Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 23.12.2015 r. - ostatnie zajęcia w Pracowni Św. Mikołaja
pracownia1.jpg
 
Przed świętami zakończyliśmy cykl spotkań w Pracowni Św. Mikołaja. Odwiedzili nas uczniowie Sierpeckich Szkół Podstawowych Nr 2 i Nr 3 oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2. W Pracowni gościliśmy również indywidualnych czytelników, którzy mieli ochotę spędzić kilka chwil w bibliotece i spróbować swoich sił w Pracowni.
Dzieci poznały zimowe przygody literackich bohaterów. Dowiedziały się jak Krecik przygotowywał Świąteczną niespodziankę dla przyjaciół i co Mały Jeżyk zrobił ze swoim gwiazdkowym prezentem. Jak Mama Mu zjeżdżała na sankach, czy Koszmarnemu Karolkowi udało się zastawić skuteczną pułapkę na Mikołaja i jeszcze kilka innych.
Czytaj całość
 
1.12.2015 r. - Podziękowania dla Biblioteki za zorganizowanie 2014 - Roku Jana Pawła II w Sierpcu
We wtorek 1 grudnia w CKiSz miało miejsce podsumowanie miejskich Obchodów Roku Jana Pawła II w Sierpcu. Osobom zaangażowanym w szereg inicjatyw związanych z osobą Papieża wręczono pamiątkowe statuetki. Nasza Biblioteka także aktywnie włączyła się w 2014 roku w Obchody. Przygotowaliśmy wystawę "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata", wydaliśmy katalog wystawy, przygotowaliśmy wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Podziękowania i statuetkę otrzymały: dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska oraz przygotowujące powyższe inicjatywy pracowniczki Czytelni Ewa Karolewska i Magda Staniszewska. We wtorek, w trakcie imprezy podsumowującej oglądać można było naszą wystawę "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata".
Czytaj całość
 
25 i 30.11.2015 r. - Literackie Katarzynki i Andrzejki

  Czytaj całość

  Najbardziej znani listopadowi solenizanci, czyli Katarzyna i Andrzej, nie tylko piszą książki, ale też często zostają bohaterami powieści. Jako przykłady warto podać choćby pisarza Andrzeja Sapkowskiego, Katarzynę Grocholę oraz Andrzeja Kmicica, znanego nam z sienkiewiczowskiego „Potopu”. Na kartach historii również napotykamy na wielkie postaci o tych imionach, jak: Katarzyna II Wielka czy Katarzyna Medycejska.
   W wigilię ich imienin obchodzimy tzw. Katarzynki i Andrzejki. Kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dla osób marzących o narzeczonych i małżeństwie. Panny zbierały się w Andrzejki a kawalerowie w Katarzynki, a odprawiane wróżby były najróżniejsze.

 

 

Czytaj całość
 
23.11.2015 r. - "Spacer po Janowych wierszach" w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu

Czytaj całość

 

23 listopada 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyło się spotkanie promocyjne najnowszej książki Waldemara Smaszcza "Z Ave spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskie­go". Publikacja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i to one były głównie gośćmi Biblioteki tego dnia.


Czytaj całość
 
13.11.15 r. - Jesienne spotkanie MDKK
Czytaj całość

    13 listopada (we wcale nie-pechowy piątek) w Oddziale dla Dzieci miało miejsce spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

     Dyskutowaliśmy o książkach, których tematyką są... inne książki. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że lubimy tytuły, w których mowa jest o czytaniu, ponieważ zgadzają się one z naszymi upodobaniami. Potrafimy utożsamić się z postaciami lubiącymi czytać, ponieważ sami chętnie i dużo czytamy.

   

Czytaj całość
 
12.11.2015 r. - Retro Sierpc na fotografii - relacja z otwarcia wystawy w Czytelni MBP
Czytaj całość
O tym, że sierpczanie interesują się lokalną historią i wzbudza ona nieustannie emocje świadczy obecność bardzo wielu mieszkańców miasta w dniu otwarcia ekspozycji "Sierpc w fotografii 1918-1939", które nastąpiło w czwartkowe popołudnie 12 listopada w Czytelni Biblioteki Miejskiej.


Czytaj całość
 
11.11.2015 r. - otwarcie przygotowanej przez Bibliotekę wystawy "A gdy wolności przyszedł czas..."

Czytaj całość


Wystawa "A gdy wolności przyszedł czas..." przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sierpcu eksponowana była w CKiSz podczas miejsko-powiatowych obchodów Święta Niepodległości. Biblioteka była jednym ze współorganizatorów imprezy.

Czytaj całość
 
6.11.2015 r. - Wizyta uczniów "Dwójki"

Czytaj całość

 

    W pochmurny piątek, budynek Filii nr 2 odwiedzili uśmiechnięci uczniowie kl. II f z sierpeckiej „Dwójki” pod okiem opiekunki p. Doroty Dudzińskiej. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii książki i bez najmniejszych problemów poradzili sobie z przygotowanymi zagadkami dotyczącymi bohaterów znanych bajek.
    Wizyta w Filii sprawiła uczniom wiele radości, dlatego obiecali, że w przyszłości odwiedzą Bibliotekę i skorzystają z zasobów księgozbioru.

 

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin