Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 W Klubie "Senior+"
dsc_0019.jpg
 
Czerwcowe zajęcia w Klubie „Senior+” w Sierpcu cieszyły się dużą popularnością.
W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z rękodzieła, w trakcie których wykonywano maty z papierowej wikliny. Seniorzy zorganizowali spotkanie integracyjne będące okazją do spędzenia miłego przedpołudnia. Motywem przewodnim spotkania były lody, które przyniosły ochłodę w słoneczny dzień. Klub Dyskusyjny Książki jest okazją do dyskusji dla miłośników literatury, których nie brakuje wśród seniorów. W ramach ABC Seniora członkowie Klubu mają możliwość podnoszenia umiejętności korzystania z komputera i sieci Internet.

Czytaj całość
 
13 czerwca - Święto Wolnych Książek
img_20190613_085301.jpgBookcrossing to ruch, który powstał, żeby "uwalniać", tj. bezpłatnie udostępniać książki, które zalegają na półkach właścicieli szerszemu ogółowi. W naszej Książnicy specjalny punkt bookcrossingowy znajduje się w korytarzu na parterze budynku Biblioteki Głównej. Tam też czytelnicy mogą dla siebie wzajemnie zostawiać książki, których już nie czytają, ale które mogą jeszcze cieszyć innych. Często na półce było zbyt tłoczno, wtedy książki te pozostawiane były w Wypożyczalni dla dorosłych lub Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Z czasem tych książek zrobiło się bardzo dużo, a jak wiadomo zalegające na regałach książki stoją w sprzeczności z ideą bookcrossingu.
13 czerwca w związku z Świętem Wolnych Książek “poszerzyliśmy” naszą półkę bookcrossingową i wyszłyśmy ze zgromadzonymi książkami poza budynek Biblioteki.
Czytaj całość
 
Odczyt "Sierpczanie i mieszkańcy okolic w Armii Andersa"

64412237_2984629811548008_1656940606896734208_o.jpgSierpecki Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprosił w czwartkowe popołudnie 13 czerwca 2019 roku na odczyt dyrektora Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc Michała Webera. Jego tematyka dotyczyła sylwetek sierpczan i mieszkańców okolic, którzy uczestniczyli w szlaku Armii Generała Władysława Andersa. Odczyt zorganizowano wyjątkowo poza Ratuszem, siedzibą sierpeckiego oddziału TNP, w Bibliotece Miejskiej, gdzie Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc prezentuje aktualnie wystawę, na którą składa się 12 biogramów żołnierzy - mieszkańców Sierpca i terenów dawnego powiatu sierpeckiego, którzy brali udział w marszu szlakiem wojsk sformowanego na wschodzie II Korpusu Polskiego.


Czytaj całość
 
Maj w Klubie Senior+
dsc_0004.jpg    Zajęcia w Klubie „Senior+” w maju Sierpcu charakteryzowały się różnorodnością. W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z rękodzieła, w trakcie których wykonywano efektowne ozdoby z wykorzystaniem eko skóry. Stare wazony, karafki czy ramki zyskały nowe życie. Ponadto członkowie Klubu wykonali własnoręcznie biżuterię. Wisiorki i bransoletki są chętnie noszone przez panie. Seniorzy zorganizowali spotkanie przy pizzy, będące okazją do integracji członków oraz do spędzenia miłego przedpołudnia. Klub Dyskusyjny Książki jest okazją do dyskusji dla miłośników literatury, których nie brakuje wśród seniorów.
   
   

Czytaj całość
 
Kiermasz Wolnych Książek

img_20190528_140511_resized_20190611_015717462.jpgW dniach 27 maja – 8 czerwca 2019 r. trwał w bibliotece Kiermasz Wolnych Książek. Przez pierwszy tydzień kiermaszowe stoisko znajdowało się przed budynkiem, natomiast w drugim tygodniu poszukiwacze książek odnaleźć mogli je w bibliotecznym korytarzu. 12-letnia tradycja kiermaszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu sprawia, że rokrocznie przyciąga on duże rzesze wielbicieli słowa pisanego. Dla osób ceniących książki nie ma znaczenia czy są one starsze i używane. Liczy się cenna treść i sentyment do autora.

Na kolejny Kiermasz zapraszamy w przyszłym roku.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
Tydzień Czytania Dzieciom

dsc_0002.jpgTegoroczne spotkania literackie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” cieszyły się jak zwykle, ogromnym zainteresowaniem sierpeckich przedszkolaków. Podczas spotkań dzieci poznały przygody m.in. Martynki, Muminków, Gilberta małego rekina czy zielonej żabki. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań o królewnach, przygodach zajączka, czy kozy, która była bardzo nie dobrym kierowcą. W ciągu tygodnia czytania, nasi goście zaprezentowali ułamek literatury dziecięcej oferowanej przez naszą Bibliotekę, niemniej mamy nadzieję rozbudzić w maluchach sympatię do książek.

Czytaj całość
 
Wizyta uczniów z Gójska

img_2079.jpg6 czerwca bibliotekę odwiedziła prawie 40-osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gójsku wraz z nauczycielkami: Sylwią Trojanowską, Żanetą Rosiak i Anną Łaszkiewicz. Celem wycieczki była lekcja biblioteczna i poznanie zasad korzystania z biblioteki. Większość młodych ludzi, którzy nas odwiedzili od września stanie się uczniami sierpeckich szkół średnich. W czytelni uczniowie poznali podstawowe źródła informacji oraz wysłuchali opowieści jak z nich korzystać. Pokazałyśmy również najbardziej oryginalne biblioteczne zbiory, jak przedwojenne księgi, książkowe miniaturki itp. Na podstawie księgozbioru regionalnego uczniowie wyszukiwali informacje o swojej miejscowości. Następnie odbyliśmy spacer po wszystkich agendach bibliotecznych oraz obejrzeliśmy wystawę przygotowaną przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc, która ukazuje sylwetki sierpczan walczących w Armii Andersa.


Czytaj całość
 
Źródła informacji i katalogi online - warsztaty

img_2070.jpgChoć wakacje za niecałe 3 tygodnie, do biblioteki przybyli dziś uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu z nauczycielką języka polskiego Iwoną Jeżewską. Celem ich wizyty były przeprowadzone w czytelni zajęcia poświęcone źródłom informacji, katalogom i bazom bibliotecznym, sposobom wyszukiwania informacji w źródłach tradycyjnych, jak książki, prasa, bibliografie oraz internetowych, jak katalogi online czy biblioteki cyfrowe. Możliwość samodzielnego wyszukania informacji związanych z zainteresowaniami uczniów, dała im wiele radości i satysfakcji.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin