Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Święto kota

img_20190221_095710.jpg

 

 

17 lutego swoje święto obchodził kot – jedno z najbardziej popularnych zwierząt domowych i ulubiony bohater książek dla dzieci. Z tej okazji nasza Biblioteka zamieniła się w Kocią Krainę i zaprosiła do wspólnej zabawy przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Czytaj całość
 
Dzień Dinozaura
dsc_0013.jpgDzień Dinozaura przypadający na 26 lutego Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej uczciła zapraszając przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Multimedialna prezentacja dotycząca dinozaurów wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Opowieść filmowa była wstępem do zajęć poświęconych prehistorycznym stworom. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają świat dinozaurów. Podczas przeglądania encyklopedii poświęconych dinozaurom najczęściej rozpoznawany był Tyranozaur. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z wyklejeniem dinozaura za pomocą papierowych elementów. Warto dodać, że wizyta w Filii nr 2 była dla dzieci pierwszą okazją do obejrzenia biblioteki od środka. Bogaty księgozbiór zrobił olbrzymie wrażenie na naszych najmłodszych czytelnikach. Dzieci zapowiedziały, że z przyjemnością będą wracać do biblioteki.
Czytaj całość
 
Teraz audiobooki dostępne także w Filii
audiobooki_w_filii_nr_2.jpg
 
Zajęcia o języku polskim

img_1808.jpgMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego stał się dla nas inspiracją do przeprowadzenia zajęć o trudnościach językowych i ciekawostkach dotyczących naszej ojczystej mowy. Była to też świetna okazja, by wykorzystać do zajęć zgromadzone w Czytelni różnorodne słowniki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu (klasa V f z wychowawczynią Dorotą Gumińską) usłyszeli najważniejsze informacje z historii języka polskiego, poznali najstarsze zapisane zdanie w języku polskim, a także obejrzeli prezentację ukazującą najczęściej popełniane błędy językowe. Celem naszych zajęć było połączenie nauki z zabawą, dlatego w dalszej części spotkania, dzieci poznały rodzaje słoników i ich wykorzystanie w praktyce. Wiele emocji wzbudziła zabawa polegająca na przedstawieniu związków frazeologicznych w formie rysunków. Różnorodność słowników sprawiła, że uczniowie z zaciekawieniem wyszukiwali w nich np. znaczenia swoich imion, pochodzenia  nazwisk, etymologii i znaczenia wybranych wyrazów. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie ze słownikiem w formie papierowej, gdyż już na co dzień korzystają ze słowników dostępnych drogą internetową.

 

Czytaj całość
 
Klub Malucha
img_20190212_122951.jpgKlub Malucha w Bibliotece zaprasza do wspólnej zabawy we wtorki o godzinie 12.00.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii
mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl
lub osobiście w siedzibie biblioteki.
Czytaj całość
 
Zajęcia z Wojciechem Witkowskim

img_20190223_103722.jpg

 

Fotorelacja z sobotnich zajęć artystycznych z panem Wojciechem Witkowskim. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 30 marca o godzinie 10.00

 Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii
mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl
lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Filii nr 2

dsc_0015.jpg

 

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy IV B Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili Filię nr 2. Wspólna zabawna lekcja języka polskiego rozpoczęła się przedstawieniem historii naszej mowy ojczystej. Dowiedzieliśmy się, z jakich dialektów wywodzi się nasz język ojczysty, a także  poznaliśmy pierwsze dokumenty spisane w języku polskim. Opowiadając o mowie polskiej wspomnieliśmy o najwybitniejszych przedstawicielach literatury. Przytoczone fragmenty dzieł m.in. Mikołaja Reja, Leopolda Staffa podkreśliły ważność języka ojczystego. Opowiedzieliśmy o zmianach, które na przestrzeni lat nastąpiły w mowie polskiej i wzbogaciły nasz język licznymi zapożyczeniami i modyfikacjami. Nie lada wyzwaniem okazały się łamańce językowe zaczerpnięte z książek pt. „Rymowanki mojego dzieciństwa”, „Rymowanki bez trzymanki” oraz „Suchą szosą szła szczypawka”. Odczytanie rymowanek było doskonałą gimnastyką dla języka.

Czytaj całość
 
Walentynki
dsc_0016.jpgDzień zakochanych – 14 lutego - był okazją dla uczniów klasy II C Szkoły Podstawowej Nr 3 do złożenia wizyty w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Postanowiłyśmy przybliżyć młodym czytelnikom historię patrona zakochanych - Świętego Walentego. Lektura opowiadania Isabel Abedi pt. „Alberta szuka miłości” pozwoliła nam zapoznać się z siłą prawdziwego uczucia. Wprowadzenie nastroju przyjaźni było doskonałym motywem do wykonania Walentynki. Stworzenie kartki wymagało kreatywności i fantazji. Okazało się, że młodzi czytelnicy znają liczne frazy związane ze świętem zakochanych. Adresatami kartek okolicznościowych byli m.in. przyjaciele, rodzice, rodzeństwo, koledzy z ławki czy dziadkowie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin