Start 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 16.06.2015 r. - Zerówkowicze z wizytą w Oddziale dla Dzieci

Czytaj całość

     W dniu 16 czerwca 2015 roku zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odwiedziły nasz Oddział dla dzieci. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi, wzięły udział w quizie dotyczącym znajomości bohaterów ze znanych bajek. Potem był czas na zabawę, przeglądanie książek trójwymiarowych i z ruchomymi ilustracjami.  Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o śwince Peppie, która udała się do biblioteki i o Tatusiu Muminka, który próbował napisać książkę.
     Godzinne spotkanie przepełnione gromkim śmiechem i radością szybko upłynęło. Dzieci otrzymały na pamiątkę kolorowe zakładki do książek i obiecały, że będą nas odwiedzać. 

 
Czytaj całość
 
13.06.2015 r. - Przedwakacyjne spotkanie młodych artystów

Czytaj całość

       W sobotę 13 czerwca 2015 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkały się dzieci  na warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Wojciecha Witkowskiego. Już za chwilę artysta wyjeżdża na plener malarski, dzieci i młodzież mają też wakacyjne plany. Umiejętności jakie nabyły podczas spotkań pozwolą im twórczo spędzić czas, a nawet zapobiec ewentualnej nudzie.


Czytaj całość
 
8-12.06.2015 r. - Tydzień Czytania Dzieciom po raz 14. w naszej Bibliotece
Czytaj całość
    Jak co roku w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki odbywały się literackie spotkania dorosłych sierpczan z dziećmi z miejskich przedszkoli. Przedszkolaki mogły wysłuchać pięknych baśni, wierszy i opowiadań. Wśród zaproszonych gości byli: papieroplastyk Jadwiga Meller, pedagog Anna Sobocińska, artysta malarz Wojciech Witkowski, propagator sportu, radny powiatowy Mariusz Turalski oraz instruktor tańca Justyna Adamska.
 
Czytaj całość
 
25-29.05.2015 r. - VIII Kiermasz Wolnych Książek - nabywców znalazło ponad pół tysiąca książek!

Czytaj całość
   W dniach 25-29 maja 2015 r. przed budynkiem Biblioteki Miejskiej odbywał się VIII Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych. W tym roku aura nam sprzyjała, choć było chłodno to nie spadła ani jedna kropla deszczu. Powiewy chłodnego wiatru nie odstraszyły stałych nabywców kiermaszowych książek. Zgodnie z zapowiedzią, każdego dnia dokładałyśmy nowe tytuły i to właśnie w godzinach porannych było najwięcej kupujących.

Czytaj całość
 
Spotkanie z debiutującym autorem powieści grozy w Bibliotece Miejskiej - 28.05.2015 r.

Czytaj całośćNa promocję kolejnej publikacji, która wyszła spod pióra mieszkańca ziemi sierpeckiej zaprosiła w czwartkowe popołudnie 28 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Bohaterem spotkania był Marcin Kozłowski, który w wieku 20 lat zadebiutował powieścią grozy „Egzorcyzm”, wydaną w ubiegłym roku przez ogólnopolskie wydawnictwo.

Prezentacja książki i jej autora odbyła się w formie rozmowy, którą poprowadziła dyrektor Biblioteki Maria Wiśniewska. Dla Marcina Kozłowskiego było to pierwsze w życiu spotkanie autorskie. Zgromadziło ono spore grono, zwłaszcza młodych ludzi, uczniów szkół średnich.

Czytaj całość
 
25-29.05.2015 r. - Zapraszamy na VIII Kiermasz Wolnych Książek
Czytaj całość
Radośnie kwitnie nam miesiąc maj, a wielu wielbicieli książek zaczyna coraz częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Jakże przyjemnie „smakuje” lektura wśród zapachu bzów i jaśminów, w wiosennych promieniach słońca. I może właśnie dlatego maj uczyniono tak znaczącym miesiącem dla bibliotekarzy.


Czytaj całość
 
Przedszkolaki w Bibliotece
Czytaj całość          
      Do Oddziału dla Dzieci, nie zrażając się wietrzną pogodą, przybyły w odwiedziny przedszkolaki. Dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Czerwonego Kapturka pod opieką p. Anny Malec i z Przedszkola Nr 3 pod opieką p. Agnieszki Biegańskiej zawładnęły Oddziałem dla Dzieci. Wszystko było interesujące, a zwłaszcza dostęp do ogromnej ilości książek i zabawek. Po krótkiej zabawie konkursowej, którą dzieci zaliczyły na szóstkę z plusem, nadszedł czas na czytanie wybranej bajeczki, a następnie oglądanie przepięknych książeczek dla dzieci.
Czytaj całość
 
9.05.2015 r. - Majowe warsztaty plastyczne

Czytaj całość


    Majowe spotkanie młodych adeptów sztuki z artystą panem Wojciechem Witkowskim, obyło się 9 maja. W czasie dwugodzinnych warsztatów w skupieniu i zaangażowaniu, dzieci i młodzież ćwiczyły trudną sztukę posługiwania się barwą przy wykorzystaniu akwareli. Tematem przewodnim spotkania były konie
. Mimo początkowych trudności uczestnicy doskonale wywiązali się z zadania, jakim było namalowanie tych pełnych gracji i przepięknych zwierząt. Dowodem są zdjęcia poniżej.

 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 344
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin