Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP
 
img_8171.jpg

 

W piątkowe popołudnie 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej sierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego „Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.Czytaj całość
 
1.02.2017 r. - powitanie nowego dyrektora MBP
img_8085.jpg

Dnia 1 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce powitanie nowego dyrektora – pani Moniki Stańczak. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Marek Zdrojewski oraz pracownicy MBP wraz z reprezentantami jednostek, które swoją siedzibę mają w budynku biblioteki – Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc i Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Czytaj całość
 
19.01.2017 r. - Wspomnień czar... - promocja 2. tomu "Wspomnień sierpczan"

16178765_406489469687239_7540679294008595788_o.jpg

 

Czwartkowe spotkanie (19 stycznia) w Bibliotece Miejskiej sympatyków historii Sierpca było ostatnim punktem wielkiego projektu wydawniczego pod nazwą "Wspomnienia sierpczan tom 2", którego podjęła się Biblioteka w ramach wydawniczej serii "Biblioteka Sierpecka". Jest to już jej 16 publikacja.

Rekordowa frekwencja, ogromne zainte­resowanie książką i wreszcie jej nakład niemalże na wyczerpaniu to dowód na to, że sierpczanie doceniają regionalne inicjatywy na rzecz ocalenia historycznego dziedzictwa miasta.


Czytaj całość
 
Najpopularniejsze książki w 2016 roku według naszych Czytelników

k2.jpg

Jeśli oceniali byśmy miniony rok według gustów naszych Czytelników, to możnaby powiedzieć, że był to rok wyjątkowo spokojny. Na szczycie naszej listy pojawiają się bowiem niemal same powieści obyczajowe, które nasze czytelniczki określają jako: "Lekkie, łatwe i przyjemne". Katarzyna Michalak, Paullina Simons, Magdalena Witkiewicz oraz Danielle Steel, to autorki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników już od kilku lat. W 2016 roku dołączył do nich "akcent sierpecki", czyli pani Aleksandra Maludy. Autorkę tę mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim w naszej Bibliotece, gdzie prezentowała swoją debiutancką powieść "Rok 1863", w której pojawiają się miejsca z naszego regionu.

Czytaj całość
 
Tom 2 "Wspomnień sierpczan" coraz bliżej - prezentujemy okładkę

Najnowsza, 16. publikacja Biblioteki Miejskiej wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego prezentujemy jej okładkę.

front_okladki.jpg

 

Czytaj całość
 
Andrzejkowe Spotkania w Bibliotece - 21-29.11.2016 r.

img_7364.jpg

Od 21 do 29 listopada w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu odbywały się „Spotkania Andrzejkowe” adresowane do dzieci klas I-III. Oprócz dobrej zabawy, czyli wróżb i quizów, tradycyjnie też zaprosiliśmy na spotkanie z literaturą tematycznie związaną z tytułem spotkań.
Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się m.in. jak to się stało, że czarny kot przynosi pecha, a kominiarz szczęście.

Czytaj całość
 
3.11.2016 r. - "W ogrodzie słów i dźwięków" - widowisko poetycko muzyczne w Czytelni

 

img_7280.jpg

 

Przy kawiarnianych stolikach w bibliotecznej Czytelni –
poetycko muzyczne widowisko „W ogrodzie słów i dźwięków"

W czwartkowe popołudnie 3 listopada 2016 r. Czytelnia Biblioteki Miejskiej zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę, w której sierpczanie mogli porozmawiać, skosztować domowych wypieków, ale przede wszystkim wysłuchać programu poetycko-muzycznego „W ogrodzie słów i dźwięków” w wykonaniu chóru Canto działającego przy Zespole Szkół Samorządowych w Rościszewie.

Czytaj całość
 
28.10.2016 r. - Biblioteczne tajemnice i... wesołe czarownice

 

img_7218.jpg

 

  "Strzygi, duchy, czarownice, biblioteczne tajemnice..." to tytuł zabawy, na którą 28 października 2016 r. zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Wraz z naszymi młodszymi czytelnikami, w towarzystwie jesiennych strachów i wesołych straszydeł, odkrywaliśmy tego dnia tytułowe biblioteczne tajemnice, ale nie tylko...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin