Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 13.04.2016 r. - Kurs konserwacji starych bibliotecznych dokumentów

img_5308.jpg

 

Pracowniczki Czytelni wzięły udział w kursie konserwacji starych, zniszczonych dokumentów (przedwojennych gazet i czasopism oraz książek). Przewodnikiem po tej żmudnej, ale dającej niezwykłe efekty pracy był znakomity sierpecki introligator, mistrz w swoim fachu – Mirosław Nawrocki.

Czytaj całość
 
12.04.2016 r. - Młodzież prezentuje swoje fotografie w nowej sali wystawowej Biblioteki Miejskiej

img_5269.jpg

 

We wtorkowe przedpołudnie 12 kwietnia 2016 r. w nowej wystawowej sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, prezentującej prace uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Z. Wolskiego w Sierpcu. O tym, że w szkole działa grupa pasjonatów fotografii opowiedziała pracownikom biblioteki nauczycielka Maria Studzińska. W książnicy od wielu lat odbywają się prezentacje uzdolnionej młodzieży, dlatego informacja ta idealnie zgrała się w czasie z przygotowywaną do celów wystawowych salą na drugim piętrze placówki.

Czytaj całość
 
4-9.03.2016 r. - "Interludki, czyli czego unikać w Internecie"

1.jpg

 

    Spotkania zatytułowane „Interludki, czyli czego należy unikać w Internecie”  miały za zadanie  poszerzyć i uporządkować wiedzę na temat korzyści i zagrożeń, jakie wiążą się z Internetem. Rozmowa z naszymi gośćmi była bardzo ożywiona, dzieci chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Zaskoczeni jesteśmy poziomem wiedzy i w wielu momentach również wyobraźnią młodych użytkowników Internetu. Dziękujemy przybyłym dzieciom za udział w zajęciach i zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach, o których już niebawem będzie można przeczytać na naszej stronie Internetowej.

 

 

Czytaj całość
 
Ferie z książką w Filii Nr 2 - krótkie podsumowanie
 
1.jpg
    W dniach 1 – 5 lutego 2016 roku najmłodsi czytelnicy Biblioteki mieli możliwość spędzenia ferii zimowych w Filii Nr 2. Wspólnie poznaliśmy przygody Bałwanka Śnieżynka, Straszliwego Śniegowego Potwora i bezwzględnej Królowej Śniegu. Dzieci uczestniczące w zajęciach bardzo chętnie wykonywały ilustracje do poznanych bajek. Doskonałym elementem integrującym uczestników było wspólne układanie puzzli z bohaterami bajek, a także rozwiązywanie zagadek.
Czytaj całość
 
12.02.2016 r. - Zakończenie Karnawału w Bibliotece

Czytaj całość

     Koniec ferii! Czas wracać do szkoły. Kto się w ferie nudził, niech żałuje, że nie przyszedł do naszej biblioteki, bo u nas nudy nie było. Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji „Zima w Mieście” i zadbała o to, by nasi najmłodsi czytelnicy mogli aktywnie spędzić te zimowe dni w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich. Hasłem przewodnim był  „Karnawał w Bibliotece”. Czytelnię w Oddziale dla Dzieci zamieniłyśmy  na karnawałową salę gier i zabaw. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach, a każdego dnia przybywały nowe osoby gotowe do zabawy.

Czytaj całość
 
Za nami pierwszy tydzień karnawałowych ferii z Biblioteką

 

karnawalowo.jpg
    Od początku Ferii Zimowych w Bibliotece trwa karnawałowe szaleństwo. W Oddziale dla Dzieci odbywają się zajęcia otwarte dla uczniów szkół podstawowych. Każdego dnia przybywa chętnych do zabawy, co jest dla nas wspaniałą nagrodą za pracę włożoną w przygotowanie zajęć. Jesteście ciekawi co się działo do tej pory?

 

Czytaj całość
 
Finał wystawy "Sierpc w fotografii..." i zaproszenie na kolejną ekspozycję

   Z końcem stycznia zakończyła się w Czytelni prezentacja ekspozycji „Sierpc w fotografii 1918-1939” przygotowanej przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc i Miejską Bibliotekę Publiczną.

img_4559.jpg

 

Czytaj całość
 
27.01.2016 r. - Podziękowanie dla Biblioteki od Zarządu Osiedla nr 4
Podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4, Wojciech Skorłutowski, złożył na ręce dyrektor Marii Wiśniewskiej miłe podziękowanie i dyplom za zimowe ozdobienie budynku Biblioteki przy ulicy Płockiej 30 lampkami i tzw. świetlną kotarą. Jest nam bardzo miło, że nasze starania o poprawę estetyki gmachu zostały docenione.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin