Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 23.01.2010 r. - koszmarny Karolek i fascynujące opowiadania grozy tematem rozmów Klubowiczek MDKK

Czytaj całość  

   W sobotę 23 stycznia w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa kolejne spotkania miłośników książek.W młodszej grupie klubowiczek rozmawiałyśmy o książkach F. Simon z serii „Koszmarny Karolek”. Natomiast tematem spotkania starszej grupy były wybrane opowiadania grozy: E. A. Poe „Opowieści niesamowite i S. Grabiński Niesamowite opowieści”

Czytaj całość
 
19.12.2009 r.- przedświąteczne dyskusje Klubowiczek
Czytaj całość  
  
   W mroźną, grudniową sobotę (19 grudnia) odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięło udział czternaście osób. W młodszej grupie klubowiczek rozmawialiśmy o baśni J. H. Andersena ”Królowa Śniegu”, a w starszej o „Alchemiku” P. Coelho.
Czytaj całość
 
Andrzejki 2009 w Oddziale dla Dzieci - fotorelacja

Nieco wcześniej niż przewiduje tradycja (już 27 listopada), ale nie mniej udanie w Oddziale dla Dzieci zorganozowany został dzień wróżb andrzejkowych. Piękny wystrój sali, ciekawe wróżby i niespodzianki sprawiły, że młodzi goście Biblioteki spędzili w jej progach niezwykle udane popołudnie. Poniżej fotorelacja z magiczno-wróżbiarskiego popołunia andrzejkowego.

 

Czytaj całość   

 

Czytaj całość
 
21.11.2009 r. - Kot Tuffy i samotność literackich bohaterów to tematy kolejnego spotkania w MDKK

   Czytaj całość
   W sobotę 21 listopada odbyły się dwa spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które skupiły 19 miłośniczek książek. Tematem spotkania młodszej grupy była powieść Anne Fine „Dziennik kota mordercy”. Natomiast starsze klubowiczki pochyliły się nad książką Anny Borowicz „My”.  

Czytaj całość
 
17.11.2009 r. - VIII spotkanie Zasłużonych dla Miasta Sierpca

   Czytaj całość

   Po ponad rocznej przerwie członkowie Klubu Zasłużonych dla Miasta Sierpca, pełni energii i pomysłów wznowili zapoczątkowane w marcu 2007 roku spotkania tematyczne. W gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publiczne­j, 17 listopada spotkali się więc laureaci wszystkich ważnie­jszych sierpe­ckich odznaczeń. W tym roku grono posze­rzyło się o kolejne osoby: Zdzisława Dumowskie­go, Zdzisława Murlikowskie­go, Zbigniewa Lubacza i Jarosława Nowakowskiego - uhonorowanych Medalem Zasłużony dla Miasta Sierpca.

 

Czytaj całość
 
10.11.2009 r.-wizyta dr. Waldemara Smaszcza i otwarcie wystawy z okazji Roku Juliusza Słowackiego


    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2009 Rokiem Juliusza Słowackiego.

Czytaj całość 

Dyrektor Biblioteki
Maria Wiśniewska
i dr Waldemar Smaszcz
 

   Argumentem ku temu była 200. rocznica urodzin, a zarazem 160. rocznica śmierci Wieszcza oraz potrzeba przypomnienia twórczości, zasług i życia wielkiego polskiego twórcy romantycznego.

   Juliusz Słowacki zagościł w polskim życiu publicznym w szerokim spektrum propozycji kulturalnych. Organizowano prelekcje, wystawy, konkursy na recenzję, konkursy plastyczne, wznawiano publikacje, teatry przygotowały premiery lub wznowienia wystawianych dramatów Wieszcza, Biblioteka Narodowa udostępniła w Internecie prawie 200 cyfrowych wersji utworów i korespondencji Słowackiego, Narodowy Bank Polski wyemitował kolekcjonerskie banknoty z wizerunkiem poety.
Czytaj całość
 
31.10.2009 r.-wielbiciele książek nadal aktywni - kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki

W dniu 31 październka 2009 r. odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniach wzięło udział piętnaście osób. W gronie młodszych klubowiczów rozmawialiśmy o książkach: Opowieści z Narnii: „Lew, Czarownica i stara szafa” i „Książe Kaspian” C.S. Lewisa. Natomiast tematem spotkania starszej grupy klubowiczek były literackie wizje końca świata na podstawie utworów Cz. Miłosza Piosenka o końcu świata, J. Kasprowicza Dies Irae i biblijnej Apokalipsy św. Jana.

Czytaj całość
 
26.09.2009 r.- świat magii i czarodziejów tematem dyskusji w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

   Czytaj całość

   W sobotę 26 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy uczestników. W gronie szesnastu klubowiczek rozmawiałyśmy o świecie magii stworzonym przez J.K. Rowling. Naszą uwagę skupiłyśmy głównie na czwartej i piątej części przygód Harrego Pottera: "Harry Potter i Czara Ognia" i "Harry Potter i Zakon Feniksa".

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin