Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Kącik Malucha

 

a_1.jpg

A w bibliotece wiosną nowi czytelnicy rosną. Biblioteczny Klub Malucha, jak w każdy wtorek, gościł swoich Klubowiczów. Gry, zabawa, tańce i przytulańce, oj…. działo się działo.

 

Czytaj całość
 
Biblioteczne poczytajki dla przedszkolaków

1_11.jpgW dniu 16 maja 2017 r. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu w ramach współpracy z miejskimi przedszkolami rozpoczął cykl spotkań z przedszkolakami celem popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

W dniu dzisiejszym złożyłyśmy wizytę dzieciom z  Przedszkola Nr 2 w Sierpcu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą wysłuchały przepięknej bajeczki  p.t. Maria Krüger „Apolejka i jej osiołek”.

Czytaj całość
 
12.05.2017 r. - Tydzień Bibliotek - Biblioteka Oczywiście!

img_9431.jpg

 

Dziś wizyta sześciolatków zakończyła Tydzień Bibliotek w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Dzieci poznały zabawnego jaskiniowca Teka, który zgubił się w wirtualnym świecie oraz przezabawną krowę Mamę Mu. W zamian zaprezentowały nam fragment przedstawienia, które przygotowały wraz ze swoją Panią dla rodziców. Mali miłośnicy literatury obiecali odwiedzić nas w czasie czerwcowej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

 

Czytaj całość
 
10.05.2017 r. - Tydzień bibliotek w Oddziale dla dzieci

1_2.jpg


Z okazji XIV edycji programu „Tydzień Bibliotek” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział dla Dzieci gościł 10 maja grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sierpcu. Sierpeckie przedszkolaki dobrze już znają naszą bibliotekę, to do tej grupy wiekowej najczęściej adresowane są różnego rodzaju zajęcia organizowane w ciągu całego roku. Tym razem przygotowałyśmy niespodziankę dla naszych miłych gości. Aby uatrakcyjnić spotkanie postanowiłyśmy tradycyjne czytanie bajeczki zamienić na przedstawienie w teatrzyku Kamishibai.


Czytaj całość
 
21.04.2017 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
img_9265_-_kopia.jpg
 
W piątkowe popołudnie 21 kwietnia odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie, które jego uczestnikom dostarczyło wielu sympatycznych wrażeń i radości. Naszym i Państwa gościem była Barbara Kosmowska, autorka książek obyczajowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, poetka oraz autorka słuchowisk radiowych. Wśród dorosłych czytelników naszej biblioteki ceniona jest przede wszystkim za powieści „Prowincja”, „Ukrainka” oraz „Teren prywatny”. Młodzież zaczytuje się w powieściach „Buba”, „Pozłacana rybka” czy „Niechciana”.
Czytaj całość
 
20.04.2017 r. - eliminacje konkursu recytatorskiego "Pięknie być czlowiekiem"

img_7153_-_kopia.jpg

 

Dnia 20 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się eliminacje rejonowe XXXIX edycji Konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką.
Do konkursu przystąpiło 44 uczestników w trzech kategoriach wiekowych- klasy I-III oraz
IV- VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III szkół gimnazjalnych.
Czytaj całość
 
20.04.2017 r. - otwarcie wystawy Adriana Głodkowskiego - ucznia ZS nr 2
 
img_9176.jpg

W czwartek 20 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce otwarcie wystawy prac plastycznych Adriana Głodkowskiego, ucznia klasy maturalnej Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. W wernisażu udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych, instytucji kultury i oświaty, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu oraz najbliżsi krewni młodego plastyka.

 

 

Czytaj całość
 
12.04.2017 r. - otwarcie wystawy Weroniki Ręczkowskiej

1_9.jpg

 

12 kwietnia, w czytelni Oddziału dla Dzieci,  miałyśmy ogromną przyjemność otworzyć wystawę prac plastycznych Weroniki Ręczkowskiej.  Weronika jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu. Ponieważ wybrała szkołę dość daleko od domu, na co dzień mieszka w Internacie i to właśnie tam, wychowawca – pani Tatiana Piotrowska, odkryła jej talent i namówiła do pokazania swoich prac w Bibliotece. Bez wątpienia obdarzona talentem szesnastolatka jest bardzo skromną osobą. Wyznała, że inspiracją do tworzenia są dla niej rozmowy z ludźmi, zapomniane miejsca z ciekawą historią. Interesuje ją turystyka, a marzeniem jest pensjonat w górach. Chce poznawać ludzi i słuchać ich opowieści. Czyta fantastykę, której wpływ widać w niektórych rysunkach. W swoich pracach stara się wyrażać samą siebie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin