Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 17.09.2009 r. - wizyta w Bibliotece jednym z punktów patriotycznych uroczystości w Sierpcu

 

Czytaj całość 
 

   W czwartkowe przedpołudnie 17 września rozpoczęły się w Sierpcu patriotyczne uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz przypadającą tego dnia rocznicą agresji Związku Radzie­ckiego na Polskę.

Czytaj całość
 
Literackie wizerunki piratów i problemy młodych to tematy kolejnych spotkań w Klubie Książki

  Czytaj całość

   W dniach 28 sierpnia i 5 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy klubowiczów. W spotkaniach wzięło udział czternastu uczestników. 

Czytaj całość
 
1.09.2009 r. - Wystawa w Czytelni MBP poświęcona 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Czytaj całość  Jedną z ważniejszych propozycji kulturalnych dla sierpczan we wrześniu była wystawa w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, pokazująca najważniejsze etapy przebiegu II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem losów Polaków na frontach II wojny światowej, a także przebieg wojny i okupację w Sierpcu i na terenie powiatu sierpeckiego.
   Data otwarcia wystawy, 1 września, to jednocześnie okrągła, 70. rocznica wybuchu tego największego i najbardziej tragicznego konfliktu zbrojnego w historii świata.

Czytaj całość
 
30-31.07.2009r.-Literackie wampiry tematem wakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

   Czytaj całość
   W dniach 30 i 31 lipca w naszej Bibliotece miały miejsce dwa wakacyjne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięło udział dwudziestu pięciu klubowiczów. Tematem obydwu spotkań były literackie sylwetki wampirów na tle kultury ludowej i popularnej. Szczególną uwagę skupiliśmy na czterotomowym cyklu Stephenie Meyer „Zmierzch”.

Czytaj całość
 
26.06.2009 r.-Drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  

   Dnia 26 czerwca 2009 r. (piątek) o godzinie 13.30 odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W gronie ośmiu klubowiczek rozmawiałyśmy o czterech powieściach: „Krucjata w dżinsach” Thea Beckmana, „Szukając Alaski” Johna Greena, „Jajecznica na deszczówce” Agaty Mańczyk „Endymion Spring” Matthew Skeltona.

Czytaj całość
 
Odwiedź Bibliotekę w wakacje!!!

  
   Wakacje to niezwykle przyjemny czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem przez cały rok. To również chwile, kiedy możemy przeczytać zaległe lektury, sięgnąć po tytuły łatwe, lekkie i przyjemne, a także po publikacje nieco trudniejsze, wymagające chwili zadumy. W Bibliotece każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę, tym bardziej, że z myślą o naszych Czytelnikach, tuż przed wakacjami, poczyniliśmy duży zakup nowości książkowych do Wypożyczalni i Oddziału dla Dzieci.

Czytaj całość
 
16.06.2009 r.-promocja najnowszej książki Jana Burakowskiego

 

Czytaj całość 
    Jan Burakowski (w środku)
z dyrektor MBP Marią Wiśniewską
            i prezesem TPZS 
      Zdzisławem Dumowskim.
 

   "Polska – Rosja - Słowiańszczyzna: powstanie i rozwój państw – fakty i mity" to najnowszy tytuł książki autorstwa sierpe­ckiego prozaika Jana Burakowskie­go. W bogatym dorobku pisarskim autora to już czwarta publikacja o charakte­rze historyczno-publicystycznym. Książka swoją premierę miała we wtorek 16 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej – instytucji, w której Jan Burakowski (jako wielole­tni dyrektor) zainicjował tradycję promowania nowych sierpe­ckich publikacji, a tym samym zapoczątkował modę na ich wydawanie w Sierpcu.

 

Czytaj całość
 
1-5.06.2009 r.-VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w sierpeckiej Bibliotece

Czytaj całość    O tym, że czytanie jest modne oraz że przygodę z lekturą warto rozpocząć w jak najwcze­śniejszym wieku przekonywały przez pierwszy tydzień czerwca pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszystko za sprawą obchodzonego w całej Polsce VIII Tygodnia Czytania Dzieciom, któremu w tym roku towarzyszyło hasło "Świat pełen bajek".

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin