Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Podsumowanie wakacji w Filii nr 2
photo00059.jpgWakacyjne spotkania w Filii nr 2 niestety dobiegły końca. Spędziliśmy wspólnie bardzo miły czas. Poznaliśmy przygody wielu literackich bohaterów, a także świat roślin i zwierząt żyjących w naszym otoczeniu. Ogrodnik Franio i Kubuś Puchatek byli naszymi przewodnikami po świecie roślin. Podwórkowe zwierzaki zapoznały nas ze swoimi przyjaciółmi. Stworzyliśmy makietę lasu, wraz z jego najważniejszymi mieszkańcami. Ponadto każdy z uczestników dzięki Policjantowi Patrickowi, babci Meli poznał podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku.

Czytaj całość
 
Wakacyjni goście w Bibliotece
3.jpgW Bibliotece wakacje to prawdziwie gorący czas. W dni, gdy nie odbywają się wakacyjne zajęcia dla dzieci, przychodzą do nas maluchy z Kącika Malucha oraz goście z innych placówek. Gościliśmy już dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a ostatnio odwiedziła nas Kreatywna Dolina – prywatna świetlica. Najmłodsze dzieci zaprzyjaźniają się z biblioteką w kąciku dla maluchów. Starsze dzieci poznają zabawne postacie z opowiadań dla dzieci, np. Teka - nowoczesnego Jaskiniowca z książki Patricka McDonella. Dowiadują się również jakie warunki należy spełnić, by zostać naszym czytelnikiem. Kto ma ochotę może wykonać pracę plastyczną na temat zaproponowany przez nas lub według własnego pomysłu. Na półkach czekają również gry planszowe i zręcznościowe, puzzle.
W Bibliotece nie ma nudy!
Czytaj całość
 
Wakacje w Bibliotece

1.jpgZakończył się lipcowy, wakacyjny cykl spotkań w Bibliotece. W tym tygodniu, zainspirowani opowiadaniem „Smoki – cmoki” z książki „Rycerz na karuzeli” Agnieszki Urbańskiej oraz „Bolek i Lolek w krainie smoków” Iwony Czarkowskiej, stworzyliśmy wspaniałego, całkiem przyjaznego smoka. Powstały hełmy rycerskie na wzór zbroi Rycerza Szaławiły z książki Jana Brzechwy, dziewczynki wykonały piękne diademy księżniczek. Na zakończenie urządziliśmy prawdziwie rycerskie posiedzenie przy ognisku. Rozmawialiśmy o kodeksie rycerskim oraz zasadach dobrego wychowania, których powinni przestrzegać prawdziwi rycerze i księżniczki. Bardzo miło spędziliśmy te dwa tygodnie. Zapraszamy na ciąg dalszy spotkań w sierpniu, a tymczasem proponujemy udział w zajęciach w Filii Nr 2. Tam, do końca lipca, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 11.00 do 14.00 czekają na was różne atrakcje.

Czytaj całość
 
Nowe książki i audiobooki zakupione z datków czytelników

kiermasz_styt.jpg

W maju po raz dziesiąty zapraszaliśmy Państwa do udziału w Kiermaszu Wolnych Książek. Datki, które w jego trakcie zapełniły puszkę sprawiły, że do naszej biblioteki zostały zakupione nowe książki. Wymienione poniżej pozycje to tylko pierwsza część listy, ale znalazły się na niej zarówno książki drukowane, jak również audiobooki, pozycje z literatury pięknej, jak i popularnonaukowej. Miłej lektury :-)

 

 

Czytaj całość
 
Wakacyjną porą w bibliotece

wakacje2017.jpg

  Serdecznie zapraszamy młodszych czytelników

do spędzenia wakacyjnego czasu

w Oddziale dla dzieci i młodzieży oraz w Filii nr 2.

W tym roku zabierzemy Was

do średniowiecznego zamku.

Poznacie kodeks rycerski i zwyczaje dworskie,

codzienne zajęcia i niecodzienne postacie.

Czeka na Was mnóstwo zabawy,

ciekawych historii i kilka niespodzianek.

 

 
Noc Świętojańska
2_4.jpg
24 czerwca Biblioteka po raz pierwszy włączyła się w obchody Nocy Świętojańskiej. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W Bibliotece, na potrzeby imprezy powołany został trzyosobowy Komitet Wiankowy w składzie: Marta Guba, Ewa Karolewska, Aldona Ziółek. Już w piątkowe popołudnie zaczęłyśmy gromadzić kwiaty, zioła i trawy potrzebne do wykonania wianka. Bogactwo okolicznych łąk i pól przerosło nasze wyobrażenia. Zebrałyśmy około 20 różnych gatunków roślin. Mimo, ze każda z nas niejeden wianek w życiu uplotła, to wymogi regulaminu, a przy tym również chęć pokonania konkurentów, wymagały od nas niemałej pomysłowości i kreatywności.

Czytaj całość
 
Bookcrossing w Sierpcu
1_9.jpgBookcrossing to alternatywa dla zwykłej biblioteki i szansa na popularyzację czytelnictwa wśród mieszkańców Sierpca. Z przyjemnością i ciekawością przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. 13 czerwca Biblioteka po raz pierwszy uwalniała książki na pobliskim skwerku, gdzie drzewa zaowocowały różnorodnymi pozycjami literatury dla młodzieży i dorosłych. Przez trzy godziny między 12.00, a 15.00 zostało uwolnionych ponad 30 publikacji. Z aparatem fotograficznym podpatrywaliśmy zainteresowanych czytelników. Udało nam się udokumentować kilka aktów uwalniania książek. Sierpc czyta!
Czytaj całość
 
Mali aktorzy w Bibliotece

1_2.jpgWe wtorek 13 czerwca grupa sześciolatków z Miejskiego Przedszkola Nr 4, pod kierunkiem Pani Marzanny Bieńkowskiej zaprezentowała starszym kolegom krótkie przedstawienie teatralne. Widownią byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Zespołu Szkół Nr 1. Przedszkolaki zaprezentowały się w rolach postaci ze znanych bajek, takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia. Z bajek zniknęły negatywne postacie, co spowodowało, że historie te całkowicie straciły sens. Okazało się, że bez tych mniej lubianych bohaterów bajki po prostu nie mogłyby istnieć. Wystąpienie było bardzo udane, mali aktorzy wykazali się wysokim poziomem aktorskim. 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin