Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Kiermasz Wolnych Książek

img_20190528_140511_resized_20190611_015717462.jpgW dniach 27 maja – 8 czerwca 2019 r. trwał w bibliotece Kiermasz Wolnych Książek. Przez pierwszy tydzień kiermaszowe stoisko znajdowało się przed budynkiem, natomiast w drugim tygodniu poszukiwacze książek odnaleźć mogli je w bibliotecznym korytarzu. 12-letnia tradycja kiermaszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu sprawia, że rokrocznie przyciąga on duże rzesze wielbicieli słowa pisanego. Dla osób ceniących książki nie ma znaczenia czy są one starsze i używane. Liczy się cenna treść i sentyment do autora.

Na kolejny Kiermasz zapraszamy w przyszłym roku.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
Tydzień Czytania Dzieciom

dsc_0002.jpgTegoroczne spotkania literackie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” cieszyły się jak zwykle, ogromnym zainteresowaniem sierpeckich przedszkolaków. Podczas spotkań dzieci poznały przygody m.in. Martynki, Muminków, Gilberta małego rekina czy zielonej żabki. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań o królewnach, przygodach zajączka, czy kozy, która była bardzo nie dobrym kierowcą. W ciągu tygodnia czytania, nasi goście zaprezentowali ułamek literatury dziecięcej oferowanej przez naszą Bibliotekę, niemniej mamy nadzieję rozbudzić w maluchach sympatię do książek.

Czytaj całość
 
Wizyta uczniów z Gójska

img_2079.jpg6 czerwca bibliotekę odwiedziła prawie 40-osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gójsku wraz z nauczycielkami: Sylwią Trojanowską, Żanetą Rosiak i Anną Łaszkiewicz. Celem wycieczki była lekcja biblioteczna i poznanie zasad korzystania z biblioteki. Większość młodych ludzi, którzy nas odwiedzili od września stanie się uczniami sierpeckich szkół średnich. W czytelni uczniowie poznali podstawowe źródła informacji oraz wysłuchali opowieści jak z nich korzystać. Pokazałyśmy również najbardziej oryginalne biblioteczne zbiory, jak przedwojenne księgi, książkowe miniaturki itp. Na podstawie księgozbioru regionalnego uczniowie wyszukiwali informacje o swojej miejscowości. Następnie odbyliśmy spacer po wszystkich agendach bibliotecznych oraz obejrzeliśmy wystawę przygotowaną przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc, która ukazuje sylwetki sierpczan walczących w Armii Andersa.


Czytaj całość
 
Źródła informacji i katalogi online - warsztaty

img_2070.jpgChoć wakacje za niecałe 3 tygodnie, do biblioteki przybyli dziś uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu z nauczycielką języka polskiego Iwoną Jeżewską. Celem ich wizyty były przeprowadzone w czytelni zajęcia poświęcone źródłom informacji, katalogom i bazom bibliotecznym, sposobom wyszukiwania informacji w źródłach tradycyjnych, jak książki, prasa, bibliografie oraz internetowych, jak katalogi online czy biblioteki cyfrowe. Możliwość samodzielnego wyszukania informacji związanych z zainteresowaniami uczniów, dała im wiele radości i satysfakcji.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

 
Warsztaty dla młodzieży w czytelni

img_2061.jpgW Czytelni zorganizowane zostały 24 maja warsztaty „Z mapą i przewodnikiem w świat” z wykorzystaniem księgozbioru i czasopism o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Pomocami naukowymi były przewodniki, atlasy, albumy oraz kompendia geograficzne. W zajęciach uczestniczyły uczennice III klasy Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu o profilu technik obsługi turystycznej wraz z nauczycielką Marią Studzińską. Zachęcamy sierpczan do odwiedzin Czytelni, gdzie czeka bogaty wybór przewodników turystycznych, które zainspirować mogą do odbycia fascynującej podróży, poszerzenia wiedzy. Wakacje już tuż tuż.

Czytaj całość
 
Podsumowanie warsztatów plastycznych

img_20190518_102651.jpgOto nasza fotorelacja z ostatnich już warsztatów plastycznych prowadzonych przez sierpeckiego artystę malarza pana Wojciecha Witkowskiego. Przygoda ze sztuką  małych artystów rozpoczęła się 6 lat temu. Przez ten okres mieli okazję poznać różne techniki malowania. Rysunki ołówkiem, węglem, pierwsze doświadczenia z akwarelami. Pejzaż, portret, zasady kompozycji, pierwszy plan czy drugi, detale - to terminy , które nie są już obce dla młodych artystów. Tak przygotowani wyruszają w świat sztuki.

My zaś ze swej strony dziękujemy za bardzo miły i twórczo spędzony wspólnie czas. Życzymy Panu Wojtkowi samych artystycznych sukcesów!

Czytaj całość
 
Szlakiem generała Andersa
img_20190513_100133.jpgW związku z ustanowieniem w Sierpcu roku 2019 Rokiem generała Władysława Andersa Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika zorganizowała cykl odczytów dotyczących postaci generała poprowadzone przez Panią historyk - mgr Annę Kocięcką.
    Młodzież zaproszona na prelekcję z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchała informacji o życiu i działalności Władysława Andersa, a także poznała historię II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Pani Kocięcka przedstawiła przebieg bitwy u stóp klasztoru położonego na wzgórzu Monte Cassino. Opowiedziała również o stacjonowaniu Armii Andersa w Sierpcu. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak przebiegał szlak przeprawy Armii Andersa oraz o tym, że w roku 1939 przez nasze miasto została przetransportowana Nowogródzka Brygada Kawalerii, na czele której stał generał Władysław Anders.
   
Czytaj całość
 
Wizyta Joanny Olech

dsc_0121.jpgŚroda 15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej to dzień, który zapisze się w naszej historii jako dzień zabawy, śmiechu i dobrego humoru. To wszystko za sprawą naszego gościa pani Joanny Olech -autorki i ilustratorki słynnej „Dynastii Miziołków”. Pani Joanna przybyła do nas z całą walizką niespodzianek. Opowiedziała nam jak powstaje książka, zwróciła uwagę, że pisać każdy może, przybliżyła postacie bohaterów swoich książek, a wszystko to w sposób humorystyczny, wplatając quizy, kalambury i zagadki. Zaproszona młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści o głównych postaciach  „Dynastii Miziołków”,  Pompona – małego zielonego smoka, czy Tarantuli tajemniczej dziewczyny. Uczestniczyła we wspólnych zabawach z pisarką.Po spotkaniu można było zakupić książki autorki i otrzymać autograf z okolicznościowym stemplem. Pani Joanno, Dziękujemy za wspaniałą wyprawę w świat pani książek! Zapraszamy do naszej fotorelacji ze spotkania.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin