Start 25 maja 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 1-5.06.2009 r.-VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w sierpeckiej Bibliotece

Czytaj całość    O tym, że czytanie jest modne oraz że przygodę z lekturą warto rozpocząć w jak najwcze­śniejszym wieku przekonywały przez pierwszy tydzień czerwca pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszystko za sprawą obchodzonego w całej Polsce VIII Tygodnia Czytania Dzieciom, któremu w tym roku towarzyszyło hasło "Świat pełen bajek".

Czytaj całość
 
Podsumowanie indiańskich zabaw w Bibliotece

                                                   Indiańska przygoda,
                         czyli najmłodsi czytelnicy w krainie Czerwonoskórych
 

Czytaj całość   Od kwietnia w Oddziale dla dzieci trwały zajęcia pod hasłem ”Indiańska przygoda”, przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Głównym ich celem było poznanie historii oraz niezwykle ciekawej kultury Indian.
   W czasie spotkań, ubrane w kolorowe pióropusze pracownice dziecięcego Oddziału, przybliżały młodym czytelnikom tradycje, wierzenia, obyczaje życia codziennego, a także modę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Uczestnicy oglądali makietę wioski indiańskiej oraz wystawę przedstawiającą stroje, ozdoby, broń oraz biografie, m. in.: księżniczki Pocahontas i wodza Geronimo. Przez cały czas dziecięcej Biblioteki strzegły totem oraz łapacze snów, mające zapewnić wszystkim dobrą zabawę oraz chronić przed złym humorem i nudą.
 

Czytaj całość
 
14.05.2009 r.-Patronka sierpeckiej Biblioteki bohaterką wykładu polonistki dr Bogumiły Dumowskiej

 

Czytaj całość 
Dr Bogumiła Dumowska 

   W czwartkowe popołudnie 14 maja Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła sierpczan do wysłuchania prelekcji polonistki dr Bogumiły Dumowskiej zatytułowanej „Portrety kobiet w twórczości Zofii Nałkowskiej”. Prelegentka nieprzypadkowo uczyniła polską pisarkę bohaterką swojego wykładu. Zofia Nałkowska od 1986 roku jest patronką sierpeckiej Biblioteki, a prelekcja przypadła w przeddzień imienin pisarki. 

   O ważnej dla Biblioteki dacie 29 września 1986 roku opowiedziała na początku spotkania przybyłym gościom dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska. Nadanie imienia Zofii Nałkowskiej było wielką nobilitacją dla działań sierpeckiej książnicy w zakresie upowszechniania czytelnictwa i popularyzacji literatury. O patronat wybitnej polskiej pisarki i społeczniczki wnioskowali bibliotekarze i działacze kultury. Uroczystość nadania imienia i odsłonięcia pamiątkowej tablicy na frontonie budynku Biblioteki odbyła się 29 września 1986 roku, tj. w dniu wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego. Tytuł nadała Miejska Rada Narodowa w Sierpcu, uchwałą nr 48 z dnia 28 maja 1986 roku.

Czytaj całość
 
II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych zakończony
Czytaj całość   W piątek 15 maja zakończył się w Sierpcu II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych, którego pomysłodawcą i organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. W ciągu pięciu dni (początek nastąpił 11 maja), w godzinach popołudniowych każdy mieszkaniec Sierpca mógł uzupełnić domową biblioteczkę o wiele ciekawych publikacji książkowych. Asortyment Kiermaszu stanowiły, jak sama nazwa wskazuje, książki „wolne”, czyli takie, które wycofane zostały, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ze zbiorów bibliotecznych. Część z nich pochodziła również ze zdublowanych darów od czytelników. Stoisko Kiermaszu znajdowało się na przemian przed budynkiem Biblioteki lub w jej korytarzu (decydowała o tym kapryśna aura).
Czytaj całość
 
30.04.2009 r. - finał XXXI eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego
Czytaj całość
 

Nagrodzeni i wyróżnieni recytatorzy
z pierwszej kategorii wiekowej klas
I-III ze szkół podstawowych wraz
z organizatorami i jurorami.
 

   Trzydziesta pierwsza impreza finałowa eliminacji miejskich odbyła się w Bibliotece Miejskiej. „Pięknie być człowiekiem” to konkurs o najdłuższej tradycji, który wylansował już wielu znakomitych sierpeckich recytatorów. Współorganizatorem eliminacji wraz z Biblioteką był Dom Kultury. Finały naprzemian odbywają się w obydwu placówkach.
   W tym roku do eliminacji zgłosiło się 27 uczestników. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI ze szkół podstawowych i klasy I-III z gimnazjów. Dzieci z klas I-III z pierwszej grupy wiekowej prezentowały dwa wiersze, natomiast reszta uczestników deklamowała wiersz i fragment prozy.
Czytaj całość
 
11-15.05.2009 r.-II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych

Czytaj całośćW dniach 11-15 maja 2009 r. zapraszamy wszystkich wielbicieli słowa pisanego do udziału w II Kiermaszu Wolnych Książek Bibliotecznych.

Przy sprzyjającej pogodzie książki eksponować będziemy
na stoiskach przed budynkiem Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj całość
 
5.02.2009 r. - Debiutancka wystawa fotografii Justyny Skierskiej w Oddziale dla Dzieci
Czytaj całość 

Justyna Skierska w towarzystwie
dyrektor MBP Marii Wiśniewskiej
i koleżanek z klasy
 

   Justyna Skierska, uczennica pierwszej klasy sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego 5 lutego zaprezentowała w małej galerii Oddziału dla Dzieci sierpeckiej Biblioteki swoją pierwszą autorską wystawę fotograficzną.

   W dniu debiutu dziewczynce towarzyszyli rodzice, siostra, wychowawczyni Joanna Nowakowska, instruktorka Ogniska Pracy Pozaszkolnej Maria Jagodzińska oraz imponujące grono koleżanek i kolegów. Wzruszona artystka podziękowała dyrektor Biblioteki i pracownicom Oddziału dla Dzieci za przygotowanie wystawy, a także zachęciła gości do oglądania ekspozycji.
Czytaj całość
 
19.01.-1.02.2009 r. - Spotkania z urwisami, czyli Koszmarny Karolek na feriach

 Czytaj całość

   Każdej zimy w Oddziale dla dzieci MBP organizowane są zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na ferie. Staramy się, aby z roku na rok oferta zimowa była coraz ciekawsza i bogatsza. Tym razem zaprosiliśmy do zabawy znane nam z książek postacie łobuziaków. Bibliotekę odwiedzili m. in. Koszmarny Karolek, Emil, Mikołajek, Smrodek i Banda z Uroczyska. W tym gronie nie zabrakło również postaci dziewczęcych. Zuźka D. Zołzik, Hania Humorek, Franka Stein i India Kidd bez problemu dotrzymywały chłopcom kroku na drodze psot i figli.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 337
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin