ul. Płocka 30, 09-200 Sierpc

Abonament Legimi za darmo dla naszych czytelników

Data publikacji: 23/01/2020

Abonament legimi w Twojej Bibliotece. Poproś bibliotekarza o bezpłatny kod dostępu.

Od nowego roku nastąpiły wielkie zmiany w Naszej Książnicy.

Przede wszystkim weszliśmy w kolejną fazę remontu budynku Biblioteki Głównej, w związku z tym musieliśmy już w grudniu zamknąć Bibliotekę dla naszych Czytelników. Od 20 stycznia 2020 roku Wypożyczalnia dla dorosłych i Oddział dla Dzieci i Młodzieży są już dostępne na parterze budynku. Odwiedzający będą mogli zobaczyć nowe, świeżo wyremontowane wnętrza. Prace remontowe prowadzone są obecnie na I i II piętrze budynku, w związku z tym Czytelnia na ten czas musiała zostać zamknięta dla odwiedzających. Skorzystać z ksera oraz wypożyczyć audiobooki można obecnie w Wypożyczalni dla dorosłych.

Zmieniła się również strona internetowa naszej Biblioteki. Nowa strona jest zgodna z wymogami i standardami stron instytucji publicznych.

Od stycznia 2020 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o abonament Legimi. Dzięki współpracy z platformą Legimi Czytelnicy naszej biblioteki mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 ebooków  – w tym najgorętszych nowości. Wybierać można spośród beletrystyki, literatury faktu (biografii, reportaży), a dla młodszych odbiorców również bajek i lektur szkolnych.

Jak to zrobić?

1. Przyjdź do Wypożyczalni Biblioteki Głównej i poproś bibliotekarza o darmowy kod. Spiesz się, bo ich ilość jest ograniczona. Każdy kod jest unikatowy i ważny do końca danego miesiąca.

2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/mazowieckie i wpisz kod.

3. Zaloguj się lub załóż darmowe konto w Legimi.

4. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną w Google Play, AppStore lub Microsoft Store. Aplikację można zainstalować jednocześnie na maximum dwóch urządzeniach (czyli np. telefonie i komputerze).

5. Zaloguj się do aplikacji i czytaj bez ograniczeń przez cały miesiąc! Jeżeli po jego upływie nadal chcesz korzystać z Legimi, przyjdź do Biblioteki po nowy kod dostępu.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej nowej oferty, jednak prosimy nie zapominać o radości z korzystania z tradycyjnej, papierowej książki. Od 20 stycznia 2020 roku na naszych Czytelników czeka pokaźny zbiór nowości książkowych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.