Wędrówki z książką do sierpeckich przedszkolaków

Data publikacji: 19/05/2021
Z okazji majowego Tygodnia Bibliotek odwiedzamy sierpeckie przedszkolaki i zapoznajemy je z bogatą literaturą dziecięcą. Prezentujemy perełki wydawnicze – zarówno książki tradycyjne, papierowe, jak i te z materiału, pop-up, książeczki do kąpieli, publikacje przestrzenne. Wielkie wrażenie na dzieciach robią najstarsze książki – ponad 100-letnie oraz książkowe miniaturki. W trakcie czytania bajek szukamy wilka, który wypadł z książki, rozmawiamy o dziecięcych emocjach i nazywamy je poszczególnymi kolorami – w tym pomógł Kolorowy Potwór z książki o tym samym tytule autorstwa Anny Llenas. Cieszy nas dziecięca spontaniczność, ciekawość i żywy udział w spotkaniu.

Poniżej fotorelacja ze spotkania z dziećmi z Happy Academy Dwujęzyczne Przedszkole Niepubliczne oraz Edukidsmed Akademia Samodzielności – Przedszkole w Sierpcu.