Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 10.05.2017 r. - Tydzień bibliotek w Oddziale dla dzieci

1_2.jpg


Z okazji XIV edycji programu „Tydzień Bibliotek” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział dla Dzieci gościł 10 maja grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sierpcu. Sierpeckie przedszkolaki dobrze już znają naszą bibliotekę, to do tej grupy wiekowej najczęściej adresowane są różnego rodzaju zajęcia organizowane w ciągu całego roku. Tym razem przygotowałyśmy niespodziankę dla naszych miłych gości. Aby uatrakcyjnić spotkanie postanowiłyśmy tradycyjne czytanie bajeczki zamienić na przedstawienie w teatrzyku Kamishibai.


Czytaj całość
 
21.04.2017 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
img_9265_-_kopia.jpg
 
W piątkowe popołudnie 21 kwietnia odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie, które jego uczestnikom dostarczyło wielu sympatycznych wrażeń i radości. Naszym i Państwa gościem była Barbara Kosmowska, autorka książek obyczajowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, poetka oraz autorka słuchowisk radiowych. Wśród dorosłych czytelników naszej biblioteki ceniona jest przede wszystkim za powieści „Prowincja”, „Ukrainka” oraz „Teren prywatny”. Młodzież zaczytuje się w powieściach „Buba”, „Pozłacana rybka” czy „Niechciana”.
Czytaj całość
 
20.04.2017 r. - eliminacje konkursu recytatorskiego "Pięknie być czlowiekiem"

img_7153_-_kopia.jpg

 

Dnia 20 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się eliminacje rejonowe XXXIX edycji Konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką.
Do konkursu przystąpiło 44 uczestników w trzech kategoriach wiekowych- klasy I-III oraz
IV- VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III szkół gimnazjalnych.
Czytaj całość
 
20.04.2017 r. - otwarcie wystawy Adriana Głodkowskiego - ucznia ZS nr 2
 
img_9176.jpg

W czwartek 20 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce otwarcie wystawy prac plastycznych Adriana Głodkowskiego, ucznia klasy maturalnej Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. W wernisażu udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych, instytucji kultury i oświaty, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu oraz najbliżsi krewni młodego plastyka.

 

 

Czytaj całość
 
12.04.2017 r. - otwarcie wystawy Weroniki Ręczkowskiej

1_9.jpg

 

12 kwietnia, w czytelni Oddziału dla Dzieci,  miałyśmy ogromną przyjemność otworzyć wystawę prac plastycznych Weroniki Ręczkowskiej.  Weronika jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu. Ponieważ wybrała szkołę dość daleko od domu, na co dzień mieszka w Internacie i to właśnie tam, wychowawca – pani Tatiana Piotrowska, odkryła jej talent i namówiła do pokazania swoich prac w Bibliotece. Bez wątpienia obdarzona talentem szesnastolatka jest bardzo skromną osobą. Wyznała, że inspiracją do tworzenia są dla niej rozmowy z ludźmi, zapomniane miejsca z ciekawą historią. Interesuje ją turystyka, a marzeniem jest pensjonat w górach. Chce poznawać ludzi i słuchać ich opowieści. Czyta fantastykę, której wpływ widać w niektórych rysunkach. W swoich pracach stara się wyrażać samą siebie.

Czytaj całość
 
6.04.2017 r. - Arkadiusz Niemirski w sierpeckiej bibliotece
 
 
1_7.jpg
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się  6 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.
Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak serdecznie powitała gościa, przybyłą na spotkanie młodzież z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum wraz z opiekunami.
Wśród publiczności gościli zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Zdrojewski. My ze swej strony mogliśmy przedstawić i przybliżyć postać autora, który jest kontynuatorem „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego - kultowej serii  książek przygodowych i detektywistycznych dla młodzieży.
 
Czytaj całość
 
UWAGA! Zmiana godzin otwarcia Biblioteki
 
 
uwaga.jpeg

  Szanowni Czytelnicy,

uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2017 r.

uległy zmianie godziny otwarcia Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznej.

  Aktualne godziny otwarcia:

 

Czytaj całość
 
24.03.2017 r. - Wieczór autorski Danuty Witkowskiej i promocja jej tomiku poetyckiego

img_8732.jpg

W czwartkowe popołudnie Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się gośćmi, którzy przybyli na spotkanie z debiutującą sierpecką poetką – Danutą Witkowską. Pod koniec ubiegłego roku autorka wydała tomik poetycki „Jesienna ze mnie dziewczyna”, w którym zawarła swoje refleksje na temat otaczającego ją świata, bliskich oraz rodzinnego miasta – Sierpca.Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin