Start 18 grudnia 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Na półmetku wakacji...

Czytaj całość      Połowa wakacji za nami, część osób już wróciła z wakacyjnych wojaży, lecz część dopiero wybiera się na letni wypoczynek. Niektórzy z nas spędzą go na kocyku na plaży, inni ponad błogie lenistwo przedłożą aktywny wypoczynek. Zapewne są wśród nas także tacy, którzy urlop przeznaczą na domowe remonty. Jednak niezależnie od tego, czy pozostałą część wakacji spędzicie w mieście, nad morzem czy w górach z pewnością znajdziecie czas na chwilę relaksu z książką w dłoni.

Czytaj całość
 
19.06.2015 r. - Ahoj przygodo i swobodo! czyli spotkanie MDKK
Czytaj całość     19 czerwca w Oddziale dla Dzieci odbyło się przedwakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wśród starego i nowego grona klubowiczów rozmawialiśmy o naszych planach i marzeniach wakacyjnych.
     Każdy z nas nosi w sobie tęsknotę poznania odległych krajów i kontynentów. Jedni chcą zawitać do Japonii, Hiszpanii, inni śnią o Rzymie, Kamczatce, czy Syberii. Są i tacy, którzy nie chcą opuszczać Mazowsza. Zanim zrealizujemy nasze plany, postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia wytrawnych i znanych globtroterów takich jak: Wojciech Cejrowski, Jacek Pałkiewicz, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Kinga Choszcz, Marek Kamiński, czy Jasiek Mela.
Czytaj całość
 
Wakacje w Smokolandii - zaproszenie
Czytaj całość
        Już od 29 czerwca serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wspólnej wakacyjnej zabawy i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Zajęcia będą odbywały się we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 11 do 13, a w ich trakcie przewidziane jest głośne czytanie literatury dziecięcej dotyczącej rycerzy, smoków i pilnowanych przez nie skarbów. Będziemy podróżować po całym świecie, aby poznać gatunki smoków oraz ich znaczenie w kulturze różnych ludów, m. in. chińskich, słowiańskich i polskich. Dodatkowo pobyt w Bibliotece umilą liczne zajęcia plastyczne i teatralne, konkursy oraz oglądanie bajek na przezroczach.
      Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak wytresować smoka i nie skończyć w jego brzuchu.

Czytaj całość
 
16.06.2015 r. - Zerówkowicze z wizytą w Oddziale dla Dzieci

Czytaj całość

     W dniu 16 czerwca 2015 roku zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odwiedziły nasz Oddział dla dzieci. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi, wzięły udział w quizie dotyczącym znajomości bohaterów ze znanych bajek. Potem był czas na zabawę, przeglądanie książek trójwymiarowych i z ruchomymi ilustracjami.  Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o śwince Peppie, która udała się do biblioteki i o Tatusiu Muminka, który próbował napisać książkę.
     Godzinne spotkanie przepełnione gromkim śmiechem i radością szybko upłynęło. Dzieci otrzymały na pamiątkę kolorowe zakładki do książek i obiecały, że będą nas odwiedzać. 

 
Czytaj całość
 
13.06.2015 r. - Przedwakacyjne spotkanie młodych artystów

Czytaj całość

       W sobotę 13 czerwca 2015 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkały się dzieci  na warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Wojciecha Witkowskiego. Już za chwilę artysta wyjeżdża na plener malarski, dzieci i młodzież mają też wakacyjne plany. Umiejętności jakie nabyły podczas spotkań pozwolą im twórczo spędzić czas, a nawet zapobiec ewentualnej nudzie.


Czytaj całość
 
8-12.06.2015 r. - Tydzień Czytania Dzieciom po raz 14. w naszej Bibliotece
Czytaj całość
    Jak co roku w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki odbywały się literackie spotkania dorosłych sierpczan z dziećmi z miejskich przedszkoli. Przedszkolaki mogły wysłuchać pięknych baśni, wierszy i opowiadań. Wśród zaproszonych gości byli: papieroplastyk Jadwiga Meller, pedagog Anna Sobocińska, artysta malarz Wojciech Witkowski, propagator sportu, radny powiatowy Mariusz Turalski oraz instruktor tańca Justyna Adamska.
 
Czytaj całość
 
25-29.05.2015 r. - VIII Kiermasz Wolnych Książek - nabywców znalazło ponad pół tysiąca książek!

Czytaj całość
   W dniach 25-29 maja 2015 r. przed budynkiem Biblioteki Miejskiej odbywał się VIII Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych. W tym roku aura nam sprzyjała, choć było chłodno to nie spadła ani jedna kropla deszczu. Powiewy chłodnego wiatru nie odstraszyły stałych nabywców kiermaszowych książek. Zgodnie z zapowiedzią, każdego dnia dokładałyśmy nowe tytuły i to właśnie w godzinach porannych było najwięcej kupujących.

Czytaj całość
 
Spotkanie z debiutującym autorem powieści grozy w Bibliotece Miejskiej - 28.05.2015 r.

Czytaj całośćNa promocję kolejnej publikacji, która wyszła spod pióra mieszkańca ziemi sierpeckiej zaprosiła w czwartkowe popołudnie 28 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Bohaterem spotkania był Marcin Kozłowski, który w wieku 20 lat zadebiutował powieścią grozy „Egzorcyzm”, wydaną w ubiegłym roku przez ogólnopolskie wydawnictwo.

Prezentacja książki i jej autora odbyła się w formie rozmowy, którą poprowadziła dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska. Dla Marcina Kozłowskiego było to pierwsze w życiu spotkanie autorskie. Zgromadziło ono spore grono, zwłaszcza młodych ludzi, uczniów szkół średnich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 373
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin