Lato w Mieście’2022 “Zaczytane lato”

Data publikacji: 23/06/2022

Jak co roku w czasie wakacji nie może u nas zabraknąć atrakcji. W ramach akcji „Lato w Mieście‘2022” przewidziane są dla dzieci zajęcia literacko – plastyczne, działania animacyjne oraz spotkania z interesującymi osobami pod wspólnym hasłem „Zaczytane lato”. Nasze cele to zachęcenie dzieci do spędzenia wolnego czasu z książką, integracja społeczna i kreatywne rozwijanie umiejętności poznawczych.

Kiedy?

Zajęcia będą organizowane w dwóch terminach: od 4 lipca do 15 lipca (Oddział dla dzieci i młodzieży) oraz od 8 sierpnia do 12 sierpnia (Filia nr 2) w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 10:00 – 13:00. Z uwagi na organizację pikniku 12 sierpnia (piątek) zajęcia odbędą się w godzinach 10.00 – 14.00.

Dodatkowo dzieci uczestniczące w akcji „Lato w Mieście’2022” wezmą udział w warsztatach z okazji 700 – lecia lokacji miasta Sierpca w dniach: 18 lipca i 4 sierpnia.

Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, limit to 20 uczestników. Zapisywać się można pod numerem tel. 24 275 28 53 wew. 25 lub osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Co będziemy robili?

Kanwą proponowanych zajęć literacko – plastycznych i animacji będzie literatura dziecięca. Dzieci poznają bajki prezentowane m.in. w teatrzyku Kamishibai. Podczas zajęć zostanie wykorzystana literatura, m. in. :„Basia i piknik” Zofii Staneckiej, „Miron w pułapce” Marianny Oklejak, „Misia i jej mali pacjenci Ewy Nowak, „Wyjazd na Mazury” Anieli Cholewińskiej-Szkolik. Prezentowane bajki i opowiadania będą inspiracją do zajęć plastycznych oraz pomogą rozwijać u dzieci kreatywne myślenie i wyobraźnię. Dzieci w czasie zajęć wakacyjnych w Bibliotece wykonają prace z wykorzystaniem materiałów wtórnych i materiałów kreatywnych m.in. ślimaki bujaki z papieru, pocztówkę z wakacji, letni pejzaż (malowany palcami), balony wyklejane kulkami z bibuły, gniotek, balona i mąki. Ponadto każdy z uczestników wykona samodzielnie zaprojektowany magnes. Podczas każdego spotkania organizowanego w Bibliotece przewidziano dodatkowo gry stolikowe, quizy tematyczne, a także zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (terenie zielonym przy Filii nr 2, a także placu przy budynku głównym Biblioteki).

W sierpniu planujemy też spotkania ze strażakami  z Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu, zajęcia garncarskie oraz piknik dla dzieci biorących udział w spotkaniach podczas których będzie dużo różnych atrakcji: m.in.: łamigłówki literackie, zajęcia animacyjne i inne. Partnerami w tym działaniu będzie: Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu (m. in. zaprezentuje symulator jazdy, narko i alkogogle) oraz Zarząd Osiedla nr 7.

Dodatkowo organizujemy warsztaty w ramach 700 – lecia obchodów jubileuszu Miasta Sierpca w dniach 18 lipca i 4 sierpnia pn.: Spacer szlakiem sierpeckiej historii – sierpeckie legendy. Dzieci poznają miejsca związane z legendami naszego miasta, m.in. Studzianka, Wzgórze Loret, kamienne symbole na wieży Kościoła Farnego.

Plakat zapraszający na akcję Lato w Mieście’2022 pt. Zaczytane lato. W prawym górnym rogu logotypy organizatorów. Niżej kolorowa grafika przedstawiająca czytające dziewczynki. Poniżej jasny tekst Zaczytane lato. Niżej informacja: Zajęcia literacko-plastyczne oraz animacyjne będą się odbywać w każdy poniedziałek, środę i piątek w poniższych terminach: od 4 lipca do 15 lipca (Oddział dla dzieci i młodzieży) oraz od 8 sierpnia do 12 sierpnia (Filia nr 2) w godzinach 10:00 – 13:00. Liczba miejsc ograniczona Zapisywać się można pod numerem tel. 24 275 28 53 wew. 25. Po lewej w jasnym dymku gładki tekst Dodatkowe atrakcje: Warsztaty w ramach 700-lecia Miasta Sierpca "Spacer szlakiem sierpeckiej historii - sierpeckie legendy". 18 lipca i 4 sierpnia 2022 r. Na samym dole formułka RODO oraz w prawym dolnym rogu kod qr.