Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Ferie w Bibliotece - zaproszenie
ferie_plakat.jpg


Jak co roku zapraszamy dzieci spędzające ferie zimowe w mieście do wzięcia udziału w zajęciach literacko-plastycznych organizowanych w naszej Bibliotece oraz w Filii nr 2. Tematem tegorocznych ferii są  bohaterowie książki Vaclava Ctvrteka pt. „Opowieści z mchu i paproci”. Poznamy również inne skrzaty kryjące się w książkowych opowieściach. Oprócz atrakcji prezentowanych na plakacie czekają na Was niespodzianki. Gwarantujemy dobrą zabawę.
 
Podziękowanie za Noc Bibliotek

pod.jpg


Sierpecka Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała od krajowej koordynatorki akcji Noc Bibliotek - Katarzyny Sołtan-Młodożeniec podziękowanie za zorganizowanie w  mieście tejże imprezy. Przypominamy, że nasza nocna akcja przebiegła w 2017 roku pod hasłem  „Z książką przez wieki w zakamarkach biblioteki” i w niekonwencjonalny sposób ukazałyśmy wówczas sierpczanom fascynującą, wielowiekową historię książki i pisma.

Już dziś zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r.

 
Warsztaty z Wojciechem Witkowskim
Czytaj całośćPrzedświąteczne spotkanie z Wojciechem Witkowskim przebiegło, jakże by inaczej pod hasłem „Zima”. Młodzi artyści dzielnie walczyli z tym trudnym tematem. Powstały interesujące prace, które zdobią naszą pracownię.

Na kolejne spotkanie z artystą zapraszamy 27 stycznia o godz. 10.00
Czytaj całość
 
Klasa Katarzynny Ronowicz zwiedziła jej wystawę

Czytaj całość

 

Dnia 19 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Katarzynę Ronowicz wraz ze swoją klasą z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku.  Uczniowie podziwiali wystawę swojej koleżanki. Młodzież była zachwycona talentem Kasi.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy do końca stycznia 2018 r.

Czytaj całość
 
Paulina i Rafał Sigiel  w bibliotece opowiedzieli o swej podróży dookoła świata
1.jpg

Paulina i Rafał Sigiel to para podróżników, która w pogoni za marzeniami wyruszyła w podróż dookoła świata. Swoimi wrażeniami, przeżyciami i doświadczeniami z dwuletniej eskapady podzielili się z młodzieżą sierpeckich szkół podczas spotkania zorganizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu, w piątek 15 grudnia.
Czytaj całość
 
Mini warsztaty z opowieścią świąteczną

img_9340.jpg

Dnia 13 grudnia odwiedziły nas dzieci z 3 klasy ze Szkoły Podstawowej nr. 2. Dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki oraz wysłuchały wzruszającej opowieści pt. „Zimowa noc” Christiny Butler. Na zajęciach plastycznych dzieci wyklejały bombki, aniołki, choinki i dzwoneczki. Spotkaniu towarzyszyły piosenki świąteczne oraz kolędy. Zajęcia wprowadziły nas w magiczny przedświąteczny nastrój.

Czytaj całość
 
Warsztaty mikołajkowe

 2.jpgPrzed tegorocznymi świętami w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Udział w zajęciach to nie tylko praca, ale przede wszystkim przyjazna i ciepła atmosfera integrująca grupę. W czasie zajęć uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem wykonali lampiony ze słoików, które zostały ozdobione szyszkami, kolorowymi piórkami, kamykami, wstążkami i innymi pięknymi elementami. Powstały tez niesamowite gwiazdy makaronowe, w których stworzenie włożone zostało bardzo dużo pracy. Na gwiazdach znalazł się przede wszystkim brokat jak również inne błyszczące dekoracje. Drewniane zawieszki choinkowe upiększone zostały farbami oraz pisakami. Na niektórych z nich znalazły się serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

Czytaj całość
 
Kasia Ronowicz i jej fotograficzny świat
img_9138_-_kopia.jpgOgromną przyjemnością było dla nas otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Ronowicz – naszej czytelniczki od najmłodszych lat. 29 listopada o godzinie 12- tej spotkaliśmy się w Sali wystawowej razem z zaproszonymi gośćmi, by podziwiać prezentowane prace i poznać bliżej ich autorkę.
Kasia Ronowicz to osoba o wielu zainteresowaniach. Oprócz fotografowania, interesuje się sportem, literaturą, malarstwem. Uwielbia język francuski, jest harcerką. Absolwentka Szkoły  Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, w chwili obecnej uczy się w płockiej „Jagiellonce”.
Prezentowane na wystawie prace to obrazy melancholijne, utrzymane w spokojnej kolorystyce, które tchną spokojem i koją nerwy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin