Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Akcja "Wsparcie dla Cieszyna" zakończona
 
 
cieszyn.jpg
 
 
24 marca wysłane zostały książki do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. To placówka, która niedawno straciła znaczną część swoich zbiorów w pożarze. Były to głównie nowości wydawnicze, literatura fantastyczna, kobieca i podróżnicza oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych. Chcąc pomóc, zwróciliśmy się do naszych Czytelników z prośbą o dary książkowe. Nie zawiedliście nas. Wiele osób podzieliło się swoimi zbiorami z potrzebującą pomocy biblioteką, za co serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy. Mamy nadzieję, że wysłane książki ucieszą cieszyńskich czytelników.
 
Przedszkolaki na tropie wiosny

 

1_1.jpg

   

  W marcu Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki wywołuje wiosnę. Wszyscy mamy już dość pochmurnego nieba i chłodnego wiatru. Chcemy słońca, ciepła i zieleni. Postanowiłyśmy poprosić zaprzyjaźnione przedszkolaki, żeby nam pomogły odszukać wiosnę podczas marcowych spotkań pt.: „Zielono mi”. W zeszłym tygodniu, codziennie gościłyśmy wspaniałe dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4, które z wielkim entuzjazmem opowiadały nam o pierwszych oznakach wiosny. Ku naszej uciesze z równie wielkim zaangażowaniem słuchały czytanych książeczek.

Czytaj całość
 
Biblioteczny Kącik Malucha - serdecznie zapraszamy

  1.jpg

      

Z tygodnia na tydzień przybywa chętnych do spotkań w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Stali bywalcy czują się u nas już zupełnie swobodnie. Okazuje się, że biblioteka jest świetnym przystankiem podczas wiosennego spaceru. To miejsce, w którym dzieci nawiązują nowe znajomości, świetnie się bawią, a równocześnie mają okazję poznać książeczki odpowiednie dla ich wieku. Brzdące, które odwiedzają Kącik Malucha mają od 1,5 roku do 4 lat i już każde z nich znajduje na bibliotecznych półkach coś dla siebie. Starsze maluszki, które są już naszymi stałymi czytelnikami, chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom w doborze literatury.


Czytaj całość
 
Wspomnienie ferii 2017

20.jpg

 

Ferie, ferie i po feriach. I chociaż nastał już czas, aby znowu pójść do szkoły, jednak miło wspomnieć ten zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece. A działo się, oj działo. Ci, którzy byli - wiedzą, ci którzy nie dotarli do biblioteki - niech żałują ;-)

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu corocznie organizuje zajęcia dla dzieci spędzających zimowy wypoczynek w mieście. W tym roku przygotowany był „Książkowy misz-masz” – prezentacja różnorodnej literatury dziecięcej.

 

 

Czytaj całość
 
Wspomnienie ferii 2017 w Filii nr 2

   

1glowna.jpg

 

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Także nasza biblioteczna filia aktywnie uczestniczyła w organizowaniu wypoczynku od zajęć szkolnych. Wspólnie spędziliśmy czas poznając przygody bohaterów bajek znanych i mniej znanych, spotkania z literaturą urozmaicając zajęciami plastycznymi, ruchowymi i rozwiązywaniem zagadek.

Czytaj całość
 
16.02.2017 r. - spotkanie z Danielem Rycharskim
 
 
6.jpg
 
     W czwartek, 16 lutego 2017 roku, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, odbyło się spotkanie z Danielem Rycharskim. Artystę i przybyłych gości powitała pani dyrektor Biblioteki Monika Stańczak. Daniel to Sierpczanin z urodzenia, mieszkaniec Kurówka i Krakowianin  z wyboru (jest wykładowcą w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie), ale przede wszystkim -  artysta niezwykły i nietuzinkowy. Mówi się o nim jako o twórcy wiejskiego street-artu, gdyż swoje działania artystyczne umiejscowił w przestrzeni wsi. Wybór ten spowodowany jest nie tylko sentymentem do domu rodzinnego, ale przede wszystkim z chęcią propagowania kultury wśród osób, które mają do niej utrudniony dostęp.
Czytaj całość
 
10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP
 
img_8171.jpg

 

W piątkowe popołudnie 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej sierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego „Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.Czytaj całość
 
1.02.2017 r. - powitanie nowego dyrektora MBP
img_8085.jpg

Dnia 1 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce powitanie nowego dyrektora – pani Moniki Stańczak. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Marek Zdrojewski oraz pracownicy MBP wraz z reprezentantami jednostek, które swoją siedzibę mają w budynku biblioteki – Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc i Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin