Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 6-10.06.2016 r. - Tydzień Czytania Dzieciom

img_6391.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu
przyłączyła się do akcji ogłoszonej przez fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom", czyli do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania w Bibliotece trwał od 6 do 10 czerwca. Do udziału w spotkaniach zaproszone zostały osoby, których praca zawodowa lub zainte­resowania mają wyjątkowy charakter. Było sporo emocji i zabawy. Zgłosiło się wiele grup zarówno z przedszkoli, jak i ze szkół podstawowych. W związku z dużym zainte­resowaniem, zarówno ze strony słuchaczy, jak i ze strony czytających, Biblioteka zwiększyła liczbę planowanych spotkań, by móc przyjąć jak największą ilość dzieci.


Czytaj całość
 
30.05.2016 r. - Dzień Działacza Kultury z udziałam władz miasta
img_6153.jpgW poniedziałkowe przedpołudnie 30 maja 2016 r. z miłą wizytą zawitali do sierpeckiej Biblioteki Miejskiej Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński, jego zastępca Ewa Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Marek Z. Zdrojewski.
Spotkanie wiązało się z obchodzonym 29 maja Dniem Działacza Kultury. Burmistrz w życzeniach skierowanych do pracownic Biblioteki powiedział m. in.: ”Pragnę serdecznie podziękować pracownikom, animatorom oraz działaczom za codzienną pracę i trud wkładane w realizację twórczych inicjatyw. To dzięki Państwa zaangażowaniu i determinacji sierpczanie mogą korzystać z szerokiej, atrakcyjnej oferty kulturalnej”. Dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska otrzymała także z rąk burmistrza Nagrodę „za starania podjęte na rzecz wdrażania twórczych inicjatyw, kształtujących kulturowy wizerunek Naszej „małej Ojczyzny” oraz wkład w krzewienie tradycji wśród mieszkańców Sierpca". Wraz z nami Dzień Działacza Kultury obchodził dyrektor i pracownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.
Czytaj całość
 
16-21.05.2016 r. - Biblioteczne majowe kiermaszowanie po raz 9.

img_5997.jpg

Kiermasz Wolnych Książek
organizowany od 9 lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną wpisał się w majowe wydarzenia na rzecz promocji czytelnictwa i książek wśród sierpczan. Inicjatywa, która ma na celu pozyskanie dodatkowych środków na zakup nowości wydawniczych, zyskała rangę imprezy, na którą z niecie­rpliwością czeka bardzo wiele osób.

Kiermasz jest też okazją do tego, by bliżej poznać sierpeckich miłośników słowa pisanego, porozmawiać o ich preferencjach czytelniczych, zainte­resowaniach kulturalnych oraz by zachęcić do korzystania z wielu usług Biblioteki.

Sprzedaż rozpoczęła się w poniedziałek 16 maja i trwała do soboty 21 maja. Przez pierwsze trzy dni, ze względu na pogodę, stoisko znajdowało się w bibliotecznym korytarzu. Kolejne to już sprzedaż na zewnątrz, która sprawiła, że stoisko odwiedziły setki osób przechadzających się ulicą Płocką. W kiermaszowej ofercie znalazły się książki używane - zarówno starsze, jak i te wydane całkiem niedawno.

Czytaj całość
 
9-21.05.2016 r. - podsumowanie zajęć literacko-plast. "Piękne kwiatki na Dzień Matki"

13227310_1232177140126626_4672826933225631184_o.jpg

Zakończyliśmy dwutygodniowy cykl spotkań literacko-plastycznych pod tytułem „Piękne kwiatki na Dzień Matki”. Zajęcia odbywały się codziennie, od 6 do 21 maja 2016 r., w nowo przygotowanej do tego typu spotkań sali. Zainteresowanie było bardzo duże, zdarzało się, że gościliśmy jednego dnia dwie grupy młodych czytelników. Dzieci mogły zwiedzić wypożyczalnię, wziąć książeczkę do ręki, zapoznać się z naszą ofertą dla najmłodszych, co też chętnie i z wielką radością czyniły.

Czytaj całość
 
17.05.2016 r. - autografy i dedykacje od Artura Andrusa dla sierpeckich Czytelników

p5172143.jpg

We wotek 17 maja 2016 r. w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki zorganizowane zostało spotkanie z Arturem Andrusem - lubianym dziennikarzem, pisarzem, kabareciarzem, autorem tekstów piosenek, konfe­ransjerem. Specjalnie dla sierpeckich Czytelników udało nam się zdobyć autografy i dedykacje na wybranych publikacjach autorstwa Artura Andrusa.

Relację ze spotkania przeczytać można TUTAJ

Czytaj całość
 
12-13.05.2016 r. - konkurs wiedzy o Euro France 2016
img_5785.jpgW czwartek i piatek (12-13 maja 2016 r.) w Czytelni przeprowadzony został konkurs wiedzy sportowej „Euro France 2016”. Jego inicjatorem jest znany sierpecki propagator sportu i komentator sportowy Mariusz Turalski. Konkurs podzielony został na część plastyczną i wiedzową. Ta druga zrealizowana została w naszej Bibliotece – aby młodzi sierpczanie poznali placówkę, oswoili się z nią, a w przyszłości, mamy nadzieję, także z niej korzystali. Uczestnicy (ponad 60 osób ze szkół podstawowych nr 2 i 3 w Sierpcu) podzieleni zostali na 3 kategorie: klasy I-II, III-IV i V-VI i w drużynach 3-osobowych odpowiadali pisemnie na pytania testowe. Czytelnia udekorowana została sportowymi gadżetami, związanymi z piłkarskimi mistrzostwami, jak piłki, koszulki reprezentacji oraz albumy z gwiazdami sportu.
Czytaj całość
 
6.05.2016 r. - Spotkanie autorskie z debiutującym pisarzem Marcinem Buczyńskim
img_0917kasia.jpgW piątkowe popołudnie 6 maja 2016 r. sierpczanie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu, jakim była promocja debiutanckiej powieści „Fałszywa Trójca” autorstwa Marcina Buczyńskiego,. Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś tak młody (autor ma 22 lata) wydał książkę, a w tym wypadku autor pochodzi z Sierpca i jest z nim bardzo związany.

O jego pragnieniu wydania publikacji dowiedzieliśmy się w zeszłym roku, gdy na portalu PolakPotrafi.pl ukazała się prośba o finansowe wsparcie projektu „Fałszywa Trójca”. Kwota 16 tysięcy wymagana była przez wydawcę i pokryć miała wszelkie prace redakcyjne, edytorskie oraz druk. Suma ta była, jak na możliwości studenta, właściwie nie do zdobycia. Warunkiem, który musiał być spełniony, aby projekt został sfinansowany, było zebranie całej kwoty w ściśle określonym czasie. Zbiórka odbywała się „na oczach” Internautów – każdy z nas śledzić mógł postępy projektu. Dzięki wsparciu zainteresowanych ukazaniem się powieści internautów z Polski oraz lokalnych sponsorów – przedsiębiorców, firm i osób prywatnych – wymaganą kwotę udało się zebrać i książka została wydana.


Czytaj całość
 
Jubileusz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu
img_5471.jpgW kwietniu mija 40 lat odkąd dyrektor Maria Wiśniewska rozpoczęła pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Pani Dyrektor miłą niespodziankę – pamiątkowe zdjęcie-kolaż najważniejszych momentów w Jej pracy zawodowej oraz bukiet wiosennych kwiatów. Niespodzianka zbiegła się z zaplanowaną na dzień 20 kwietnia merytoryczną naradą, podczas której dyskutowałyśmy na temat bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Biblioteki.
Gratulujemy pięknego Jubileuszu oraz ogromnego doświadczenia w pracy bibliotecznej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin