Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Pierwsze dwa tygodnie wakacji za nami

img_0006.jpg

 

Pierwsze dwa tygodnie wakacji już za nami. Inspiracją do zajęć plastycznych, gier, zabaw, konkursów, quizów była literatura dziecięca dotycząca zwierząt ( kotów, psów, chomików, żółwi, papug itp.). Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Łapy, pióra i rymów cała fura”, które jest tytułem zbioru wierszy Ludwika Jerzego Kerna. Oprócz wspaniałych wierszy autora każdego dnia zajęć czytaliśmy również opowieść o Łaziku i Klarze i ich nadzwyczajnej przyjaźni. Nie zabrakło rozmów o zwierzętach – a tematów było bardzo dużo, ponieważ każdy chciał opowiedzieć coś o swoim pupilu.

Czytaj całość
 
Kwadrans dla Niepodległej

35303739_1693444354103991_2093970580284899328_n.jpg

14 czerwca nasza Biblioteka przyłączyła się do akcji organizowanej przez Książnicę Płocką „Kwadrans dla Niepodległej”. W Filii bibliotecznej nr 2 zagościły dzieci z klasy „0A” Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej trudnego tematu odzyskania wolności i jej znaczenia dla młodego pokolenia. Młodzi czytelnicy wysłuchali wiersza autorstwa Władysława Bełza pt. „Kto Ty Jesteś?”. Spotkanie miało na celu upamiętnienie 100 - lecia odzyskania niepodległości.
Do czwartkowych działań przyłączyły się również nauczycielki z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, które w ramach akcji zorganizowały spotkanie z literaturą niepodległościową dla swoich uczniów.

 

Czytaj całość
 
12 czerwca - Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
img_9887.jpgNasza Biblioteka po raz drugi przyłączyła się do Ogólnopolskiego Święta Bookcrossingu. Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa poprzez udostępnianie przechodniom książek na  zasadzie „weź, przeczytaj i podaj dalej”. 12 czerwca bogata literatura została wyłożona na parapetach książnicy oraz na pobliskiej ławeczce na skwerze. Cieszymy się, że wiele wspaniałych woluminów trafiło do rąk sierpczan i otrzymało tym samym drugie życie, a czytelnicy przyczynili się do uwolnienia książek. Mamy nadzieję, że tzw. książka w podróży zachęci nasze społeczeństwo do czytania, bowiem, jak mówił Kartezjusz: „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.Czytaj całość
 
8 czerwca - Noc w Bibliotece
img_9831.jpg8 czerwca po raz drugi włączyliśmy się do Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej akcji mającej na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. W tym roku wspólnie z Pracownią Dziejów Miasta Sierpc zaprosiliśmy do wspólnego spędzenia z Nami wieczoru pod hasłem „Biblioteka na zjadaczy wiedzy czeka”. Wszystkie atrakcje zaserwowane odwiedzającym miały związek z szeroko pojętą nauką i wiedzą. Były eksperymenty fizyczne i chemiczne, historia wynalazków, astronomia i kryminologia. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci i dorosłych, cieszył się pokaz baniek mydlanych. Strudzeni zwiedzaniem i zabawą mogli liczyć na poczęstunek w postaci „kuchni molekularnej”, która chociaż nie miała tak naprawdę wiele wspólnego z wiedzą naukową, to i tak wszystkim bardzo smakowała.
Czytaj całość
 
Tydzień Czytania Dzieciom

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 

 Co roku nasza biblioteka aktyimg_9545.jpgwnie uczestniczy w propagowaniu codziennego czytania dzieciom. Jak stwierdzono naukowo czytanie wspomaga ich rozwój wszechstronnie. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”  ma na celu zachęcić rodziców i wychowawców do chociaż dwudziestominutowego czytania.

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  jest akcją społeczną i stałym punktem atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały sierpeckie przedszkola i grupa przedszkolna przy Szkole Podstawowej Nr 2. To bardzo miłe, że  opiekunki grup przedszkolnych wraz z dziećmi pamiętają, lubią i corocznie uczestniczą we wszystkich spotkaniach z książką , nie tylko tych największych.  

Czytaj całość
 
Majowe warsztaty plastyczne

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

img_9528.jpg

 

Majowe i ostatnie  w tym roku szkolnym biblioteczne spotkanie młodych artystów z panem Wojtkiem Witkowskim upłynęło we wzniosłej atmosferze Dnia Matki. Dzieci,  pod kierunkiem artysty wykonały przepiękne portrety swoich mam, które były również prezentem z okazji  ich święta. Na zakończenie tegorocznych artystycznych spotkań uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy artysty w Ratuszu Miejskim.

 Jeszcze nie wiemy, jakie plany pan Wojciech będzie miał we wrześniu, i czy zajęcia będą kontynuowane, niemniej jednak na pewno informacja ukaże się na naszej stronie internetowej.

Życząc udanych wakacji  zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z naszego majowego spotkania.

Czytaj całość
 
WAŻNE!

telefon.jpg 

 

Informujemy, iż zmienił się numer telefonu

do Filii nr 2.

Obecny to 24 361 91 81.

Przypominamy, że z Filią można się także

kontaktować mailowo

pod adresem: filia2-mbp@wp.pl.

 
29.05. 2018 - wystawa Niepodległość oczami dziecka
niepodlego_oczami_-_plakat_02_-_rodo-1.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin