Start 21 października 2017 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Ferie z książką w Filii Nr 2 - krótkie podsumowanie
 
1.jpg
    W dniach 1 – 5 lutego 2016 roku najmłodsi czytelnicy Biblioteki mieli możliwość spędzenia ferii zimowych w Filii Nr 2. Wspólnie poznaliśmy przygody Bałwanka Śnieżynka, Straszliwego Śniegowego Potwora i bezwzględnej Królowej Śniegu. Dzieci uczestniczące w zajęciach bardzo chętnie wykonywały ilustracje do poznanych bajek. Doskonałym elementem integrującym uczestników było wspólne układanie puzzli z bohaterami bajek, a także rozwiązywanie zagadek.
Czytaj całość
 
12.02.2016 r. - Zakończenie Karnawału w Bibliotece

Czytaj całość

     Koniec ferii! Czas wracać do szkoły. Kto się w ferie nudził, niech żałuje, że nie przyszedł do naszej biblioteki, bo u nas nudy nie było. Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji „Zima w Mieście” i zadbała o to, by nasi najmłodsi czytelnicy mogli aktywnie spędzić te zimowe dni w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich. Hasłem przewodnim był  „Karnawał w Bibliotece”. Czytelnię w Oddziale dla Dzieci zamieniłyśmy  na karnawałową salę gier i zabaw. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach, a każdego dnia przybywały nowe osoby gotowe do zabawy.

Czytaj całość
 
Za nami pierwszy tydzień karnawałowych ferii z Biblioteką

 

karnawalowo.jpg
    Od początku Ferii Zimowych w Bibliotece trwa karnawałowe szaleństwo. W Oddziale dla Dzieci odbywają się zajęcia otwarte dla uczniów szkół podstawowych. Każdego dnia przybywa chętnych do zabawy, co jest dla nas wspaniałą nagrodą za pracę włożoną w przygotowanie zajęć. Jesteście ciekawi co się działo do tej pory?

 

Czytaj całość
 
Finał wystawy "Sierpc w fotografii..." i zaproszenie na kolejną ekspozycję

   Z końcem stycznia zakończyła się w Czytelni prezentacja ekspozycji „Sierpc w fotografii 1918-1939” przygotowanej przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc i Miejską Bibliotekę Publiczną.

img_4559.jpg

 

Czytaj całość
 
27.01.2016 r. - Podziękowanie dla Biblioteki od Zarządu Osiedla nr 4
Podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 4, Wojciech Skorłutowski, złożył na ręce dyrektor Marii Wiśniewskiej miłe podziękowanie i dyplom za zimowe ozdobienie budynku Biblioteki przy ulicy Płockiej 30 lampkami i tzw. świetlną kotarą. Jest nam bardzo miło, że nasze starania o poprawę estetyki gmachu zostały docenione.
Czytaj całość
 
14.01.2016 r. - promocja książki "Ziemia sierpecka znana i nieznana" T. 2

 

jac_4919.jpg

 

    Wraz z nowym rokiem ukazuje się w Sierpcu nowa publikacja – oczekiwana, zwłaszcza przez liczną grupę wielbicieli lokalnej historii. Mowa o drugim tomie książki „Ziemia sierpecka znana i nieznana” (tom 1 swoją premierę miał w listopadzie 2007 r.).
Czytaj całość
 
Karnawał w Bibliotece - oferta na Ferie 2016
 
karnawal.jpg

 


  Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu
zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat
do spędzenia Ferii w naszej placówce.
Szczegóły poniżej.

Czytaj całość
 
18.12.2015 r. - MDKK w Pracowni Mikołaja
choinka.jpg
 
    Ostatnie w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki miało wyjątkowo twórczy charakter. Członkowie spotkali się w naszej „Pracowni Mikołaja”, by tam debatować na temat literatury fantastycznej, a w trakcie rozmowy pobudzić wyobraźnię i stworzyć wyjątkową kartkę świąteczną. Ustaliliśmy różnicę między fantastyką a fantasy. W naszym rozumieniu fantasy opiera się na mitach i legendach czerpiąc wiele ze średniowiecza, tworzy światy alternatywne przesycone magią, a bohaterów obdarza niezwykłymi mocami. Najpopularniejsze serie fantasy to: „Harry Potter” J.K. Rowlinga, „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena czy „Wiedźmin” A. Sapkowskiego i „Pieśń lodu i ognia” G. R. R. Martina
 
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 363
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin