Start arrow Wydarzenia arrow Było arrow Kultura Na Widoku w sierpeckiej bibliotece 15 grudnia 2018 r. (sobota)  
Kultura Na Widoku w sierpeckiej bibliotece
Redaktor: Edytor   

 

knw_-_baner_1_.gif
Kultura Na Widoku to ogólnopolski, multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura, którego ideą jest pokazanie, że dostęp do legalnych źródeł kultury jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W serwisie Kultura Na Widoku znajdziemy ponad 1000 utworów w cyfrowej wersji, wśród których są książki, filmy, utwory muzyczne, gry oraz wirtualne spacery po muzeach świata. Udostępniane są one bezpłatnie lub w atrakcyjnych cenach w sposób zgodny z prawem i wolą twórców.

 

 

Wykorzystując smartfona lub tablet należy ze specjalnego plakatu pobrać kod QR lub link do wybranego utworu. Takie plakaty wiszą  m. in. w naszej Bibliotece (w budynku głównym oraz w Filii nr 2). 

Oczywiście na plakatach znajdziecie tylko wybrane pozycje, zaś pozostałe utwory udostępnione są na stronie www.kulturanawidoku.pl.

 

Co znajdziemy na Plakacie?

Między innymi najnowsze płyty Sarsy, Patrycji Markowskiej, Darii Zawiałow, Taco Hemingwaya, niezwykły koncert O.S.T.R i muzykę z filmu o Michalinie Wisłockiej „Sztuka kochania”. Dla dzieci są nastrojowe kołysanki („Mała płyta” Jerza Igora) czy „Papparapa” Joanny Jabłczyńskiej. Do posłuchania również audiobooki, na przykład wielokrotnie nagradzana powieść „Lala” Jacka Dehnela czy adresowana do dzieci książka „Masz prawa człowieku”. Na wielbicieli kina czeka wybór filmów polskich reżyserów – m.in. „Dług” Krzysztofa Krauzego, „Dzień świra” Marka Koterskiego i „Uwikłanie” Jacka Bromskiego. Poza tym filmy zagraniczne, a wśród nich „Iron Sky”, „Weronika postanawia umrzeć”, „Niebo nas Saharą” i „Lato Muminków”. Podróżnicy znajdą tu możliwość wirtualnego odwiedzenia wyjątkowych muzeów i galerii.

 

Jak to działa?

Do utworów znajdujących się na plakacie i na stronie www.kulturanawidoku.pl, można uzyskać dostęp za pomocą linków i kodów QR.

 

Aby dokonać pobrania poprzez:

LINKI URL – wpisz w przeglądarce internetowej link znajdujący się obok kodu QR.

KODY QR – skorzystaj ze smartfonu / urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.


Jak korzystać

By móc pobrać kod QR, połącz się z Internetem i pobierz aplikację skanującą kody QR z App Store (np. QR Reader), Google Play (np. QR Droid) lub Windows Phone (np. QR Code Offline). Są to przykładowe aplikacje z wielu dostępnych. Aplikacja odczyta kod i wyświetli kartę wybranego przez Ciebie utworu. Identyczny efekt uzyskasz wpisując link do przeglądarki.
 

Karta utworu

Po przejściu na kartę utworu wpisz adres e-mail, zatwierdź regulamin i kliknij „OK”. Pojawi się przycisk „Dostęp”. Po jego kliknięciu przejdziesz do strony legalnego źródła, bezpośrednio do wybranego przez Ciebie utworu.

 

 

Aby zobaczyć, jak to działa w praktyce wystarczy kliknąć na plakat i obejrzeć krótki filmik z Danutą Stenką jako instruktorką :-)

 

danuta_stenka5.jpg

 


 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny