Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Konkurs na Najlepszego Czytelnika roku 2018 zakończony

6 grudnia 2018 roku komisja w skład której weszły pracownice MBP: Ewa Tabisz, Aneta Jankowska, Marlena Puszewska na podstawie zestawień systemu bibliotecznego Mak+ wyłoniła najlepszych czytelników w następujących kategoriach wiekowych:

 

I kategoria: 0-5 lat – Aleksander Antczak

II kategoria: 6-12 lat – Oliwia Górecka

III kategoria: 13-15 lat – Kinga Chojnacka

IV kategoria: 16-19 lat – Agata Górska

V kategoria: 20-24 lat – pani Karolina Kaźmierczak

VI kategoria: 25-44 lat – pani Monika Staniszewska

VII kategoria: 45-60 lat – pani Grażyna Kuśmierkowska

VIII kategoria: powyżej 60 lat – pani Anna Marciniak

Czytaj całość
 
4.12.2-18 r. - Spotkanie z Wojciechem Jagielskim
img_1525.jpg
 
4 grudnia 2018r. Biblioteka Miejska w Sierpcu gościła dziennikarza, reportera i byłego korespondenta wojennego, autora wielu książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii, Kaukazu, Ugandy i RPA – Wojciecha Jagielskiego.  
Wojciech Jagielski przez wiele lat związany był z „Gazetą Wyborczą”, a także współpracował z Polską Agencją Prasową. Obecnie jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, gdzie zamieszcza swoje reportaże i felietony. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, Nagrody PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był również nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2009 otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito”, a w 2014r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Według Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciech Jagielski „zdobył sobie uznanie reportażami z podróży do najbardziej zapalnych punktów naszego globu. W swoich książkach pokazuje wszystkie kontrasty, absurdy i dramaty współczesnej historii”.

Czytaj całość
 
Ptasia stołówka
img_1448.jpgW dniu dzisiejszym, w Oddziale dla dzieci mieliśmy przyjemność gościć uczniów kl. III B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu.
Nadchodząca zima skłoniła nas do zatroszczenia się o ptaki. Wkrótce mróz i śnieg stanie się trudną szkołą przetrwania dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Dlatego opierając się na wielkim doświadczeniu znanego działacza ochrony przyrody – Adama Wajraka zapoznaliśmy się, jak pomóc ptakom przetrwać zimę w mieście na podstawie jego książki „Zima”. Postanowiliśmy otworzyć ptasią stołówkę. Dlatego porozwieszaliśmy na drzewach wokół Biblioteki karmniki zaopatrzone w różnorakie ziarna, owsiane ciasteczka, orzechy kokosowe.
Czytaj całość
 
Zabawy w Misiowej Krainie
20181126_103016.jpg25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Z tej okazji nasza Biblioteka zamieniła się w Misiową Krainę i zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci, które przybyły oczywiście ze swoimi pluszowymi przytulankami.
Specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje podkreśliły charakter święta i zachęciły najmłodszych do opowieści o swoich misiowych ulubieńcach. Spotkanie rozpoczęło się więc od wspólnej rozmowy. Dzieci rozpoznawały najbardziej znane bajowe misie: Misia Uszatka, Paddingtona, Kubusia Puchatka, czy rodzinę Troskliwych Misiów. Trudności nie sprawiło im również wymienienie prawdziwych misiów istniejących na świecie – misia koali, niedźwiedzia polarnego , ani żadne pytania z nimi związane.

Czytaj całość
 
W świecie szalonej Pippi Pończoszanki
img_1167.jpgW 2018 roku rudowłosa bohaterka bajek dla dzieci obchodziła 73 urodziny. Z tej okazji, dzięki Wydawnictwu Nasza Księgarnia,  mogliśmy podziwiać interesującą wystawę o przygodach niegrzecznej, piegowatej dziewczynki. Astrid Lindgren, autorka utworów dla najmłodszych, wykreowała w 1945 roku postać do dzisiaj fascynującą i bawiącą nie tylko dzieci ale i dorosłych. Zaproszone grupy ze Szkół Podstawowych z Sierpca i Sudrag poznały biografię  autorki, ciekawostki z jej życia, książki jakie napisała oraz proces powstawania najpopularniejszej bohaterki utworów dla dzieci . Informacje te przybliżyła Pani Alicja Stopińska – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 2. Na spotkaniu dzieci wysłuchały jednego z rozdziałów książki „Pippi Pończoszanka”. 
Czytaj całość
 
Spotkanie grupy ukraińskich gości

img_1388.jpg

 

Dnia 28 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce spotkanie grupy ukraińskich dyrektorów szkół, kierowników wydziałów oświaty oraz ośrodków metodycznych z obwodu czernihowskiego na Ukrainie. Grupa spędza tydzień w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, gdzie odwiedza szkoły, urzędy gmin, ośrodki doskonalenia nauczycieli, biblioteki i inne instytucje oświatowe, obierając za cel zbieranie doświadczeń i przeniesienie ich na swój grunt.

Czytaj całość
 
Z przedszkolakami świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia

 img_1124.jpg

 

"Na dobranoc - dobry wieczór

miś pluszowy śpiewa Wam.

Mówią o mnie Miś Uszatek,

bo klapnięte uszko mam."

 

 

Czytaj całość
 
Listopadowe warsztaty plastyczne

img_1350.jpg

Kolejne artystyczne zajęcia za nami. Tym razem pod kierunkiem Pana Wojciecha Witkowskiego powstały krajobrazy. Na spotkaniu młodzi malarze poznali nową technikę tworzenia farbami – malowanie gąbką. Wśród wykonanych przez dzieci pięknych pejzaży dostrzec możemy różnobarwne ptaki. Dodatkową atrakcją dla uczestników warsztatów było zwiedzanie wystawy ich własnych prac. Każdy chętnie zapozował do zdjęcia z namalowanym przez siebie misiem.
Następne artystyczne spotkanie odbędzie się 22 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin