Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 28.10.2010 r. - Jan Burakowski po raz kolejny w Bibliotece. Promocja powieści "Świt i zmierzch"

Czytaj całość
   Czwartkowe popołudnie 28 października, sala czytelni Biblioteki Miejskiej wypełniona do ostatniego miejsca, wyraźnie czuć atmosferę oczekiwania… Wreszcie wchodzi gość wieczoru, wywołując ogromny entuzjazm publiczności. Spotkanie z Janem Burakowskim, cenionym pisarzem, publicystą, bibliotekarzem czas zacząć.

Czytaj całość
 
Wystawa "Fryderyk Chopin - doskonałość uosobiona" prezentowana w sierpeckim Ratuszu

  
Przygotowana przez pracownice Czytelni wystawa "Fryderyk Chopin - doskonałość uosobiona" cieszyła się ogromnym uznaniem mieszkańców Sierpca. Prezentowana była od marca do października 2010 roku. Ekspozycja łączyła w sobie kilka elementów, mianowicie obraz i dźwięk. Obejrzeć ekspozycję i wysłuchać godzinnej opowieści o życiu genialnego artysty, a wraz z nią muzyki Chopina przychodziły do Biblioteki grupy szkolne, a także indywidualni goście.
   Wystawa zainteresowała także inne instytucje, jak choćby sierpeckie Muzeum Wsi Mazowieckiej z siedzibą w Ratuszu czy jeden z warszawskich domów kultury. Z racji zbliżonych terminów ekspozycję wypożyczyliśmy Ratuszowi.
   Plansze o życiu Fryderyka Chopina są jednym z elementów ekspozycji "Plakat Chopinowski", która uroczyście otwarta została przez dyrektora MWM Jana Rzeszotarskiego w dniu 20 października.
Obejrzeć zdjęcia oraz przeczytać relację z wystawy można na stronie
Sierpc Online.


                                                                                                Magdalena Staniszewska

 
5.11.2010 r. - Finały konkursów: literackiego i fotograficznego

Czytaj całość   W piątkowe popołudnie 5 listopada w odbyły się finały dwóch konkursów przygotowywanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną: konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury” i konkursu fotograficznego „Moje wspomnienia z wakacji”.
   Uczestnicy obydwu konkursów licznie stawili się w Czytelni MBP, gdzie punktualnie o godzinie 15:00 dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska ogłosiła nazwiska laureatów.


 

Czytaj całość
 
Podsumowanie jesiennych zabaw literacko-plastycznych z żółwiem Franklinem

Czytaj całość   Zielony żółwik Franklin to postać dobrze znana dzieciom, zarówno z książeczek dla nich przeznaczonych, jak i filmów animowanych. To przemiły bohater, który jest doskonałym wzorem do naśladowania. Każda książeczka z przygodami Franklina i jego przyjaciół poświęcona jest problemom, z którymi zmagają się chyba wszystkie małe dzieci. Nie są to fantastyczne, bajkowe przygody, ale codzienne problemy i radości małego dziecka. Spór z koleżanką, strach przed ciemnością, czy narodziny młodszego rodzeństwa stają się łatwiejsze do oswojenia, gdy wiemy, że Franklin również musi się z nimi zmagać, a na końcu opowiadania na pewno znajdzie sposób na uporanie się ze swoim problemem. 

Czytaj całość
 
16.10.2010 r. - warsztaty dla dzieci i rodziców na temat korzyści płynących z czytania dziecku

 Książka dziecka przyjacielem, bo gdy czytasz zyskasz wiele -
warsztaty tematyczne Sierpeckiego Stowarzyszenia Mama i Biblioteki Miejskiej Czytaj całość

   Po wakacyjnej przerwie Sierpeckie Stowarzyszenie Mama kontynuuje rozpoczęte w styczniu 2010 roku cykle warsztatów tematycznych dla rodziców i dzieci. Tym razem we współpracy z Biblioteką Miejską zorganizowane zostało spotkanie traktujące o pożytkach jak najwcześniejszego czytania pociechom.

Czytaj całość
 
28.07.2010 r. - sentymentalne spotkanie w sierpeckiej Bibliotece
   Czytaj całość
    Wakacyjny okres sprzyja wszelkiego rodzaju wyjazdom, także tym sentymentalnym. Tego typu charakter z pewnością ma wizyta Eugeniusza Kleister, który już po raz kolejny zawitał do Sierpca z Niemiec. Za każdym razem odwiedzając swoje rodzinne miasto Eugeniusz Kleister spotyka się z wieloma sierpczanami. Dobrym miejscem do tego typu spotkań jest sierpecka Biblioteka, o czym gość przekonał się już podczas lipcowej wizyty w Sierpcu dwa lata temu.
Czytaj całość
 
2.07.2010 r. - wakacyjny kurs filcowania w Oddziale dla Dzieci

 Czytaj całość
 
  
      Filcowanie - ręczne formowanie wełny - to najstarszy znany człowiekowi sposób tworzenia tkanin. Ufilcować można również kwiaty, biżuterię, torebki, czapki i co nam tylko wyobraźnia podpowie! Niezbędne do powstania filcu są: owcza wełna, ciepła woda, mydło i praca naszych rąk.

Czytaj całość
 
Wakacyjna oferta sierpeckiej Biblioteki

biblioteka_latem.jpg
   Wakacje to niezwykle przyjemny czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem przez cały rok. To również chwile, kiedy możemy przeczytać zaległe lektury, sięgnąć po tytuły łatwe, lekkie i przyjemne, a także po publikacje nieco trudniejsze, wymagające chwili zadumy. W Bibliotece każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę, tym bardziej, że z myślą o naszych Czytelnikach, tuż przed wakacjami, poczyniliśmy duży zakup nowości książkowych do Wypożyczalni i Oddziału dla Dzieci. Większość z nowości dla Wypożyczalni to książki, zakupione z datków zebranych podczas III Kiermaszu Wolnych Książek Bibliotecznych, który odbywał się w dniach 17-21 maja. Łatwo poznać te publikacje po okolicznościowej naklejce widniejącej na początkowych kartach.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 352 - 364 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin