Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Tydzień Czytania Dzieciom

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 

 Co roku nasza biblioteka aktyimg_9545.jpgwnie uczestniczy w propagowaniu codziennego czytania dzieciom. Jak stwierdzono naukowo czytanie wspomaga ich rozwój wszechstronnie. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”  ma na celu zachęcić rodziców i wychowawców do chociaż dwudziestominutowego czytania.

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  jest akcją społeczną i stałym punktem atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały sierpeckie przedszkola i grupa przedszkolna przy Szkole Podstawowej Nr 2. To bardzo miłe, że  opiekunki grup przedszkolnych wraz z dziećmi pamiętają, lubią i corocznie uczestniczą we wszystkich spotkaniach z książką , nie tylko tych największych.  

Czytaj całość
 
Majowe warsztaty plastyczne

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

img_9528.jpg

 

Majowe i ostatnie  w tym roku szkolnym biblioteczne spotkanie młodych artystów z panem Wojtkiem Witkowskim upłynęło we wzniosłej atmosferze Dnia Matki. Dzieci,  pod kierunkiem artysty wykonały przepiękne portrety swoich mam, które były również prezentem z okazji  ich święta. Na zakończenie tegorocznych artystycznych spotkań uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy artysty w Ratuszu Miejskim.

 Jeszcze nie wiemy, jakie plany pan Wojciech będzie miał we wrześniu, i czy zajęcia będą kontynuowane, niemniej jednak na pewno informacja ukaże się na naszej stronie internetowej.

Życząc udanych wakacji  zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z naszego majowego spotkania.

Czytaj całość
 
WAŻNE!

telefon.jpg 

 

Informujemy, iż zmienił się numer telefonu

do Filii nr 2.

Obecny to 24 361 91 81.

Przypominamy, że z Filią można się także

kontaktować mailowo

pod adresem: filia2-mbp@wp.pl.

 
29.05. 2018 - wystawa Niepodległość oczami dziecka
niepodlego_oczami_-_plakat_02_-_rodo-1.jpg
 
Sukces sierpeckich recytatorów w Płocku

W Książnicy Płockiej w Płocku 26 maja 2018 r. odbył się finał XL edycji konkursu recytatorskiego „Pięknie Być Człowiekiem”. Tradycyjnie Sierpc reprezentowali recytatorzy wyłonieni w drodze eliminacji miejskich, które odbyły się w naszej bibliotece w dniu 26 kwietnia 2018 r.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III szkoły podstawowej drugie miejsce zajął Adam Dudziński (SP nr 3), wyróżnienie otrzymała Julia Gumińska (SP nr 3). W kategorii klas II-III gimnazjum jurorów zachwyciła Laura Szewczyk (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu), która dostarczyła wyjątkowych wzruszeń recytując fragment książki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”.

 

 
RODO w Bibliotece
rodo.jpgSzanowni Państwo,
w związku z tym, że od 25 maja 2018 r. zastosowanie znajdzie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane też dalej: RODO, niniejszym przekazujemy informacje dotyczące Państwa danych osobowych, które przetwarzamy.

Czytaj całość
 
Mali Patrioci
img_9525.jpgW dniu 24 maja 2018 r. do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zawitali uczniowie kl.3E Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ dotyczyło uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” Wandy Chotomskiej oraz „Pomolowanej historii - opowieści Moli Książkowych” Kazimierza Szymeczki. Autorzy zabrali nas na ciekawą literacką podróż od czasów powstawania państwa polskiego, okresu zaborów, powstań po czas odzyskania niepodległości. Literatura skłoniła małych słuchaczy do zadawania wielu pytań dotyczących historii naszej ojczyzny.
Czytaj całość
 
Halo, halo! Tu Biblioteka!
img_9369.jpgNa dworze czuć woń bzów, słychać radosne ptasie trele, brzęczenie komarów, a w bibliotece rozbrzmiewa gromki śmiech przedszkolaków. Maj to miesiąc szczególny dla bibliotek i miłośników  książek. Dlatego każdego dnia odwiedzają nas dzieci z sierpeckich przedszkoli. Mali goście nie tylko zwiedzają bibliotekę, zapoznają się z pracą bibliotekarza, ale przede wszystkim  poznają  przebogatą kolekcją literatury dziecięcej -  „Kajtek nie umie fruwać. Historia małego miłośnika książek” Jennifer Berne, Ewy Stadtmuller „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”, „Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk, Wioletty Lizińczyk „Balbinka w Zapomnianym Zakątku”, „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa, i wiele innych, jak Franklin i Świnka Pepa .
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin