ul. Płocka 30, 09-200 Sierpc

“Nie zostawiam czytelnika” – książka na telefon w MBP w Sierpcu

Data publikacji: 20/11/2020

Od poniedziałku 23 listopada rozpoczynamy nową, tymczasową akcję w dobie pandemii i zamkniętych bibliotek. Oficjalnie nasza Biblioteka jest zamknięta, ale nie chcemy, żeby nasi Czytelnicy byli pozbawieni książek. Do budynku niestety nie możemy wpuścić Czytelników, ale my możemy do nich wyjść na zewnątrz.

System jest prosty:

1. Czytelnik zamawia książki przez katalog online, telefonicznie lub e-mailowo. W przypadku zamówień telefonicznych i e-mailowych wymagane jest podanie numeru karty i nazwiska.
  2. Po skompletowaniu zamówienia bibliotekarz ustala z czytelnikiem termin odbioru, na konkretną godzinę.
  3. Następnie bibliotekarz rejestruje książki na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z książek oznaczoną numerem karty czytelnika.
  4. O umówionej godzinie przed drzwiami wejściowymi biblioteki będzie można odebrać paczkę i zostawić zwracane książki w przygotowanym do tego kartonie.
  5. Karton ze zwrotami zostanie wyniesiony do pomieszczenia w bibliotece, gdzie przejdzie 5-dniową kwarantannę.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.