Rozstrzygnięcie konkursu „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”

Data publikacji: 18/12/2020

Dnia 6 marca 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”. W konkursie udział wzięło 21 uczestników: 2 reprezentantów szkół podstawowych (w Borkowie Kościelnym i Gójsku) i 19 reprezentantów szkół średnich z Sierpca i Studzieńca.

Jury w składzie:

Anna Buczyńska – emerytowana nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu (przewodnicząca)

Ewa Karolewska – pracowniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu

Magdalena Staniszewska – pracowniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu

zdecydowało o przyznaniu jedynie wyróżnień. Zdecydowano również o niewydawaniu pokonkursowego tomiku, zawierającego nagrodzone prace.

Wyróżnienia otrzymali:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe

Wyróżnienia:

– Kinga Strugała (VI klasa, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Gójsku)

– Julia Spychała (VIII klasa, Szkoła Podst. im. JP II w Borkowie Kościelnym)

II grupa wiekowa – szkoły średnie

Wyróżnienie:

– Anna Cyl (kl. I, Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Sierpcu)

– Julia Szulczewska (kl. I, Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu)

– Małgorzata Jankowska (kl. I, Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Sierpcu)

– Amelia Wiśniewska (kl. I, Liceum Ogólnokształcące im. bp. L. Wetmańskiego w Sierpcu)

– Julia Ossowska (Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu)

– Natalia Witkowska (Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu)

Ze względu na pandemię wręczenie pokonkursowych wyróżnień nastąpiło w dwóch etapach 17 grudnia 2020 r. W uroczystości, bez udziału publiczności, udział wzięły jedynie wyróżnione osoby. W pierwszej grupie nagrody odebrały: Kinga Strugała, Julia Spychała, Anna Cyl i Julia Szulczewska, w drugiej zaś: Małgorzata Jankowska, Amelia Wiśniewska, Julia Ossowska i Natalia Witkowska.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pracy twórczej.

[ngg src=”galleries” ids=”9″ display=”basic_slideshow”]