Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 8.09.2018 r. - Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

img_0321.jpgPo raz siódmy idea wspólnego, głośnego czytania połączyła sierpczan, którzy 8 września 2018 r. zebrali się przed Centrum Kultury i Sztuki. Akcję, zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od sześciu lat organizuje w Sierpcu Burmistrz Miasta Sierpca, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Sztuki. Na lekturę w tym roku wybrano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wybór tej właśnie powieści nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W liście przewodnim, odczytanym przez Burmistrza Miasta Sierpca pana Jarosława Perzyńskiego, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej napisał iż „Przedwiośnie” to powieść, która „pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku”. Wspólna lektura była zatem jedną z form uczczenia ważnego jubileuszu.

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Kropki

 

41966533_279802712635989_6821443144576401408_n.jpg

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - rozpoczęte :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszych dwóch spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej.


Czytaj całość
 
Podsumowanie wakacji w Filii nr 2

dsc_0001.jpg

 

Wakacje w bibliotece właśnie dobiegły końca. W naszej pamięci pozostaną wszystkie przygody książkowych bohaterów, które poznaliśmy. Tegoroczny cykl zajęć przypomniał nam jak ważnymi stworzeniami są zwierzęta. Posiadanie pupila to marzenie niejednego dziecka, często jednak nie są świadome związanych z tym obowiązków.

Czytaj całość
 
Przygoda w bibliotece pt. Łapy, pióra i rymów cała fura"

img_0149.jpg

 

Przygoda w bibliotece pt. Łapy, pióra i rymów cała fura” dobiegła końca. W tym roku motywem przewodnim zajęć, były zwierzęta. „Przewodnik prawdziwych tropicieli – Lato” Adama Wajraka umożliwił nam poznać różne ciekawostki ze świata natury. Okazało się, że nie trzeba daleko wędrować, aby dowiedzieć się co w trawie piszczy. Przez lornetkę podglądaliśmy zwyczaje zwierząt na sierpeckich Jeziórkach. Zwierzęta tak nas zaciekawiły, że napisaliśmy wspólnie wiele rymowanek o naszych ulubieńcach.

 


                                                            

 

Czytaj całość
 
Informacja
uwaga_remont_-_plakat.jpg
 
Wakacje w Filii nr 2

dsc_0002.jpgTegoroczne wakacje spędzamy poznając świat zwierząt. W pierwszym tygodniu wakacyjnych zajęć w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziło nas 72 dzieci. Wspólnie poznaliśmy perypetie dużych oraz małych zwierzą. Podczas lektury „Co pełza i hasa po polach i lasach” dowiedzieliśmy się jakie małe stworzenia możemy spotkać na swojej drodze. Zostając z małymi owadami w bajce „Konik polny i mrówki” opowiedzieli nam swoją historię o pracy. Po ciekawych opowieściach wykonaliśmy równie piękne i fantazyjne prace plastyczne. Między innymi poznaliśmy technikę malowania bańkami mydlanymi, stworzyliśmy stawy oraz łąki z talerzy piknikowych dla naszych najmniejszych przyjaciół.

Czytaj całość
 
Dzieci z Kreatywnej Doliny w Filii

dsc_0230.jpg
W czwartkowy wakacyjny poranek w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościły przedszkolaki z „Kreatywnej Doliny”. Dzieci wraz z paniami opiekunkami postanowiły zwiedzić bibliotekę oraz poznać zasady wypożyczania książek. Czas spędzony między półkami z lekturami umiliło nam wysłuchanie bajeczki o zwierzątkach. Najmłodsi nasi czytelnicy wykonali przepiękne kolorowanki o tematyce wakacji, oraz fantazyjne i przydatne zakładki do książek. Podczas wizyty dzieci również grały w gry oraz układały puzzle. Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny. Zapraszamy.

                                                                                                                       Zbuchalska

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin