Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 9-21.05.2016 r. - podsumowanie zajęć literacko-plast. "Piękne kwiatki na Dzień Matki"

13227310_1232177140126626_4672826933225631184_o.jpg

Zakończyliśmy dwutygodniowy cykl spotkań literacko-plastycznych pod tytułem „Piękne kwiatki na Dzień Matki”. Zajęcia odbywały się codziennie, od 6 do 21 maja 2016 r., w nowo przygotowanej do tego typu spotkań sali. Zainteresowanie było bardzo duże, zdarzało się, że gościliśmy jednego dnia dwie grupy młodych czytelników. Dzieci mogły zwiedzić wypożyczalnię, wziąć książeczkę do ręki, zapoznać się z naszą ofertą dla najmłodszych, co też chętnie i z wielką radością czyniły.

Czytaj całość
 
17.05.2016 r. - autografy i dedykacje od Artura Andrusa dla sierpeckich Czytelników

p5172143.jpg

We wotek 17 maja 2016 r. w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki zorganizowane zostało spotkanie z Arturem Andrusem - lubianym dziennikarzem, pisarzem, kabareciarzem, autorem tekstów piosenek, konfe­ransjerem. Specjalnie dla sierpeckich Czytelników udało nam się zdobyć autografy i dedykacje na wybranych publikacjach autorstwa Artura Andrusa.

Relację ze spotkania przeczytać można TUTAJ

Czytaj całość
 
12-13.05.2016 r. - konkurs wiedzy o Euro France 2016
img_5785.jpgW czwartek i piatek (12-13 maja 2016 r.) w Czytelni przeprowadzony został konkurs wiedzy sportowej „Euro France 2016”. Jego inicjatorem jest znany sierpecki propagator sportu i komentator sportowy Mariusz Turalski. Konkurs podzielony został na część plastyczną i wiedzową. Ta druga zrealizowana została w naszej Bibliotece – aby młodzi sierpczanie poznali placówkę, oswoili się z nią, a w przyszłości, mamy nadzieję, także z niej korzystali. Uczestnicy (ponad 60 osób ze szkół podstawowych nr 2 i 3 w Sierpcu) podzieleni zostali na 3 kategorie: klasy I-II, III-IV i V-VI i w drużynach 3-osobowych odpowiadali pisemnie na pytania testowe. Czytelnia udekorowana została sportowymi gadżetami, związanymi z piłkarskimi mistrzostwami, jak piłki, koszulki reprezentacji oraz albumy z gwiazdami sportu.
Czytaj całość
 
6.05.2016 r. - Spotkanie autorskie z debiutującym pisarzem Marcinem Buczyńskim
img_0917kasia.jpgW piątkowe popołudnie 6 maja 2016 r. sierpczanie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu, jakim była promocja debiutanckiej powieści „Fałszywa Trójca” autorstwa Marcina Buczyńskiego,. Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś tak młody (autor ma 22 lata) wydał książkę, a w tym wypadku autor pochodzi z Sierpca i jest z nim bardzo związany.

O jego pragnieniu wydania publikacji dowiedzieliśmy się w zeszłym roku, gdy na portalu PolakPotrafi.pl ukazała się prośba o finansowe wsparcie projektu „Fałszywa Trójca”. Kwota 16 tysięcy wymagana była przez wydawcę i pokryć miała wszelkie prace redakcyjne, edytorskie oraz druk. Suma ta była, jak na możliwości studenta, właściwie nie do zdobycia. Warunkiem, który musiał być spełniony, aby projekt został sfinansowany, było zebranie całej kwoty w ściśle określonym czasie. Zbiórka odbywała się „na oczach” Internautów – każdy z nas śledzić mógł postępy projektu. Dzięki wsparciu zainteresowanych ukazaniem się powieści internautów z Polski oraz lokalnych sponsorów – przedsiębiorców, firm i osób prywatnych – wymaganą kwotę udało się zebrać i książka została wydana.


Czytaj całość
 
Jubileusz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu
img_5471.jpgW kwietniu mija 40 lat odkąd dyrektor Maria Wiśniewska rozpoczęła pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Pani Dyrektor miłą niespodziankę – pamiątkowe zdjęcie-kolaż najważniejszych momentów w Jej pracy zawodowej oraz bukiet wiosennych kwiatów. Niespodzianka zbiegła się z zaplanowaną na dzień 20 kwietnia merytoryczną naradą, podczas której dyskutowałyśmy na temat bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Biblioteki.
Gratulujemy pięknego Jubileuszu oraz ogromnego doświadczenia w pracy bibliotecznej.
Czytaj całość
 
14.04.2016 r. - "Pięknie być człowiekiem" finał miejskich eliminacji konkursu recytatorskiego

img_5357.jpg

 

Po raz 38. młodzi sierpczanie preferujący recytację spotkali się podczas eliminacji miejskich konkursu „Pięknie Być Człowiekiem”. Tegoroczną edycję przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki.Do konkursu zgłosiło się 30 chętnych, którzy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe – klasy I-III – 12 osób, kl. IV-VI – 14 osób i 4 gimnazjalistki.

Recytacje oceniały: przewodnicząca jury Katarzyna Moskal (instruktor do spraw teatru w CKiSz), Ewa Strzałkowska (sierpecka poetka, autorka tomiku wierszy „Jest taka miłość”) oraz Marta Guba (pracowniczka Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej).

Czytaj całość
 
Biblioteka Miejska w wiosennej szacie

img_5315.jpg

 

Przykładamy wiele starań, aby otoczenie budynku Biblioteki było estetyczne i czyste. Nasze jesienne prace ogrodnicze (posadzenie sadzonek żywopłotu, prace porządkowe w ogródku) dają właśnie teraz najlepsze efekty. Oko odwiedzających Bibliotekę czy nawet tylko przechodzących obok cieszą żółte forsycje, uroczy różowy migdałowiec, ukwiecone drzewka rajskich jabłoni na skwerku obok. W bibliotecznym ogródku pojawiły się też pierwsze byliny i kwiaty cebulkowe. Wszystko to, byście z większą przyjemnością do nas zaglądali.

Czytaj całość
 
13.04.2016 r. - Kurs konserwacji starych bibliotecznych dokumentów

img_5308.jpg

 

Pracowniczki Czytelni wzięły udział w kursie konserwacji starych, zniszczonych dokumentów (przedwojennych gazet i czasopism oraz książek). Przewodnikiem po tej żmudnej, ale dającej niezwykłe efekty pracy był znakomity sierpecki introligator, mistrz w swoim fachu – Mirosław Nawrocki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin