Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 6.05.2016 r. - Spotkanie autorskie z debiutującym pisarzem Marcinem Buczyńskim
img_0917kasia.jpgW piątkowe popołudnie 6 maja 2016 r. sierpczanie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu, jakim była promocja debiutanckiej powieści „Fałszywa Trójca” autorstwa Marcina Buczyńskiego,. Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś tak młody (autor ma 22 lata) wydał książkę, a w tym wypadku autor pochodzi z Sierpca i jest z nim bardzo związany.

O jego pragnieniu wydania publikacji dowiedzieliśmy się w zeszłym roku, gdy na portalu PolakPotrafi.pl ukazała się prośba o finansowe wsparcie projektu „Fałszywa Trójca”. Kwota 16 tysięcy wymagana była przez wydawcę i pokryć miała wszelkie prace redakcyjne, edytorskie oraz druk. Suma ta była, jak na możliwości studenta, właściwie nie do zdobycia. Warunkiem, który musiał być spełniony, aby projekt został sfinansowany, było zebranie całej kwoty w ściśle określonym czasie. Zbiórka odbywała się „na oczach” Internautów – każdy z nas śledzić mógł postępy projektu. Dzięki wsparciu zainteresowanych ukazaniem się powieści internautów z Polski oraz lokalnych sponsorów – przedsiębiorców, firm i osób prywatnych – wymaganą kwotę udało się zebrać i książka została wydana.


Czytaj całość
 
Jubileusz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu
img_5471.jpgW kwietniu mija 40 lat odkąd dyrektor Maria Wiśniewska rozpoczęła pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Pani Dyrektor miłą niespodziankę – pamiątkowe zdjęcie-kolaż najważniejszych momentów w Jej pracy zawodowej oraz bukiet wiosennych kwiatów. Niespodzianka zbiegła się z zaplanowaną na dzień 20 kwietnia merytoryczną naradą, podczas której dyskutowałyśmy na temat bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Biblioteki.
Gratulujemy pięknego Jubileuszu oraz ogromnego doświadczenia w pracy bibliotecznej.
Czytaj całość
 
14.04.2016 r. - "Pięknie być człowiekiem" finał miejskich eliminacji konkursu recytatorskiego

img_5357.jpg

 

Po raz 38. młodzi sierpczanie preferujący recytację spotkali się podczas eliminacji miejskich konkursu „Pięknie Być Człowiekiem”. Tegoroczną edycję przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki.Do konkursu zgłosiło się 30 chętnych, którzy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe – klasy I-III – 12 osób, kl. IV-VI – 14 osób i 4 gimnazjalistki.

Recytacje oceniały: przewodnicząca jury Katarzyna Moskal (instruktor do spraw teatru w CKiSz), Ewa Strzałkowska (sierpecka poetka, autorka tomiku wierszy „Jest taka miłość”) oraz Marta Guba (pracowniczka Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej).

Czytaj całość
 
Biblioteka Miejska w wiosennej szacie

img_5315.jpg

 

Przykładamy wiele starań, aby otoczenie budynku Biblioteki było estetyczne i czyste. Nasze jesienne prace ogrodnicze (posadzenie sadzonek żywopłotu, prace porządkowe w ogródku) dają właśnie teraz najlepsze efekty. Oko odwiedzających Bibliotekę czy nawet tylko przechodzących obok cieszą żółte forsycje, uroczy różowy migdałowiec, ukwiecone drzewka rajskich jabłoni na skwerku obok. W bibliotecznym ogródku pojawiły się też pierwsze byliny i kwiaty cebulkowe. Wszystko to, byście z większą przyjemnością do nas zaglądali.

Czytaj całość
 
13.04.2016 r. - Kurs konserwacji starych bibliotecznych dokumentów

img_5308.jpg

 

Pracowniczki Czytelni wzięły udział w kursie konserwacji starych, zniszczonych dokumentów (przedwojennych gazet i czasopism oraz książek). Przewodnikiem po tej żmudnej, ale dającej niezwykłe efekty pracy był znakomity sierpecki introligator, mistrz w swoim fachu – Mirosław Nawrocki.

Czytaj całość
 
12.04.2016 r. - Młodzież prezentuje swoje fotografie w nowej sali wystawowej Biblioteki Miejskiej

img_5269.jpg

 

We wtorkowe przedpołudnie 12 kwietnia 2016 r. w nowej wystawowej sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, prezentującej prace uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Z. Wolskiego w Sierpcu. O tym, że w szkole działa grupa pasjonatów fotografii opowiedziała pracownikom biblioteki nauczycielka Maria Studzińska. W książnicy od wielu lat odbywają się prezentacje uzdolnionej młodzieży, dlatego informacja ta idealnie zgrała się w czasie z przygotowywaną do celów wystawowych salą na drugim piętrze placówki.

Czytaj całość
 
4-9.03.2016 r. - "Interludki, czyli czego unikać w Internecie"

1.jpg

 

    Spotkania zatytułowane „Interludki, czyli czego należy unikać w Internecie”  miały za zadanie  poszerzyć i uporządkować wiedzę na temat korzyści i zagrożeń, jakie wiążą się z Internetem. Rozmowa z naszymi gośćmi była bardzo ożywiona, dzieci chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Zaskoczeni jesteśmy poziomem wiedzy i w wielu momentach również wyobraźnią młodych użytkowników Internetu. Dziękujemy przybyłym dzieciom za udział w zajęciach i zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach, o których już niebawem będzie można przeczytać na naszej stronie Internetowej.

 

 

Czytaj całość
 
Ferie z książką w Filii Nr 2 - krótkie podsumowanie
 
1.jpg
    W dniach 1 – 5 lutego 2016 roku najmłodsi czytelnicy Biblioteki mieli możliwość spędzenia ferii zimowych w Filii Nr 2. Wspólnie poznaliśmy przygody Bałwanka Śnieżynka, Straszliwego Śniegowego Potwora i bezwzględnej Królowej Śniegu. Dzieci uczestniczące w zajęciach bardzo chętnie wykonywały ilustracje do poznanych bajek. Doskonałym elementem integrującym uczestników było wspólne układanie puzzli z bohaterami bajek, a także rozwiązywanie zagadek.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin