Start 25 maja 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 19.02.2015 r. - Promocja książki Hanny Kowalskiej "Gawędy o ludziach dobrej woli"
"Gawędy o ludziach dobrej woli" to nowy dokument w formie książkowej opracowany przez Hannę Kowalską słusznie nazywaną symbolem sierpeckiego harcerstwa. Promocyjne spotkanie zorganizowane 19 lutego przez Miejską Bibliotekę Publiczną zgromadziło wielu instruktorów i ludzi związanych z sierpeckim harcerstwem a także przyjaciół i sympatyków. To popołudniowe spotkanie rozpoczęło się krótkim występem słowno-muzycznym dedykowanym Autorce i Jej Gościom. Wykonawcami były harcerki z drużyny harcerskiej z Gójska.

Czytaj całość
 
13.02.2015 r. - Fenomen Johna Greena - dyskusja w MDKK

     Czytaj całośćTematem spotkania  Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 13 lutego 2015 roku była twórczość, jednego z najpopularniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy literatury młodzieżowej, Johna Greena.

     John Green jest autorem bestsellerów z listy New York Timesa. Nagrodzony licznymi nagrodami, m.in.: Edgar Award, Prinz Honor. Jego powieści są znane na całym świecie. Debiutował powieścią „Szukając Alaski”, a następnie opublikował „Gwiazd naszych wina”. „Papierowe miasta”, „19 razy Katherine” oraz „W śnieżną noc”. „Gwiazd naszych wina” jest najbardziej poczytną powieścią. W 2012 roku uznana za najlepszą książkę wg „ Wall Street Journal”. Doczekała się także ekranizacji. Te liczne nagrody, wspaniałe opinie krytyków literatury zmuszają do zadania pytania- na czym polega fenomen Johna Greena? 

Czytaj całość
 
Biblioteka na Walentynki - Zakochani w książkach, czyli miłość do książek, książki o miłości
Czytaj całość    W kalendarzu pod datą 14 lutego znajdziemy informację, iż tego dnia obchodzimy Święto Zakochanych. Jego patronem jest św. Walenty, który z pewnością nie spodziewał się szaleństwa, jakie tego dnia ogarnia ludzi. Romantyczne lub zabawne kartki walentynkowe, bombonierki w kształcie serc, nastrojowe witryny sklepowe i panowie z różami w dłoniach to widok, który tego dnia nie zaskakuje już chyba nikogo. I chociaż niektórzy uważają, że święto ma zbyt komercyjny charakter, to wydaje mi się, że w ten zimowy dzień miło jest dostać walentynkowy prezent albo wyznanie miłosne od niekoniecznie tajemniczego wielbiciela lub wielbicielki. Oczywiście, również my możemy wyznać swoje uczucia ukochanej osobie.
  

Czytaj całość
 
7.02.2015 r. - Światłocienie i kolory - młodzi sierpczanie malowali pod okiem W. Witkowskiego
Czytaj całość
     Dnia 7 lutego 2015 r. w Oddziale dla Dzieci MBP Sierpc odbyły się warsztaty plastyczne pod kierunkiem sierpeckiego artysty Wojciecha Witkowskiego. Uczestnikami spotkania były dzieci i młodzież z Sierpca i okolic. Tematem zajęć była martwa natura. Pan Wojciech udzielił młodym artystom cennych wskazówek jak uzyskać trójwymiarowość obrazu poprzez zastosowanie światłocieni i koloru. Uczestnicy dowiedzieli się też jaka jest różnica między farbami plakatowymi a akwarelami. Na dwie godziny czytelnia zamieniła się w pracownię artystyczną. Dzieci ze skupieniem i zapałem pracowały nad swoimi pracami. Powstały bardzo ładne obrazy.
    Malowanie kształtuje i rozwija kreatywność, uwrażliwia na piękno, relaksuje i jest świetną zabawą. Dlatego zachęcamy dzieci do udziału w bibliotecznych spotkaniach ze sztuką.
Czytaj całość
 
Ferie 2015 - Z Muminkami w Bibliotece
Czytaj całość   

    Kolejne ferie  już za nami. Tej zimy w Oddziale dla Dzieci odbywał się cykl spotkań „W Dolinie Muminków”. W ten sposób chcieliśmy uczcić setną rocznicę urodzin Tove Jansson, autorki muminkowych opowieści, które mogą towarzyszyć nam przez całe życie, gdyż mówią o ponadczasowych wartościach ludzkich, są przepełnione magią i humorem. Zapewne z tego powodu należą do najbardziej znanych i lubianych książek naszych czasów.
Czytaj całość
 
23.01.2015 r. - Samotność - szansa czy ograniczenie? - zastanawiali sie Klubowicze MDKK
Czytaj całość    W piątkowe popołudnie 23 stycznia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasza dyskusja dotyczyła dość osobliwego tematu, a mianowicie samotności. Jest to jeden z najstarszych  i najważniejszych motywów w dziejach literatury. Wielu autorów poruszało ów temat w swoich utworach. Analizowaliśmy cytaty zaczerpnięte z takich książek jak: „Samotność bogów” Doroty Terakowskiej, „Wilk stepowy” Hermana Hessego, „Niemy śmiech” Heidi Hassenmuller, „Zima Muminków” Tove Jansson, „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Marqueza , „Dziennik” Anny Frank oraz wiersze Edwarda Stachury.
  
Czytaj całość
 
19.12.2014 r. - Książki z klimatem Świąt Bożego Narodzenia - spotkanie MDKK

Czytaj całośćDnia 19 grudnia 2014 odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
W bardzo kameralnym gronie, bo reszta klubowiczów zachorowała na przedświąteczną gorączkę, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wigilijnych. Wspominaliśmy książki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, między innymi powieść Josteina Gaardnera „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia”, „W śnieżną noc – świąteczne opowiadania o miłości” Johna Greena, „Drogi Mikołaju: prosimy nie przyjeżdżaj do nas w tym roku” oraz ponadpokoleniową lekturę „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Złożyliśmy także podziękowanie Konradowi, który brał udział w projekcie Biblioteki - "Biblioteka sierpecka: otwarta na przeszłość - zwrócona ku przyszłości" jako wolontariusz. Magia Świąt wprawiła nas w bardzo dobry humor i radosne oczekiwanie na podarunki od św. Mikołaja.

Czytaj całość
 
Warsztaty o historii książki dla najmłodszych

Czytaj całośćW listopadzie i grudniu 2014 r. Oddział dla Dzieci gościł uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu na warsztatach dotyczących historii książki.
Pomysł zorganizowania warsztatów zrodził się przy okazji realizacji przez Bibliotekę Miejską w okresie wrzesień-grudzień 2014 r. projektu dotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem "Biblioteka sierpecka: otwarta na przeszłość - zwrócona ku przyszłości".

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 337
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin