Start 21 marca 2018 r. (środa)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 31.10.2009 r.-wielbiciele książek nadal aktywni - kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki

W dniu 31 październka 2009 r. odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniach wzięło udział piętnaście osób. W gronie młodszych klubowiczów rozmawialiśmy o książkach: Opowieści z Narnii: „Lew, Czarownica i stara szafa” i „Książe Kaspian” C.S. Lewisa. Natomiast tematem spotkania starszej grupy klubowiczek były literackie wizje końca świata na podstawie utworów Cz. Miłosza Piosenka o końcu świata, J. Kasprowicza Dies Irae i biblijnej Apokalipsy św. Jana.

Czytaj całość
 
26.09.2009 r.- świat magii i czarodziejów tematem dyskusji w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

   Czytaj całość

   W sobotę 26 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy uczestników. W gronie szesnastu klubowiczek rozmawiałyśmy o świecie magii stworzonym przez J.K. Rowling. Naszą uwagę skupiłyśmy głównie na czwartej i piątej części przygód Harrego Pottera: "Harry Potter i Czara Ognia" i "Harry Potter i Zakon Feniksa".

 

Czytaj całość
 
24.09.2009 r. - Państwo Halina i Jan Burakowscy nagrodzeni za literacką działalność

   Halina i Jan Burakowscy – literaci, którzy wnieśli nieoce­niony wkład pracy w utrwalanie sierpe­ckiego regionalizmu, w czwartek 24 września uhonorowani zostali za swoją działalność medalem Pro Domo Sua. Wzruszająca uroczystość odbyła się w miejscu, gdzie za sprawą Jana Burakowskiego zrodziła się idea wydawania sierpeckich publikacji - Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Czytaj całość
 
17.09.2009 r. - wizyta w Bibliotece jednym z punktów patriotycznych uroczystości w Sierpcu

 

Czytaj całość 
 

   W czwartkowe przedpołudnie 17 września rozpoczęły się w Sierpcu patriotyczne uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz przypadającą tego dnia rocznicą agresji Związku Radzie­ckiego na Polskę.

Czytaj całość
 
Literackie wizerunki piratów i problemy młodych to tematy kolejnych spotkań w Klubie Książki

  Czytaj całość

   W dniach 28 sierpnia i 5 września w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa kolejne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, młodszej i starszej grupy klubowiczów. W spotkaniach wzięło udział czternastu uczestników. 

Czytaj całość
 
1.09.2009 r. - Wystawa w Czytelni MBP poświęcona 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Czytaj całość  Jedną z ważniejszych propozycji kulturalnych dla sierpczan we wrześniu była wystawa w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, pokazująca najważniejsze etapy przebiegu II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem losów Polaków na frontach II wojny światowej, a także przebieg wojny i okupację w Sierpcu i na terenie powiatu sierpeckiego.
   Data otwarcia wystawy, 1 września, to jednocześnie okrągła, 70. rocznica wybuchu tego największego i najbardziej tragicznego konfliktu zbrojnego w historii świata.

Czytaj całość
 
30-31.07.2009r.-Literackie wampiry tematem wakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

   Czytaj całość
   W dniach 30 i 31 lipca w naszej Bibliotece miały miejsce dwa wakacyjne spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięło udział dwudziestu pięciu klubowiczów. Tematem obydwu spotkań były literackie sylwetki wampirów na tle kultury ludowej i popularnej. Szczególną uwagę skupiliśmy na czterotomowym cyklu Stephenie Meyer „Zmierzch”.

Czytaj całość
 
26.06.2009 r.-Drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  

   Dnia 26 czerwca 2009 r. (piątek) o godzinie 13.30 odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W gronie ośmiu klubowiczek rozmawiałyśmy o czterech powieściach: „Krucjata w dżinsach” Thea Beckmana, „Szukając Alaski” Johna Greena, „Jajecznica na deszczówce” Agaty Mańczyk „Endymion Spring” Matthew Skeltona.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 352 - 364 z 386
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin