Start 25 marca 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

Czynna: poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10°°-17°°
czwartki: 8°°-16°°
, soboty: 9°°-15ºº

 
6.05.2014 r. - Pięknie Być Człowiekiem po raz 36.
Czytaj całość
   „Pięknie Być Człowiekiem” jest konkursem o najdłuższej tradycji w Sierpcu. Jego idea zrodziła się w 1978 roku. Pomysłodawcą konkursu jest Książnica Płocka, jednak eliminacje miejskie odbywają się w instytucjach kultury poszczególnych miast regionu płockiego. I tak od prawie czterech dekad młodzi recytatorzy spotykają się w kwietniu lub w maju, na przemian w Bibliotece Miejskiej lub Centrum Kultury i Sztuki (dawniej Domu Kultury), gdzie wyłaniani są laureaci reprezentujący Sierpc podczas finałów w Płocku.

Czytaj całość
 
11.04.2014 r. - Książki z "jajem" w MDKK

   W piątkowe popołudnie 11 kwietnia 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi oraz wiosenną aurą tematem przewodnim dyskusji literackich była symbolika jajka. Rozmawialiśmy o tzw. książkach z „jajem”, a więc z dużą dawką humoru i satyry, które rozśmieszają do łez i sprawiają, że świat przybiera słoneczne barwy. Któż z nas nie pamięta „Don Camillo” G. Guareschiego , „Czy ten rudy pies to kot?” Olgi Rudnickiej, „Przygód Mikołajka” R. Goscinnego, „Bromby” M. Wojtyszki?
   Oprócz miłego gawędzenia, zdobiliśmy pisanki oraz wysłuchaliśmy pięknego opowiadania pt. „Słoń, który wysiedział jajko" Dr Seuss.

   Wszystkim Klubowiczom oraz Czytelnikom Oddziału dla Dzieci życzymy radosnych Świąt oraz dobrego odpoczynku z ciekawą i zabawną książką.
   Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie MDKK, które odbędzie się 16 maja o godz.16.00.

Ewa Tabisz, Aldona Ziółek

 
18.04.2014 r. - Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT - premiera kwietnia

W świątecznym bloku programowym Telewizja Sierpc wyemituje m.in. premierowy odcinek "Z Książką Za Pan Brat", w którym wiele wiosennych propozycji książkowych. W odcinku m.in. "Położna" Jeanette Kalyty, "Grecka mozaika" Hanny Cygler, niezwykle kolorowa i pachnąca "Kwiatowa uczta" Małgorzaty Kalemby-Drożdż, wybuchowe wyznania Wilka z Wall Street, poruszająca "Tajemnica Filomeny", a poza tym poradniki - jak perfekcyjnie sprzątać mieszkanie, jak gotować, by smakowało dziecku i wreszcie przewodnik, za spawą którego odkryjecie nieznane i fascynujące rejony ziemi sierpeckiej.

Emisja programu rozpocznie się 18 kwietnia. Blok programowy prezentowany będzie przez całe święta.

Program dostępny w Internecie

 
5.04.2014 r. - warsztaty malarskie z Wojciechem Witkowskim. Tematyka: pejzaż
Czytaj całość    W sobotnie przedpołudnie 5 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty plastyczne z artystą malarzem Wojciechem Witkowskim. Tematem spotkania był „pejzaż wiosenny”.
    Uczestniczy wysłuchali najpierw wykładu na temat tworzenia pejzażu. Aby nadać obrazowi właściwą głębię, czyli wrażenia trójwymiarowości należy zwrócić szczególną uwagę na perspektywę. Wyróżnia się trzy perspektywy: powietrzną, kolorystyczną i zbieżną. Perspektywa kolorystyczna polega na tym, że elementy pierwszoplanowe mają czyste kolory, a drugoplanowe - pastelowe, czyli „złamane”. Natomiast w perspektywie powietrznej dalsze plany mają zimne kolory (błękit, fiolet). W perspektywie zbieżnej chodzi o narysowanie właściwego horyzontu. Młodzi rysownicy, z pomocą pana Wojciecha świetnie poradzili sobie z nowym zadaniem, o czym świadczą ich prace. Wiosenny nastrój i dobry humor sprawił, że czas upłynął zbyt szybko.
    Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką, które odbędą się 10 maja w godz.10.00 -12.00 w Oddziale dla dzieci.
Aldona Ziółek
Czytaj całość
 
ADAM ZWOLIŃSKI - założyciel Biblioteki Miejskiej, nie żyje
W niedzielne popołudnie 6 kwietnia 2014 r., w wieku 99 lat, zmarł zasłużony sierpecki nauczyciel, bibliotekarz, działacz społeczny, Adam Zwoliński.

Czytaj całość
 
27.03.2014 r. - otwarcie wystawy "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata" i konkurs recytatorski
Otwarcie wystawy „Jan Paweł II – Pielgrzym Świata”
i konkurs recytatorski „W Hołdzie Janowi Pawłowi II”
w Bibliotece Miejskiej – 27.03.2014 r.
 
Czytaj całość    W realizację inicjatyw w ramach Roku Jana Pawła II w Sierpcu systematycznie włączają się kolejne miejskie placówki. W czwartek 27 marca sierpczanie mieli okazję uczestniczyć w dwóch kolejnych imprezach – otwarciu wystawy „Jan Paweł II – Pielgrzym Świata”, przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną i w przesłuchaniach IX edycji konkursu „W Hołdzie Janowi Pawłowi II” firmowanych przez Komendę Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sierpcu. Obydwie imprezy zorganizowane w Bibliotece.
Czytaj całość
 
20.03.2014 r. - Promocja przewodnika "Tradycja Mazowsza: powiat sierpecki" P.B. Gąsiorowskiego
Pierwszy profesjonalny przewodnik po powiecie sierpeckim
autorstwa Pawła B. Gąsiorowskiego -
promocja wydawnicza w Bibliotece Miejskiej


Czytaj całość    Sierpeckie środowisko regionalistów a także miłośników lokalnych wydawnictw zawsze z wielkim entuzjazmem wita nowe publikacje. Tak też było w przypadku książki "Tradycja Mazowsza: powiat sierpecki", która jest pierwszym profesjonalnym przewodnikiem po ziemi sierpeckiej i kompendium wiedzy o tym regionie. Autorem książki jest Paweł B. Gąsiorowski - z zawodu historyk, z zamiłowania genealog i heraldyk, miłośnik Sierpca i okolic, czego wyrazem, oprócz kolejnej publikacji książkowej, są napisane przez niego słowa hejnału Sierpca - oficjalnej pieśni miasta.


Czytaj całość
 
25.03.2014 r. - "Z Książką Za Pan Brat" - premiera marca

zkzpb_22.jpg

 
W wiosennej odsłonie "Z Książką Za Pan Brat" Magda Staniszewska przedstawia publikacje, które wybrała zainspirowana ostatnimi wydarzeniami za wschodnią granicą oraz głośnymi adaptacjami filmowymi ostatnich miesięcy. Poza tym piękne dwutomowe dzieło Barbary Wachowicz "Siedziby wielkich Polaków", biografia twórcy firmy Zara, najnowsza powieść Marii Nurowskiej. Do tego nowe audiobooki i propozycje kulturalne Biblioteki na najbliższe miesiące. Przyjemnego oglądania!

 Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT - MARZEC 2014

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 319
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin