Start 18 stycznia 2018 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 16.12.2010 r. - sierpeckie ukoronowanie Roku Chopinowskiego. Promocja publikacji lokalnego twórcy

Czytaj całość      Po tym jak Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina, wielkim kompozytorem syciła się cała Polska. Do zorganizowania imprez związanych z sylwetką wirtuoza włączały się nawet najmnie­jsze miejscowości. Oczywiście najwięcej pola do popisu miały te, w których Chopin bywał czy chociażby przez nie przejeżdżał.

 

Czytaj całość
 
1.12.2010 r. - Fotograficzny album o Sierpcu. Nareszcie! - promocja wydawnicza

Czytaj całość    Prezentacja i promocja pierwszego w dziejach miasta albumu z fotografiami Sierpca odbyła się w Bibliotece Miejskiej im. Zofii Nałkowskiej w dniu pierwszym grudnia br. Czytelnia wypełniła się licznie zebraną publicznością, a o zainte­resowaniu albumem świadczy fakt, że do Biblioteki przybyły całe rodziny. Obecne były władze miasta (Urząd Miejski jest wydawcą publikacji), kolegium redakcyjne, pod którego okiem powstawał album oraz oczywiście autorzy fotografii, wśród których znaleźli się: Wojciech Wiśnie­wski, Jacek Karwowski, Dariusz Krześniak, Magdalena Stanisze­wska, Tomasz Krukowski, Dominik Szablewski i Marek Zdroje­wski.

Czytaj całość
 
Listopad w Oddziale dla Dzieci - relacja z zabaw, andrzejkowych wróżb i spotkania miłośników książek

   W listopadzie na czytelników Oddziału dla Dzieci czekały miłe niespodzianki. Czytaj całość
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia pracownice Oddziału zorganizowły konkurs pt. „Nasz przyjaciel Miś”. Dzieci, które miały ochotę na wspólną zabawę, w trakcie wypożyczania książek, poznawały krótką historię Pluszowego Misia i odpowiadały na pytania konkursowe. Okazało się, że największą sympatią wśród naszych czytelników cieszy się Kubuś Puchatek.  Jednakże zwariowany miś Yogi, czy Miś Uszatek, Miś Guziczek, Coralgol, a także Miś zwany Paddington są również bardzo lubianymi bohaterami książek dziecięcych. Zarówno w sercach dzieci jak i ich rodziców są wciąż żywe przygody misiów, o których chętnie rozmawiają podczas rodzinnnych spacerów.

Czytaj całość
 
28.10.2010 r. - Jan Burakowski po raz kolejny w Bibliotece. Promocja powieści "Świt i zmierzch"

Czytaj całość
   Czwartkowe popołudnie 28 października, sala czytelni Biblioteki Miejskiej wypełniona do ostatniego miejsca, wyraźnie czuć atmosferę oczekiwania… Wreszcie wchodzi gość wieczoru, wywołując ogromny entuzjazm publiczności. Spotkanie z Janem Burakowskim, cenionym pisarzem, publicystą, bibliotekarzem czas zacząć.

Czytaj całość
 
Wystawa "Fryderyk Chopin - doskonałość uosobiona" prezentowana w sierpeckim Ratuszu

  
Przygotowana przez pracownice Czytelni wystawa "Fryderyk Chopin - doskonałość uosobiona" cieszyła się ogromnym uznaniem mieszkańców Sierpca. Prezentowana była od marca do października 2010 roku. Ekspozycja łączyła w sobie kilka elementów, mianowicie obraz i dźwięk. Obejrzeć ekspozycję i wysłuchać godzinnej opowieści o życiu genialnego artysty, a wraz z nią muzyki Chopina przychodziły do Biblioteki grupy szkolne, a także indywidualni goście.
   Wystawa zainteresowała także inne instytucje, jak choćby sierpeckie Muzeum Wsi Mazowieckiej z siedzibą w Ratuszu czy jeden z warszawskich domów kultury. Z racji zbliżonych terminów ekspozycję wypożyczyliśmy Ratuszowi.
   Plansze o życiu Fryderyka Chopina są jednym z elementów ekspozycji "Plakat Chopinowski", która uroczyście otwarta została przez dyrektora MWM Jana Rzeszotarskiego w dniu 20 października.
Obejrzeć zdjęcia oraz przeczytać relację z wystawy można na stronie
Sierpc Online.


                                                                                                Magdalena Staniszewska

 
5.11.2010 r. - Finały konkursów: literackiego i fotograficznego

Czytaj całość   W piątkowe popołudnie 5 listopada w odbyły się finały dwóch konkursów przygotowywanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną: konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury” i konkursu fotograficznego „Moje wspomnienia z wakacji”.
   Uczestnicy obydwu konkursów licznie stawili się w Czytelni MBP, gdzie punktualnie o godzinie 15:00 dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska ogłosiła nazwiska laureatów.


 

Czytaj całość
 
Podsumowanie jesiennych zabaw literacko-plastycznych z żółwiem Franklinem

Czytaj całość   Zielony żółwik Franklin to postać dobrze znana dzieciom, zarówno z książeczek dla nich przeznaczonych, jak i filmów animowanych. To przemiły bohater, który jest doskonałym wzorem do naśladowania. Każda książeczka z przygodami Franklina i jego przyjaciół poświęcona jest problemom, z którymi zmagają się chyba wszystkie małe dzieci. Nie są to fantastyczne, bajkowe przygody, ale codzienne problemy i radości małego dziecka. Spór z koleżanką, strach przed ciemnością, czy narodziny młodszego rodzeństwa stają się łatwiejsze do oswojenia, gdy wiemy, że Franklin również musi się z nimi zmagać, a na końcu opowiadania na pewno znajdzie sposób na uporanie się ze swoim problemem. 

Czytaj całość
 
16.10.2010 r. - warsztaty dla dzieci i rodziców na temat korzyści płynących z czytania dziecku

 Książka dziecka przyjacielem, bo gdy czytasz zyskasz wiele -
warsztaty tematyczne Sierpeckiego Stowarzyszenia Mama i Biblioteki Miejskiej Czytaj całość

   Po wakacyjnej przerwie Sierpeckie Stowarzyszenie Mama kontynuuje rozpoczęte w styczniu 2010 roku cykle warsztatów tematycznych dla rodziców i dzieci. Tym razem we współpracy z Biblioteką Miejską zorganizowane zostało spotkanie traktujące o pożytkach jak najwcześniejszego czytania pociechom.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 376
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin