Ferie zimowe w Filii nr 2

Data publikacji: 26/02/2020

„Zimowe wariacje w bibliotece” niestety dobiegły końca. Zajęcia zorganizowane w Filii nr 2 pozwoliły spędzić bardzo aktywnie zimową przerwę w zajęciach szkolnych. W zimowy klimat wprowadził nas Staś Pętelka, który wraz z siostrą Jadzią i rodzicami wybrali się do Puszczy Białowieskiej. Leśne perypetie bohaterów były dla nas okazją do porozmawiania na temat pomocy, którą możemy otoczyć zwierzęta, by łatwiej było im przetrwać mroźną zimę. Zmagania bohaterów „Krainy Lodu”, którzy wykonywali lodowe rzeźby nauczyły nas czym jest rywalizacja. Ponadto Filię nr 2 odwiedzili uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego – członkowie grupy „Reptylarium”. Dzieci z olbrzymim skupieniem wysłuchały informacji i ciekawostek o zwierzętach egzotycznych. Największą atrakcją były przyniesione przez gości w terrariach żywe zwierzęta zaprezentowane w trakcie zajęć. Każdy mógł wziąć na rękę modliszkę czy agamę. Przygody weterynarz Misi, która wraz z Frankiem wybrała się na górskie szlaki i spotkała niedźwiedzicę z małym niedźwiadkiem, były dla nas okazją do rozmowy na temat spędzania ferii w górach. Ponadto wspólnie rozmawialiśmy na temat Walentynek. W trakcie zajęć poznaliśmy także Tolę, która wraz z rodziną spędzała aktywnie zimowe dni.

Podczas ferii wykonywaliśmy prace plastyczne, których motywem była zima. Malowaliśmy zimowe pejzaże, zimowe witraże na folii, a także wykonywaliśmy bałwanki z płatków i patyczków kosmetycznych. Stworzyliśmy także własne bałwanki, wykorzystując bibułę i rolki po papierze toaletowym. Uczestnicy zajęć wykonywali także kartki walentynkowe. Niesamowitą zabawą okazało się wykonanie pingwinów za pomocą ziemniaków.

Poza zajęciami plastycznymi i poznawaniem literackich bohaterów nie zabrakło również czasu na wspólne gry i zabawy. Ogromną popularnością cieszyły się kalambury, warcaby i gra 5 sekund.

Marlena Puszewska

Ferie zimowe. Prowadząca zajęcia pokazuje dzieciom książkę ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci wykonują stemple w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 Dzieci wykonują prace plastyczne w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 Dzieci wykonują prace plastyczne w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 Dzieci wykonują prace plastyczne w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 Dzieci wykonują prace plastyczne w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 Zimowe prace dzieci wykonane w czasie ferii w Filii nr 2 Zimowe prace dzieci wykonane w czasie ferii w Filii nr 2 Dzieci wykonują prace plastyczne w trakcie ferii w Filii nr 2. Dzieci wykonują prace plastyczne w trakcie ferii w Filii nr 2. Zajęcia z owadami w trakcie ferii w Filii nr 2. Na zdjęciu grupa dzieci wraz z prowadzącym. Zajęcia z owadami w trakcie ferii w Filii nr 2. Na zdjęciu grupa dzieci wraz z prowadzącymi. Zajęcia z owadami w trakcie ferii w Filii nr 2. Na zdjęciu grupa dzieci wraz z prowadzącymi. Zajęcia z owadami w trakcie ferii w Filii nr 2. Na zdjęciu grupa dzieci wraz z prowadzącym. Dzieci wykonują prace plastyczne w trakcie ferii w Filii nr 2. Dzieci wykonują prace plastyczne w trakcie ferii w Filii nr 2. Dzieci wykonują prace plastyczne w trakcie ferii w Filii nr 2. Bibliotekarka czyta dzieciom książkę w trakcie ferii w Filii nr 2 Bibliotekarka czyta dzieciom książkę w trakcie ferii w Filii nr 2 Dzieci pokazują prace plastyczne wykonane w trakcie ferii w Filii nr 2.

Osoby, których wizerunek został upubliczniony na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia, przesyłając informację na adres mbp@sierpc.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.