Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow 10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP 27 maja 2018 r. (niedziela)  
10.02.2017 r. - Wernisaż wystawy Olgi Nawrockiej w MBP
Autor: M.Staniszewska   
 
img_8171.jpg

 

W piątkowe popołudnie 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej sierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego „Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.Imprezę, na którą przybyli nauczyciele, rodzice, przyjaciele i koledzy z klasy Olgi, otworzyła dyrektor MBP Monika Stańczak. Bliższego przedstawienia Autorki dokonała pracowniczka Czytelni Magdalena Staniszewska, która poprowadziła dalszą część spotkania. Złożyła się na nie rozmowa z bohaterką imprezy oraz przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane dla gości przez uczniów klas pierwszych Gimnazjum Leonium oraz panie nauczycielki: Dorotę Nawrocką (program artystyczny i oprawa muzyczna) i Agnieszkę Tomasik (oprawa literacka).

img_8117.jpg
 
img_8120.jpg

 


Olga Nawrocka opowiadała o swoich zainteresowaniach, o tym jak znajduje na nie czas, o swoich ulubionych książkach i pisarzach oraz o próbach literackich. Jak się okazało, wiersze Olgi już ponad 5 lat temu dostrzeżone zostały w Bibliotece i wydane w postaci tomiku prac nadesłanych na konkurs literacki „Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”.

 

img_8125.jpg

 

Podczas wernisażu młoda artystka zaprezentowała także swój talent muzyczny – granym na skrzypcach motywem z filmowej wersji przygód Harrego Pottera – jej ulubionej postaci literackiej.

 

img_8132.jpg
 
img_8134.jpg

 

 

img_8138.jpg

 


Olga usłyszała podczas wernisażu wiele ciepłych słów od swoich gości – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Hanny Kurty, księdza dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Bpa L. Wetmańskiego Michała Kiersnowskiego, zastępcy burmistrza Ewy Leszczyńskiej i radnej Rady Miejskiej Barbary Gil, która na tę okoliczność sprezentowała zdolnej dziewczynie słodki upominek.

 

img_8126.jpg

 

Na prezentowaną w Bibliotece Miejskiej do końca marca wystawę składają się rysunki przedstawiające przede wszystkim postaci z książek i filmów, ale są na nich także konie. Fotografie zaś ukazują przede wszystkim zimowe krajobrazy oraz kwiaty. Prace powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Piątkowa impreza była pierwszą wspólną inicjatywą MBP i Gimnazjum Leonium. Jej pomysłodawczynią była pani Anita Penszyńska. Wernisaż i wystawę przygotowały pracowniczki Czytelni sierpeckiej Biblioteki Miejskiej.

 

Tekst: Magdalena Staniszewska
Fot. Ewa Karolewska - MBP Sierpc

 

img_8118.jpg

img_8131.jpg

img_8145.jpg

img_8151.jpg

img_8164.jpg

img_8169.jpg

img_8171.jpg

img_8178.jpg

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny