Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 23.05.2017 r. - Biblioteka w krainie baśni

1_1.jpg

23 maja w Miejskim Przedszkolu Nr 2 odbyło się przedstawienie pt. „Calineczka” w wykonaniu grupy 6-latków pod kierunkiem Pani Marzeny Więckowskiej. W odpowiedzi na zaproszenie, delegacja naszej Biblioteki z radością wzięła udział w spotkaniu. Przedstawienie opierało się na znanej chyba wszystkim baśni Hansa Ch. Andersena. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Dyrektor MBP Monika Stańczak, wyraziła swój podziw dla odwagi i talentu, a następnie wręczyła dzieciom upominek i pamiątkowe podziękowanie.

Czytaj całość
 
Z książką w przedszkolu

2_12.jpgKolejna wizyta z książeczką w przedszkolu. Maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 2 wysłuchały opowieści o małym Gruffalo, który nie posłuchał taty i musiał ponieść tego konsekwencje. Dzieci były bardzo zainteresowane książeczkami, które zaprezentowaliśmy im podczas spotkania. Nie było mowy o tym, by wizyta zakończyła się bez przeczytania opowiadania o jednej z wielu przygód, popularnych ostatnio, Smerfów. Miło nam niezmiernie, że inicjatywa biblioteki została tak entuzjastycznie przyjęta przez naszych najmłodszych czytelników. M.G.

Czytaj całość
 
Przez świat zagadek i tajemnic z Lassem i Mają

 

sdc12815.jpg

 

     W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W związku z tym pracownica naszej Filii nr 2 postanowiła odwiedzić uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3. Klasy III uczestniczyły w spotkaniu poświęconym serii przygód dwójki małych detektywów – Lassego i Mai. Autorem serii jest szwedzki pisarz Karl Martin Widmark - zawodu nauczyciel, pasjonujący się w literaturze dziecięcej. Pierwsza książka z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” w Szwecji ukazała się w 2002 roku, zaś w Polsce w roku 2008. Od tego momentu przygody dwójki detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Dzieci z niecierpliwością czekają na ukazanie się kolejnych części serii.

Czytaj całość
 
Kącik Malucha

 

a_1.jpg

A w bibliotece wiosną nowi czytelnicy rosną. Biblioteczny Klub Malucha, jak w każdy wtorek, gościł swoich Klubowiczów. Gry, zabawa, tańce i przytulańce, oj…. działo się działo.

 

Czytaj całość
 
Biblioteczne poczytajki dla przedszkolaków

1_11.jpgW dniu 16 maja 2017 r. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu w ramach współpracy z miejskimi przedszkolami rozpoczął cykl spotkań z przedszkolakami celem popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

W dniu dzisiejszym złożyłyśmy wizytę dzieciom z  Przedszkola Nr 2 w Sierpcu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą wysłuchały przepięknej bajeczki  p.t. Maria Krüger „Apolejka i jej osiołek”.

Czytaj całość
 
12.05.2017 r. - Tydzień Bibliotek - Biblioteka Oczywiście!

img_9431.jpg

 

Dziś wizyta sześciolatków zakończyła Tydzień Bibliotek w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Dzieci poznały zabawnego jaskiniowca Teka, który zgubił się w wirtualnym świecie oraz przezabawną krowę Mamę Mu. W zamian zaprezentowały nam fragment przedstawienia, które przygotowały wraz ze swoją Panią dla rodziców. Mali miłośnicy literatury obiecali odwiedzić nas w czasie czerwcowej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

 

Czytaj całość
 
10.05.2017 r. - Tydzień bibliotek w Oddziale dla dzieci

1_2.jpg


Z okazji XIV edycji programu „Tydzień Bibliotek” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział dla Dzieci gościł 10 maja grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sierpcu. Sierpeckie przedszkolaki dobrze już znają naszą bibliotekę, to do tej grupy wiekowej najczęściej adresowane są różnego rodzaju zajęcia organizowane w ciągu całego roku. Tym razem przygotowałyśmy niespodziankę dla naszych miłych gości. Aby uatrakcyjnić spotkanie postanowiłyśmy tradycyjne czytanie bajeczki zamienić na przedstawienie w teatrzyku Kamishibai.


Czytaj całość
 
21.04.2017 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
img_9265_-_kopia.jpg
 
W piątkowe popołudnie 21 kwietnia odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie, które jego uczestnikom dostarczyło wielu sympatycznych wrażeń i radości. Naszym i Państwa gościem była Barbara Kosmowska, autorka książek obyczajowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, poetka oraz autorka słuchowisk radiowych. Wśród dorosłych czytelników naszej biblioteki ceniona jest przede wszystkim za powieści „Prowincja”, „Ukrainka” oraz „Teren prywatny”. Młodzież zaczytuje się w powieściach „Buba”, „Pozłacana rybka” czy „Niechciana”.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin