Start 17 sierpnia 2019 r. (sobota)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 Za nami Tydzień Książki Zakazanej

img_0991.jpg

 

Pierwsze dni października upłynęły nam pod znakiem zajęć pod wspólnym hasłem „Książka Zakazana”. Tym samym Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu wpisuje się w obchodzony na całym świecie Tydzień  Zakazanych Książek. Poprzez zajęcia z młodzieżą zachęcamy do dyskusji o literaturze, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z obiegu i umieszczana na tzw. „czarnych listach”.

Czytaj całość
 
Drzewo Wolności

1.jpg

9 października do Biblioteki Miejskiej przybyła 3 klasa Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu z opiekunem p. Anną Kocięcką, by wziąć udział w zajęciach literacko-animacyjnych „Drzewo wolności”. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Współorganizatorem był Burmistrz Miasta Sierpca wraz z Radą Miejską Sierpca.

 


Czytaj całość
 
E-usługi w bibliotece
_dsc0703.jpgDnia 7 października 2018 r. w Grodzisku Mazowieckim w nowo otwartej Mediatece została podpisana umowa dotycząca projektu e-usług w bibliotece, do którego nasza Biblioteka przystąpiła w partnerstwie z kilkoma innymi książnicami z województwa mazowieckiego. Projekt zakłada wdrożenie nowych technologii oraz usprawnienie już istniejących usług. Uroczystego podpisania umowy dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. W spotkaniu wzięli udział także Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Monika Stańczak.
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Kropki - podsumowanie
dsc_0018_2.jpgJuż drugi raz z rzędu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy lubią kropki, a że świat się z nich składa mogliśmy się przekonać na naszych spotkaniach literacko – plastycznych. Zajęcia adresowane były do grup przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych, a dzieci przybywające na spotkania, mocno akcentowały ubiorem ten szczególny dzień. Wsparciem zajęć była fantastyczna książka pana Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka” – opowieść bardzo budująca dla dzieci, z której dowiadujemy się, że wystarczy wyobraźnia i pomysłowość, by powstało coś bardzo interesującego. Na naszych zajęciach, korzystając z farb i wyciętych kolorowych kropek, powstały bardzo ciekawe prace, które były zaskoczeniem dla samych dzieci.
Czytaj całość
 
Tydzień Książki Zakazanej

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu 4 października rozpoczął się Tydzień Książki Zakazanej. Za nami spotkanie z jedną z klas z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu, z wychowawczynią Marią Studzińską.

 

img_0892.jpg

 

Czytaj całość
 
4-12.10.2018 r. - zajęcia KSIĄŻKA ZAKAZANA
cenzura.jpg
 
Zaproszenie na wystawę "Historia browarnictwa na Mazowszu"
plakat_browarnictwo.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 513
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin