Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 26.06.2009 r.-Drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  

   Dnia 26 czerwca 2009 r. (piątek) o godzinie 13.30 odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W gronie ośmiu klubowiczek rozmawiałyśmy o czterech powieściach: „Krucjata w dżinsach” Thea Beckmana, „Szukając Alaski” Johna Greena, „Jajecznica na deszczówce” Agaty Mańczyk „Endymion Spring” Matthew Skeltona.

Czytaj całość
 
Odwiedź Bibliotekę w wakacje!!!

  
   Wakacje to niezwykle przyjemny czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem przez cały rok. To również chwile, kiedy możemy przeczytać zaległe lektury, sięgnąć po tytuły łatwe, lekkie i przyjemne, a także po publikacje nieco trudniejsze, wymagające chwili zadumy. W Bibliotece każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę, tym bardziej, że z myślą o naszych Czytelnikach, tuż przed wakacjami, poczyniliśmy duży zakup nowości książkowych do Wypożyczalni i Oddziału dla Dzieci.

Czytaj całość
 
16.06.2009 r.-promocja najnowszej książki Jana Burakowskiego

 

Czytaj całość 
    Jan Burakowski (w środku)
z dyrektor MBP Marią Wiśniewską
            i prezesem TPZS 
      Zdzisławem Dumowskim.
 

   "Polska – Rosja - Słowiańszczyzna: powstanie i rozwój państw – fakty i mity" to najnowszy tytuł książki autorstwa sierpe­ckiego prozaika Jana Burakowskie­go. W bogatym dorobku pisarskim autora to już czwarta publikacja o charakte­rze historyczno-publicystycznym. Książka swoją premierę miała we wtorek 16 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej – instytucji, w której Jan Burakowski (jako wielole­tni dyrektor) zainicjował tradycję promowania nowych sierpe­ckich publikacji, a tym samym zapoczątkował modę na ich wydawanie w Sierpcu.

 

Czytaj całość
 
1-5.06.2009 r.-VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w sierpeckiej Bibliotece

Czytaj całość    O tym, że czytanie jest modne oraz że przygodę z lekturą warto rozpocząć w jak najwcze­śniejszym wieku przekonywały przez pierwszy tydzień czerwca pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszystko za sprawą obchodzonego w całej Polsce VIII Tygodnia Czytania Dzieciom, któremu w tym roku towarzyszyło hasło "Świat pełen bajek".

Czytaj całość
 
Podsumowanie indiańskich zabaw w Bibliotece

                                                   Indiańska przygoda,
                         czyli najmłodsi czytelnicy w krainie Czerwonoskórych
 

Czytaj całość   Od kwietnia w Oddziale dla dzieci trwały zajęcia pod hasłem ”Indiańska przygoda”, przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Głównym ich celem było poznanie historii oraz niezwykle ciekawej kultury Indian.
   W czasie spotkań, ubrane w kolorowe pióropusze pracownice dziecięcego Oddziału, przybliżały młodym czytelnikom tradycje, wierzenia, obyczaje życia codziennego, a także modę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Uczestnicy oglądali makietę wioski indiańskiej oraz wystawę przedstawiającą stroje, ozdoby, broń oraz biografie, m. in.: księżniczki Pocahontas i wodza Geronimo. Przez cały czas dziecięcej Biblioteki strzegły totem oraz łapacze snów, mające zapewnić wszystkim dobrą zabawę oraz chronić przed złym humorem i nudą.
 

Czytaj całość
 
14.05.2009 r.-Patronka sierpeckiej Biblioteki bohaterką wykładu polonistki dr Bogumiły Dumowskiej

 

Czytaj całość 
Dr Bogumiła Dumowska 

   W czwartkowe popołudnie 14 maja Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła sierpczan do wysłuchania prelekcji polonistki dr Bogumiły Dumowskiej zatytułowanej „Portrety kobiet w twórczości Zofii Nałkowskiej”. Prelegentka nieprzypadkowo uczyniła polską pisarkę bohaterką swojego wykładu. Zofia Nałkowska od 1986 roku jest patronką sierpeckiej Biblioteki, a prelekcja przypadła w przeddzień imienin pisarki. 

   O ważnej dla Biblioteki dacie 29 września 1986 roku opowiedziała na początku spotkania przybyłym gościom dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska. Nadanie imienia Zofii Nałkowskiej było wielką nobilitacją dla działań sierpeckiej książnicy w zakresie upowszechniania czytelnictwa i popularyzacji literatury. O patronat wybitnej polskiej pisarki i społeczniczki wnioskowali bibliotekarze i działacze kultury. Uroczystość nadania imienia i odsłonięcia pamiątkowej tablicy na frontonie budynku Biblioteki odbyła się 29 września 1986 roku, tj. w dniu wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego. Tytuł nadała Miejska Rada Narodowa w Sierpcu, uchwałą nr 48 z dnia 28 maja 1986 roku.

Czytaj całość
 
II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych zakończony
Czytaj całość   W piątek 15 maja zakończył się w Sierpcu II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych, którego pomysłodawcą i organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. W ciągu pięciu dni (początek nastąpił 11 maja), w godzinach popołudniowych każdy mieszkaniec Sierpca mógł uzupełnić domową biblioteczkę o wiele ciekawych publikacji książkowych. Asortyment Kiermaszu stanowiły, jak sama nazwa wskazuje, książki „wolne”, czyli takie, które wycofane zostały, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ze zbiorów bibliotecznych. Część z nich pochodziła również ze zdublowanych darów od czytelników. Stoisko Kiermaszu znajdowało się na przemian przed budynkiem Biblioteki lub w jej korytarzu (decydowała o tym kapryśna aura).
Czytaj całość
 
30.04.2009 r. - finał XXXI eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego
Czytaj całość
 

Nagrodzeni i wyróżnieni recytatorzy
z pierwszej kategorii wiekowej klas
I-III ze szkół podstawowych wraz
z organizatorami i jurorami.
 

   Trzydziesta pierwsza impreza finałowa eliminacji miejskich odbyła się w Bibliotece Miejskiej. „Pięknie być człowiekiem” to konkurs o najdłuższej tradycji, który wylansował już wielu znakomitych sierpeckich recytatorów. Współorganizatorem eliminacji wraz z Biblioteką był Dom Kultury. Finały naprzemian odbywają się w obydwu placówkach.
   W tym roku do eliminacji zgłosiło się 27 uczestników. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI ze szkół podstawowych i klasy I-III z gimnazjów. Dzieci z klas I-III z pierwszej grupy wiekowej prezentowały dwa wiersze, natomiast reszta uczestników deklamowała wiersz i fragment prozy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 326 - 338 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin