Start 17 lipca 2018 r. (wtorek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 20.04.2017 r. - otwarcie wystawy Adriana Głodkowskiego - ucznia ZS nr 2
 
img_9176.jpg

W czwartek 20 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu miało miejsce otwarcie wystawy prac plastycznych Adriana Głodkowskiego, ucznia klasy maturalnej Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. W wernisażu udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych, instytucji kultury i oświaty, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu oraz najbliżsi krewni młodego plastyka.

 

 

Czytaj całość
 
12.04.2017 r. - otwarcie wystawy Weroniki Ręczkowskiej

1_9.jpg

 

12 kwietnia, w czytelni Oddziału dla Dzieci,  miałyśmy ogromną przyjemność otworzyć wystawę prac plastycznych Weroniki Ręczkowskiej.  Weronika jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu. Ponieważ wybrała szkołę dość daleko od domu, na co dzień mieszka w Internacie i to właśnie tam, wychowawca – pani Tatiana Piotrowska, odkryła jej talent i namówiła do pokazania swoich prac w Bibliotece. Bez wątpienia obdarzona talentem szesnastolatka jest bardzo skromną osobą. Wyznała, że inspiracją do tworzenia są dla niej rozmowy z ludźmi, zapomniane miejsca z ciekawą historią. Interesuje ją turystyka, a marzeniem jest pensjonat w górach. Chce poznawać ludzi i słuchać ich opowieści. Czyta fantastykę, której wpływ widać w niektórych rysunkach. W swoich pracach stara się wyrażać samą siebie.

Czytaj całość
 
6.04.2017 r. - Arkadiusz Niemirski w sierpeckiej bibliotece
 
 
1_7.jpg
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się  6 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu.
Dyrektor Biblioteki Monika Stańczak serdecznie powitała gościa, przybyłą na spotkanie młodzież z sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjum wraz z opiekunami.
Wśród publiczności gościli zastępca Burmistrza pani Ewa Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Zdrojewski. My ze swej strony mogliśmy przedstawić i przybliżyć postać autora, który jest kontynuatorem „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego - kultowej serii  książek przygodowych i detektywistycznych dla młodzieży.
 
Czytaj całość
 
UWAGA! Zmiana godzin otwarcia Biblioteki
 
 
uwaga.jpeg

  Szanowni Czytelnicy,

uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2017 r.

uległy zmianie godziny otwarcia Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznej.

  Aktualne godziny otwarcia:

 

Czytaj całość
 
24.03.2017 r. - Wieczór autorski Danuty Witkowskiej i promocja jej tomiku poetyckiego

img_8732.jpg

W czwartkowe popołudnie Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się gośćmi, którzy przybyli na spotkanie z debiutującą sierpecką poetką – Danutą Witkowską. Pod koniec ubiegłego roku autorka wydała tomik poetycki „Jesienna ze mnie dziewczyna”, w którym zawarła swoje refleksje na temat otaczającego ją świata, bliskich oraz rodzinnego miasta – Sierpca.Czytaj całość
 
Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu

senior_-_kopia.jpg

 

Nasza Książnica wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych i niepełnosprawnych proponuje usługę „Zgłoś seniora, czyli książka z dostawą do domu”.

Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta, którzy ze względu na trudności w poruszaniu się nie mają możliwości korzystania ze zbiorów biblioteki. Książki dostarczane będą  nieodpłatnie w każdy wtorek w godzinach od 9.00 do 11.00  zgodnie z obowiązującym regulaminem Biblioteki.

Zgłoszenia prosimy kierować do Wypożyczalni dla Dorosłych pod nr tel. 24 275-28-53 (wewnętrzny 24) lub drogą mailową na adres: wypozyczalnia-mbp@wp.pl

 
Akcja "Podziel się książką z chorymi dziećmi"

 

2.jpg

 

22 marca 2017 roku nasza Biblioteka zawitała na Oddział Pediatryczny sierpeckiego szpitala. W ramach akcji „Podziel się książką z chorymi dziećmi” Monika Stańczak dyrektor MBP w Sierpcu przekazała na ręce Beaty Bany dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu książki dla  pacjentów placówki.
Ideą projektu jest niesienie pomocy dzieciom w trudnych dla nich chwilach, jakim jest czas choroby. Z pewnością bohaterowie ulubionych bajek, wesołe wierszyki czy ciekawe opowiadania pomogą pacjentom szybciej powrócić do zdrowia.

Czytaj całość
 
Akcja "Wsparcie dla Cieszyna" zakończona
 
 
cieszyn.jpg
 
 
24 marca wysłane zostały książki do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. To placówka, która niedawno straciła znaczną część swoich zbiorów w pożarze. Były to głównie nowości wydawnicze, literatura fantastyczna, kobieca i podróżnicza oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych. Chcąc pomóc, zwróciliśmy się do naszych Czytelników z prośbą o dary książkowe. Nie zawiedliście nas. Wiele osób podzieliło się swoimi zbiorami z potrzebującą pomocy biblioteką, za co serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy. Mamy nadzieję, że wysłane książki ucieszą cieszyńskich czytelników.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 412
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin