Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 19.12.2014 r. - Książki z klimatem Świąt Bożego Narodzenia - spotkanie MDKK

Czytaj całośćDnia 19 grudnia 2014 odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
W bardzo kameralnym gronie, bo reszta klubowiczów zachorowała na przedświąteczną gorączkę, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wigilijnych. Wspominaliśmy książki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, między innymi powieść Josteina Gaardnera „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia”, „W śnieżną noc – świąteczne opowiadania o miłości” Johna Greena, „Drogi Mikołaju: prosimy nie przyjeżdżaj do nas w tym roku” oraz ponadpokoleniową lekturę „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Złożyliśmy także podziękowanie Konradowi, który brał udział w projekcie Biblioteki - "Biblioteka sierpecka: otwarta na przeszłość - zwrócona ku przyszłości" jako wolontariusz. Magia Świąt wprawiła nas w bardzo dobry humor i radosne oczekiwanie na podarunki od św. Mikołaja.

Czytaj całość
 
Warsztaty o historii książki dla najmłodszych

Czytaj całośćW listopadzie i grudniu 2014 r. Oddział dla Dzieci gościł uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu na warsztatach dotyczących historii książki.
Pomysł zorganizowania warsztatów zrodził się przy okazji realizacji przez Bibliotekę Miejską w okresie wrzesień-grudzień 2014 r. projektu dotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem "Biblioteka sierpecka: otwarta na przeszłość - zwrócona ku przyszłości".

Czytaj całość
 
Wyniki naboru na stanowisko bibliotekarskie
 
24.12.2014 r. - świąteczne wydanie "Z Książką Za Pan Brat" - premiera

grudz.jpgW wigilijnym paśmie audycji emitowanych na antenie TV Sierpc nie zabraknie także w tym roku specjalnego wydania programu "Z Książką Za Pan Brat". W odcinku rekomendacje literatury beletrystycznej, literatury faktu, a także niezbędne w okołoświątecznym czasie retro wydania książek kucharskich.

Czy skuszą się państwo na nową powieść Zygmunta Miłoszewskiego, Marka Krajewskiego, Henninga Mankella, Roberta Galbraitha'a lub Tomasza Sekielskiego? A może sięgną po wzruszającą publikację z autobiograficznymi wątkami od Romy Ligockiej, a może będziecie chcieli poznać sekrety muz największych malarzy świata? O tym wszystkim będzie mowa w odcinku, który nagrany został oczywiście w świątecznej oprawie. 

Serdecznie zapraszamy! 

"Z Książką Za Pan Brat" - wydanie świąteczne

 
11.12.2014 r. - promocja książki genealogicznej Pawła Gąsiorowskiego

Z genealogią od 45 lat –
Paweł B. Gąsiorowski zaprezentował w sierpeckiej Bibliotece Miejskiej
swoje najnowsze dzieło

Czytaj całość

 
Genealogiczne poszukiwania, odkrywanie swoich korzeni to zajęcie, które fascynuje coraz więcej osób. Początki dla każdego są trudne, dlatego skarbnicą wiedzy i licznych wskazówek dla genealogów – amatorów, ale też i tych, którzy posiedli już umiejętność przeszukiwania archiwów będzie nowa książka sierpczanina Pawła B. Gąsiorowskiego. Jej prezentacja połączona ze spotkaniem autorskim odbyła się w czwartkowy wieczór 11 grudnia, tradycyjnie w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.

Czytaj całość
 
27.11.2014 r. - Biblioteka uczciła pamięć o Janie Burakowskim- promocja książki Magdy Staniszewskiej

Monografia życia i twórczości Jana Burakowskiego autorstwa Magdaleny Staniszewskiej –
promocja nowej książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu - 27.11.2014 r.


Czytaj całość    Bibliotekarza z powołania, miłośnika Sierpca i jego historii, dyrektora miejskiej placówki, pisarza, literata i publicystę, przyjaciela i po prostu dobrego człowieka, wspominali sierpczanie w czwartkowe popołudnie, 27 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu. Nietuzinkową postać zmarłego rok temu Jana Burakowskiego przywoływano w związku z właśnie wydaną monografią jego życia i pracy, autorstwa sierpczanki, Magdaleny Staniszewskiej.


Czytaj całość
 
13.11.2014 r. - Mieczysław Chojnacki gościem wieczoru autorskiego w Bibliotece
Jeden z ostatnich Żołnierzy Wyklętych w Bibliotece Miejskiej –
promocja książki poświęconej Oddziałowi Specjalnemu ogniomistrza „Wyboja” – 13.11.2014 r.


Czytaj całośćCzwartkowe spotkanie w Bibliotece Miejskiej należało do wyjątkowych za sprawą jego Bohatera – autora książki „Losy Oddziału Specjalnego ogniomistrza „Wyboja” – Mieczysława Chojnackiego. Jest on jednym z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych, co stanowiło żywą lekcję trudnej polskiej historii. Promocja książki zgromadziła kilkadziesiąt osób, które interesują się opisaną tematyką, bądź też ich bliscy byli bezpośrednio związani z przedstawionymi w publikacji wydarzeniami. Szkoda, że po raz kolejny podczas tak ważnej lekcji historii, także lokalnej, zabrakło sierpeckich nauczycieli historii, uczniów a także osób związanych z utrwalaniem i przekazywaniem wiedzy historycznej miasta Sierpca.


Czytaj całość
 
10.11.2014 r. - Jakie lubimy zakończenia książek - listopadowe spotkanie MDKK

W Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki tematem listopadowej (10.11.2014 r.) dyskusji były zakończenia książek, które nas zaskoczyły i które nam się podobały. Na początku spróbowaliśmy ustalić, jakie zakończenia wolimy – te z happy end, mroczną i niejednoznaczną końcówką, czy realistyczne? Klubowicze wyznali, że czasami potrzebują lukrowanych zakończeń i chcą, aby jak w bajkach dobro zwyciężyło zło. Jednak są takie książki jak „Gwiazd naszych wina” J. Greena, czy „Baśniarz” A. Michaelis, gdzie jeden z głównych bohaterów umiera i, mimo tragicznego zakończenia, lektura podoba się, gdyż staje się wartościowa przez swój realizm i prawdziwość. Bardzo lubimy, gdy do ostatniej strony nie jesteśmy pewni zakończenia, jak w kryminałach J. Nesbo. Także finał cyklu o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling wprawił w zdumienie swoich fanów. Dyskusja była ożywiona, ale w końcu jednogłośnie uznaliśmy, że preferujemy zakończenia jednoznaczne i bez fałszywej radości. Poniedziałkowe spotkanie MDKK to niezbity dowód na to, że książka jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zarówno czytanie, jak i dzielenie się swoimi przemyśleniami z innymi czytelnikami przynosi wiele zadowolenia. Dlatego serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 19.12.2014 r.

Aldona Ziółek

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin