Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

 

img_8951.jpg

 

 

To było drugie spotkanie pana Wojciecha Witkowskiego z młodymi artystami. Na ostatnich zajęciach młodzież doskonaliła swoje rzemiosło próbując swych sił w rysowaniu pastelami. Modelami były zabawki z Oddziału dla dzieci, a na zdjęciach widać efekty pracy. Prawda, że świetne początki?...


Na kolejne spotkanie zapraszamy 25 listopada o godz. 10.00.

 

 

Czytaj całość
 
Autobusem do sierpeckiej książnicy
 
img_8858.jpg
 

Jest nam niezmiernie miło, że 20 października br. przedszkolaki z Zawidza zawitały do naszej Biblioteki. Gościliśmy ich u nas po raz pierwszy. Wspólne czytanie bajek, śpiewanie piosenek i zabawa była źródłem radości. Roześmiane przedszkolaki obiecały, że będą częściej nas odwiedzać. Trzymamy za słowo i czekamy na kolejne poczytajki.


Czytaj całość
 
23.10.2017 r. - profesor Jerzy Bralczyk w Sierpcu
img_8896.jpg

Profesor Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista od języka mediów, reklamy i polityki, a także ulubiony arbiter językowy Polaków był gościem spotkania z cyklu „Podwieczorek z....”, które odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 23 października w CKiSz.

Na „Podwieczorek” z profesorem zaprosił Burmistrz Miasta Sierpc oraz Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Czytaj całość
 
Tydzień Zakazanej Książki
1.jpg
 
W dniach 25 września – 5 października 2017 roku nasza Biblioteka, po raz pierwszy włączyła się w ogólnoświatową akcję  „Tydzień Książek Zakazanych”. W czytelni przeprowadziliśmy cykl spotkań dla młodzieży, podczas których chcieliśmy przybliżyć uczniom sierpeckich szkół historię książek, które znalazły się na indeksie z powodu cenzury. Nie tylko w dawnych wiekach, ale i w dzisiejszych czasach wiele dzieł światowej literatury nie może trafić do rąk czytelników. Zakazane książki były palone, zamykane w magazynach, przekazywane na przemiał, a ich twórcy często byli pozbawiani nagród, (Borys  Pasternak został zmuszony do zrzeczenia się Literackiej Nagrody Nobla)  i możliwości tworzenia.
Czytaj całość
 
Sezon malarski rozpoczęty

img_8772.jpg

W pierwszą sobotę października  w czytelni Oddziału dla dzieci spotkali się młodzi miłośnicy sztuki, którzy pod kierunkiem  artysty malarza Wojciecha Witkowskiego  zgłębiać będą różne techniki malarskie. Na początek uczestnicy warsztatów próbowali swoich sił w rysunku ołówkiem, zaś kolejne zajęcia poświęcone będą innym technikom. Z pewnością nie zabraknie wprawek pastelami, czy farbami akrylowymi.

Przypominamy, że zajęcia odbywają się raz w miesiącu w wyznaczoną przez Artystę sobotę. Kto się zagapił, ma jeszcze szansę na dołączenie do grupy. Na drugie spotkanie zapraszamy 28 października o godz.10.00.

Czytaj całość
 
Wyczaruj świat kropką - podsumowanie
0.jpg
Inspiracją do zorganizowania warsztatów plastycznych pt. „Wyczaruj świat kropką” były obchody Międzynarodowego Dnia Kropki przypadające w dniu 15 września, jak również ukazująca się na polskim rynku wydawniczym książeczka dla dzieci Petera Reynoldsa pt. „Kropka”.
Przedszkolaki, które przybyły na zajęcia,  ubiorem zaakcentowały święto Kropki, świetnie znajdowały kropki i kropeczki w naszym otoczeniu, były przede wszystkim w wyśmienitych humorach i gotowe do działania. Obejrzały ilustracje książkowe odnajdując w nich kropki małe, duże i w różnych kolorach, a potem przystąpiliśmy do zabawy. 
Czytaj całość
 
14.09.2017 r. - Szkolenie dla bibliotekarzy
1.jpg
 
W dniu 14 września w naszej bibliotece odbyło się specjalistyczne szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu sierpeckiego, zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sierpcu. Rozpoczynając spotkanie dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej  – Elżbieta Gozdowska – podziękowała zgromadzonym za przybycie oraz Monice Stańczak – dyrektor MBP w Sierpcu za współpracę przy zorganizowaniu szkolenia.
Część szkoleniową poprowadziły: Iwona Woźnicka – bibliotekarz i instruktor z biblioteki powiatowej oraz Anna Szczepkowska – pracownik Działu gromadzenia i opracowania zbiorów MBP. Szkolenie dotyczyło opracowania formalnego i rzeczowego zbiorów bibliotecznych, zmian w opisach bibliograficznych wprowadzonych przez Bibliotekę Narodową.
Czytaj całość
 
"Impresjoniści" - wrześniowa ekspozycja w Czytelni
impr_wyst.jpg

W Czytelni (I piętro MBP) oglądać można od 1 września nową ekspozycję zatytułowaną „Impresjoniści”. Ukazuje ona wydania albumowe i monografie poświęcone nurtowi w sztuce europejskiej, który został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów studiujących w Atelier Gleyère oraz w Académie Suisse w drugiej połowie XIX wieku. Obok albumów z dziełami najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu, jak Claude Monet, Auguste Renoir, Edgar Degas czy Alfred Sisley, prezentujemy także publikacje poświęcone dziełom polskich artystów, jak Olga Boznańska, Józef Pankiewicz czy Leon Wyczółkowski.

 

Prezentację oglądać można do końca września.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin