Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 3.06.2017 r. - Nocą w Bibliotece...

okl.jpg„Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi głucha” głosi pewna piosenka. Jednak w sobotę 3 czerwca w budynku Biblioteki z pewnością nie było ani cicho ani sennie.  W tym roku sierpecka książnica po raz pierwszy włączyła się do „Nocy Bibliotek”, ogólnopolskiej wieczorno-nocnej akcji w niekonwencjonalny sposób promującej czytanie i biblioteki jako instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Tego wieczoru zarówno nasi czytelnicy, jak i osoby, które wcześniej nie zaglądały do biblioteki mieli niepowtarzalną okazję ujrzeć Bibliotekę w innym świetle - nie tylko jako miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale również jako miejsce, w którym można się świetnie bawić.

Czytaj całość
 
30.05.2017 r. - O pasji i warsztacie pracy reżysera

 

1_2.jpg

 

Dnia 30 maja w Bibliotece Miejskiej gościliśmy Aleksandrę Górecką. Jest to młoda osoba, która ma na swoim koncie sporo sukcesów w branży filmowej. Jest reżyserką, scenarzystką,  copywriterką, animatorką kultury, autorką tekstów  piosenek, no i sierpczanką. Według niej, kluczem do sukcesu niekoniecznie są marzenia, ale plan i pomysł na siebie, a potem sukcesywne ich realizowanie. Wkroczenie w świat filmu nie jest już takie trudne jak to było kiedyś. Wysoki poziom technologii, dostęp do niej, do urządzeń i programów sprawia, że dziś każdy może zostać filmowcem. Drogi zawodowe reżyserów są kręte i bardzo różne. Jedni kończą prestiżowe szkoły, innych los nagradza za wytrwałość i pasję.

Czytaj całość
 
Elektroniczna karta biblioteczna dostępna także w Filii nr 2
filia2.jpgZ radością informujemy, że w Filii nr 2 naszej Biblioteki zakończone zostały prace nad elektronicznym katalogowaniem zbiorów, w związku z czym nadszedł czas na kolejny krok mający unowocześnić naszą placówkę. Od 1 czerwca każdy czytelnik korzystający ze zbiorów Filii nr 2 otrzyma kartę elektroniczną - z własnym numerem identyfikacyjnym. Karta ta wydawana jest bezpłatnie po założeniu konta czytelnika i uprawnia do korzystania ze zbiorów zarówno Filii, jak również pozostałych placówek naszej Bibliotek - Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych, Oddziału dla dzieci i młodzieży.
Czytaj całość
 
29.05.2017 r. - wernisaż wystawy Julii Jankowskiej
img_9716.jpg
W poniedziałkowe popołudnie 29 maja w sali wystawowej na II piętrze zorganizowany został wernisaż wystawy Julii Jankowskiej, uczennicy II klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.  Otworzyła go dyrektor Biblioteki Monika Stańczak.

Julia to młodziutka i niezwykle uzdolniona artystka, której prace zaskakują dojrzałością. Swój talent szlifuje już od dziecka, początkowo na zajęciach w CKiSz pod okiem Wioletty Boguckiej, a aktualnie na kursach w Łodzi. Swoją przyszłość również wiąże ze sztuką – po ukończeniu gimnazjum wybiera się do liceum plastycznego, a następnie na studia o kierunku artystycznym.


Czytaj całość
 
29.05.2017 r. - wizyta władz miasta z okazji Dnia Działacza Kultury
img_9624.jpg

29 maja z okazji Dnia Działacza Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy przedstawicieli władz: Pana Jarosława Perzyńskiego Burmistrza Miasta Sierpc, Panią Ewę Leszczyńską zastępcę Burmistrza Miasta Sierpc, Pana Marka Z. Zdrojewskiego Naczelnika Oświaty i Kultury. Spotkanie zorganizowane wspólnie z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Były dyplomy, podziękowania i kwiaty dla pracowników instytucji, które przyczyniają się do upowszechniania kultury i historii naszego regionu.
Czytaj całość
 
28.05.2017 r. - Książkomobil
1_1.jpgW niedzielę, 28 maja Miejska Biblioteka Publiczna wzięła udział w imprezie miejskiej „Eko – Jazda na byle czym” ze swoim Książkomobilem, który stanowił nie lada osobliwość. Na stoisku można było nabyć książki za przysłowiową złotówkę. Chętnych na książkowe zdobycze nie brakowało, z czego bardzo się cieszymy. Dla najmłodszych przygotowana była dodatkowa atrakcja, jaką było malowanie twarzy.

Zgromadzone dzięki Państwa ofiarności środki zostały dodane do puli zebranej w czasie Kiermaszu, a nasi czytelnicy już niedługo będą mogli cieszyć się zakupionymi w efekcie nowościami wydawniczymi.
Czytaj całość
 
22-27.05.2017 r. - Jubileuszowy, 10. Kiermasz Wolnych Książek za nami
img_9578.jpgW dniach 22-27 maja odbywał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 10. Kiermasz Wolnych Książek – coroczna, wyczekiwana przez wielbicieli literatury impreza, podczas której nabyć można było za symboliczną złotówkę unikatową książkę.

W tym roku dopisała i pogoda i czytelnicy, którzy każdego dnia przybywali licznie, by spośród setek tytułów wyłowić taki, którego w sprzedaży dziś już brakuje. Oferowane na Kiermaszu Książki zyskiwały w ten sposób drugie życie i zamiast zalegać w naszych magazynach trafiły do rąk wielbicieli czytania. Największe zainteresowanie wzbudzały książki historyczne oraz beletrystyka. Także najmłodsi miłośnicy literatury wybrali spośród naszej oferty ciekawe publikacje. W ciągu tygodnia udało się sprzedać aż 828 różnotematycznych książek.
Czytaj całość
 
23.05.2017 r. - Biblioteka w krainie baśni

1_1.jpg

23 maja w Miejskim Przedszkolu Nr 2 odbyło się przedstawienie pt. „Calineczka” w wykonaniu grupy 6-latków pod kierunkiem Pani Marzeny Więckowskiej. W odpowiedzi na zaproszenie, delegacja naszej Biblioteki z radością wzięła udział w spotkaniu. Przedstawienie opierało się na znanej chyba wszystkim baśni Hansa Ch. Andersena. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Dyrektor MBP Monika Stańczak, wyraziła swój podziw dla odwagi i talentu, a następnie wręczyła dzieciom upominek i pamiątkowe podziękowanie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin