Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Mali aktorzy w Bibliotece

1_2.jpgWe wtorek 13 czerwca grupa sześciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 4, pod kierunkiem Pani Marzanny Bieńkowskiej zaprezentowała starszym kolegom krótkie przedstawienie teatralne. Widownią byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Zespołu Szkół Nr 1. Przedszkolaki zaprezentowały się w rolach postaci ze znanych bajek, takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia. Z bajek zniknęły negatywne postacie, co spowodowało, że historie te całkowicie straciły sens. Okazało się, że bez tych mniej lubianych bohaterów bajki po prostu nie mogłyby istnieć. Wystąpienie było bardzo udane, mali aktorzy wykazali się wysokim poziomem aktorskim. 

 

Czytaj całość
 
Konkurs "Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury" rozstrzygnięty
1_7.jpg

9 czerwca 2017 r. w Bibliotece nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”. Była to już dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu. Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak powitała przybyłych gości, przedstawiła rys historyczny konkursu oraz cel, który przyświeca kolejnym jego edycjom.

W listopadzie 1993 roku ogłoszono pierwszą edycję konkursu literackiego „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”. Pomysłodawcą konkursu był ówczesny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jan Burakowski. Rok później nastąpiło rozstrzygnięcie i wyłoniono laureatów. Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wydane w pokonkursowym tomiku.
Czytaj całość
 
Cała Polska Czyta Dzieciom w Sierpcu
 
 
01calapolskambp.jpg 
Od 5 do 9 czerwca w naszej Bibliotece trwał Tydzień Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem ”Czytanie zbliża”. Nieprzerwalnie od 2001 roku w całej Polsce w wielu miejscowościach i  instytucjach organizowane są spotkania dla dzieci mające na celu propagowanie codziennego czytania. W sierpeckiej Bibliotece tradycyjnie odbyło się wielkie czytanie z udziałem lokalnych osobistości i władz samorządowych.  Zaproszeni goście zaprezentowali wybrane przez siebie pozycje literatury dziecięcej.


Czytaj całość
 
3.06.2017 r. - Nocą w Bibliotece...

okl.jpg„Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi głucha” głosi pewna piosenka. Jednak w sobotę 3 czerwca w budynku Biblioteki z pewnością nie było ani cicho ani sennie.  W tym roku sierpecka książnica po raz pierwszy włączyła się do „Nocy Bibliotek”, ogólnopolskiej wieczorno-nocnej akcji w niekonwencjonalny sposób promującej czytanie i biblioteki jako instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Tego wieczoru zarówno nasi czytelnicy, jak i osoby, które wcześniej nie zaglądały do biblioteki mieli niepowtarzalną okazję ujrzeć Bibliotekę w innym świetle - nie tylko jako miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale również jako miejsce, w którym można się świetnie bawić.

Czytaj całość
 
30.05.2017 r. - O pasji i warsztacie pracy reżysera

 

1_2.jpg

 

Dnia 30 maja w Bibliotece Miejskiej gościliśmy Aleksandrę Górecką. Jest to młoda osoba, która ma na swoim koncie sporo sukcesów w branży filmowej. Jest reżyserką, scenarzystką,  copywriterką, animatorką kultury, autorką tekstów  piosenek, no i sierpczanką. Według niej, kluczem do sukcesu niekoniecznie są marzenia, ale plan i pomysł na siebie, a potem sukcesywne ich realizowanie. Wkroczenie w świat filmu nie jest już takie trudne jak to było kiedyś. Wysoki poziom technologii, dostęp do niej, do urządzeń i programów sprawia, że dziś każdy może zostać filmowcem. Drogi zawodowe reżyserów są kręte i bardzo różne. Jedni kończą prestiżowe szkoły, innych los nagradza za wytrwałość i pasję.

Czytaj całość
 
Elektroniczna karta biblioteczna dostępna także w Filii nr 2
filia2.jpgZ radością informujemy, że w Filii nr 2 naszej Biblioteki zakończone zostały prace nad elektronicznym katalogowaniem zbiorów, w związku z czym nadszedł czas na kolejny krok mający unowocześnić naszą placówkę. Od 1 czerwca każdy czytelnik korzystający ze zbiorów Filii nr 2 otrzyma kartę elektroniczną - z własnym numerem identyfikacyjnym. Karta ta wydawana jest bezpłatnie po założeniu konta czytelnika i uprawnia do korzystania ze zbiorów zarówno Filii, jak również pozostałych placówek naszej Bibliotek - Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych, Oddziału dla dzieci i młodzieży.
Czytaj całość
 
29.05.2017 r. - wernisaż wystawy Julii Jankowskiej
img_9716.jpg
W poniedziałkowe popołudnie 29 maja w sali wystawowej na II piętrze zorganizowany został wernisaż wystawy Julii Jankowskiej, uczennicy II klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.  Otworzyła go dyrektor Biblioteki Monika Stańczak.

Julia to młodziutka i niezwykle uzdolniona artystka, której prace zaskakują dojrzałością. Swój talent szlifuje już od dziecka, początkowo na zajęciach w CKiSz pod okiem Wioletty Boguckiej, a aktualnie na kursach w Łodzi. Swoją przyszłość również wiąże ze sztuką – po ukończeniu gimnazjum wybiera się do liceum plastycznego, a następnie na studia o kierunku artystycznym.


Czytaj całość
 
29.05.2017 r. - wizyta władz miasta z okazji Dnia Działacza Kultury
img_9624.jpg

29 maja z okazji Dnia Działacza Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy przedstawicieli władz: Pana Jarosława Perzyńskiego Burmistrza Miasta Sierpc, Panią Ewę Leszczyńską zastępcę Burmistrza Miasta Sierpc, Pana Marka Z. Zdrojewskiego Naczelnika Oświaty i Kultury. Spotkanie zorganizowane wspólnie z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Były dyplomy, podziękowania i kwiaty dla pracowników instytucji, które przyczyniają się do upowszechniania kultury i historii naszego regionu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin