Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Z okazji rocznicy urodzin...

Czytaj całość
     Wszyscy wiemy kim była Maria Kownacka. Przechadzamy się jej ulicami, chodzimy do szkół, którym patronuje. Przez całe swoje życie działała i tworzyła z myślą o dzieciach. W swojej autobiografii własne dzieciństwo opisuje jako osierocone i nieszczęśliwe, co też jest powodem tego, że nigdy nie pisała o rzeczach smutnych. Swoją twórczością chciała wywoływać jedynie uśmiech na dziecięcych buziach. Cel ten udało jej się osiągnąć, czego potwierdzeniem jest przyznany przez dzieci Order Uśmiechu w 1970 roku.
Czytaj całość
 
Wakacyjne spotkania w bibliotecznej Filii nr 2
Czytaj całość


Wakacyjne spotkania w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Nałkowskiej w Sierpcu przebiegały pod hasłem „Lato w mieście”. W okresie od 29 czerwca do 31 sierpnia 2015 r. odbyło się 5 spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W zajęciach uczestniczyło łącznie 10 dzieci.
  
Czytaj całość
 
Wakacje w Smokolandii
Czytaj całość

Długo wyczekiwane wakacje upłynęły nadzwyczaj szybko. Akcja „Lato w mieście”, jak co roku, cieszyła się w naszej Bibliotece dużym zainteresowaniem. Cykl zajęć literacko-plastycznych pt. „Smokolandia” bardzo przypadł do gustu naszym młodym uczestnikom. Któż bowiem nie lubi bajek, legend, opowieści o smokach, rycerzach, skarbach chronionych przez te przerażające bestie?
      
Czytaj całość
 
Na półmetku wakacji...

Czytaj całość      Połowa wakacji za nami, część osób już wróciła z wakacyjnych wojaży, lecz część dopiero wybiera się na letni wypoczynek. Niektórzy z nas spędzą go na kocyku na plaży, inni ponad błogie lenistwo przedłożą aktywny wypoczynek. Zapewne są wśród nas także tacy, którzy urlop przeznaczą na domowe remonty. Jednak niezależnie od tego, czy pozostałą część wakacji spędzicie w mieście, nad morzem czy w górach z pewnością znajdziecie czas na chwilę relaksu z książką w dłoni.

Czytaj całość
 
19.06.2015 r. - Ahoj przygodo i swobodo! czyli spotkanie MDKK
Czytaj całość     19 czerwca w Oddziale dla Dzieci odbyło się przedwakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wśród starego i nowego grona klubowiczów rozmawialiśmy o naszych planach i marzeniach wakacyjnych.
     Każdy z nas nosi w sobie tęsknotę poznania odległych krajów i kontynentów. Jedni chcą zawitać do Japonii, Hiszpanii, inni śnią o Rzymie, Kamczatce, czy Syberii. Są i tacy, którzy nie chcą opuszczać Mazowsza. Zanim zrealizujemy nasze plany, postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia wytrawnych i znanych globtroterów takich jak: Wojciech Cejrowski, Jacek Pałkiewicz, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Kinga Choszcz, Marek Kamiński, czy Jasiek Mela.
Czytaj całość
 
Wakacje w Smokolandii - zaproszenie
Czytaj całość
        Już od 29 czerwca serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wspólnej wakacyjnej zabawy i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Zajęcia będą odbywały się we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 11 do 13, a w ich trakcie przewidziane jest głośne czytanie literatury dziecięcej dotyczącej rycerzy, smoków i pilnowanych przez nie skarbów. Będziemy podróżować po całym świecie, aby poznać gatunki smoków oraz ich znaczenie w kulturze różnych ludów, m. in. chińskich, słowiańskich i polskich. Dodatkowo pobyt w Bibliotece umilą liczne zajęcia plastyczne i teatralne, konkursy oraz oglądanie bajek na przezroczach.
      Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak wytresować smoka i nie skończyć w jego brzuchu.

Czytaj całość
 
16.06.2015 r. - Zerówkowicze z wizytą w Oddziale dla Dzieci

Czytaj całość

     W dniu 16 czerwca 2015 roku zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odwiedziły nasz Oddział dla dzieci. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi, wzięły udział w quizie dotyczącym znajomości bohaterów ze znanych bajek. Potem był czas na zabawę, przeglądanie książek trójwymiarowych i z ruchomymi ilustracjami.  Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o śwince Peppie, która udała się do biblioteki i o Tatusiu Muminka, który próbował napisać książkę.
     Godzinne spotkanie przepełnione gromkim śmiechem i radością szybko upłynęło. Dzieci otrzymały na pamiątkę kolorowe zakładki do książek i obiecały, że będą nas odwiedzać. 

 
Czytaj całość
 
13.06.2015 r. - Przedwakacyjne spotkanie młodych artystów

Czytaj całość

       W sobotę 13 czerwca 2015 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkały się dzieci  na warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Wojciecha Witkowskiego. Już za chwilę artysta wyjeżdża na plener malarski, dzieci i młodzież mają też wakacyjne plany. Umiejętności jakie nabyły podczas spotkań pozwolą im twórczo spędzić czas, a nawet zapobiec ewentualnej nudzie.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin