Start 18 grudnia 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych zakończony
Czytaj całość   W piątek 15 maja zakończył się w Sierpcu II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych, którego pomysłodawcą i organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. W ciągu pięciu dni (początek nastąpił 11 maja), w godzinach popołudniowych każdy mieszkaniec Sierpca mógł uzupełnić domową biblioteczkę o wiele ciekawych publikacji książkowych. Asortyment Kiermaszu stanowiły, jak sama nazwa wskazuje, książki „wolne”, czyli takie, które wycofane zostały, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ze zbiorów bibliotecznych. Część z nich pochodziła również ze zdublowanych darów od czytelników. Stoisko Kiermaszu znajdowało się na przemian przed budynkiem Biblioteki lub w jej korytarzu (decydowała o tym kapryśna aura).
Czytaj całość
 
30.04.2009 r. - finał XXXI eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego
Czytaj całość
 

Nagrodzeni i wyróżnieni recytatorzy
z pierwszej kategorii wiekowej klas
I-III ze szkół podstawowych wraz
z organizatorami i jurorami.
 

   Trzydziesta pierwsza impreza finałowa eliminacji miejskich odbyła się w Bibliotece Miejskiej. „Pięknie być człowiekiem” to konkurs o najdłuższej tradycji, który wylansował już wielu znakomitych sierpeckich recytatorów. Współorganizatorem eliminacji wraz z Biblioteką był Dom Kultury. Finały naprzemian odbywają się w obydwu placówkach.
   W tym roku do eliminacji zgłosiło się 27 uczestników. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI ze szkół podstawowych i klasy I-III z gimnazjów. Dzieci z klas I-III z pierwszej grupy wiekowej prezentowały dwa wiersze, natomiast reszta uczestników deklamowała wiersz i fragment prozy.
Czytaj całość
 
11-15.05.2009 r.-II Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych

Czytaj całośćW dniach 11-15 maja 2009 r. zapraszamy wszystkich wielbicieli słowa pisanego do udziału w II Kiermaszu Wolnych Książek Bibliotecznych.

Przy sprzyjającej pogodzie książki eksponować będziemy
na stoiskach przed budynkiem Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj całość
 
5.02.2009 r. - Debiutancka wystawa fotografii Justyny Skierskiej w Oddziale dla Dzieci
Czytaj całość 

Justyna Skierska w towarzystwie
dyrektor MBP Marii Wiśniewskiej
i koleżanek z klasy
 

   Justyna Skierska, uczennica pierwszej klasy sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego 5 lutego zaprezentowała w małej galerii Oddziału dla Dzieci sierpeckiej Biblioteki swoją pierwszą autorską wystawę fotograficzną.

   W dniu debiutu dziewczynce towarzyszyli rodzice, siostra, wychowawczyni Joanna Nowakowska, instruktorka Ogniska Pracy Pozaszkolnej Maria Jagodzińska oraz imponujące grono koleżanek i kolegów. Wzruszona artystka podziękowała dyrektor Biblioteki i pracownicom Oddziału dla Dzieci za przygotowanie wystawy, a także zachęciła gości do oglądania ekspozycji.
Czytaj całość
 
19.01.-1.02.2009 r. - Spotkania z urwisami, czyli Koszmarny Karolek na feriach

 Czytaj całość

   Każdej zimy w Oddziale dla dzieci MBP organizowane są zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na ferie. Staramy się, aby z roku na rok oferta zimowa była coraz ciekawsza i bogatsza. Tym razem zaprosiliśmy do zabawy znane nam z książek postacie łobuziaków. Bibliotekę odwiedzili m. in. Koszmarny Karolek, Emil, Mikołajek, Smrodek i Banda z Uroczyska. W tym gronie nie zabrakło również postaci dziewczęcych. Zuźka D. Zołzik, Hania Humorek, Franka Stein i India Kidd bez problemu dotrzymywały chłopcom kroku na drodze psot i figli.

Czytaj całość
 
29.01.2009 r. - otwarcie wystawy "Aby zachować lokalną tożsamość..."

Czytaj całość

 

Plan Sierpca z początku XIX wieku, łuska od pocisku do niemieckiej armaty prze­ciwpancernej, przedmioty związane z ludnością żydowską, dokumenty dotyczące przedwojennego Sierpca, szereg unikatowych fotografii Sierpca lat 70. oraz zdjęcia utrwalające miejsca i wydarzenia ostatnich kilkunastu lat, to wszystko obejrzeć można na wystawie prezentowanej w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.  

 

Czytaj całość
 
Podsumowanie zabawy "Filemon kontra Reksio" w Oddziale dla Dzieci

                                         
                    Filemon kontra Reksio, Czytaj całość
        czyli koty i psy w książkach i nie tylko”


  
    W październiku 2008 roku Oddział dla Dzieci tradycyjnie wystąpił z jesienno-zimową propozycją zajęć literacko-plastycznych przeznaczonych dla naszych najmłodszych czytelników. Tym razem tematem spotkań były koty i psy, znane z literatury oraz filmu. Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona naszym czworonożnym przyjaciołom oraz wspólne oglądanie i czytanie książek.

Czytaj całość
 
11.12.2008 - promocja HERBARZA SZLACHTY POWIATU SIERPECKIEGO autorstwa prof. Jerzego Łempickiego

 

Czytaj całość
 
Początek promocji.
Gości witają dyrektor Biblioteki
Maria Wiśniewska i prezes
Towarzystwa Przyjaciół Ziemi
Sie­rpeckiej Zdzisław Dumowski. Przy
stole siedzą Paweł B. Gąsiorowski
i dr Bogumiła Dumowska.
 

   Uroczysta promocja „Herbarza szlachty powiatu sierpeckiego” autorstwa profesora Jerzego Łempickiego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, zgodnie z przewidywaniami, zgromadziła szerokie grono osób zainteresowanych tą wyjątkową publikacją. Wydanie „Herbarza” i jego promocja to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych mijającego roku w Sierpcu.

   Gości spotkania, zgodnie ze zwyczajem powitali gospodarze: dyrektor sierpeckiej Biblioteki Maria Wiśniewska i Zdzisław Dumowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej, które wydało publikację. Uroczystość zaszczycili swoim udziałem dzieci nie­żyjącego profesora, syn Jerzy Michał Łempicki i córka Zofia Białek z mężem. Specjalnie na spotkanie przybyli zafascynowani historią i kulturą Sierpca, członkowie działającej w Bydgoszczy Konfrate­rni Sie­rpeckiej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 352 - 364 z 373
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin