Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Najpopularniejsze książki w 2016 roku według naszych Czytelników

k2.jpg

Jeśli oceniali byśmy miniony rok według gustów naszych Czytelników, to możnaby powiedzieć, że był to rok wyjątkowo spokojny. Na szczycie naszej listy pojawiają się bowiem niemal same powieści obyczajowe, które nasze czytelniczki określają jako: "Lekkie, łatwe i przyjemne". Katarzyna Michalak, Paullina Simons, Magdalena Witkiewicz oraz Danielle Steel, to autorki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników już od kilku lat. W 2016 roku dołączył do nich "akcent sierpecki", czyli pani Aleksandra Maludy. Autorkę tę mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim w naszej Bibliotece, gdzie prezentowała swoją debiutancką powieść "Rok 1863", w której pojawiają się miejsca z naszego regionu.

Czytaj całość
 
Tom 2 "Wspomnień sierpczan" coraz bliżej - prezentujemy okładkę

Najnowsza, 16. publikacja Biblioteki Miejskiej wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego prezentujemy jej okładkę.

front_okladki.jpg

 

Czytaj całość
 
Andrzejkowe Spotkania w Bibliotece - 21-29.11.2016 r.

img_7364.jpg

Od 21 do 29 listopada w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu odbywały się „Spotkania Andrzejkowe” adresowane do dzieci klas I-III. Oprócz dobrej zabawy, czyli wróżb i quizów, tradycyjnie też zaprosiliśmy na spotkanie z literaturą tematycznie związaną z tytułem spotkań.
Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się m.in. jak to się stało, że czarny kot przynosi pecha, a kominiarz szczęście.

Czytaj całość
 
3.11.2016 r. - "W ogrodzie słów i dźwięków" - widowisko poetycko muzyczne w Czytelni

 

img_7280.jpg

 

Przy kawiarnianych stolikach w bibliotecznej Czytelni –
poetycko muzyczne widowisko „W ogrodzie słów i dźwięków"

W czwartkowe popołudnie 3 listopada 2016 r. Czytelnia Biblioteki Miejskiej zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę, w której sierpczanie mogli porozmawiać, skosztować domowych wypieków, ale przede wszystkim wysłuchać programu poetycko-muzycznego „W ogrodzie słów i dźwięków” w wykonaniu chóru Canto działającego przy Zespole Szkół Samorządowych w Rościszewie.

Czytaj całość
 
28.10.2016 r. - Biblioteczne tajemnice i... wesołe czarownice

 

img_7218.jpg

 

  "Strzygi, duchy, czarownice, biblioteczne tajemnice..." to tytuł zabawy, na którą 28 października 2016 r. zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Wraz z naszymi młodszymi czytelnikami, w towarzystwie jesiennych strachów i wesołych straszydeł, odkrywaliśmy tego dnia tytułowe biblioteczne tajemnice, ale nie tylko...

Czytaj całość
 
3.09.2016 r. - Quo vadis, Domine? - pytali sierpczanie podczas 5. edycji Narodowego Czytania

p9030133.jpgQuo vadis, Domine? – pytali sierpczanie podczas 5. sierpeckiej edycji Narodowego Czytania

W sobotnie popołudnie, w iście rzymskich promieniach chylącego się ku zachodowi słońca, sierpczanie wzięli udział w czytelniczym święcie, które tego dnia połączyło wiele osób w całej Polsce. To już 5. edycja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 r., które popularyzuje czytelnictwo i zachęca do sięgania po klasykę literatury polskiej. Sierpc każdego roku włącza się do akcji. W tym roku czytano powieść "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Czytaj całość
 
Pora rozpakować walizki - podsumowanie WAKACJI 2016 w BIBLIOTECE

13738137_1282840328393640_4111427028004107333_o.jpgWakacje w Bibliotece, nazywane też Dniami Otwartymi w ramach akcji „Lato w Mieście 2016” zrealizowane zostały w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Filii nr 2 MBP (w lipcu) pod hasłem "Jestem euroczytelnikiem - bibliotecznym podróżnikiem". Przez osiem wakacyjnych tygodni Bibliotekę odwiedzały dzieci, które za sprawą przygotowanego programu odbyły „podróż” przez siedem europejskich krajów, by na koniec zawitać ponownie do Sierpca i odkryć jego zabytki, tajemnice, miejsca warte uwagi. Młodzi uczestnicy wakacyjnych atrakcji poznawali książki autorów pochodzących z danego europejskiego kraju oraz uczestniczyli w literackich, plastycznych i teatralnych zabawach. Szczegółowa relacja poniżej:

 

 

Czytaj całość
 
6-10.06.2016 r. - Tydzień Czytania Dzieciom

img_6391.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu
przyłączyła się do akcji ogłoszonej przez fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom", czyli do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania w Bibliotece trwał od 6 do 10 czerwca. Do udziału w spotkaniach zaproszone zostały osoby, których praca zawodowa lub zainte­resowania mają wyjątkowy charakter. Było sporo emocji i zabawy. Zgłosiło się wiele grup zarówno z przedszkoli, jak i ze szkół podstawowych. W związku z dużym zainte­resowaniem, zarówno ze strony słuchaczy, jak i ze strony czytających, Biblioteka zwiększyła liczbę planowanych spotkań, by móc przyjąć jak największą ilość dzieci.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin