Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Karnawał w Bibliotece - oferta na Ferie 2016
 
karnawal.jpg

 


  Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu
zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat
do spędzenia Ferii w naszej placówce.
Szczegóły poniżej.

Czytaj całość
 
18.12.2015 r. - MDKK w Pracowni Mikołaja
choinka.jpg
 
    Ostatnie w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki miało wyjątkowo twórczy charakter. Członkowie spotkali się w naszej „Pracowni Mikołaja”, by tam debatować na temat literatury fantastycznej, a w trakcie rozmowy pobudzić wyobraźnię i stworzyć wyjątkową kartkę świąteczną. Ustaliliśmy różnicę między fantastyką a fantasy. W naszym rozumieniu fantasy opiera się na mitach i legendach czerpiąc wiele ze średniowiecza, tworzy światy alternatywne przesycone magią, a bohaterów obdarza niezwykłymi mocami. Najpopularniejsze serie fantasy to: „Harry Potter” J.K. Rowlinga, „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena czy „Wiedźmin” A. Sapkowskiego i „Pieśń lodu i ognia” G. R. R. Martina
 
 
Czytaj całość
 
Nowości z serii "Duże Litery"
kiermasz.jpg
Półki z książkami drukowanymi większą niż standardowa czcionką prawie zawsze świecą pustkami, a to oznacza, że coraz więcej osób sięga po wydawnictwa tego typu. Osoby, które mają problemy ze wzrokiem zapewne ucieszy wiadomość, że do naszej Biblioteki zakupiliśmy kolejne książki z serii „Duże Litery”, a wśród nich kryminały i sensacje, romanse historyczne oraz powieści obyczajowe.


Czytaj całość
 
Coraz więcej sierpczan odwiedza wystawę w Czytelni

img_4641.jpg

 

W listopadzie w Czytelni dla dorosłych otwarta została wystawa „Sierpc w fotografii 1918-1939”. Zorganizowała ją sierpecka Biblioteka Miejska we współpracy z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta. Codziennie wystawę zwiedza wielu sierpczan, przychodzą również grupy zorganizowane z sierpeckich szkół. Wielu zwiedzających rozpoznaje na zdjęciach swoich znajomych, krewnych, miejsca w mieście, które dziś wyglądają zupełnie inaczej. Dla młodzieży wystawa to czasami „foto-zagadka”, często typują lokalizację przedstawionych na zdjęciach budynków.

Czytaj całość
 
23.12.2015 r. - ostatnie zajęcia w Pracowni Św. Mikołaja
pracownia1.jpg
 
Przed świętami zakończyliśmy cykl spotkań w Pracowni Św. Mikołaja. Odwiedzili nas uczniowie Sierpeckich Szkół Podstawowych Nr 2 i Nr 3 oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2. W Pracowni gościliśmy również indywidualnych czytelników, którzy mieli ochotę spędzić kilka chwil w bibliotece i spróbować swoich sił w Pracowni.
Dzieci poznały zimowe przygody literackich bohaterów. Dowiedziały się jak Krecik przygotowywał Świąteczną niespodziankę dla przyjaciół i co Mały Jeżyk zrobił ze swoim gwiazdkowym prezentem. Jak Mama Mu zjeżdżała na sankach, czy Koszmarnemu Karolkowi udało się zastawić skuteczną pułapkę na Mikołaja i jeszcze kilka innych.
Czytaj całość
 
1.12.2015 r. - Podziękowania dla Biblioteki za zorganizowanie 2014 - Roku Jana Pawła II w Sierpcu
We wtorek 1 grudnia w CKiSz miało miejsce podsumowanie miejskich Obchodów Roku Jana Pawła II w Sierpcu. Osobom zaangażowanym w szereg inicjatyw związanych z osobą Papieża wręczono pamiątkowe statuetki. Nasza Biblioteka także aktywnie włączyła się w 2014 roku w Obchody. Przygotowaliśmy wystawę "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata", wydaliśmy katalog wystawy, przygotowaliśmy wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Podziękowania i statuetkę otrzymały: dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska oraz przygotowujące powyższe inicjatywy pracowniczki Czytelni Ewa Karolewska i Magda Staniszewska. We wtorek, w trakcie imprezy podsumowującej oglądać można było naszą wystawę "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata".
Czytaj całość
 
25 i 30.11.2015 r. - Literackie Katarzynki i Andrzejki

  Czytaj całość

  Najbardziej znani listopadowi solenizanci, czyli Katarzyna i Andrzej, nie tylko piszą książki, ale też często zostają bohaterami powieści. Jako przykłady warto podać choćby pisarza Andrzeja Sapkowskiego, Katarzynę Grocholę oraz Andrzeja Kmicica, znanego nam z sienkiewiczowskiego „Potopu”. Na kartach historii również napotykamy na wielkie postaci o tych imionach, jak: Katarzyna II Wielka czy Katarzyna Medycejska.
   W wigilię ich imienin obchodzimy tzw. Katarzynki i Andrzejki. Kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dla osób marzących o narzeczonych i małżeństwie. Panny zbierały się w Andrzejki a kawalerowie w Katarzynki, a odprawiane wróżby były najróżniejsze.

 

 

Czytaj całość
 
23.11.2015 r. - "Spacer po Janowych wierszach" w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu

Czytaj całość

 

23 listopada 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyło się spotkanie promocyjne najnowszej książki Waldemara Smaszcza "Z Ave spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskie­go". Publikacja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i to one były głównie gośćmi Biblioteki tego dnia.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin