Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Spotkanie z debiutującym autorem powieści grozy w Bibliotece Miejskiej - 28.05.2015 r.

Czytaj całośćNa promocję kolejnej publikacji, która wyszła spod pióra mieszkańca ziemi sierpeckiej zaprosiła w czwartkowe popołudnie 28 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Bohaterem spotkania był Marcin Kozłowski, który w wieku 20 lat zadebiutował powieścią grozy „Egzorcyzm”, wydaną w ubiegłym roku przez ogólnopolskie wydawnictwo.

Prezentacja książki i jej autora odbyła się w formie rozmowy, którą poprowadziła dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska. Dla Marcina Kozłowskiego było to pierwsze w życiu spotkanie autorskie. Zgromadziło ono spore grono, zwłaszcza młodych ludzi, uczniów szkół średnich.

Czytaj całość
 
25-29.05.2015 r. - Zapraszamy na VIII Kiermasz Wolnych Książek
Czytaj całość
Radośnie kwitnie nam miesiąc maj, a wielu wielbicieli książek zaczyna coraz częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Jakże przyjemnie „smakuje” lektura wśród zapachu bzów i jaśminów, w wiosennych promieniach słońca. I może właśnie dlatego maj uczyniono tak znaczącym miesiącem dla bibliotekarzy.


Czytaj całość
 
Przedszkolaki w Bibliotece
Czytaj całość          
      Do Oddziału dla Dzieci, nie zrażając się wietrzną pogodą, przybyły w odwiedziny przedszkolaki. Dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Czerwonego Kapturka pod opieką p. Anny Malec i z Przedszkola Nr 3 pod opieką p. Agnieszki Biegańskiej zawładnęły Oddziałem dla Dzieci. Wszystko było interesujące, a zwłaszcza dostęp do ogromnej ilości książek i zabawek. Po krótkiej zabawie konkursowej, którą dzieci zaliczyły na szóstkę z plusem, nadszedł czas na czytanie wybranej bajeczki, a następnie oglądanie przepięknych książeczek dla dzieci.
Czytaj całość
 
9.05.2015 r. - Majowe warsztaty plastyczne

Czytaj całość


    Majowe spotkanie młodych adeptów sztuki z artystą panem Wojciechem Witkowskim, obyło się 9 maja. W czasie dwugodzinnych warsztatów w skupieniu i zaangażowaniu, dzieci i młodzież ćwiczyły trudną sztukę posługiwania się barwą przy wykorzystaniu akwareli. Tematem przewodnim spotkania były konie
. Mimo początkowych trudności uczestnicy doskonale wywiązali się z zadania, jakim było namalowanie tych pełnych gracji i przepięknych zwierząt. Dowodem są zdjęcia poniżej.

 
Czytaj całość
 
5.05.2015 r. - MDKK: O życiu lirycznie

Czytaj całość

      Twórczość Wisławy Szymborskiej  cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród młodzieży, ale to właśnie młodzież na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zasłuchała się w wiersze poetki.  Być może dlatego, że w utworach  można odnaleźć własne problemy i niepokoje, poezja Szymborskiej szczególnie bliska jest młodemu czytelnikowi. O to, by była jeszcze bliższa postarała się Aleksandra Kasprzak - nasza czytelniczka, poetka, wielka miłośniczka poezji Wisławy Szymborskiej, laureatka  poetyckich konkursów, osoba delikatna i bardzo wrażliwa.

Czytaj całość
 
Informacja o naborze na stanowisko bibliotekarskie
 
24.04.2015 r. - "Pięknie być Człowiekiem" po raz 37. - eliminacje miejskie
Dnia 24 kwietnia 2015 r. odbyła się kolejna, XXXVII już edycja eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem" zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną  i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Tegoroczne przesłuchania odbyły się w sierpeckim CKiSz. W konkursie wzięło udział 28 recytatorów z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum w Mochowie.
  
Czytaj całość
 
11.04.2015 r. Plastycznie w Bibliotece z Wojciechem Witkowskim

Czytaj całość
W sobotę 11 kwietnia odbyły się kolejne bezpłatne warsztaty plastyczne z panem Wojciechem Witkowskim. Grupa młodych artystów dzielnie ćwiczy się w sztuce malowania akwarelą. Do teczek przybywają nowe, coraz piękniejsze prace.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 9 maja  2015 r. do Czytelni Oddziału dla Dzieci o godz. 10.00.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin