Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Wystawa Nobliści znad Wisły - tylko do końca kwietnia!

Czytaj całośćWystawa „Nobliści znad Wisły - Polscy Laureaci Literackiej Nagrody Nobla” cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Najbardziej aktywną szkołą, jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Sierpca. Odwiedzili nas także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Publicznego im. biskupa Leona Wetmańskiego, Zespołu Szkół nr 2 a także z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. To już ostatni miesiąc prezentacji ekspozycji (planowana była do połowy września 2015 r., jednak w związku z obchodami 25-lecia Samorządu, w Czytelni prezentowana będzie nowa ekspozycja, nawiązująca do wydarzenia).

Nadal zachęcamy uczniów i nauczycieli, a także osoby prywatne do odwiedzenia Biblioteki i skorzystania z możliwości obejrzenia wystawy a także wysłuchania bogatego komentarza z licznymi szczegółami z życia naszych literackich Noblistów. Przy okazji mamy nadzieję zainteresować Was naszą szeroką ofertą książkową i nie tylko. Zapraszamy serdecznie!

GOŚCIE WYSTAWY "NOBLIŚCI ZNAD WISŁY"

Czytaj całość
 
2.04.2015 r. - MDKK i książki, które wycisnęły morze łez

Czytaj całość     

      Czwartkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książek, które wycisnęły morze łez. Klubowicze wspominali lektury, po których przeczytaniu po prostu płakali. Literatura potrafi wywrzeć tak silne wrażenie, że nawet po upływie długiego czasu pamięta się wzruszenie, jakie towarzyszyło nam podczas czytania.

Czytaj całość
 
2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  2_kwietnia.jpg

      W 1967 roku Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) postanowiła, że dzień 2 kwietnia będzie dniem szczególnym. W tym bowiem dniu przypada rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena – bajkopisarza, którego zna cały świat. W związku z tym, uznano, że to doskonały dzień, aby podkreślić wielkość pisarza i przypomnieć o znaczeniu literatury dziecięcej.

Czytaj całość
 
13.03.2015 r. - MDKK - Literacki motyw kobiety - lalki

   Czytaj całość

    W piątkowe popołudnie 13 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzień Kobiet zainspirował naszych klubowiczów do ciekawej dyskusji na temat typu kobiety lalki. Jest to kobieta, dla której bogactwo, kariera, pozycja społeczna jest ważniejsza niż miłość. Literatura dostarcza nam wielu przykładów takich typów, które będąc modelami kobiet „bez serca”, weszły już do klasyki.

Czytaj całość
 
21 marca - Światowy Dzień Poezji

  poezja.jpg  Niewiele osób wie, że 21 marca to nie tylko Dzień Wagarowicza, ale również Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało ustanowione w 1999 r. przez UNESCO, a jego celem jest rozpowszechnianie poezji, dla której w zwykły dzień raczej nie znajdujemy czasu. Obecnie sztuka poezji jest trochę zapomniana, a nawet lekceważona, a przecież jest obecna w naszym życiu od najmłodszych lat - zapewne większość z Państwa pamięta śmieszne, a czasami pouczające wierszyki, których uczyli nas rodzice, dziadkowie czy panie w przedszkolu. Dopiero później obcowanie z poezją wiązało się raczej z obowiązkiem szkolnym. Może, gdyby zajęcia z literatury przypominały bardziej te ze „Stowarzyszenia Umarłych Poetów” a nie z „Ferdydurki” młodzież przestałaby się krzywić na samą myśl o poezji. Przecież obcowanie z poezją nie powinno być traktowane jako przymus, a raczej jako wizyta w ulotnym świecie uczuć, pragnień i marzeń. 

Czytaj całość
 
8.03.2015 r. - Dzień Kobiet okazją do ciekawej lektury
marilyn-monroe-reading.jpg    Święto, święto i po święcie. A konkretnie po Dniu Kobiet. Wielu z nas traktuje je jako pozostałość po PRL-u, ale warto wiedzieć, że za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia - przypadające na pierwszy tydzień marca i związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Dziś jest podobnie - mężczyźni wręczają  znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.


Czytaj całość
 
28.02.2015 r. - Trudna sztuka operowania barwą. Warsztaty z W. Witkowskim w MBP
Czytaj całość    Na kolejnych warsztatach plastycznych pod kierunkiem pana Wojciecha Witkowskiego, dzieci uczyły się malować farbami akwarelowymi. W ruch poszły pędzle, farbki, gąbeczki i pod czujnym okiem naszego plastyka ćwiczono się w tej trudnej sztuce operowania barwą. Jak zwykle dzieci uczestniczące w warsztatach były bardzo przejęte, pracowały w ciszy i z dużą uwagą słuchały wskazówek instruktora. Także pan Wojtek z powagą podszedł do tych zajęć, dostosowując je do wieku uczestników, gdyż biorą w nich udział zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i z gimnazjum. Artysta zwracał baczną uwagę na efekty ich starań i udzielał pożytecznych rad.
   

Czytaj całość
 
19.02.2015 r. - Promocja książki Hanny Kowalskiej "Gawędy o ludziach dobrej woli"
"Gawędy o ludziach dobrej woli" to nowy dokument w formie książkowej opracowany przez Hannę Kowalską słusznie nazywaną symbolem sierpeckiego harcerstwa. Promocyjne spotkanie zorganizowane 19 lutego przez Miejską Bibliotekę Publiczną zgromadziło wielu instruktorów i ludzi związanych z sierpeckim harcerstwem a także przyjaciół i sympatyków. To popołudniowe spotkanie rozpoczęło się krótkim występem słowno-muzycznym dedykowanym Autorce i Jej Gościom. Wykonawcami były harcerki z drużyny harcerskiej z Gójska.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin