Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Narodowe Czytanie nowel w Sierpcu - 7.09.2019 r.

img_2120_-_kopia.jpgW Sierpcu już po raz 8. zorganizowano Narodowe Czytanie, imprezę popularyzującą czytanie dzieł klasyki literatury polskiej. Na gruncie lokalnym organizatorami akcji, którą w 2012 roku zapoczątkował w całej Polsce Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej byli: Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Burmistrzem Miasta Sierpca i Centrum Kultury i Sztuki. W tym roku po raz pierwszy impreza odbyła się w bibliotece.

Podczas 8. edycji Narodowego Czytania zmieniona została formuła doboru osób czytających, i tak do przeczytania wybranych fragmentów utworów zgłaszać mogły się dowolne osoby. Na nasz apel odpowiedziało dziewięciu czytających.

Czytaj całość
 
Sierpień w "Klubie Senior+".
dsc_0012.jpgSierpień to drugi miesiąc wakacji. Wydawać by się mogło, że babcie zajęte są wnukami. Jednak przez Klub przewinęło się sporo osób. Na pikniku powstał pomysł lepienia pierogów na „Festiwal Smaków”. Zajęłyśmy II miejsce, poparte talonem na 800 zł. Dyskusja na co przeznaczyć nagrodę była burzliwa.
Gry, język angielski, zajęcia manualne  i komputerowe odbyły się planowo.
Spotkanie z paniami z ZUS trochę rozjaśniło nasze umysły.
Na spotkaniu integracyjnym dowiedziałyśmy się o wyjeździe do Ciechocinka. Przy kawie i herbacie snułyśmy plany na wrzesień.
Zajęcia w Klubie dostarczają nam wiedzy. Ważne też, że coraz bardziej integrujemy się, no i mamy gdzie wyjść.


               
Czytaj całość
 
Rozczytane wakacje w bibliotece - podsumowanie

zdjcia_z_wakacji_w_jednym.jpg  „Rozczytane Wakacje” w naszej Bibliotece upłynęły nadzwyczaj szybko. Zajęcia zorganizowane w ramach akcji „Lato w Mieście '2019” cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na zajęciach literacko - plastycznych poznaliśmy przygody bohaterów z bajek szwedzkich i norweskich, sympatycznego Pettsona i jego kota Findusa, Nusię - dziewczynkę z bardzo bujną wyobraźnią. Przygody Pettsona i Findusa przeniosły nas do ogródka głównego bohatera, tam poznaliśmy inne zwierzęta Pettsona i ich wspólne przygody. Z lektury „Nusia i baranie łby” dowiedzieliśmy się, jak dziewczynka spędziła swoje wakacje nad morzem. Za radami Mamy Mu wiemy, jak nie nabić sobie guza podczas zabaw. Z Ulfem bohaterem książki „Jak moja mama została Indianką” gościliśmy w wiosce Indian.

 

Czytaj całość
 
W Klubie Senior +
dsc_0099.jpgW Klubie „Senior +” zawsze dzieje się coś ciekawego. Pewnego dnia dotarła do nas wiadomość, że możemy wziąć udział w konkursie kulinarnym „Sierpecki Smak”, który odbędzie się podczas IV Kasztelańskiego Festiwalu Smaków w Sierpcu, w dniach od 09.08. - 11.08.2019 r.
Uznałyśmy tę możliwość za duże wyzwanie. Padły pytania, czy damy radę? Zaczęła się dyskusja, ale burza mózgów rozwiała wątpliwości. Zapadła decyzja; będą pierogi z twarogiem, oczywiście twaróg z naszej OSM Sierpc, naszego regionalnego produktu. Pierogi podamy ze śmietaną, frużeliną malinową oraz z malinami i jeżynami. Smacznie i kolorowo.
Czytaj całość
 
Lipiec w Klubie "Senior+" w Sierpcu

dsc_0001.jpgLipiec w Klubie „Senior+” upłynął w atmosferze zabawy i wspólnie spędzonego czasu. W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z języka angielskiego, w trakcie których Klubowicze mieli okazję do zapoznania się z podstawowymi zwrotami. Prowadzone były w niewielkich grupach, by uczestnicy mogli łatwiej przyswoić wiedzę. Spotkania odbywające się w ramach ABC Seniora dają możliwość podnoszenia umiejętności korzystania z komputera. Członkowie Klubu poznali zasady tworzenia multimedialnych prezentacji.

          

Czytaj całość
 
Piknik Senior aktywny i kreatywny
dsc_0093.jpgW dniu 26 lipca 2019 r. na terenie zielonym przy Filii nr 2 pod hasłem „Senior aktywny i kreatywny” odbył się letnik piknik dla członków Klubu „Senior+” w Sierpcu. Czas seniorom umilały animacje przygotowane przez firmę „Bajeczny Świat”. Malowanie farbą na wodzie, bańki mydlane, przeciągnie liny to tylko niektóre z atrakcji czekających na seniorów. Ponadto na uczestników czekało przeciągnie liny, spacer w za dużych butach. Seniorzy uczestniczyli także we wspólnych zabawach i tańcach w rytmie muzyki. Wszyscy bawili się doskonale. Członkowie Klubu otrzymali klubowe gadżety oraz upominki od Pana Jarosława Perzyńskiego - burmistrza Miasta Sierpca. Partnerami organizacyjnymi pikniku była Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu oraz Zarząd Osiedla Nr 7.
Czytaj całość
 
Rozczytane wakacje w Filii nr 2

dsc_0014.jpg „Rozczytane wakacje” w ramach akcji „Lato w Mieście'2019” dobiegły końca. Zajęcia pozwoliły młodym czytelnikom poznać przygody bohaterów ulubionych bajek, a także poznać zasady bezpiecznego spędzania wakacyjnego wypoczynku.

            Przygody policjanta Patricka pozwoliły nam poznać przepisy ruchu drogowego. Policjant z KPP w Sierpcu pan Marek Biegański przedstawił dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Spotkanie z ratownikiem WOPR panem Przemysławem Burzyńskim okazało się niezwykle interesujące. Dzieci poznały zasady korzystania z kąpielisk wodnych, a także zasady pierwszej pomocy. Przewodnicząca Klubu „Senior+” w Sierpcu - pani Janina Guzowska – przybliżyła najmłodszym czytelnikom pojęcie seniora. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak pomagać starszym osobom.

         

Czytaj całość
 
Wakacje w Filii nr 2

dsc_0007.jpg

 

Za nami pierwsza część zajęć odbywających się w ramach  „Lata w mieście 2019”. Filia nr 2 przygotowała dla uczestników mnóstwo atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin