Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Wspomnienie ferii 2017

20.jpg

 

Ferie, ferie i po feriach. I chociaż nastał już czas, aby znowu pójść do szkoły, jednak miło wspomnieć ten zimowy wypoczynek spędzony w bibliotece. A działo się, oj działo. Ci, którzy byli - wiedzą, ci którzy nie dotarli do biblioteki - niech żałują ;-)

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu corocznie organizuje zajęcia dla dzieci spędzających zimowy wypoczynek w mieście. W tym roku przygotowany był „Książkowy misz-masz” – prezentacja różnorodnej literatury dziecięcej.

 

 

Czytaj całość
 
Wspomnienie ferii 2017 w Filii nr 2

   

1glowna.jpg

 

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Także nasza biblioteczna filia aktywnie uczestniczyła w organizowaniu wypoczynku od zajęć szkolnych. Wspólnie spędziliśmy czas poznając przygody bohaterów bajek znanych i mniej znanych, spotkania z literaturą urozmaicając zajęciami plastycznymi, ruchowymi i rozwiązywaniem zagadek.

Czytaj całość
 
16.02.2017 r. - spotkanie z Danielem Rycharskim
 
 
6.jpg
 
     W czwartek, 16 lutego 2017 roku, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, odbyło się spotkanie z Danielem Rycharskim. Artystę i przybyłych gości powitała pani dyrektor Biblioteki Monika Stańczak. Daniel to Sierpczanin z urodzenia, mieszkaniec Kurówka i Krakowianin  z wyboru (jest wykładowcą w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie), ale przede wszystkim -  artysta niezwykły i nietuzinkowy. Mówi się o nim jako o twórcy wiejskiego street-artu, gdyż swoje działania artystyczne umiejscowił w przestrzeni wsi. Wybór ten spowodowany jest nie tylko sentymentem do domu rodzinnego, ale przede wszystkim z chęcią propagowania kultury wśród osób, które mają do niej utrudniony dostęp.
Czytaj całość
 
10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP
 
img_8171.jpg

 

W piątkowe popołudnie 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej sierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego „Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.Czytaj całość
 
1.02.2017 r. - powitanie nowego dyrektora MBP
img_8085.jpg

Dnia 1 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce powitanie nowego dyrektora – pani Moniki Stańczak. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Marek Zdrojewski oraz pracownicy MBP wraz z reprezentantami jednostek, które swoją siedzibę mają w budynku biblioteki – Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc i Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Czytaj całość
 
19.01.2017 r. - Wspomnień czar... - promocja 2. tomu "Wspomnień sierpczan"

16178765_406489469687239_7540679294008595788_o.jpg

 

Czwartkowe spotkanie (19 stycznia) w Bibliotece Miejskiej sympatyków historii Sierpca było ostatnim punktem wielkiego projektu wydawniczego pod nazwą "Wspomnienia sierpczan tom 2", którego podjęła się Biblioteka w ramach wydawniczej serii "Biblioteka Sierpecka". Jest to już jej 16 publikacja.

Rekordowa frekwencja, ogromne zainte­resowanie książką i wreszcie jej nakład niemalże na wyczerpaniu to dowód na to, że sierpczanie doceniają regionalne inicjatywy na rzecz ocalenia historycznego dziedzictwa miasta.


Czytaj całość
 
Najpopularniejsze książki w 2016 roku według naszych Czytelników

k2.jpg

Jeśli oceniali byśmy miniony rok według gustów naszych Czytelników, to możnaby powiedzieć, że był to rok wyjątkowo spokojny. Na szczycie naszej listy pojawiają się bowiem niemal same powieści obyczajowe, które nasze czytelniczki określają jako: "Lekkie, łatwe i przyjemne". Katarzyna Michalak, Paullina Simons, Magdalena Witkiewicz oraz Danielle Steel, to autorki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników już od kilku lat. W 2016 roku dołączył do nich "akcent sierpecki", czyli pani Aleksandra Maludy. Autorkę tę mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim w naszej Bibliotece, gdzie prezentowała swoją debiutancką powieść "Rok 1863", w której pojawiają się miejsca z naszego regionu.

Czytaj całość
 
Tom 2 "Wspomnień sierpczan" coraz bliżej - prezentujemy okładkę

Najnowsza, 16. publikacja Biblioteki Miejskiej wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego prezentujemy jej okładkę.

front_okladki.jpg

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin