Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 RODO w Bibliotece
rodo.jpgSzanowni Państwo,
w związku z tym, że od 25 maja 2018 r. zastosowanie znajdzie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane też dalej: RODO, niniejszym przekazujemy informacje dotyczące Państwa danych osobowych, które przetwarzamy.

Czytaj całość
 
Mali Patrioci
img_9525.jpgW dniu 24 maja 2018 r. do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zawitali uczniowie kl.3E Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ dotyczyło uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” Wandy Chotomskiej oraz „Pomolowanej historii - opowieści Moli Książkowych” Kazimierza Szymeczki. Autorzy zabrali nas na ciekawą literacką podróż od czasów powstawania państwa polskiego, okresu zaborów, powstań po czas odzyskania niepodległości. Literatura skłoniła małych słuchaczy do zadawania wielu pytań dotyczących historii naszej ojczyzny.
Czytaj całość
 
Halo, halo! Tu Biblioteka!
img_9369.jpgNa dworze czuć woń bzów, słychać radosne ptasie trele, brzęczenie komarów, a w bibliotece rozbrzmiewa gromki śmiech przedszkolaków. Maj to miesiąc szczególny dla bibliotek i miłośników  książek. Dlatego każdego dnia odwiedzają nas dzieci z sierpeckich przedszkoli. Mali goście nie tylko zwiedzają bibliotekę, zapoznają się z pracą bibliotekarza, ale przede wszystkim  poznają  przebogatą kolekcją literatury dziecięcej -  „Kajtek nie umie fruwać. Historia małego miłośnika książek” Jennifer Berne, Ewy Stadtmuller „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”, „Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk, Wioletty Lizińczyk „Balbinka w Zapomnianym Zakątku”, „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa, i wiele innych, jak Franklin i Świnka Pepa .
Czytaj całość
 
21-26.05.2018 r. - 11. Kiermasz Wolnych Książek

Przed Biblioteką w dniach 21-25 maja 2018 r. odbywała się 11. edycja Kiermaszu Wolnych Książek. Osobom, które nie miały czasu zajrzeć na kiermaszowe stoisko w tygodniu, książki udostępnione zostały także w sobotę 26 maja.

 

img_9481.jpg

 

Czytaj całość
 
10.05.2018 r. - Konkurs wiedzowy Mundial 2018

img_9417.jpgDnia 10 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się trzecia edycja konkursu wiedzy „Mundial 2018” dla uczniów szkół podstawowych, którego inicjatorem jest Mariusz Turalski. Konkurs ma na celu poszerzenie wiedzy na temat klubowej piłki nożnej w Europie, promowanie zasad „fair play” oraz idei sportowych, zachęcenie do zainteresowania się sportem i śledzenia wydarzeń sportowych.

W rozwiązywaniu zadań testowych udział wzięło 29 grup 3-osobowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-V i VI-VII.

Gala finałowa i rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest 12 czerwca 2018 r. w CKiSz w Sierpcu.

EK, MS

Czytaj całość
 
Czytanie na polanie
dsc_0345.jpgKorzystając z pięknej pogody dzieci z grupy 0A Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twarowskiego w Sierpcu wraz z opiekunami odwiedziły Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ten majowy dzień postanowiliśmy urządzić sobie „czytanie na polanie”. Podopieczni w blasku porannego słońca wysłuchali przygód Maksa z książki autorstwa Katarzyny Zychli. Mały hipopotam wraz ze swoimi przyjaciółmi zapoznali nas ze swoimi sposobami na spędzanie wolnego czasu. Poznaliśmy między innymi ich przygody z latawcem i balonami.
Z wielkim zapałem dzieci wykonały wiosenne motyle, które ozdobią wnętrze Filii nr 2. Młodzi czytelnicy wykazali się ogromną znajomością bohaterów  najpopularniejszych bajek podczas zabawy w kalambury.

Czytaj całość
 
Żegnamy Zdzisława Dumowskiego

img_1884.jpg

 

 

Z żalem żegnamy Zdzisława Dumowskiego – wydawcę, regionalistę, Przyjaciela Biblioteki Miejskiej w Sierpcu, który zmarł nagle 13 maja 2018 r. Wspólnie przygotowywaliśmy imprezy promujące lokalne wydawnictwa sygnowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej, którego był prezesem. W 2014 r. zrealizowaliśmy też projekt „Biblioteka Sierpecka – otwarta na przeszłość – zwrócona ku przyszłości”, dotowany przez Instytut Książki. Zdzisław Dumowski czuł potrzebę utrwalania dziejów Małej Ojczyzny na kartach książek, doceniał pracę Biblioteki na rzecz regionalizmu, służył dobrym słowem i wsparciem.

Czytaj całość
 
Dobre wieści

sdimjpg.jpgDrodzy Czytelnicy, pamiętacie, jak kilka tygodni temu pisaliśmy o prelekcji dla młodzieży związanej z 100. rocznicą nadania praw wyborczych Polkom i o Marii Moczydłowskiej, jednej z pierwszych kobiet zasiadających w polskim parlamencie? Prezentacja stanowiła część projektu związanego z rekrutacją do Sejmu Dzieci i Młodzieży, a przygotowały ją i przedstawiły dwie uczennice z Zawidza - Klaudia i Justyna. Wczoraj dziewczyny napisały do nas:

Witamy.
Pragnęłybyśmy przekazać Państwu bardzo szczęśliwą dla nas informację. Mianowicie naszemu zespołowi udało się zakwalifikować do posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy Paniom jeszcze raz za poświęcony nam czas na rozmowę i pomoc, a także możliwość przedstawiania informacji o prawach kobiet i postaci Marii Moczydłowskiej w bibliotece. Z całego serca dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie. Nasz sukces to w dużej mierze zasługa Pań. Dziękujemy.  

Pozdrawiamy,
Klaudia Ruszkowalska, Justyna Krajnik.Serdecznie gratulujemy naszym młodym posłankom i życzymy powodzenia!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin