Start 27 maja 2018 r. (niedziela)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 11.11.2011 r. - sierpeckie uroczystości Święta Niepodległości z udziałem delegacji Biblioteki

Czytaj całość   W piątek 11 listopada sierpczanie uczcili 93. rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Uroczystości patriotyczne rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana w kościele farnym przez księdza dziekana Andrzeja Więckowskiego. Po mszy, w samo południe, nastąpił przemarsz pod Pomnik Katyński w Parku im. Solidarności, z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli władzy miejskiej i powiatowej, radnych, delegatów zakładów pracy i organizacji społecznych, młodzieży szkolnej, harcerzy oraz mieszkańców miasta.

  

Czytaj całość
 
27.10.2011 r. - Wieczór wspomnień przy okazji promocji nowej sierpeckiej publikacji

Czytaj całość
   Spotkanie autorskie w Czytelni Biblioteki Miejskiej zaplanowane jako promocja nowej sierpeckiej publikacji miało nietypowy przebieg. Stało się wieczorem wzruszających wspomnień, lekcją patriotyzmu i prawdziwej, szczerej miłości do miasta narodzin i młodości.

   Bohaterem wieczoru był  Kazimierz Tadeusz Kunkowski, który urodził się w Sierpcu w 1939 roku, tutaj uczęszczał do szkół, ale swoje życie zawodowe związał z innymi miastami, by wreszcie osiąść na stałe w Swarzędzu. Na spotkanie do Biblioteki Miejskiej przybył z okazji wydania przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej jego książki "Formacje przymiotnikowe od nazw miejscowości w byłym Powiecie Sierpeckim". Była to jego praca magisterska napisana pod kierunkiem profesora Jerzego Podrackiego, obroniona w 1999 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Czytaj całość
 
6.10.2011 r. - W drodze do Smykolandii - przystanek Biblioteka
W drodze do Smykolandii – przystanek Biblioteka

Czytaj całość   Corocznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszynie, pod opieką p. Barbary Antoszewskiej znajdują okazję, by odwiedzić Bibliotekę. Zwykle są to wizyty okazjonalne. W tym roku okazją do odwiedzenia naszej książnicy był wypad do Smykolandii z okazji Dnia Chłopaka.

Czytaj całość
 
5.10.2011 r. - szkolenie z zakresu opracowania i reklasyfikacji zbiorów bibliotecznych
 Czytaj całość  

   Dnia 5 października (środa), w godzinach 10-14 w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu odbyło się szkolenie z zakresu opracowania i reklasyfikacji zbiorów bibliotecznych. Szkolenie poprowadzili fachowcy z Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego – Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy.
Czytaj całość
 
15.09.2011 r. - Sierpeckie gaumardżos* Anny i Marcina Mellerów

   Czytaj całość
   Ich książka o tajemniczej i fascynującej Gruzji od kilku tygodni nie schodzi z list bestsellerów. Obydwoje deklarują, że są tym krajem wprost zaczadzeni. Na co dzień zabiegani między redakcjami, radiem i telewizją, znaleźli czas by swą gruzińską fascynacją podzielić się z sierpeckimi czytelnikami. Przyjechali na specjalne zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Anna i Marcin Mellerowie tak serdeczni i bezpośredni - oczarowali sierpecką publiczność.

Czytaj całość
 
AHOJ, przygodo!!! - czyli sierpień w Oddziale dla Dzieci

Czytaj całość

 

   Wakacje dobiegły końca i dzieci wyruszyły do szkoły, ale jeszcze przez pewien czas będą mogły dzielić się z kolegami wspomnieniami ze spotkań, jakie miały miejsce w sierpniu w Oddziale dla Dzieci.

Czytaj całość
 
W lipcu w Oddziale dla Dzieci działo się...

                         Książkowo i kolorowo w dziecięcej bibliotece 
  
Czytaj całość
   W pierwszym miesiącu wakacji  w Oddziale dla Dzieci nie sposób było się  nudzić. W każdy wtorek i czwartek od godziny 12.00 do 13.30 odbywały się letnie spotkania, w których uczestniczyły zarówno  młodsze dzieci, jak również ich starsze koleżanki – gimnazjalistki.

Czytaj całość
 
Czerwiec w Oddziale dla Dzieci

   Od 13 do 17 czerwca w Oddziale dla Dzieci odbywały się spotkania Czytaj całośćzatytułowane „Tydzień z Kubusiem Puchatkiem”, które adresowane były do najmłodszych czytelników. Na każde dziecko czekała kolorowanka przedstawiająca przyjaciół ze Stumilowego Lasu, jak również bogata literatura tematyczna. Mali miłośnicy Kubusia Puchatka odwiedzali nas w godzinach pracy biblioteki, próbując swoich sił w grach i zabawach bibliotecznych.
Nasz Oddział jest miejscem, w którym dzieci nie tylko mogą wypożyczyć ciekawą i pięknie ilustrowaną książkę, ale również miło spędzić czas w „kąciku malucha” w towarzystwie swoich rówieśników. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 313 - 325 z 403
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin