Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Klub Malucha
img_20190212_122951.jpgKlub Malucha w Bibliotece zaprasza do wspólnej zabawy we wtorki o godzinie 12.00.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii
mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl
lub osobiście w siedzibie biblioteki.
Czytaj całość
 
Zajęcia z Wojciechem Witkowskim

img_20190223_103722.jpg

 

Fotorelacja z sobotnich zajęć artystycznych z panem Wojciechem Witkowskim. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 30 marca o godzinie 10.00

 Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii
mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl
lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Filii nr 2

dsc_0015.jpg

 

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy IV B Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili Filię nr 2. Wspólna zabawna lekcja języka polskiego rozpoczęła się przedstawieniem historii naszej mowy ojczystej. Dowiedzieliśmy się, z jakich dialektów wywodzi się nasz język ojczysty, a także  poznaliśmy pierwsze dokumenty spisane w języku polskim. Opowiadając o mowie polskiej wspomnieliśmy o najwybitniejszych przedstawicielach literatury. Przytoczone fragmenty dzieł m.in. Mikołaja Reja, Leopolda Staffa podkreśliły ważność języka ojczystego. Opowiedzieliśmy o zmianach, które na przestrzeni lat nastąpiły w mowie polskiej i wzbogaciły nasz język licznymi zapożyczeniami i modyfikacjami. Nie lada wyzwaniem okazały się łamańce językowe zaczerpnięte z książek pt. „Rymowanki mojego dzieciństwa”, „Rymowanki bez trzymanki” oraz „Suchą szosą szła szczypawka”. Odczytanie rymowanek było doskonałą gimnastyką dla języka.

Czytaj całość
 
Walentynki
dsc_0016.jpgDzień zakochanych – 14 lutego - był okazją dla uczniów klasy II C Szkoły Podstawowej Nr 3 do złożenia wizyty w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Postanowiłyśmy przybliżyć młodym czytelnikom historię patrona zakochanych - Świętego Walentego. Lektura opowiadania Isabel Abedi pt. „Alberta szuka miłości” pozwoliła nam zapoznać się z siłą prawdziwego uczucia. Wprowadzenie nastroju przyjaźni było doskonałym motywem do wykonania Walentynki. Stworzenie kartki wymagało kreatywności i fantazji. Okazało się, że młodzi czytelnicy znają liczne frazy związane ze świętem zakochanych. Adresatami kartek okolicznościowych byli m.in. przyjaciele, rodzice, rodzeństwo, koledzy z ławki czy dziadkowie.

Czytaj całość
 
Ferie zimowe w bibliotece - podsumowanie

img_20190204_111508.jpg

 

Wszystko co dobre szybko się kończy, ferie zimowe w Bibliotece niestety już za nami! Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom nie brakuje.

Spotkania inspirowane były literaturą dziecięcą mającą zachęcić najmłodszych do czytania. Zaprezentowana literatura poświęcona była przede wszystkim przyjaźni i koleżeństwie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały m.in. opowieści o szalonych przygodach Maszy i jej przyjaciela Niedźwiedzia, a także poznały Żabkę i Ropucha – przyjaciół na dobre i złe z książki A. Lobela „Żabek i Ropuch. Przyjaźń”.

Czytaj całość
 
Wspomnienie ferii...

dsc_0046.jpg

 

    Ferie zimowe niestety dobiegły końca. Wspólnie w Filii nr 2 spędziliśmy aktywnie zimową przerwę w zajęciach szkolnych. W zimowy klimat zabrali nas bohaterowie ulubionych bajek. Perypetie Olafa, małego bałwanka z Arendelle pokazały nam czym jest przyjaźń i wzajemna pomoc. Lektura opowiadania „Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce” była okazją do dyskusji na temat pomagania zwierzętom w przetrwaniu mroźnej zimy. Zajączek - bohater opowieści - nie wiedział czym jest śnieg. Poznając miękki, mokry puch  mały zając wystraszył się też dzika, który wyskoczył ze śnieżnej zaspy. Kolejnym spotkaniem z książką było poznanie Tappiego. Perypetie przyjaciół naszego bohatera dostarczyły nam miłych wrażeń. O młodym reniferku, który pierwszy raz zobaczył śnieg przeczytaliśmy z książki „Tappi i pierwszy śnieg”. Lektura  baśni pt.„Królowa Śniegu” była okazją do zastanowienia się czym jest przyjaźń. Poznaliśmy również zimowe perypetie Świnki Peppy, która z przyjaciółmi uczyła się jeździć na nartach. „Zimowa Opowieść Ollego” odkryła przed nami tajemnice Króla Zimy. W zaczarowanym lesie poznaliśmy także Wuja Szrona oraz Ciotkę Odwilż. 

Czytaj całość
 
Ferie w Filii nr 2
dsc_0019.jpg
W czasie ferii także w Filii nr 2 dużo się dzieje...
Czytaj całość
 
Pierwszy tydzień ferii w bibliotece

50924386_303133930551504_2197159355709652992_n.jpgZa nami pierwszy tydzień ferii zimowych w Bibliotece, który upłynął na wspólnym czytaniu, grach i zabawach. Pomimo towarzyszącego nam za oknem śniegu i mrozu, dzieci nie zawiodły i licznie przybyły na zajęcia.

Hasłem tegorocznych ferii są „Zimowe rozmaitości”, a więc nie mogło zabraknąć zimowych prac plastycznych. Za pomocą cukru i brokatu dzieci stworzyły piękne, zimowe pejzaże. Sporo pracy, a jednocześnie radości przysporzyło im również wykonanie zimowych ozdób z masy solnej. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin