Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Eliminacje miejskie XLI Konkursu Recytatorskiego PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM

58543680_1495687847228713_8947564625973477376_o.jpg

 

Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne eliminacje miejskie XLI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”, których organizatorami jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu oraz CKiSz w Sierpcu.

Jury w składzie: Dorota Żbikowska, Aldona Ziółek oraz Katarzyna Moskal po przesłuchaniu uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

Czytaj całość
 
Kwietniowe zajęcia z W.Witkowskim

img_20190427_103149.jpg

 

 

Kwietniowe warsztaty plastyczne przebiegały wiosennie. Zadaniem naszych artystów było wplecenie motywów roślinnych w swoje prace. Do wyboru dzieci miały różnorodność roślin łąkowych i ogrodowych przyniesionych przez Pana Wojciecha. Zapraszamy do fotorelacji. 

 

 

Czytaj całość
 
Klub "Senior+"
dsc_0002_kopiowanie.jpgCzłonkowie Klubu „Senior+” w Sierpcu spędzają czas bardzo aktywnie. Każde zajęcia są okazją do zawarcia nowych znajomości, a także do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Podczas zajęć Klubu Gier uczestnicy mają możliwość grania w dostępne gry planszowe i zręcznościowe. Jest to doskonały element integrujący członków Klubu. Dużą popularnością wśród seniorów cieszą się zajęcia komputerowe, podczas których uczestnicy mają możliwość poznania podstaw obsługi komputera, a także korzystania z zasobów sieci Internet. Doskonałą okazją na odrobinę relaksu są zajęcia z rękodzieła, podczas których seniorzy mają możliwość poznania nowych technik plastycznych.
Czytaj całość
 
Tradycje i zwyczaje wielkanocne
dsc_0116.jpgZbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do odwiedzenia Filii nr 2 przez najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci wysłuchały lektury bajki N. Moost i A. Rudolpha pt. „Niezwykła pisanka”. Przygody Kruka Skarpetki, który chciał pomóc przyjaciołom w malowaniu pisanek były dla dzieci doskonałą inspiracją do wykonania zadania plastycznego. Ozdabianie kształtu pisanki za pomocą farby oraz stempelków wykonanych z pomponów i drewnianych klamerek do prania okazało się niezwykle interesującym zajęciem. Dzieci z olbrzymim skupieniem odciskały barwne stempelki wypełniając kształt pisanki. Po obejrzeniu krótkiej bajki dotyczącej wielkanocnych przygód króliczków -  Maksa i Ruby, uczestnicy zajęć wykonali kartki świąteczne. Każda z kartek została ozdobiona barwnymi jajkami oraz kolorowymi kwiatkami. Zbliżające się Święta były okazją do rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych. Okazało się, że najmłodsi czytelnicy doskonale wiedzą, co należy włożyć do koszyczka ze święconką. Dzieci zapowiedziały, że z wielką przyjemnością odwiedzą nas ponownie.
Czytaj całość
 
Życzenia
yczenia_do_akceptacji_2.jpg


Czytaj całość
 
Spotkanie z J. Łapińskim

img_1992.jpgDnia 5 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu  gościliśmy pana Jacka Łapińskiego. Absolwenta Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – autora książki „Jak być lepszym”, który był bohaterem cyklu spotkań z młodzieżą ze szkół podstawowych i średnich. Ponadto gość spotkał się również  z klubowiczami Senior +  i pracownikami Biblioteki. Podczas spotkań z młodzieżą poruszane były tematy m.in.: „Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania. Siła codziennych nawyków”  czy jak osiągnąć mistrzostwo osobiste. Jak zadbać o kondycję umysłu , pojęcie naurebiku, kreatywność – to temat spotkania  z uczestnikami Klubu Senior+. Podczas spotkania z pracownikami MBP poruszony został temat  „Jak zmotywować się do działania, kiedy brakuje motywacji do zmotywowania się?”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań.

Czytaj całość
 
Psy bohaterami zajęć w bibliotece

20190320_095455.jpgBohaterami naszych zajęć literacko-plastycznych były psy – kundelki, ale nie tylko, bo również psy rasowe. Poza prezentacją bogatej literatury dziecięcej, której tematem wiodącym był pies - były rozmowy o rasach, zwyczajach, pielęgnacji naszych czworonożnych przyjaciół. Okazuje się, że dzieci doskonale znają przygody Reksia, Snoop’ego, Zakochanego Kundla, Dżoka. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość poznania innych psich bohaterów – chociażby filmowych. Poznaliśmy zasady opieki nad psami i jak  się zachować się w przypadku spotkania z obcym psem. Zagłębiając się w historię tych popularnych zwierzaków porozmawialiśmy na temat wilków (prapradziadka psa), którego postać poznaliśmy w bajce „Wilk powrócił”. Wsparciem w poznawaniu historii pochodzenia psów były książki popularnonaukowe. To w nich oglądaliśmy budowę oraz rasy psów. Dzięki lekturze książki Nikoli Kucharskiej z serii „Jak to działa? Zwierzęta” w sposób humorystyczny dowiedzieliśmy się jak u naszego pupila działa nos, ogon czy psie łapy. W teatrzyku Kamishibai  prezentowaliśmy przygody Eli, dziewczynki która pragnęła mieć pieska. Lektura bajki pt. „Wszystkie psy Eli” Catariny Kruusval zainspirowała dzieci do stworzenia swoich piesków-pacynek i nadania im przeróżnych imion.

„Andersen-bajkopisarz” to kwietniowy temat naszych zajęć literacko-plastycznych. Serdecznie zapraszamy.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
Wręczenie nagrody zwyciężcy konkursu na logo MBP

img_1933.jpg22 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody zwycięzcy Konkursu na Projekt Graficzny Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.

Zwycięzca, Jan Jankowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, mimo młodego wieku już od dawna interesuje się grafiką i ma znaczne sukcesy w tej dziedzinie. Cieszymy się, że w naszym mieście jest tak wielu utalentowanych młodych ludzi, których działalność możemy promować, a w tym przypadku także z niej korzystać. Wśród grona koleżanek i kolegów z klasy VII D, pań nauczycielek oraz członków jury, pani Monika Stańczak Dyrektor naszej Książnicy wręczyła Jankowi ufundowaną główną nagrodę czyli tablet. Z pewnością sprzęt komputerowy pomoże w  rozwijaniu pasji naszemu zdobywcy.

Gratulujemy Jankowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin