Start 15 października 2019 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 



Warsztaty z W. Witkowskim

49209698_305675926741118_8898939110782140416_n.jpg

 

W grudniu w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z artystą-malarzem panem Wojciechem Witkowskim, podczas którego młodzi miłośnicy sztuki wykonali piękne zimowe pejzaże. Kolejne spotkanie już 26 stycznia o godzinie 10.00. Zapraszamy!

Czytaj całość
 
Podziękowanie za Noc w Bibliotece

dyplom_noc_bibliotek_399.jpg

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała od krajowej koordynatorki akcji Noc Bibliotek - Katarzyny Sołtan-Młodożeniec podziękowanie za zorganizowanie w Sierpcu tejże imprezy. Przypominamy, że nasza nocna akcja przebiegła w 2018 roku pod hasłem  „Biblioteka na zjadaczy wiedzy czeka” i wszystkie atrakcje zaserwowane wówczas odwiedzającym bibliotekę miały związek z szeroko pojętą nauką i wiedzą.

 
Pracownia św. Mikołaja

img_20181219_091203.jpg

 

Święta Bożego Narodzenia były inspiracją do zajęć literackich i plastycznych w naszej bibliotecznej Pracowni świętego Mikołaja. Dzieci biorące udział w spotkaniach  z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań o świątecznych przygodach „Tupcia Chrupcia” Marco Campanelli i „Pana Brumma” Daniela Nappa. Oczywiście nie zabrakło także plastycznych atrakcji. W Pracowni Świętego Mikołaja dzieci wykonywały dekoracje choinkowe, które będą piękną ozdobą w ich domach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Czytaj całość
 
Uroczyste otwarcie Klubu Senior +

dsc_0018.jpgW dniu 20 grudnia 2018 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+ współfinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego w ramach Programu Wieloletniego “Senior +” na lata 2015-2020. W uroczystości wzięli udział uczestnicy projektu: Burmistrz Miasta Sierpca pan Jarosław Perzyński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sierpca pan Zbigniew Długokęcki, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Monika Stańczak oraz pan Przemysław Burzyński – Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 7, pan Jakub Grodzicki – Prezes TKKF, pracownicy Urzędu Miasta i Biblioteki Miejskiej, a także zaproszeni na uroczystość goście.

Czytaj całość
 
Plebiscyt najlepszy Czytelnik

img_1707.jpgW dniu 12 grudnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych czytelników mijającego roku. Komisja w składzie, której znalazły się pracownice MBP: Ewa Tabisz, Aneta Jankowska oraz Marlena Puszewska dokonały wyboru najlepszych czytelników 2018 roku na podstawie zestawień systemu bibliotecznego Mak+. Dla laureatów konkursu zostały przygotowane nagrody książkowe, a także drobne upominki, które umilą zwycięzcom chwile spędzone z książką. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzymywał nagrodę z rąk Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Moniki Stańczak. Laureaci odbierając nagrody nie kryli zaskoczenia, bowiem nie spodziewali się, że ich zapał czytelniczy zostanie doceniony. Lista zwycięzców dostępna jest na stronie internetowej Biblioteki.

Czytaj całość
 
Betlejemskie Światło Pokoju w bibliotece

 

 W48360750_276225413251282_7872426667019337728_n.jpg dniu 17 grudnia 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej otrzymała Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Instruktorów, Harcerzy i Zuchów Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sierpcu.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie nam tego pięknego znaku światła, będącego symbolem nadziei, jedności i pokoju między narodami.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 r. Betlejemskie Światło Pokoju będzie wędrowało po Polsce do 24 grudnia.

 
Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w bibliotece - 12.12.2018 r.

img_1660.jpgŚwięta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w polskiej tradycji. Wypatrujemy pierwszej gwiazdki, aby rodzinnie zasiąść do wigilijnego stołu. Dzielimy się opłatkiem, śpiewany kolędy.

Wpisując się w przedświąteczny nastrój w bibliotece zorganizowane zostały zajęcia mające na celu przybliżenie tradycji świątecznych, a przy okazji także naukę wykonywania dawnych ozdób choinkowych. Zajęcia powstały przy współpracy pracownic czytelni i wypożyczalni.

Sala czytelni wypełniła się uczniami z klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpca z nauczycielką Joanną Gąsiorowską. Nasi goście zasiedli przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło atrybutów Bożego Narodzenia, czyli opłatka, składników wigilijnych potraw, jak suszone grzyby, orzechy, miód, mak. Uczniowie dowiedzieli się o symbolice pustego miejsca przy stole, poznali znaczenie wigilijnego drzewka, białego obrusu i wkładanego pod niego siana. Nasza opowieść dotyczyła tradycji kultywowanych na Mazowszu. Przybliżyłyśmy mazowieckie wigilijne potrawy, zwyczaj obwiązywania drzewek owocowych (na św. Szczepana, co chroni drzewka od zarazy), czy obrzędy towarzyszące wyjściu na pasterkę.

 

 

Czytaj całość
 
Spotkanie muzyczne - 10.12.2018 r.

img_1618.jpg

 

W poniedziałek w Naszej Bibliotece odbyło się pierwsze z serii spotkań muzyczno-literackich, przygotowane we współpracy z nauczycielami Państwowej Szkoły Muzycznej im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu. Nastroiło nas to bardzo świątecznie. W naszym poranku literacko-muzycznym, gościliśmy panią Katarzynę Bonatowską (gitara) i Emilię Bedyk (flet), oraz utalentowanego ucznia szkoły muzycznej Tomasza Maciejewskiego (dzwonki).

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 522
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin