Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 29.05.2017 r. - wernisaż wystawy Julii Jankowskiej
img_9716.jpg
W poniedziałkowe popołudnie 29 maja w sali wystawowej na II piętrze zorganizowany został wernisaż wystawy Julii Jankowskiej, uczennicy II klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.  Otworzyła go dyrektor Biblioteki Monika Stańczak.

Julia to młodziutka i niezwykle uzdolniona artystka, której prace zaskakują dojrzałością. Swój talent szlifuje już od dziecka, początkowo na zajęciach w CKiSz pod okiem Wioletty Boguckiej, a aktualnie na kursach w Łodzi. Swoją przyszłość również wiąże ze sztuką – po ukończeniu gimnazjum wybiera się do liceum plastycznego, a następnie na studia o kierunku artystycznym.


Czytaj całość
 
29.05.2017 r. - wizyta władz miasta z okazji Dnia Działacza Kultury
img_9624.jpg

29 maja z okazji Dnia Działacza Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy przedstawicieli władz: Pana Jarosława Perzyńskiego Burmistrza Miasta Sierpc, Panią Ewę Leszczyńską zastępcę Burmistrza Miasta Sierpc, Pana Marka Z. Zdrojewskiego Naczelnika Oświaty i Kultury. Spotkanie zorganizowane wspólnie z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Były dyplomy, podziękowania i kwiaty dla pracowników instytucji, które przyczyniają się do upowszechniania kultury i historii naszego regionu.
Czytaj całość
 
28.05.2017 r. - Książkomobil
1_1.jpgW niedzielę, 28 maja Miejska Biblioteka Publiczna wzięła udział w imprezie miejskiej „Eko – Jazda na byle czym” ze swoim Książkomobilem, który stanowił nie lada osobliwość. Na stoisku można było nabyć książki za przysłowiową złotówkę. Chętnych na książkowe zdobycze nie brakowało, z czego bardzo się cieszymy. Dla najmłodszych przygotowana była dodatkowa atrakcja, jaką było malowanie twarzy.

Zgromadzone dzięki Państwa ofiarności środki zostały dodane do puli zebranej w czasie Kiermaszu, a nasi czytelnicy już niedługo będą mogli cieszyć się zakupionymi w efekcie nowościami wydawniczymi.
Czytaj całość
 
22-27.05.2017 r. - Jubileuszowy, 10. Kiermasz Wolnych Książek za nami
img_9578.jpgW dniach 22-27 maja odbywał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 10. Kiermasz Wolnych Książek – coroczna, wyczekiwana przez wielbicieli literatury impreza, podczas której nabyć można było za symboliczną złotówkę unikatową książkę.

W tym roku dopisała i pogoda i czytelnicy, którzy każdego dnia przybywali licznie, by spośród setek tytułów wyłowić taki, którego w sprzedaży dziś już brakuje. Oferowane na Kiermaszu Książki zyskiwały w ten sposób drugie życie i zamiast zalegać w naszych magazynach trafiły do rąk wielbicieli czytania. Największe zainteresowanie wzbudzały książki historyczne oraz beletrystyka. Także najmłodsi miłośnicy literatury wybrali spośród naszej oferty ciekawe publikacje. W ciągu tygodnia udało się sprzedać aż 828 różnotematycznych książek.
Czytaj całość
 
23.05.2017 r. - Biblioteka w krainie baśni

1_1.jpg

23 maja w Miejskim Przedszkolu Nr 2 odbyło się przedstawienie pt. „Calineczka” w wykonaniu grupy 6-latków pod kierunkiem Pani Marzeny Więckowskiej. W odpowiedzi na zaproszenie, delegacja naszej Biblioteki z radością wzięła udział w spotkaniu. Przedstawienie opierało się na znanej chyba wszystkim baśni Hansa Ch. Andersena. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Dyrektor MBP Monika Stańczak, wyraziła swój podziw dla odwagi i talentu, a następnie wręczyła dzieciom upominek i pamiątkowe podziękowanie.

Czytaj całość
 
Z książką w przedszkolu

2_12.jpgKolejna wizyta z książeczką w przedszkolu. Maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 2 wysłuchały opowieści o małym Gruffalo, który nie posłuchał taty i musiał ponieść tego konsekwencje. Dzieci były bardzo zainteresowane książeczkami, które zaprezentowaliśmy im podczas spotkania. Nie było mowy o tym, by wizyta zakończyła się bez przeczytania opowiadania o jednej z wielu przygód, popularnych ostatnio, Smerfów. Miło nam niezmiernie, że inicjatywa biblioteki została tak entuzjastycznie przyjęta przez naszych najmłodszych czytelników. M.G.

Czytaj całość
 
Przez świat zagadek i tajemnic z Lassem i Mają

 

sdc12815.jpg

 

     W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W związku z tym pracownica naszej Filii nr 2 postanowiła odwiedzić uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3. Klasy III uczestniczyły w spotkaniu poświęconym serii przygód dwójki małych detektywów – Lassego i Mai. Autorem serii jest szwedzki pisarz Karl Martin Widmark - zawodu nauczyciel, pasjonujący się w literaturze dziecięcej. Pierwsza książka z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” w Szwecji ukazała się w 2002 roku, zaś w Polsce w roku 2008. Od tego momentu przygody dwójki detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Dzieci z niecierpliwością czekają na ukazanie się kolejnych części serii.

Czytaj całość
 
Kącik Malucha

 

a_1.jpg

A w bibliotece wiosną nowi czytelnicy rosną. Biblioteczny Klub Malucha, jak w każdy wtorek, gościł swoich Klubowiczów. Gry, zabawa, tańce i przytulańce, oj…. działo się działo.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin