Drugi etap konkursu plastycznego „700 lat lokacji Miasta Sierpc”

Data publikacji: 23/08/2022

Drugi etap konkursu plastycznego „700 lat lokacji Miasta Sierpc” zorganizowanego przez Fundację „Sierpc 2050” został zakończony.
Projekt realizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, z Miejską Biblioteką Publiczną w Sierpcu, z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz z Gminą Miasto Sierpc, która wspiera działania projektowe w zakresie finansowym.
Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie kultury plastycznej, uwrażliwienie na piękno przyrody i krajobrazu, doskonalenie warsztatu plastycznego laureatów konkursu pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Ostatni etap przedsięwzięcia będzie mieć miejsce w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu i na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Będą to dwie wystawy, które zostały zaplanowane na miesiąc wrzesień-październik.