“Nie zostawiam czytelnika” – książka na telefon w MBP w Sierpcu

Data publikacji: 20/11/2020

Od poniedziałku 23 listopada rozpoczynamy nową, tymczasową akcję w dobie pandemii i zamkniętych bibliotek. Oficjalnie nasza Biblioteka jest zamknięta, ale nie chcemy, żeby nasi Czytelnicy byli pozbawieni książek. Do budynku niestety nie możemy wpuścić Czytelników, ale my możemy do nich wyjść na zewnątrz.

System jest prosty:

1. Czytelnik zamawia książki przez katalog online, telefonicznie lub e-mailowo. W przypadku zamówień telefonicznych i e-mailowych wymagane jest podanie numeru karty i nazwiska.
  2. Po skompletowaniu zamówienia bibliotekarz ustala z czytelnikiem termin odbioru, na konkretną godzinę.
  3. Następnie bibliotekarz rejestruje książki na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z książek oznaczoną numerem karty czytelnika.
  4. O umówionej godzinie przed drzwiami wejściowymi biblioteki będzie można odebrać paczkę i zostawić zwracane książki w przygotowanym do tego kartonie.
  5. Karton ze zwrotami zostanie wyniesiony do pomieszczenia w bibliotece, gdzie przejdzie 5-dniową kwarantannę.

Szara grafika z zasadami wypożyczania w czasie pandemii o treści Czytelnik zamawia książki przez katalog online, telefonicznie lub e-mailowo. W przypadku zamówień telefonicznych i e-mailowych wymagane jest podanie numeru karty i nazwiska. Po skompletowaniu zamówienia bibliotekarz ustala z czytelnikiem termin odbioru, na konkretną godzinę. Następnie bibliotekarz rejestruje książki na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z książek oznaczoną numerem karty czytelnika. O umówionej godzinie przed drzwiami wejściowymi biblioteki będzie można odebrać paczkę i zostawić zwracane książki w przygotowanym do tego kartonie. Karton ze zwrotami zostanie wyniesiony do pomieszczenia w bibliotece, gdzie przejdzie 5-dniową kwarantannę.

Wypożyczalnia dla dorosłych
tel. 24 275 28 53 wewn. 24