Podróże i dzwonki ze świata

Data publikacji: 02/10/2023
W podróż dookoła świata przy dźwiękach dzwonków zabrał sierpczan w dniach 21-22 września 2023 roku biblioteczny gość – Marian Łysakowski.
Jest on podróżnikiem, kolekcjonerem dzwonków, pilotem wycieczek. Co ciekawe, Pan Marian 4 lata mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem w Sierpcu. Podczas spotkania wspominał ten czas, mówił o kąpielach w Jeziórkach, o nauce jazdy na rowerze oraz grzybobraniu w pobliskim Mieszczku. W Sierpcu zapoczątkował też swoją kolekcję dzwonków, która przez lata urosła do ponad 700 egzemplarzy. Marian Łysakowski odwiedził m.in. Pakistan, Iran, Indie, Turcję, Afganistan, Grecję, Hiszpanię, Włochy, Rosję, Stany Zjednoczone i wiele innych. Z każdego z tych miejsc przywiózł bagaż wspomnień, doświadczeń i dzwonki.
W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy miasta oraz uczniowie z sierpeckich szkół.