Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Przedszkolaki na tropie wiosny 27 maja 2018 r. (niedziela)  
Przedszkolaki na tropie wiosny
Redaktor: Edytor   

 

1_1.jpg

   

  W marcu Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki wywołuje wiosnę. Wszyscy mamy już dość pochmurnego nieba i chłodnego wiatru. Chcemy słońca, ciepła i zieleni. Postanowiłyśmy poprosić zaprzyjaźnione przedszkolaki, żeby nam pomogły odszukać wiosnę podczas marcowych spotkań pt.: „Zielono mi”. W zeszłym tygodniu, codziennie gościłyśmy wspaniałe dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4, które z wielkim entuzjazmem opowiadały nam o pierwszych oznakach wiosny. Ku naszej uciesze z równie wielkim zaangażowaniem słuchały czytanych książeczek.

 

Poznały szóstkę wesołych rozrabiaków z opowiadania „Wiosna w Bullerbyn” Astrid Lindgren. Wspólnie oglądaliśmy książkę pt. „Wiosna na ulicy czereśniowej” Rotraut Susanne Berner. Tutaj opowiadanie dzieci tworzą same opisując to, co dzieje się na przedstawionych ilustracjach. Dzieci wysłuchały także wiersza Jana Brzechwy „Wiosenne porządki”, poznały również książkę „Bóbr i jego żeremie” z serii przyrodniczej dostępnej w naszej bibliotece. Oprócz czytania była zabawa, tańce i śpiewy. Przyjemnie spędziliśmy wspólnie czas. Na zakończenie spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne wymagające niemałego doświadczenia i umiejętności manualnych. W efekcie otrzymaliśmy piękny zbiór kwiecistych Pań Wiosen i całe stado wacikowych bocianów.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny. Spotkania z dziećmi dostarczają nam wiele radości, która jest tym większa, gdy maluchy wracają do nas jako nowi czytelnicy. Dziękujemy wszystkim Paniom z Przedszkola Nr 4, które wspierają nas w naszych działaniach. Zapraszamy do współpracy również pozostałe sierpeckie placówki. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

 

Marta Guba               
Ewa Tabisz               
 
 
1_2.jpg 
 
 
1_3.jpg
 
 
1_4.jpg
 
 
1_5.jpg
 
 
1_6.jpg 
 
 
1_7.jpg 
 
 
1_8.jpg 
 
 
1_9.jpg     
 
 
1_10.jpg
 
 
1_11.jpg
 
 
1_13.jpg
 
 
1_15.jpg
 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny