Start 23 marca 2018 r. (piątek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 31.03.2011 r. - uczennice Liceum Ogólnokształcącego poznały tajniki pracy bibliotecznej

Ostatni dzień marca ogłoszony został w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu "Dniem Przedsiebiorczości". Uczniowie pierwszych klas zwolnieni zostali tego dnia z tradycyjnych zajęć lekcyjnych, a zastapiły je kilkugodzinne praktyki w wybranych firmach, urzędach i instytucjach, gdzie uczyli się podstaw pracy w danym zawodzie.

Praktyki w naszej Bibliotece odbyły trzy dziewczęta, które poznały pracę w każdej z trzech podstawowych agend Biblioteki, a więc Wypożyczalni, Czytelni i Oddziale dla Dzieci.

 
30.03.2011 r. - odwiedziny Haliny i Jana Burakowskich w naszej Bibliotece
Choć emerytowany dyrektor sierpeckiej Biblioteki Miejskiej Jan Burakowski wraz z żoną Haliną od pewnego czasu mieszkają w Olsztynie, nie zapominają o naszym mieście a przede wszystkim o Bibliotece, której Jan Burakowski przez wiele lat był dyrektorem. Państwo Burakowscy podczas każdych jednodniowych odwiedzin w Sierpcu, oprócz spotkań z sierpeckimi przyjaciółmi, z sentymentem zaglądają do naszej Biblioteki, gdzie zawsze serdecznie są witani i goszczeni. Także tym razem przyszli, by choć przez kilkanaście minut odwiedzić każdy biblioteczny kąt, porozmawiać z pracownikami, powspominać dawne chwile i obejrzeć zmiany, które od czasu ich poprzedniej bytności nastąpiły w Bibliotece. Pamiątką po ich środowej wizycie (30 marca) jest wspólna fotografia, na której znaleźli się także sierpeccy przyjaciele i współpracownicy Haliny i Jana Burakowskich.

                                                                                                                         MS
 
30.03.2011 r. - prezentacja programu MAK+ w sierpeckiej Bibliotece Miejskiej
Czytaj całość30 marca 2011 roku nasza biblioteka była miejscem prezentacji nowego programu bibliotecznego MAK+. Prezentowany program opracowuje zespół pracowników Instytutu Książki i Czytelnictwa. Na prezentację dyrektor MBP zaprosiła bibliotekarzy bibliotek gminnych powiatu sierpeckiego, bibliotekarzy Biblioteki Miejskiej oraz informatyków czuwających nad komputeryzacją poszczególnych placówek bibliotecznych.

Czytaj całość
 
10.03.2011 r. - IX spotkanie Klubu Zasłużonych dla Miasta Sierpca
 Niezapomniane smaki dzieciństwa i siła tradycji
najsłynniejszej sierpeckiej cukierni założonej przez Piotra Tułacza

Czytaj całość   Już dawno podczas spotkań w Bibliotece Miejskiej nie było tak smakowicie, a jednocześnie sentymentalnie i wspomnieniowo. Wszystko za sprawą niezwykłych bohaterów dziewiątego już zebrania, którymi zostali świeżo przyjęci do Klubu laureaci medalu Zasłużony dla Miasta Sierpca przedstawiciele rodzinnej firmy cukierniczej założonej przez Piotra Tułacza.

 

Czytaj całość
 
Nominacja do tytułu SIERPCZANIN ROKU 2010 dla części załogi Biblioteki


   Dyrektor Biblioteki Miejskiej Maria Wiśniewska i pracownica Czytelni Magdalena Staniszewska, jako zespół redakcyjny albumu „Sierpc w fotografii” (wraz z T. Krukowskim) nominowane zostały zespołowo do tytułu SIERPCZANIN ROKU 2010. Tytuł przyznaje Kapituła Honorowego wyboru Sierpczanina Roku. Oprócz nich wśród nominowanych znaleźli się: historyk Paweł Bogdan Gąsiorowski, kapelmistrz Orkiestry OSP Michał Głowacki, nauczyciel fizyki i astronomii Józef Urbański. O tym, kto otrzymał zaszczytne miano dowiemy się już 18 marca.
Plebiscyt organizuje Sierpecki Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego.

18 marca 2011 r. dowiedzieliśmy się kogo Honorowa Kapituła mianowała Sierpczaninem Roku 2010. Zaszczytny tytuł otrzymał Józef Urbański.

Relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć z uroczystości.

 
Podumowanie bibliotecznych ferii zimowych - 14-25.02.2011 r.

Podsumowanie zimowych zabaw
"Wróżki i elfy są wśród nas"
w ramach ferii 2011
  

Czytaj całość   Punktualnie o godzinie 9.30, 14 lutego 2011 r. w Oddziale dla Dzieci rozpoczęły się literackie ferie pod hasłem: „Wróżki i elfy są wśród nas”. Na ten czas nasza czytelnia zamieniła się w bajkowy pałac wróżek, pełny kolorowych motyli, kwiatów i ptaków. Natomiast wystawka książkowa dotycząca magicznego świata wróżek i elfów była dla dzieci inspiracją podczas wykonywania prac plastycznych.

Czytaj całość
 
27.01.2011 r. - Benefis Hanny Kowalskiej w Bibliotece Miejskiej

Czytaj całość   
   Spotkanie w Bibliotece Miejskiej z honorową komendantką Hufca Sierpc Hanną Kowalską, która pod koniec ubiegłego roku napisała publikację "Bożonarodzeniowe zwyczaje sierpeckich harcerzy", stało się okazją do podsumowań i licznych podziękowań dla osób wspierających sierpeckie harcerstwo i idee wychowania młodzieży w duchu szacunku i wartości dla drugiego człowieka.

 

Czytaj całość
 
Grudzień 2010 w Oddziale dla Dzieci

   Czytaj całość
   Grudzień w Oddziale dla Dzieci miał wyjątkowy charakter ponieważ upłynął pod znakiem Świąt Bożego Narodzenia. Już od pierwszego grudnia dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, którymi  wspólnie przystroiliśmy nasze drzewko biblioteczne.  Dostaliśmy również bombki z kolekcji domowej naszych czytelników, za co serdecznie dziękujemy. Ubieraniu choinki towarzyszyły  muzyczne występy Wojtka i Kamila. Przepiękne polskie kolędy zagrane na gitarze i klarnecie wprowadziły nas w wyjątkowy nastrój Świąt.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 386
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin