Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem “Czytanie na dywanie”

Data publikacji: 26/02/2020

Czytanie na dywanie” to cykl zajęć zorganizowanych przez Bibliotekę podczas ferii zimowych. W kameralnej atmosferze czas upłynął nam na spotkaniach z literaturą i wspólnej zabawie. Było też spotkanie z miłośnikami zwierząt egzotycznych – uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego. Uczniowie realizujący program pt. Reptylarium przybyli razem ze swoimi „podopiecznymi”. Poznaliśmy agamę, modliszki, gekona, żabę rogatą i całą historię jak opiekować się tymi zwierzątkami. Pasjonaci płazów, gadów i owadów egzotycznych to: Olga Nawrocka, Michał Trojanowski i Kuba Wierzbicki.

Podczas „Czytania na dywanie” dzieci poznały przygody literackich bohaterów. Ciekawym doświadczeniem było poznanie bajki pt. „Fruwajka”, która stała się inspiracją do zabawy z nitkami. Książka „Bon czy ton” Grzegorza Kasdepki była wstępem do rozmów na temat odpowiedniego zachowania dzieci w różnych sytuacjach. Fajną zabawę mieliśmy czytając książkę typu POP-UP „Kolorowy potwór” gdzie poznajemy emocje w rożnych kolorach (np. smutek – niebieski, gniew – czerwony). Można było je poukładać w odpowiednich słoiczkach. O nieznośnej łobuzicy – Pippi „PIPPI NA POŁUDNIOWYM PACYFIKU” dzieci dowiedziały się z kolejnych zajęć w naszej Bibliotece. Biorąc przykład z głównej i przebojowej bohaterki wspólnie zorganizowaliśmy zgaduj-zgadulę, przepełnioną zagadkami o ulubionych bajkach. Na bibliotecznych spotkaniach zbudowaliśmy książkowe domino, nie zabrakło również gier planszowych, ruchowych i zabaw literackich. Młodzi czytelnicy mieli okazję sprawdzić się w quizach i zagadkach o najpopularniejszych bajkach. Dzieci świetnie się bawiły poznając nową literaturę. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.