Start 17 sierpnia 2017 r. (czwartek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 22.10.2015 r. - Kobieca strona historii - Mazowsze Północne na kartach książkowej fabuły
Czytaj całość

   Czasy powstania styczniowego na Północnym Mazowszu - zawirowania losu, dramatyczne rozstania, walka o wolność, niepewność jutra - to wszystko doprawione szczyptą smaku kuchni staropolskiej i opowiedziane z perspektywy kobiet. W czwartkowe popołudnie 22 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu można było poczuć przedsmak powieści Aleksandry Katarzyny Maludy. Autorka spotkała się z sierpeckimi Czytelnikami i zachęcała do lektury jej książki. Były autografy, wspomnienia, wzruszenia, a to wszystko w jesiennej oprawie. Spotkanie było zachętą do sięgnięcia po książkę, którą w dniu promocji można było zakupić, a na co dzień dostępna jest oczywiście w Bibliotece.


Czytaj całość
 
2.10.2015 r. - MDKK - O książkach możemy rozmawiać godzinami...
Czytaj całość
Na początku października z wielką przyjemnością spotkałyśmy się z naszymi miłośnikami literatury w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki. Opowieściom o książkach nie było końca, ale fakt, że większość naszych klubowiczów jest już w klasie maturalnej i uwagę skupiać będzie raczej na lekturach i przedmiotach ścisłych, przyćmił nieco wesołe nastroje. Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli, gdyż powieści zaproponowane przez nas do dalszych dyskusji rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”.
Czytaj całość
 
5.09.2015 r. - Narodowe Czytanie "Lalki" w Sierpcu - akcja promująca czytelnictwo i kulturę narodową
Czytaj całośćW sobotnie popołudnie 5 września 2015 r., sierpczanie mieli okazję spotkania z klasyką literatury polskiej w ramach akcji "Narodowe Czytanie". Wspólna lektura odbywa się na ulicach miast, w parkach, szkołach, bibliotekach, domach kultury. Angażują się w nią instytucje samorządowe, ale też i sami obywatele. Wspaniała akcja łącząca społeczności i jednocześnie promująca czytelnictwo i polskość.
Czytaj całość
 
Z okazji rocznicy urodzin...

Czytaj całość
     Wszyscy wiemy kim była Maria Kownacka. Przechadzamy się jej ulicami, chodzimy do szkół, którym patronuje. Przez całe swoje życie działała i tworzyła z myślą o dzieciach. W swojej autobiografii własne dzieciństwo opisuje jako osierocone i nieszczęśliwe, co też jest powodem tego, że nigdy nie pisała o rzeczach smutnych. Swoją twórczością chciała wywoływać jedynie uśmiech na dziecięcych buziach. Cel ten udało jej się osiągnąć, czego potwierdzeniem jest przyznany przez dzieci Order Uśmiechu w 1970 roku.
Czytaj całość
 
Wakacyjne spotkania w bibliotecznej Filii nr 2
Czytaj całość


Wakacyjne spotkania w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Nałkowskiej w Sierpcu przebiegały pod hasłem „Lato w mieście”. W okresie od 29 czerwca do 31 sierpnia 2015 r. odbyło się 5 spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W zajęciach uczestniczyło łącznie 10 dzieci.
  
Czytaj całość
 
Wakacje w Smokolandii
Czytaj całość

Długo wyczekiwane wakacje upłynęły nadzwyczaj szybko. Akcja „Lato w mieście”, jak co roku, cieszyła się w naszej Bibliotece dużym zainteresowaniem. Cykl zajęć literacko-plastycznych pt. „Smokolandia” bardzo przypadł do gustu naszym młodym uczestnikom. Któż bowiem nie lubi bajek, legend, opowieści o smokach, rycerzach, skarbach chronionych przez te przerażające bestie?
      
Czytaj całość
 
Na półmetku wakacji...

Czytaj całość      Połowa wakacji za nami, część osób już wróciła z wakacyjnych wojaży, lecz część dopiero wybiera się na letni wypoczynek. Niektórzy z nas spędzą go na kocyku na plaży, inni ponad błogie lenistwo przedłożą aktywny wypoczynek. Zapewne są wśród nas także tacy, którzy urlop przeznaczą na domowe remonty. Jednak niezależnie od tego, czy pozostałą część wakacji spędzicie w mieście, nad morzem czy w górach z pewnością znajdziecie czas na chwilę relaksu z książką w dłoni.

Czytaj całość
 
19.06.2015 r. - Ahoj przygodo i swobodo! czyli spotkanie MDKK
Czytaj całość     19 czerwca w Oddziale dla Dzieci odbyło się przedwakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wśród starego i nowego grona klubowiczów rozmawialiśmy o naszych planach i marzeniach wakacyjnych.
     Każdy z nas nosi w sobie tęsknotę poznania odległych krajów i kontynentów. Jedni chcą zawitać do Japonii, Hiszpanii, inni śnią o Rzymie, Kamczatce, czy Syberii. Są i tacy, którzy nie chcą opuszczać Mazowsza. Zanim zrealizujemy nasze plany, postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia wytrawnych i znanych globtroterów takich jak: Wojciech Cejrowski, Jacek Pałkiewicz, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Kinga Choszcz, Marek Kamiński, czy Jasiek Mela.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 353
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Kącik Malucha
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin