Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 24.03.2017 r. - Wieczór autorski Danuty Witkowskiej i promocja jej tomiku poetyckiego

img_8732.jpg

W czwartkowe popołudnie Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się gośćmi, którzy przybyli na spotkanie z debiutującą sierpecką poetką – Danutą Witkowską. Pod koniec ubiegłego roku autorka wydała tomik poetycki „Jesienna ze mnie dziewczyna”, w którym zawarła swoje refleksje na temat otaczającego ją świata, bliskich oraz rodzinnego miasta – Sierpca.Czytaj całość
 
Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu

senior_-_kopia.jpg

 

Nasza Książnica wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych i niepełnosprawnych proponuje usługę „Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu”.

Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta, którzy ze względu na trudności w poruszaniu się nie mają możliwości korzystania ze zbiorów biblioteki. Książki dostarczane będą  nieodpłatnie w każdy wtorek w godzinach od 9.00 do 11.00  zgodnie z obowiązującym regulaminem Biblioteki.

Zgłoszenia prosimy kierować do Wypożyczalni dla Dorosłych pod nr tel. 24 275-28-53 (wewnętrzny 24) lub drogą mailową na adres: wypozyczalnia-mbp@wp.pl

 
Akcja "Podziel się książką z chorymi dziećmi"

 

2.jpg

 

22 marca 2017 roku nasza Biblioteka zawitała na Oddział Pediatryczny sierpeckiego szpitala. W ramach akcji „Podziel się książką z chorymi dziećmi” Monika Stańczak dyrektor MBP w Sierpcu przekazała na ręce Beaty Bany dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu książki dla  pacjentów placówki.
Ideą projektu jest niesienie pomocy dzieciom w trudnych dla nich chwilach, jakim jest czas choroby. Z pewnością bohaterowie ulubionych bajek, wesołe wierszyki czy ciekawe opowiadania pomogą pacjentom szybciej powrócić do zdrowia.

Czytaj całość
 
Akcja "Wsparcie dla Cieszyna" zakończona
 
 
cieszyn.jpg
 
 
24 marca wysłane zostały książki do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. To placówka, która niedawno straciła znaczną część swoich zbiorów w pożarze. Były to głównie nowości wydawnicze, literatura fantastyczna, kobieca i podróżnicza oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych. Chcąc pomóc, zwróciliśmy się do naszych Czytelników z prośbą o dary książkowe. Nie zawiedliście nas. Wiele osób podzieliło się swoimi zbiorami z potrzebującą pomocy biblioteką, za co serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy. Mamy nadzieję, że wysłane książki ucieszą cieszyńskich czytelników.
 
"Wspomnienia sierpczan w fotografii" - zaproszenie do oglądania wystawy w Czytelni MBP
img_7672.jpg

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu zaprasza do oglądania nowej ekspozycji „Wspomnienia sierpczan w fotografii”. Jest ona pokłosiem wydanego pod koniec 2016 roku 2. tomu książki „Wspomnienia sierpczan” i znalazły się na niej fotografie stanowiące ilustrację do zawartych w książce reminiscencji.

Wystawa ukazuje fotograficzny przekrój wydarzeń na przestrzeni całego XX wieku. Losy jednostek i rodzin związanych z Sierpcem i okolicami przedstawione zostały na tle przełomowych dla historii Polski i świata wydarzeń, jak wojna polsko-rosyjska 1920, obydwie wojny światowe, a nawet igrzyska olimpijskie.

 

Czytaj całość
 
Przedszkolaki na tropie wiosny

 

1_1.jpg

   

  W marcu Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki wywołuje wiosnę. Wszyscy mamy już dość pochmurnego nieba i chłodnego wiatru. Chcemy słońca, ciepła i zieleni. Postanowiłyśmy poprosić zaprzyjaźnione przedszkolaki, żeby nam pomogły odszukać wiosnę podczas marcowych spotkań pt.: „Zielono mi”. W zeszłym tygodniu, codziennie gościłyśmy wspaniałe dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4, które z wielkim entuzjazmem opowiadały nam o pierwszych oznakach wiosny. Ku naszej uciesze z równie wielkim zaangażowaniem słuchały czytanych książeczek.

Czytaj całość
 
Biblioteczny Kącik Malucha - serdecznie zapraszamy

  1.jpg

      

Z tygodnia na tydzień przybywa chętnych do spotkań w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Stali bywalcy czują się u nas już zupełnie swobodnie. Okazuje się, że biblioteka jest świetnym przystankiem podczas wiosennego spaceru. To miejsce, w którym dzieci nawiązują nowe znajomości, świetnie się bawią, a równocześnie mają okazję poznać książeczki odpowiednie dla ich wieku. Brzdące, które odwiedzają Kącik Malucha mają od 1,5 roku do 4 lat i już każde z nich znajduje na bibliotecznych półkach coś dla siebie. Starsze maluszki, które są już naszymi stałymi czytelnikami, chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom w doborze literatury.


Czytaj całość
 
Wspomnienie ferii 2017

20.jpg

 

Ferie, ferie i po feriach. I chociaż nastał już czas, aby znowu pójść do szkoły, jednak miło wspomnieć ten zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece. A działo się, oj działo. Ci, którzy byli - wiedzą, ci którzy nie dotarli do biblioteki - niech żałują ;-)

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu corocznie organizuje zajęcia dla dzieci spędzających zimowy wypoczynek w mieście. W tym roku przygotowany był „Książkowy misz-masz” – prezentacja różnorodnej literatury dziecięcej.

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin