XLIV Eliminacje miejskie konkursu “Pięknie być człowiekiem”

Data publikacji: 26/05/2023
Za nami XLIV eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego  „Pięknie być człowiekiem”. Jury w składzie: Anna Buczyńska – przewodnicząca oraz z ramienia organizatorów: Katarzyna Moskal (CKiSz) i Magdalena Staniszewska (MBP) wysłuchało i oceniło recytatorów w dwóch grupach wiekowych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I-III szkół podstawowych:
✅ I miejsce – Lilianna Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu, opiekun: Grażyna Fydrychowicz)
✅ II miejsce – Antoni Szpakowski (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu, opiekun: Anna Stoń)
✅ Wyróżnienia: Jonasz Gołębiewski, Nikola Kalinowska, Hubert Lemanowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu)
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
✅ I miejsce – Lena Wasilewska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu, opiekun: Małgorzata Tyburska)
✅ II miejsce – Gabriela Falińska (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym, opiekun: Monika Łyczkowska)
✅ Wyróżnienia: Lena Laskowska, Kacper Szczelaszczyk, Zuzanna Zielińska (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym), Anna Żendarska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu), Róża Maciejewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu).
Organizatorami eliminacji miejskich były: Miejska Biblioteka Publiczna Sierpcu i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona patronowi konkursu – Januszowi Korczakowi.
Na finał, który odbędzie się 10 czerwca w Książnicy Płockiej wytypowani zostali laureaci pierwszych i drugich miejsc.