Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Szlakiem gen. Władysława Andersa z niedźwiadkiem Wojtkiem

dsc_0040_kopiowanie.jpg

W dniu 14.05.2019 r. Filia nr 2 gościła uczniów klasy IV B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Spotkanie związane było z trwającymi w naszym mieście obchodami roku generała Władysława Andersa. We współpracy z członkiem Klubu „Senior+” w Sierpcu – Panem Kazimierzem Czermińskim zorganizowaliśmy lekcję biblioteczną, której bohaterami byli gen. Anders oraz niedźwiedź - kapral Wojtek. Historia niedźwiedzia, który wspólnie z polskimi żołnierzami przebył szlak bojowy z Bliskiego Wschodu do Włoch okazała się niezwykle interesująca dla uczniów. Losy kaprala Wojtka, który posiadał żołnierski mundur, a także przydział na posiłki w stołówce to bardzo ważny element historii polskiej armii.

Czytaj całość
 
Wiosenne spotkania z Andersenem
img_20190417_095011.jpgWiosenne spotkania w bibliotece z przedszkolakami poświęcone były przypomnieniu twórczości znanego i bardzo lubianego Hansa Christiana Andersena. Wspominaliśmy postać bajkopisarza i jego trudne dzieciństwo. „Dziewczynka z zapałkami”, „Nowe szaty cesarza”, „Brzydkie kaczątko” to tytuły ponadczasowych baśni - okazało się, że przedszkolaki bardzo dobrze je znają. My tym razem skupiliśmy się na historii dziewczynki - Calineczki. Po zapoznaniu się z utworem  dzieci stworzyły bajkowe ilustracje. Kończąc nasze spotkanie otworzyliśmy kuferek zagadek, pełen symbolicznych przedmiotów. Zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie z jakiej baśni H.Ch.Andersena pochodziły  rekwizyty.
Fotografie znajdujące się w galerii pokazują, jak doskonale się bawiliśmy podczas zajęć w bibliotece.


Czytaj całość
 
Uczniowie klasy V B ze SP nr 3 z wizytą w Filii nr 2

dsc_0009.jpg

W związku z trwającymi w Sierpcu obchodami roku generała Władysława Andersa Filię nr 2 odwiedzili uczniowie klasy V B ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawczynią – Panią Małgorzatą Szatkowską. Spotkanie dotyczące gen. Andersa oraz jego żołnierzy zostało przygotowane we współpracy z członkiem Klubu „Senior+” w Sierpcu – Panem Kazimierzem Czermińskim. Uczniowie z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o generale Andersie i jego udziale w II wojnie światowej. Pan Kazimierz opowiedział uczestnikom spotkania o osobistych przeżyciach, których doświadczył podczas wizyty na wzgórzu Monte Cassino. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zdjęcia nagrobków żołnierzy walczących pod Monte Cassino, którzy wywodzili się z terenu powiatu sierpeckiego.

Czytaj całość
 
Kwiecień w Klubie Senior+

dsc_0023111.jpg

 

Kwietniowe zajęcia w Klubie „Senior+” w Sierpcu cieszyły się ogromną popularnością. W ofercie przygotowanej dla seniorów znalazły się zajęcia z rękodzieła, w trakcie których wykonywano kwiaty z krepiny oraz okolicznościowe kartki wielkanocne. Zajęcia komputerowe były okazją do  wykonania przez seniorów własnych „wirtualnych” kartek, a także stworzenia zaproszenia w edytorze tekstu. Wspólna gra w dostępne gry planszowe doskonale integruje członków Klubu. Ponadto seniorzy zorganizowali spotkanie wielkanocne, będące okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń oraz spędzenia miłego przedpołudnia. Dyskusyjny Klub Książki przyciąga miłośników literatury, których nie brakuje wśród seniorów.

Czytaj całość
 
Eliminacje miejskie XLI Konkursu Recytatorskiego PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM

58543680_1495687847228713_8947564625973477376_o.jpg

 

Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne eliminacje miejskie XLI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”, których organizatorami jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu oraz CKiSz w Sierpcu.

Jury w składzie: Dorota Żbikowska, Aldona Ziółek oraz Katarzyna Moskal po przesłuchaniu uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

Czytaj całość
 
Kwietniowe zajęcia z W.Witkowskim

img_20190427_103149.jpg

 

 

Kwietniowe warsztaty plastyczne przebiegały wiosennie. Zadaniem naszych artystów było wplecenie motywów roślinnych w swoje prace. Do wyboru dzieci miały różnorodność roślin łąkowych i ogrodowych przyniesionych przez Pana Wojciecha. Zapraszamy do fotorelacji. 

 

 

Czytaj całość
 
Klub "Senior+"
dsc_0002_kopiowanie.jpgCzłonkowie Klubu „Senior+” w Sierpcu spędzają czas bardzo aktywnie. Każde zajęcia są okazją do zawarcia nowych znajomości, a także do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Podczas zajęć Klubu Gier uczestnicy mają możliwość grania w dostępne gry planszowe i zręcznościowe. Jest to doskonały element integrujący członków Klubu. Dużą popularnością wśród seniorów cieszą się zajęcia komputerowe, podczas których uczestnicy mają możliwość poznania podstaw obsługi komputera, a także korzystania z zasobów sieci Internet. Doskonałą okazją na odrobinę relaksu są zajęcia z rękodzieła, podczas których seniorzy mają możliwość poznania nowych technik plastycznych.
Czytaj całość
 
Tradycje i zwyczaje wielkanocne
dsc_0116.jpgZbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do odwiedzenia Filii nr 2 przez najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci wysłuchały lektury bajki N. Moost i A. Rudolpha pt. „Niezwykła pisanka”. Przygody Kruka Skarpetki, który chciał pomóc przyjaciołom w malowaniu pisanek były dla dzieci doskonałą inspiracją do wykonania zadania plastycznego. Ozdabianie kształtu pisanki za pomocą farby oraz stempelków wykonanych z pomponów i drewnianych klamerek do prania okazało się niezwykle interesującym zajęciem. Dzieci z olbrzymim skupieniem odciskały barwne stempelki wypełniając kształt pisanki. Po obejrzeniu krótkiej bajki dotyczącej wielkanocnych przygód króliczków -  Maksa i Ruby, uczestnicy zajęć wykonali kartki świąteczne. Każda z kartek została ozdobiona barwnymi jajkami oraz kolorowymi kwiatkami. Zbliżające się Święta były okazją do rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych. Okazało się, że najmłodsi czytelnicy doskonale wiedzą, co należy włożyć do koszyczka ze święconką. Dzieci zapowiedziały, że z wielką przyjemnością odwiedzą nas ponownie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin