Filia nr 2

poniedziałek 09°° – 17°°
wtorek – piątek 08°° – 16°°
sobota – nieczynne

Filia biblioteczna nr 2 swoją działalność zainaugurowała w lipcu 1990 roku. Jest usytuowana na największym sierpeckim osiedlu mieszkaniowym, w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej i szkół średnich.

W chwili obecnej w zbiorach Filii znajduje się ponad 14 000 woluminów książek. Dostępne są książki z literatury pięknej polskiej i światowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, lektury szkolne z różnych szczebli nauczania, książki popularnonaukowe. W bibliotece udostępnianych jest także kilka tytułów czasopism. Kameralne warunki lokalowe Filii stwarzają możliwość spokojnego wyboru książek, komfortowej nauki, a także czynią ją dobrym miejscem spotkań.

Dzięki pracom adaptacyjnym w 2006 roku, lokal Filii nr 2 zyskał na swym wyglądzie i funkcjonalności, a tym samym odpowiada potrzebom czytelników i lokalizacji zbiorów bibliotecznych.

Księgozbiór Filii nr 2 dostępny jest w Katalogu internetowym na naszej stronie.

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_thumbnail” maximum_entity_count=”20″]