Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 23.11.2015 r. - zaproszenie na spotkanie z Waldemarem Smaszczem i promocję jego książki dla dzieci

Czytaj całość
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym
na spotkanie poświęcone poezji księdza Jana Twardowskiego
oraz promocję najnowszej książki
cenionego krytyka literackiego dr. Waldemara Smaszcza,
którą Autor napisał z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Spotkanie odbędzie się
w poniedziałek 23 listopada 2015 r.
o godzinie 12:00 w Czytelni MBP (I piętro).

Grupy zorganizowane zainteresowane spotkaniem
proszone są o wcześniejszą rezerwację /tel. 275 13 56/.

Czytaj całość
 
Czytelnia przygotowuje wystawę z okazji Święta Niepodległości
Czytaj całośćW Czytelni powstaje aktualnie wystawa "A gdy wolności przyszedł czas..." 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości". Na zdjęciach pokazujemy jak tworzymy poszczególne plansze.

Ekspozycję oglądać będzie można nie w naszej siedzibie lecz w Centrum Kultury i Sztuki - zaraz przy wejściu - podczas miejskich obchodów święta 11 Listopada. Wystawa pozostanie w CKiSz jeszcze przez kilka kolejnych dni.
Składała się będzie z 6 planszy, z czego pięć przygotowuje Biblioteka a jedną Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

Czytaj całość
 
30.10.2015 r. - Strrraszne spotkanie Halloweenowe
Czytaj całość
     Kto jest odważny, nie boi się strachów, duchów i czarownic, ma nie mniej niż 8 i nie więcej niż 12 lat, mógł wziąć udział w Strasznym Spotkaniu Halloweenowym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sierpcu.  Zabawa odbyła się 30 października w godzinach popołudniowych. Uczestnicy w przerażających przebraniach przemaszerowali wraz z paniami bibliotekarkami z budynku Biblioteki przy ul. Płockiej do Filii bibliotecznej przy ul. Narutowicza. Nietypowy korowód zwracał na siebie uwagę, wywoływał zainteresowanie i życzliwe uśmiechy przechodniów.Czytaj całość
 
14-26.10.2015 r. - Szurum-burum-pach! Nie straszny mi strach!

Czytaj całośćPrzybyłe z zachodu święto Halloween na dobre zadomowiło się w naszym kraju. Czarownice, pajęczyny i świecące dynie straszą z witryn sklepowych i nie tylko. Oddział Dla Dzieci Biblioteki Miejskiej postanowił wykorzystać jesienną pogodę i halloweenową atmosferę do zorganizowania zajęć literacko-plastycznych pod hasłem: "Szurum-burum-pach! Nie straszny mi strach!".

Październik stał się miesiącem czarownic, duszków i troli. Inspiracją do spotkań była literatura dziecięca której zadaniem jest oswajanie dzieci ze strachem. W zajęciach wykorzystano książki: "Kto polubi trolla? Zofii Staneckiej, "Włochaty potwór" Henriette Bichonnier, "Martynka i czarownica" Wandy Chotomskiej, "Z pamiętnika czarownika" Natalii Usenko, "Strach się bać" Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego.

 

Czytaj całość
 
22.10.2015 r. - Kobieca strona historii - Mazowsze Północne na kartach książkowej fabuły
Czytaj całość

   Czasy powstania styczniowego na Północnym Mazowszu - zawirowania losu, dramatyczne rozstania, walka o wolność, niepewność jutra - to wszystko doprawione szczyptą smaku kuchni staropolskiej i opowiedziane z perspektywy kobiet. W czwartkowe popołudnie 22 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu można było poczuć przedsmak powieści Aleksandry Katarzyny Maludy. Autorka spotkała się z sierpeckimi Czytelnikami i zachęcała do lektury jej książki. Były autografy, wspomnienia, wzruszenia, a to wszystko w jesiennej oprawie. Spotkanie było zachętą do sięgnięcia po książkę, którą w dniu promocji można było zakupić, a na co dzień dostępna jest oczywiście w Bibliotece.


Czytaj całość
 
2.10.2015 r. - MDKK - O książkach możemy rozmawiać godzinami...
Czytaj całość
Na początku października z wielką przyjemnością spotkałyśmy się z naszymi miłośnikami literatury w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki. Opowieściom o książkach nie było końca, ale fakt, że większość naszych klubowiczów jest już w klasie maturalnej i uwagę skupiać będzie raczej na lekturach i przedmiotach ścisłych, przyćmił nieco wesołe nastroje. Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli, gdyż powieści zaproponowane przez nas do dalszych dyskusji rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”.
Czytaj całość
 
5.09.2015 r. - Narodowe Czytanie "Lalki" w Sierpcu - akcja promująca czytelnictwo i kulturę narodową
Czytaj całośćW sobotnie popołudnie 5 września 2015 r., sierpczanie mieli okazję spotkania z klasyką literatury polskiej w ramach akcji "Narodowe Czytanie". Wspólna lektura odbywa się na ulicach miast, w parkach, szkołach, bibliotekach, domach kultury. Angażują się w nią instytucje samorządowe, ale też i sami obywatele. Wspaniała akcja łącząca społeczności i jednocześnie promująca czytelnictwo i polskość.
Czytaj całość
 
Z okazji rocznicy urodzin...

Czytaj całość
     Wszyscy wiemy kim była Maria Kownacka. Przechadzamy się jej ulicami, chodzimy do szkół, którym patronuje. Przez całe swoje życie działała i tworzyła z myślą o dzieciach. W swojej autobiografii własne dzieciństwo opisuje jako osierocone i nieszczęśliwe, co też jest powodem tego, że nigdy nie pisała o rzeczach smutnych. Swoją twórczością chciała wywoływać jedynie uśmiech na dziecięcych buziach. Cel ten udało jej się osiągnąć, czego potwierdzeniem jest przyznany przez dzieci Order Uśmiechu w 1970 roku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin