Start 18 grudnia 2017 r. (poniedziałek)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 ŚWIĄTECZNA AMNESTIA
amnestia_witeczna.png
 
 
 
 
 
NOWOŚCI KSIĄŻKOWE NA ZIMĘ
choinka-z-ksiazek-7.jpg
      
 
O nowościach polecanych przez nas
  na długie zimowe wieczory czytaj
lit. piękna <TUTAJ>
lit. popularnonaukowa i faktu <TUTAJ>
lit. naukowa i informacyjna <TUTAJ>          
lit. dla dzieci młodzieży <TUTAJ>     
Regionalia <TUTAJ>   
Audiobooki <TUTAJ>
  
 
  
 
  
Czytaj całość
 
Mini warsztaty z opowieścią świąteczną

img_9340.jpg

Dnia 13 grudnia odwiedziły nas dzieci z 3 klasy ze Szkoły Podstawowej nr. 2. Dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki oraz wysłuchały wzruszającej opowieści pt. „Zimowa noc” Christiny Butler. Na zajęciach plastycznych dzieci wyklejały bombki, aniołki, choinki i dzwoneczki. Spotkaniu towarzyszyły piosenki świąteczne oraz kolędy. Zajęcia wprowadziły nas w magiczny przedświąteczny nastrój.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na wystawę i warsztaty edukacyjne o Stanisławie Wyspiańskim

xxl_-_kopia.jpg

W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu od początku listopada oglądać można ekspozycję poświęconą wybitnemu i wszechstronnemu twórcy - Stanisławowi Wyspiańskiemu. Artysta ten w powszechnej świadomości znany jest głównie jako twórca dzieł malarskich i autor wybitnych dzieł literackich, jak „Wesele” czy „Noc listopadowa”. Tymczasem projektował również witraże, meble, tworzył skomplikowane projekty architektoniczne, tworzył artystyczne zielniki, ilustracje do dzieł literackich, pisał także wiersze.

 

 

Czytaj całość
 
Warsztaty mikołajkowe

 2.jpgPrzed tegorocznymi świętami w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Udział w zajęciach to nie tylko praca, ale przede wszystkim przyjazna i ciepła atmosfera integrująca grupę. W czasie zajęć uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem wykonali lampiony ze słoików, które zostały ozdobione szyszkami, kolorowymi piórkami, kamykami, wstążkami i innymi pięknymi elementami. Powstały tez niesamowite gwiazdy makaronowe, w których stworzenie włożone zostało bardzo dużo pracy. Na gwiazdach znalazł się przede wszystkim brokat jak również inne błyszczące dekoracje. Drewniane zawieszki choinkowe upiększone zostały farbami oraz pisakami. Na niektórych z nich znalazły się serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

Czytaj całość
 
Kasia Ronowicz i jej fotograficzny świat
img_9138_-_kopia.jpgOgromną przyjemnością było dla nas otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Ronowicz – naszej czytelniczki od najmłodszych lat. 29 listopada o godzinie 12- tej spotkaliśmy się w Sali wystawowej razem z zaproszonymi gośćmi, by podziwiać prezentowane prace i poznać bliżej ich autorkę.
Kasia Ronowicz to osoba o wielu zainteresowaniach. Oprócz fotografowania, interesuje się sportem, literaturą, malarstwem. Uwielbia język francuski, jest harcerką. Absolwentka Szkoły  Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, w chwili obecnej uczy się w płockiej „Jagiellonce”.
Prezentowane na wystawie prace to obrazy melancholijne, utrzymane w spokojnej kolorystyce, które tchną spokojem i koją nerwy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 373
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin