Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 10.05.2018 r. - Konkurs wiedzowy Mundial 2018

img_9417.jpgDnia 10 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się trzecia edycja konkursu wiedzy „Mundial 2018” dla uczniów szkół podstawowych, którego inicjatorem jest Mariusz Turalski. Konkurs ma na celu poszerzenie wiedzy na temat klubowej piłki nożnej w Europie, promowanie zasad „fair play” oraz idei sportowych, zachęcenie do zainteresowania się sportem i śledzenia wydarzeń sportowych.

W rozwiązywaniu zadań testowych udział wzięło 29 grup 3-osobowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-V i VI-VII.

Gala finałowa i rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest 12 czerwca 2018 r. w CKiSz w Sierpcu.

EK, MS

Czytaj całość
 
Czytanie na polanie
dsc_0345.jpgKorzystając z pięknej pogody dzieci z grupy 0A Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twarowskiego w Sierpcu wraz z opiekunami odwiedziły Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ten majowy dzień postanowiliśmy urządzić sobie „czytanie na polanie”. Podopieczni w blasku porannego słońca wysłuchali przygód Maksa z książki autorstwa Katarzyny Zychli. Mały hipopotam wraz ze swoimi przyjaciółmi zapoznali nas ze swoimi sposobami na spędzanie wolnego czasu. Poznaliśmy między innymi ich przygody z latawcem i balonami.
Z wielkim zapałem dzieci wykonały wiosenne motyle, które ozdobią wnętrze Filii nr 2. Młodzi czytelnicy wykazali się ogromną znajomością bohaterów  najpopularniejszych bajek podczas zabawy w kalambury.

Czytaj całość
 
Żegnamy Zdzisława Dumowskiego

img_1884.jpg

 

 

Z żalem żegnamy Zdzisława Dumowskiego – wydawcę, regionalistę, Przyjaciela Biblioteki Miejskiej w Sierpcu, który zmarł nagle 13 maja 2018 r. Wspólnie przygotowywaliśmy imprezy promujące lokalne wydawnictwa sygnowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej, którego był prezesem. W 2014 r. zrealizowaliśmy też projekt „Biblioteka Sierpecka – otwarta na przeszłość – zwrócona ku przyszłości”, dotowany przez Instytut Książki. Zdzisław Dumowski czuł potrzebę utrwalania dziejów Małej Ojczyzny na kartach książek, doceniał pracę Biblioteki na rzecz regionalizmu, służył dobrym słowem i wsparciem.

Czytaj całość
 
Dobre wieści

sdimjpg.jpgDrodzy Czytelnicy, pamiętacie, jak kilka tygodni temu pisaliśmy o prelekcji dla młodzieży związanej z 100. rocznicą nadania praw wyborczych Polkom i o Marii Moczydłowskiej, jednej z pierwszych kobiet zasiadających w polskim parlamencie? Prezentacja stanowiła część projektu związanego z rekrutacją do Sejmu Dzieci i Młodzieży, a przygotowały ją i przedstawiły dwie uczennice z Zawidza - Klaudia i Justyna. Wczoraj dziewczyny napisały do nas:

Witamy.
Pragnęłybyśmy przekazać Państwu bardzo szczęśliwą dla nas informację. Mianowicie naszemu zespołowi udało się zakwalifikować do posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy Paniom jeszcze raz za poświęcony nam czas na rozmowę i pomoc, a także możliwość przedstawiania informacji o prawach kobiet i postaci Marii Moczydłowskiej w bibliotece. Z całego serca dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie. Nasz sukces to w dużej mierze zasługa Pań. Dziękujemy.  

Pozdrawiamy,
Klaudia Ruszkowalska, Justyna Krajnik.Serdecznie gratulujemy naszym młodym posłankom i życzymy powodzenia!

Czytaj całość
 
Eliminacje miejskie XL edycji konkursu recytatorskiego Pięknie być człowiekiem
_dsc8444.jpg
26 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa edycja konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. W konkursie wzięło udział 27 recytatorów.
Pierwszy konkurs ogłoszony został w 1978 r. przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Płocku. Na początku był to konkurs recytatorsko-plastyczny, obecnie jest to konkurs tylko recytatorski. Przebiega w dwóch etapach, najpierw są eliminacje rejonowe, a następnie jest finał w Książnicy Płockiej. W Sierpcu konkurs przygotowywany jest przez dwie placówki: Miejską Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury i Sztuki.

Czytaj całość
 
W Baśniolandzie
img_9308.jpg
 
Dnia 18 kwietnia do Oddziału dla dzieci zawitali uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Grodzicką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, aby wziąć udział w „Ulicznym Baśniolandzie”. Dzieci wkroczyły w krainę baśni i ich bohaterów z wielkim zainteresowaniem. Zajęcia rozpoczęły się obrazkowym przedstawieniem teatralnym kamishibai. Klimatyczna „Legenda o Skarbniku” Juliana Brudzewskiego zachęciła słuchaczy do spontanicznej rozmowy o znanych i lubianych bajkach. Uczniowie wykazali się świetną znajomością literatury dziecięcej z różnych stron świata.


Czytaj całość
 
12.04.2018 r. - Wernisaż wystawy prac Patryka Jankowskiego

img_9168.jpg

 

 

12 kwietnia w Bibliotece Miejskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Patryka Jankowskiego. W to piękne, czwartkowe popołudnie, w sali wystawowej na II piętrze naszej placówki, zgromadziło się wielu gości, których powitała dyrektor Monika Stańczak. Pani dyrektor przedstawiając osobę młodego artysty, zaznaczyła, że sierpecka książnica od wielu lat promuje lokalnych twórców, zarówno adeptów, jaki i dojrzałych artystów: malarzy, literatów, fotografików.

Czytaj całość
 
Podsumowanie warsztatów o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego

img_9042.jpgPrzyszła pora, by podsumować wystawę i warsztaty edukacyjne o Stanisławie Wyspiańskim, które od listopada 2017 r. do końca marca 2018 r. odbywały się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.

O wyborze bohatera wystawy zdecydował fakt, iż Stanisław Wyspiański był wybitnym i wszechstronnym twórcą. W powszechnej świadomości znany głównie jako autor dzieł malarskich i wybitnych dzieł literackich, jak „Wesele” czy „Noc listopadowa”. Tymczasem projektował również witraże, meble, tworzył skomplikowane projekty architektoniczne, tworzył artystyczne zielniki, ilustracje do dzieł literackich, pisał także wiersze. Szczególnie te mniej znane aspekty jego twórczości chciałyśmy przybliżyć uczniom sierpeckich szkół.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin