Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 9.05.2015 r. - Majowe warsztaty plastyczne

Czytaj całość


    Majowe spotkanie młodych adeptów sztuki z artystą panem Wojciechem Witkowskim, obyło się 9 maja. W czasie dwugodzinnych warsztatów w skupieniu i zaangażowaniu, dzieci i młodzież ćwiczyły trudną sztukę posługiwania się barwą przy wykorzystaniu akwareli. Tematem przewodnim spotkania były konie
. Mimo początkowych trudności uczestnicy doskonale wywiązali się z zadania, jakim było namalowanie tych pełnych gracji i przepięknych zwierząt. Dowodem są zdjęcia poniżej.

 
Czytaj całość
 
5.05.2015 r. - MDKK: O życiu lirycznie

Czytaj całość

      Twórczość Wisławy Szymborskiej  cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród młodzieży, ale to właśnie młodzież na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zasłuchała się w wiersze poetki.  Być może dlatego, że w utworach  można odnaleźć własne problemy i niepokoje, poezja Szymborskiej szczególnie bliska jest młodemu czytelnikowi. O to, by była jeszcze bliższa postarała się Aleksandra Kasprzak - nasza czytelniczka, poetka, wielka miłośniczka poezji Wisławy Szymborskiej, laureatka  poetyckich konkursów, osoba delikatna i bardzo wrażliwa.

Czytaj całość
 
Informacja o naborze na stanowisko bibliotekarskie
 
24.04.2015 r. - "Pięknie być Człowiekiem" po raz 37. - eliminacje miejskie
Dnia 24 kwietnia 2015 r. odbyła się kolejna, XXXVII już edycja eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem" zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną  i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Tegoroczne przesłuchania odbyły się w sierpeckim CKiSz. W konkursie wzięło udział 28 recytatorów z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum w Mochowie.
  
Czytaj całość
 
11.04.2015 r. Plastycznie w Bibliotece z Wojciechem Witkowskim

Czytaj całość
W sobotę 11 kwietnia odbyły się kolejne bezpłatne warsztaty plastyczne z panem Wojciechem Witkowskim. Grupa młodych artystów dzielnie ćwiczy się w sztuce malowania akwarelą. Do teczek przybywają nowe, coraz piękniejsze prace.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 9 maja  2015 r. do Czytelni Oddziału dla Dzieci o godz. 10.00.


Czytaj całość
 
12 kwietnia - Światowy Dzień Czekolady - również w naszej Bibliotece
Czytaj całość

„Największe tragedie napisali Grek Sofokles i Anglik Szekspir. Żaden z nich nie znał czekolady.”

Sandra Boynton

 

12 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Nie wiadomo kto był pomysłodawcą takiego święta, ale nie ma wątpliwości, że ten tajemniczy ktoś był genialny.

Czytaj całość
 
Wystawa Nobliści znad Wisły - tylko do końca kwietnia!

Czytaj całośćWystawa „Nobliści znad Wisły - Polscy Laureaci Literackiej Nagrody Nobla” cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Najbardziej aktywną szkołą, jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Sierpca. Odwiedzili nas także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Publicznego im. biskupa Leona Wetmańskiego, Zespołu Szkół nr 2 a także z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. To już ostatni miesiąc prezentacji ekspozycji (planowana była do połowy września 2015 r., jednak w związku z obchodami 25-lecia Samorządu, w Czytelni prezentowana będzie nowa ekspozycja, nawiązująca do wydarzenia).

Nadal zachęcamy uczniów i nauczycieli, a także osoby prywatne do odwiedzenia Biblioteki i skorzystania z możliwości obejrzenia wystawy a także wysłuchania bogatego komentarza z licznymi szczegółami z życia naszych literackich Noblistów. Przy okazji mamy nadzieję zainteresować Was naszą szeroką ofertą książkową i nie tylko. Zapraszamy serdecznie!

GOŚCIE WYSTAWY "NOBLIŚCI ZNAD WISŁY"

Czytaj całość
 
2.04.2015 r. - MDKK i książki, które wycisnęły morze łez

Czytaj całość     

      Czwartkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książek, które wycisnęły morze łez. Klubowicze wspominali lektury, po których przeczytaniu po prostu płakali. Literatura potrafi wywrzeć tak silne wrażenie, że nawet po upływie długiego czasu pamięta się wzruszenie, jakie towarzyszyło nam podczas czytania.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin