Start 27 kwietnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 
3-9.06.2014 r. - 13. Tydzień Czytania Dzieciom

Literatura, muzyka, sport i taniec w Bibliotece Miejskiej -
13. Tydzień Czytania Dzieciom - 3-9.06.2014 r.

Czytaj całośćJuż po raz trzynasty w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbył się coroczny Tydzień Czytania w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". W dniach 3-9 czerwca 2014 r. dzieci z sierpeckich przedszkoli i zerówek szkół podstawowych miały okazję wysłuchać baśni, bajek, opowiadań i wierszy w wykonaniu osób dorosłych. Znani lub mniej znani, ale za to bardzo ciekawi dorośli sierpczanie, czytali i zachęcali najmłodszych do częstego kontaktu z książką. Wśród tegorocznych zaproszonych znaleźli się: skrzypek Szymon Telecki, specjalistka do spraw teatru Barbara Sroka, animatorka sportu i kultury Justyna Adamska, muzyk Michał Zawadzki oraz działacz społeczny i sportowy Mariusz Turalski.

Czytaj całość
 
7.06.2014 r. - czerwcowe malowanie w Bibliotece z Wojciechem Witkowskim
Czerwcowe spotkanie miłośników sztuk plastycznych


  Czytaj całość  Na sobotnie warsztaty (7 czerwca) z panem Wojciechem Witkowskim przybyły dzieci i młodzież oddające się swojej pasji do sztuk plastycznych.
    Spotkanie poświęcone było niezwykle trudnemu tematowi, jakim jest portretowanie. Najpierw pan Wojciech wyjaśnił podstawowe, ogólne wymiary i proporcje, wprowadzając pojęcie „kanonu”. Jego poznanie stanowi niezwykłe ułatwienie, zarówno w rysowaniu twarzy, jak i całego ciała człowieka. Następnie wszyscy zaczęli wcielać w życie jego instrukcje i w rezultacie powstały piękne prace.
    Jak nas poinformował pan Wojciech, prawdopodobnie to nie jest ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy plastycznej. Proszę śledzić naszą stronę internetową, na której poinformujemy o dacie kolejnych warsztatów.

Tekst i fot. Ewa Tabisz

Czytaj całość
 
5.06.2014 r. - turniej wiedzy o piłce nożnej "Mistrz Mundialu 2014"
Czytaj całość
W czwartkowe przedpołudnie 5 czerwca Czytelnia Biblioteki Miejskiej zamieniła się w "siłownię umysłową" i stała areną dla najmłodszych wielbicieli dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna i wszystkiego, co z nią związane. Stało się tak za sprawą konkursu wiedzy na temat piłki nożnej "Mistrz Mundialu 2014", którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Mariusz Turalski - sierpecki społecznik, działacz sportowy i radny powiatowy.  Współoorganizatorami imprezy, mającej wieloetapowy przebieg jest Miejska Biblioteka Publiczna (turniej wiedzy) i Ognisko Pracy Pozaszkolnej (konkurs plastyczny).

Czytaj całość
 
Majowe wycieczki do Biblioteki

Czytaj całośćWraz z majem do Oddziału dla Dzieci MBP w Sierpcu zawitali najmłodsi czytelnicy. Odwiedzili nas wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 i nr 4 w Sierpcu oraz uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką, dlatego wszystko należało dokładnie obejrzeć, poznać zasady funkcjonowania placówki. Buszowanie wśród regałów z książkami okazało się bardzo ekscytujące. Kącik z zabawkami i puzzlami też cieszył się dużym zainteresowaniem. W czytelni Oddziału nasi goście mogli zapoznać się ze szczególnie ciekawymi książkami, tzw. „cymesami” wydawniczymi. Następnie wysłuchały opowieści czytanych przez panie bibliotekarki. Kilkadziesiąt minut mijało bardzo szybko, więc mali czytelnicy obiecali, że będą nas jeszcze odwiedzać. Mamy nadzieję, że książka stanie się wiernym przyjacielem naszych przemiłych gości.

Ewa Tabisz, Aldona Ziółek
Fot. MBP Oddział dla Dzieci Sierpc

Czytaj całość
 
29.05.2014 r. - promocja 13. publikacji serii "Biblioteka Sierpecka". Książka o historii szkolnictwa
 Monografia sierpeckiego szkolnictwa autorstwa Magdaleny Staniszewskiej -
spotkanie autorskie - 29.05.2014 r.

Czytaj całość
    Pożółkłe fotografie, stare świadectwa z pietyzmem przechowywane w domowych szufladach i luźne wspomnienia z młodzieńczych lat - tyle pozostaje w naszych głowach po beztroskich latach szkolnego dzieciństwa i młodości. Po przemijających pokoleniach uczniów i nauczycieli przetrwa pamięć tylko wtedy, gdy pozostaną materialne ślady ich pracy i nauki - notatki, pisane wspomnienia, artykuły, biografie. Opracowaniem, usyste­matyzowaniem i fachowym komentarzem dotyczącym historii sierpeckiej edukacji od czasów średniowie­cznych, zajęła się popularyzatorka kultury i historii Sierpca, miłośniczka dziejów miasta, Magdalena Staniszewska. W ubiegły czwartek, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu promowała ona swoje najnowsze dzieło "Sierpeckie szkolnictwo i oświata od XIV wieku do pierwszej połowy XX wieku".

 

Czytaj całość
 
19-23.05.2014 r. - VII Kiermasz Wolnych Książek - święto wielbicieli czytania

Sierpczanie cenią książki - VII Kiermasz Wolnych Książek -
majowa impreza Biblioteki Miejskiej - 19-23.05.2014 r.

Czytaj całość   Maj to miesiąc wielbicieli książek, a także osób, które swą zawodową pracę związały z książkami i bibliotekami. Także w Sierpcu zauważyć można w tym czasie zwiększoną liczbę akcji i imprez ukierunkowanych na zainte­resowanie mieszkańców słowem pisanym. Ich inicjatorkami i organizatorkami są pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu. Imprezą, która szczególnie, już od siedmiu lat, wpisuje się w majowe święto jest Kiermasz Wolnych Książek. Majowa aura sprzyja zorganizowaniu kiermaszowego stoiska w plenerze, co przekłada się na jeszcze większe zainte­resowanie oferowanymi publikacjami.


 

Czytaj całość
 
10.05.2014 r. - coraz więcej miłośników sztuki w Bibliotece. Kolejne warsztaty plastyczne za nami

Czytaj całość   W sobotnie przedpołudnie 10 maja do czytelni Oddziału dla dzieci przybyli miłośnicy sztuki, by pod kierunkiem pana Wojciecha Witkowskiego szlifować swoje umiejętności plastyczne. Uczestnicy warsztatów wytrwale ćwiczą rękę, co powoduje, że ich prace są coraz śmielsze, piękniejsze i sprawiają radość autorom. W majowych warsztatach wzięło udział dziewięcioro dzieci. Tematy dowolne – były więc konie, portrety, piłkarze, a nawet postacie z fantazji. Jak zwykle dwugodzinne spotkanie minęło w miłej atmosferze.
   Kolejne warsztaty z panem Wojciechem Witkowskim odbędą się  7 czerwca o godz. 10.00 w czytelni Oddziału dla dzieci.
   Serdecznie zapraszamy.

Tekst i fot. Ewa Tabisz

Czytaj całość
 
6.05.2014 r. - Pięknie Być Człowiekiem po raz 36.
Czytaj całość
   „Pięknie Być Człowiekiem” jest konkursem o najdłuższej tradycji w Sierpcu. Jego idea zrodziła się w 1978 roku. Pomysłodawcą konkursu jest Książnica Płocka, jednak eliminacje miejskie odbywają się w instytucjach kultury poszczególnych miast regionu płockiego. I tak od prawie czterech dekad młodzi recytatorzy spotykają się w kwietniu lub w maju, na przemian w Bibliotece Miejskiej lub Centrum Kultury i Sztuki (dawniej Domu Kultury), gdzie wyłaniani są laureaci reprezentujący Sierpc podczas finałów w Płocku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 326
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin