Start 24 października 2017 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 21.11.2009 r. - Kot Tuffy i samotność literackich bohaterów to tematy kolejnego spotkania w MDKK

   Czytaj całość
   W sobotę 21 listopada odbyły się dwa spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które skupiły 19 miłośniczek książek. Tematem spotkania młodszej grupy była powieść Anne Fine „Dziennik kota mordercy”. Natomiast starsze klubowiczki pochyliły się nad książką Anny Borowicz „My”.  

Czytaj całość
 
17.11.2009 r. - VIII spotkanie Zasłużonych dla Miasta Sierpca

   Czytaj całość

   Po ponad rocznej przerwie członkowie Klubu Zasłużonych dla Miasta Sierpca, pełni energii i pomysłów wznowili zapoczątkowane w marcu 2007 roku spotkania tematyczne. W gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publiczne­j, 17 listopada spotkali się więc laureaci wszystkich ważnie­jszych sierpe­ckich odznaczeń. W tym roku grono posze­rzyło się o kolejne osoby: Zdzisława Dumowskie­go, Zdzisława Murlikowskie­go, Zbigniewa Lubacza i Jarosława Nowakowskiego - uhonorowanych Medalem Zasłużony dla Miasta Sierpca.

 

Czytaj całość
 
10.11.2009 r.-wizyta dr. Waldemara Smaszcza i otwarcie wystawy z okazji Roku Juliusza Słowackiego


    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2009 Rokiem Juliusza Słowackiego.

Czytaj całość 

Dyrektor Biblioteki
Maria Wiśniewska
i dr Waldemar Smaszcz
 

   Argumentem ku temu była 200. rocznica urodzin, a zarazem 160. rocznica śmierci Wieszcza oraz potrzeba przypomnienia twórczości, zasług i życia wielkiego polskiego twórcy romantycznego.

   Juliusz Słowacki zagościł w polskim życiu publicznym w szerokim spektrum propozycji kulturalnych. Organizowano prelekcje, wystawy, konkursy na recenzję, konkursy plastyczne, wznawiano publikacje, teatry przygotowały premiery lub wznowienia wystawianych dramatów Wieszcza, Biblioteka Narodowa udostępniła w Internecie prawie 200 cyfrowych wersji utworów i korespondencji Słowackiego, Narodowy Bank Polski wyemitował kolekcjonerskie banknoty z wizerunkiem poety.
Czytaj całość
 
31.10.2009 r.-wielbiciele książek nadal aktywni - kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki

W dniu 31 październka 2009 r. odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniach wzięło udział piętnaście osób. W gronie młodszych klubowiczów rozmawialiśmy o książkach: Opowieści z Narnii: „Lew, Czarownica i stara szafa” i „Książe Kaspian” C.S. Lewisa. Natomiast tematem spotkania starszej grupy klubowiczek były literackie wizje końca świata na podstawie utworów Cz. Miłosza Piosenka o końcu świata, J. Kasprowicza Dies Irae i biblijnej Apokalipsy św. Jana.

Czytaj całość
 
26.09.2009 r.- świat magii i czarodziejów tematem dyskusji w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

   Czytaj całość

   W sobotę 26 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy uczestników. W gronie szesnastu klubowiczek rozmawiałyśmy o świecie magii stworzonym przez J.K. Rowling. Naszą uwagę skupiłyśmy głównie na czwartej i piątej części przygód Harrego Pottera: "Harry Potter i Czara Ognia" i "Harry Potter i Zakon Feniksa".

 

Czytaj całość
 
24.09.2009 r. - Państwo Halina i Jan Burakowscy nagrodzeni za literacką działalność

   Halina i Jan Burakowscy – literaci, którzy wnieśli nieoce­niony wkład pracy w utrwalanie sierpe­ckiego regionalizmu, w czwartek 24 września uhonorowani zostali za swoją działalność medalem Pro Domo Sua. Wzruszająca uroczystość odbyła się w miejscu, gdzie za sprawą Jana Burakowskiego zrodziła się idea wydawania sierpeckich publikacji - Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Czytaj całość
 
17.09.2009 r. - wizyta w Bibliotece jednym z punktów patriotycznych uroczystości w Sierpcu

 

Czytaj całość 
 

   W czwartkowe przedpołudnie 17 września rozpoczęły się w Sierpcu patriotyczne uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz przypadającą tego dnia rocznicą agresji Związku Radzie­ckiego na Polskę.

Czytaj całość
 
Literackie wizerunki piratów i problemy młodych to tematy kolejnych spotkań w Klubie Książki

  Czytaj całość

   W dniach 28 sierpnia i 5 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy klubowiczów. W spotkaniach wzięło udział czternastu uczestników. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 326 - 338 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin