie i żałobie, zarówno po zmarłych, jak i żywych.
Akcja dzieje się we wczesnych latach dwutysięcznych w małej miejscowości Sorge na Lubelszczyźnie. Główna bohaterka rozpoczyna pracę w szkole podstawowej. Jej ojciec otrzymuje zlecenie odnowienia starego dworku, który należał do rodziny Czyżewskich – wymordowanej przez Niemców w trakcie drugiej wojny światowej. Pod koniec roku szkolnego dochodzi do tragedii – podczas wyjazdu na wycieczkę do Niemiec w wypadku giną wszyscy uczniowie szóstej klasy szkoły w Sorge. Nauczycielka zostaje naznaczona przez lokalną społeczność jako ta, która przeżyła. Zjawisko utraty całego pokolenia dzieci i brutalną śmierć członków rodu Czyżewskich łączy coraz więcej podobieństw…

 źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/

 

 inkub.jpg

 

Urbanowicz Artur
Inkub

Dwie epoki. Dwie historie. Jedna wioska. Jedna czarownica. Jedna klątwa.

Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć.
Nad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą, słynie ze szczególnego nasilenia przemocy, chorób, zaginięć i samobójstw. Mówi się też o zjawiskach nadprzyrodzonych – niezidentyfikowanym zielonym świetle, odgłosach niewiadomego pochodzenia, a także o nawiedzonym domu. Miejscowi wierzą, że to on rozsyła wokół negatywną energię, która wydobywa z ludzi najgorsze instynkty.
Tajemnicami wioski żywo interesuje się młody dzielnicowy, który wkrótce popełnia samobójstwo. Sprawę jego śmierci bada Vytautas Česnauskis, policjant na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach. Odkrywa, że mroczna historia Jodozior ma swoje korzenie w latach siedemdziesiątych. Wtedy miała tam mieszkać kobieta, która parała się czarami…
 
źródło opisu: https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/

 

 sekret_heleny.jpg

 

Riley Lucinda
Sekret Heleny


Magiczny dom, pamiętne lato… Podobno każdy, kto odwiedził willę Pandora po raz pierwszy, musi natychmiast się zakochać…
Dwadzieścia cztery lata temu Helena spędziła magiczne wakacje na Cyprze. Zakochała się wtedy pierwszy raz. Gdy ojciec chrzestny zostawia jej w spadku popadającą w ruinę willę Pandora, Helena powraca na słoneczną wyspę, by wraz z rodziną spędzić tam wakacje.
Idylliczny krajobraz wyspy skrywa jednak gęstą pajęczynę sekretów. Helena za nic nie pozwoli, by dowiedzieli się o nich William i Alex, jej mąż i syn.
Przeżywający udręki dorastania trzynastoletni Alex jest rozdarty pomiędzy potrzebą chronienia ukochanej matki za wszelką cenę, a nieuniknioną koniecznością zmierzenia się z dorosłymi problemami. Jednocześnie rozpaczliwie pragnie się dowiedzieć, kim był jego prawdziwy ojciec…
Przypadkowe spotkanie Heleny z jej ukochanym sprzed lat uruchamia lawinę wypadków, w wyniku których zderzenie teraźniejszości z przeszłością staje się nieuniknione. Helena i jej syn wiedzą, że kiedy Pandora odkryje swoje tajemnice, nic już nie będzie takie jak dawniej...
 
źródło opisu: https://www.wydawnictwoalbatros.com

 

 lazarz.jpg

 

Kepler Lars
Łazarz   


W apartamencie w Oslo zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Po otwarciu zamrażarki oczom policjantów ukazuje się przerażający widok – ofiara okazuje się profanatorem zwłok. Kilka dni później do Joony Linny zgłasza się niemiecki wydział śledczy, prosząc o pomoc w rozwikłaniu morderstwa, do którego doszło w okolicach Rostocku. Detektyw dostrzega szalony schemat…
Niektórzy zmartwychwstanie określiliby mianem cudu, inni – koszmaru.
 


źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/

 

 

 

Pozostałe nowości:

 

Alexander T.: Niespotykane piękno

Ashley K.: Wymarzony mężczyzna

Baldacci D.: Towar

Chamberlain D.: Wyśniłam cię, córeczko

Cleeves A.: Błękit błyskawicy

Cussler C.: Gangster

Darda S.: Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót

Dare T.: Wymarzony narzeczony

Evans P.R.: Sprzedawca marzeń. T. 2 Podróż tysiąca mil

Frączyk I.: Kobiety z odzysku. T. 2 Trudne wybory

Gołkowski M.: Bramy ze złota. T. 1 Świątynia na bagnach

Gołkowski M.: Stalowe Szczury. T. 4 Otto

Goodwin D.: Moja ostatnia księżna

Hjorth M., Rosenfeldt H.: Najwyższa sprawiedliwość

Houellebecq M.: Serotonina

Jax J.: Zanim nadejdzie jutro. T. 3 Druga strona nocy

Jeffries S.: Flirt z księżniczką

Jeromin-Gałuszka G.: Dwieście wiosen. T. 2 Niebieska sukienka

Jonasson R.: Hulda. T. 2 wyspa

Jones G.: Oblężenie

Karpińska A.: Rodzinne szarady. T. 2 Bezpieczny port

Kepler L.: Łowca

Krajewski M.: Dziewczyna o czterech palcach

Krawczyk A.: Przylądek wichrów. T. 1 Lato wśród wydm

Lewis S.: Dziewczyna, która wróciła

Lingas-Łoniewska A.: Bezlitosna siła. T. 1 Kastor

Lipińska B.: T. 3 Kolejne 365 dni

Lloyd A.: Niewinna żona

Matyszczak M.: Trup w sanatorium

Michalak K.: Trylogia autorski. T. 2 Zagubiona

Mirek K.: Willa pod kasztanem. T. 3 Na strunach światła

Miszczuk K.B.: Jaga

Moyes J.: Kolory pawich piór

Mróz R.: Listy zza grobu

Nesbo J.: Nóż

Opiat-Bojarska J.: Kryształowi. T. 2 Łatwy hajs

Piekara J.: Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy

Przybyłek A.: Historia naszych pożegnań

Przybyłek A.: Miłość i inne nieszczęścia

Rogoziński A.: Raz, dwa, trzy… giniesz Ty!

Rogoziński A.: Śmierć w blasku fleszy

Rudnicka Ol.: Miłe Natalii początki

Severski V.V.: T. 2 Odwet

Shukri L.: Perska zmysłowość

Sierra J.: Niewidzialny płomień

Steel D.: Zgubić i odnaleźć

Stelar M.: Blask

Tekieli J.: T. 3 Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja

Witkiewicz M.: Jeszcze się kiedyś spotkamy

 

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny